close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

конспект

код для вставкиСкачать
Тема:КРАСА ЗОВНІШНІЇ І ВНУТРІШНЯ
Мета. Продовжити формувати уявлення учнів про людські достоїнства і недоліки,прищеплювати бажання удосконалюватися, вчити аналізувати свої і чужі вчинки передбачати наслідки, робити висновки, розвивати мовлення, уміння доводити власну думку, дискутувати, виховувати почуття власної гідності, повагу до себе та інших людей, культуру поведінки.
Обладнання:малюнки, презентація, каблучка, олівці, таблички для тестування.
Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Оголошення теми і мети.
- Тема нашої виховної години:
Краса зовнішня і внутрішня.
ІІІ. Робота над темою.
1.Сценка
Діючі особи:Василина Прекрасна і Маленький Принц
Маленький Принц. Внутрішня краса? Чому вона внутрішня? І якщо вона десь всередині, то як же її можна бачити?
Василина Прекрасна. Внутрішня краса міститься всередині душі, і її дуже добре можна бачити. Для цього треба відповісти на запитання:
- Ввічлива ця людина або груба?
- Добра або зла?
- Правдива або брехлива?
- Смілива або боягуз?
Бо чим більше в людини хороших якостей, тим вона красивіша, внутрішньо гармонійніша.
Маленький Принц. Значить, внутрішня краса людини виявляється у ввічливості, доброті, правдивості та інших хороших якостях?
Василина Прекрасна. Так, саме так вона і виявляється. 2.Гра "Обручка краси"
Учитель каже дітям, що в нього є обручка краси. Варто торкнутися обручкою людини, як у ній зразу ж стає видно все найкрасивіше. Діти стають у коло і простягають складені долоньки вперед. Учитель непомітно вкладає обручку кому-небудь у долоні. Потім учасники хором кричать: "Обручка, обручка, вийди на ґанок". Той, що одержав, обручку, вибігає на середину кола. Він повинен торкнутися до своїх друзів обручкою, побачити в кожному щось красиве і розказати про це. Той, хто найбільше побачив красивого у своїх друзях, одержує право носити обручку краси цього дня.
3. Гра "Мікрофон"
-Назвіть різні людські якості, через які виявляється внутрішня краса.
-Подумайте, чи є у вас ці якості? Можливо, вам якихось якостей не вистачає? Можливо, треба виховувати в собі ці якості?
- Що головніше - краса зовнішня чи внутрішня? Я розумію, що добре б і виглядати красивим, і бути добрим, правдивим, чесним. Але, все ж таки, яка людина краща, красивіша: зовні неприваблива, зате добра і душевна, чи красива, але при цьому зла і безсердечна? Ось Сніжна королева з відомої казки Андерсена на вигляд прекрасна, але безсердечна і холодна. А Чудовисько з казки "Червоненька квіточка" на вигляд страшне, зате добре і співчутливе, чуйне. Так хто ж із них красивіший?
4.Бесіда
Учні міркують над наступними запитаннями, знаходячи відповіді під керівництвом учителя.
• Які справи і вчинки, на вашу думку, можна назвати красивими? Чи можуть красиві справи прикрасити зовнішній вигляд людини? Чи можуть, навпаки, погані вчинки, зіпсувати зовнішній вигляд людини?
• Чи варто шукати прекрасне в самому собі? Як ви думаєте, що у вас найпрекрасніше?
• Якщо людина не вміє шукати прекрасне в собі, чи зможе вона знаходити прекрасне в людях?
• Що в людині найпрекрасніше?
• Яка якість людини вам здається найкрасивішою і чому?
5.Читання оповідання
Красиве і потворне
Марія Іванівна сказала: "Діти, подумайте, що вам здається найкрасивішим, а що - найпотворнішим. Поміркуйте і напишіть про це".
Я довго думала: що ж найкрасивіше?
Найкрасивіше - мармурові квіточки конвалії. Вони такі ніжні і ласкаві. Коли дивишся на них, стає радісно, хочеться зробити щось хороше. Хочеться, щоб люди говорили про мене, що я хороша, слухняна дівчинка, добра дочка.
Але одного разу трапилося ось що. Під високим деревом на лавці сидів старий дідусь. Він їхав на автобусі, і йому стало погано. Вийшов з автобуса і сидить на лавці. Мама запросила його додому, дала ліки, нагодувала. Дідусь відпочив і поїхав додому. І тоді я зрозуміла: найкрасивіше - коли люди роблять одне одному хороше.
6.Читання вірша.
Найкраща риса
Промовив гордий Кипарис:
-Із людських рис
для мене прямота - найкраща! А липа: - Лишенько! Це глупота.
Людина - хай велика чи мала - пропаща без щедрості й сердечного тепла. Озвався Дуб:
- Послухайте мене: твердий характер - ось
що головне.
- А гнучкість розуму -
то риса неможлива? -
докинула Ліщина пустотлива.
Троянда мовила: - Забули про красу,
а я в собі віки її несу!
Людина мудрі речі наслухала і тужно так замріяно зітхала:
- Мені б тих рис найбільше осягти - змогла б я гідно шлях увесь пройти! І. Сварник
- Які найкращі риси обрала кожна з рослин?
-Чому для кипариса найкраща риса - прямота; для липи - щедрість й сердечне тепло; для дуба - твердість; для ліщини - гнучкість розуму; для троянди - краса?
- Яку думку висловила людина? Чи погоджуєтеся ви з нею? (Учні відповідають на запитання за змістом вірша.)
7.Перегляд презентації.
- Про які риси вияви людського я йшлося?
8. Гра "Мікрофон".
- А які риси людського характеру роблять людину некрасивою?
9.Читання оповідання.
Байдужість
Жила в нашому селі бабуся Арина. Така стара, що ніхто і не пам'ятав, скільки їй років. У бабусі двоє сусідів - обидва трактористи. В одного була дочка Галя, семикласниця, а в іншого - Ніна, третьокласниця.
Одного разу запитала Ніна в бабусі:
- Бабусю, коли ваш день народження?
- Завтра, дитинко,- відповіла бабуся.
Дочекалася Ніна ранку, нарвала квітів і несе бабусі. А Галя питає:
- Куди ти несеш квіти?
- Бабусі Арині. Сьогодні день її народження.
Засміялася Галя і говорить:
-А хіба вона твоя бабуся? Чому ти чужу бабусю поздоровляєш із днем народження?
Ніну вразили слова Галі. Вона запитала із здивуванням:
-А хіба може бути нічия бабуся?
В. О. Сухомлинський
10.Слово вчителя.
- Якої риси бракувало Галині?
- Якщо ми не будемо байдужими та черствими, то в майбутньому матимемо справжній храм людської душі, в якому місця для байдужості не буде.
"Не бійтеся друзів: найбільше, що вони можуть зробити,- це зрадити вас. Не бійтеся ворогів: найбільше, що вони можуть зробити,- це вбити вас. Бійтеся байдужих: це з їхньої мовчазної згоди відбуваються у світі і зрада, і вбивство, і всі нещастя на Землі" (Р. Еберхарт).
11.Читання оповідання.
Що таке нетактовність
Біля школи живе старенька бабуся. Ось вирішили якось учні зробити бабусі подарунок. Нарвали в шкільному саду яблук і понесли старенькій. А яблука були тверді і кислі, бо ще не дозріли. А якби і дозріли - хіба їла б їх бабуся, коли в неї немає зубів?
В. О. Сухомлинський
12.Бесіда.
- Якої риси бракувало дітям?
- Що таке такт? Чого вимагає тактовність?
- Дійсний такт - це відчуття міри, яке підказує людині, що можна сказати або зробити в даній ситуації і в якій формі. Такт не може бути чисто зовнішнім проявом. Його підказують культурність людини, її чуйність, уміння спілкуватися з оточуючими так, аби не образити, постаратися допомогти, вивести зі скрутного положення.
Такт - це уміння поводитися, знати, як слід діяти в тих або інших обставинах, кому, де і що сказати, що бачити, а чого і зовсім не помічати. А. П. Чехов казав: "...Хороше виховання не в тому, що не проллєш соусу на скатертину, а в тому, що ти не помітиш, якщо це зробить хто-небудь інший".
Зустрічаються люди, які вважають своїм обов'язком усім і кожному казати правду. Але іноді такі слова, сказані різко, нечутливо, не допомагають людині позбавитися недоліків, а лише викликають озлоблення. Тим часом будь-яке зауваження, зроблене в м'якій, тактовній формі, добросерде побажання швидше дійде до свідомості людини, що припустилася помилки, промаху або навіть вчинена аморально, допоможе їй виправитися.
13. Розбір ситуацій
Учні намагаються уявити себе на місці героїв та міркують, як вони вчинили б у даній ситуації.
1.Хлопчик підійшов до каси кінотеатру і просить квиток. На запитання "У якому ряду тобі дати квиток?" він довго не може відповісти: хлопчик заїкається, а зараз він ще і хвилюється - за ним зібралась велика черга. "У п'ятому",- насилу вимовляє він.
"Спочатку навчися говорити, а потім у кіно ходитимеш",- говорить хтось із черги.
Опишіть почуття хлопчика.
2.У трамваї сидить чоловік. Обличчя його обпалене, у шрамах. Входить дівчинка. Сідає навпроти і не спускає з нього очей. Мама намагається відвернути дочку, але марно - та не зводить очей із пасажира. Великий, сильний чоловік щулиться, відвертається. Мама робить зауваження дівчинці, а та шепоче: "Я дивлюся, тому що мені його жалко".
У чому не має рації дівчинка? Як треба поводитися в подібних випадках?
3.Дівчинка помічає, що в жінки, яка йде попереду, непорядок в одязі. "Тітко! - кричить вона так, що обертаються перехожі,- поправте спідницю!"
Як потрібно зробити зауваження?
14. Гра "Що таке добре, що таке погано?"
Учні характеризують вчинки.(Якщо це добре - підніміть вгору руку) ...співчувати людині, коли з нею трапилась біда. ...хуліганити, бешкетувати.
...заздрити успіхам товариша чи однокласника. ...не дозволяти кривдити себе і не дозволяти собі кривдити інших.
...користуватися результатами праці інших.
...не бути боягузом, не відступати перед труднощами.
...поважати думку іншого, хоч вона і відрізняється від твоєї.
...розкидатися обіцянками і не виконувати їх.
...перебільшувати свої здібності.
...не бути жадібним і зажерливим.
...радіти, коли в товариша радість.
15. Тест "Який я"
Для того щоб учити дітей адекватно оцінювати себе, учитель пропонує тест, який стане програмою саморозвитку на майбутнє.
На картці в кожного учня записаний ряд слів-характеристик, що описують якості людини: чесність, егоїзм, акуратність, чуйність, мрійливість, делікатність, хитрість, неохайність, гідність, дбайливість, завзятість, скритність, безпечність, жалісливість...
Учитель дає завдання: "Зафарбуй жовтим ті якості, які, які ти вважаєш, характеризують тебе сьогодні. Обведи зеленим ті якості, які тобі подобаються. Можливо, деякі з них уже сьогодні є в тебе, а інші ти виховаєш у собі з часом.
Обведи червоним ті якості, які тобі не подобаються. Мабуть, тобі хотілося б їх ніколи не мати".
16.Слово вчителя.
- Погляньте на свої картки. Вони у вас різнокольорові. А це тому, що на світі немає жодної ідеальної людини, яка мала б тільки позитивні якості. В кожній людині є щось хороше і щось погане. У однієї людини більше позитивних рис, а в іншої - негативних. Важливо, щоб ви могли чесно зізнатись собі в своїх негативних рисах і почали виправлятись, змінюватись, позбуватись поганого і набувати доброго. І тоді про вас казатимуть, що ви прекрасні і зовні, і всередині.
Автор
mol.ludmila2010
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
1 406
Размер файла
29 Кб
Теги
конспект, воспитательная работа
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа