close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Як змінюється стан води при нагріванні й охолодженні? Природознавство. 2 клас ПіснеЗнайка

код для вставкиСкачать
Як змінюється стан води при нагріванні й охолодженні? Природознавство. 2 клас ПіснеЗнайка
Вдовиченко Тамара іванівна
вчитель початкових класів
Уманський навчально – виховний комплекс № 1
«Дошкільний навчальний заклад –загальноосвітній
заклад І ступеня »
Уманської міської ради
Черкаської області
Тема. Як змінюється стан води при нагріванні й охолодженні?
Мета:
1.Навчальна:
- уточнити та розширити уявлення учнів про взаємозв’язки води з
об’єктами живої та неживої природи;
- збагатити знання проводу, як об’єкт неживої природи;
- формувати уявлення про воду: три стани води, властивості води –
рідини.
2. Розвивальна:
- розвивати спостережливість, уяву, логічне мислення, узагальнювати
знання про явища природи , установлювати причинно-наслідкові зв'язки;
критичне мислення.
- формувати вміння спостерігати за об’єктами природи;
3. Виховна:
- виховувати почуття любові до живого , природи
- виховувати повагу до традицій українського народу шанувати воду,
- бережно ставитися до води.
4. Здоров’язбережувальна:
- формулювати взаємозв’язок організму людини з природнім оточенням,
- дбайливо ставитися до свого здоров’я;
Використання технологій: «ПіснеЗнайка», розвитку критичного
мислення
( «Мікрофон», робота в парах, групах; ).
Обладнання : чайник, лід, склянка з водою.
Хід уроку.
(Звучить фрагмент аудіозапису пісні «Гідросфера» з комплекту
«ПіснеЗнайка», діти співають.)
ПіснеЗнайці завдяки
Ми вчимося залюбки,
Нам знання даються легко —
Нами тішаться батьки...
1. Хвилинка спостережень.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Що можете сказати про стан неба? Які порівняння ви
використаєте?
- Яка температура повітря?
- Чи є надворі вітер?
2. Актуалізація опорних знань.
Чи можуть жити без води рослини і тварини?
Доведіть, що у складі тіла людини є вода.
До якої природи належить вода?
3. Повідомлення теми і завдань уроку.
Відгадайте загадку:
Я і хмара і туман,
І струмок і океан,
І літаю, і біжу,
І скляною бути можу. (Вода)
На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося як змінюється стан води при
нагріванні та охолодженні.
4. Вивчення нового матеріалу.
Технологія « Мікрофон»
Де можна зустріти воду на Землі в твердому, рідкому, газоподібному
станах?
Використовуємо пісню із енциклопедії «Всесвіт»
Отже вода три стани має.
В газоподібному – літає:
Ось уяви – із самовара
Гаряча з свистом рветься пара.
Та тільки пару – остуди Враз стане краплею води.
В рідкому – вже перетікає,
З високих гір мерщій стікає.
Збігає з пагорбів в долини
І до морів широких лине.
А ще турбіни оберта
На гідростанціях вода.
Коли вода в твердому стані –
Це сніг і лід при замерзанні.
На полюсах Землі холодних
Лежать запаси снігу й льоду.
Від них також залежить дуже
Наш звичний клімат, юний друже!
Проведення бесіди та дослідів на основі яких учні усвідомлюють властивості
води .
Дослід 1.
Налийте воду в склянку, а потім вилийте її на стіл. Що з нею сталося? Чи має
вода форму? ( вода потекла )
Дослід 2.
У склянку з водою опустіть ложку. Чи добре її видно? (вода прозора).
Дослід 3.
Подивіться, чи має вода колір. ( вода безбарвна).
Дослід 4.
Визначте, чи має вона запах. ( без запаху)
безбарвн
ааа
вода
Без запаху
Не має форми
текуча
прозора
Руханка з ПіснеЗнайкою
А скільки їх кур’єрів
В Земної гідросфери?
А ще цікаво знати,
Як цих кур’єрів звати?
Цікаво знати хто вони?
Щодня ви чуєте про них:
Озера, ріки, болота,
Льодовики, ставки й струмочки,
Підземна і морська вода
І та, що з хмари випада:
Це сніг і град, і теплий дощик,
Одна турбота в них завжди –
Як воду в світі берегти.
Дослідницька лабораторія.
1. Бесіда з елементами розповіді.
- А чи може бути вода твердою?
Росте вона вниз головою.
Не літом, а зимою.
А сонце її припече,
Заплаче вона, потече. ( Бурулька )
Прозорий, як скло, а не вставиш у вікно. ( Лід)
Білий, а не цукор, не має ніг, а йде... ( сніг)
Де у вас, у кожнім домі, ховається вода у стані твердому? ( У холодильнику)
Даю дітям у руки кусочок льоду.
У що перетворився лід від теплоти ваших рук?
2. Нагріваємо чайник і бачимо пару.
У що перетворилася вода при нагріванні? ( пара – це теж вода, але вона
легка, тому що перебуває в газоподібному стані)
Висновок.
При охолодженні вода з рідкого стану перетворюється в твердий, замерзає.
Перетворення води з рідкого стану в газоподібний називається –
випаровуванням.
Узагальнення і систематизація знань.
1. Робота в парах.
Разом з сусідом по парті.Перегляд малюнків на ст. 23.
2. Гра « Чому так говорять»
Мороз кріпне – лід товстіє.
Без хмари дощ не приходить.
Вода дорожча за золото.
Підсумок уроку.
Домашнє завдання. Довести, що вода в природі одночасно існує в трьох
станах.
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Образование
Просмотров
547
Размер файла
533 Кб
Теги
Природознавство. 2 клас ПіснеЗнайка, води
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа