close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

розклад уроків

код для вставкиСкачать
Розклад уроків
Понеділок 1. Англ. мова
2. Фіз. вих.
3. Укр. мова
4. Математика
5. Я і Україна (г.о.)
Вівторок
1. Читання
2. Математика
3. Укр. мова 6. Укр. мова
4. Музика 7. Укр. літ.
Середа
1. Читання
2. Укр. мова
3. Основи здоров'я
4. Фіз. вих. 6. Історія Укр.
5. Малювання 7. Етика
Четвер
1. Укр. мова
2. Англ. Мова 5. Укр. мова
3. Математика 6. Укр. літ.
4. Праця 7. Світ. літ.
П'ятниця
1. Читання
2. Математика
3. Фіз. вих.
4. Я і Україна (п.)
5. Виховна година
Розклад дзвінків
1 урок - 8.40 - 9.25
2 урок - 9.35 - 10.20
3 урок - 10.30 - 11.15
4 урок - 11.25 - 12.10
5 урок - 12.25 - 13.10
6 урок - 13.20 - 14.05
7 урок - 14.15 - 15.00
Тема: Інтонація
Мета: Дидактична- Визначити значення інтонації та її вплив на музичний твір; сприяти усвідомленню учнями того, що в основі музичного твору лежить головна інтонація - зародок мелодії, ритму, динаміки, тембру, тобто основних елементів музичної мови; закріпити навички виразного співу і слухових уявлень; Розвивальна-розвивати музичну пам'ять, відчуття ритму та творчу уяву; Виховна-виховувати любов до музики, культуру слухання.
Музичний матеріал: А. Островський "ДО,ре,мі,фа,соль", "Відгадай-но", П.І.Чайковський "Пісня жайворонка", А.Житкевич "Перестук", В.Гребенюк "Зимонька чудова". Обладнання: Тексти пісень ( В. Гребенюк " Музична абетка та "Зимонька чудова "), фотоматеріал, магнітофон, ілюстрації птахів і музичних інструментів, музичні інструменти ( баян, та музичний трикутник ).
Тип уроку:Урок - подорож
Методи: Мозковий штурм,ігровий,робота в групах, повернення до раніше вивченого,метод емоційного впливу.
Хід уроку
I. Музичне привітання.(3хв.) Учні заходять до класу під мелодію пісні А. Островського " До, ре, мі, фа, соль" ( на мелодію пісні "Я на солнышке лежу ") ( аудіозапис )
Всі: Урок музики у нас Запросив усіх у клас. Привітаймось дружно всі:
До, ре, мі, фо, соль, ля, сі!
Учитель: Урок музики почавсь
Кожен з вас приготувавсь? Учні: Ми готові вже співати,
Грати й навіть танцювати
II Оголошення теми та завдань уроку(5хв.)
Учитель: Знову день почався, діти,
Ви зібрались на урок
Тож пора нам поспішати,
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний
Та вчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний,
За це подякуєм йому
У нас сьогодні ніби св'ято.
Зима вклонилася нам радо.
Ану ж на мене подивіться
І веселенько посміхніться!
-Отож, з вашими чарівними посмішками, з гарним настроєм сьогодні на уроці за допомогою своїх знань і вмінь ми потрапимо у дуже цікаву країну, яку ми найбільше любимо, і називається вона "Музика " А в дорогу із собою візьмемо тему нашого уроку, яку ми розглядаємо протягом усього семестру,- " Інтонація ".
- Давайте пригадаємо з вами, що таке інтонація? ( виразність ).
- Отож, щоб виразно прочитати вірш чи оповідання, нам потрібно звернути увагу на інтонацію( тобто на дикцію - чітко вимовляти слова ), на розділові знаки ( підсилювати або послаблювати звучання голосу. А яке значення має інтонація в музиці? ( інтонація передає характер твору. В ній містяться основні елементи музичної мови: мелодія - весела, сумна наспівна,рухлива; ритм - чіткий; темп - повільний, швидкий; динаміка, тембр).
- А тепер давайте пригадаємо, чим записуються звуки в звичайній українській мові? ( буквами ).
- Правильно, буквами, які утворюють слова, а слова - цілі речення, речення - вірші, казки, оповідання. А в музичній мові чим ми записуємо звуки? ( нотами).
- А скільки нот є в музиці? ( сім )
- Правильно, діти. І саме сім нот дають нам можливість співати, танцювати, марширувати, писати й слухати музику. А назви цих семи нот ми пригадаємо за допомогою поспівки В. Гребенюка " Музична абетка " ( діти співають пісню ) - Отож, пригадавши музичні звуки, ми можемо сміливо крокувати в країну " Музика ". То чим же нам відкрити дверцята? ( ключем )
- Що, звичайним ключем? (Ні. Скрипковим або басовим ).
- Правильно, діти. А хто ж живе у країні " Музика "? ( співаки композитори, танцюристи, музиканти).
- А що ж вони роблять?( композитори пишуть музику,співаки співають, танцьористи танцюють, музиканти грають на музичних інструментах).
- Ви хочете бути схожими на них? ( так ).
- Тоді для вас справжнє випробування! Назвіть, які ви знаєте музичні інструменти. ( діти називають )
- Молодці, ви знаєте багато музичних інструментів. Отож я вас запрошую до гри " Відгадай - но ". Хто має бажання пограти?
Гра " Відгадай - но "(5хв.)
( Запрошую трьох учнів). Поки звучатиме музика, ви маєте відібрати серед ілюстрацій з музичними інструментами тільки ті, які нам допоможуть:
1-й учень - заспівати, 2-й- затанцювати, 3-й- промарширувати і назвати музичні інструменти, які ви відібрали.
( Звучить пісня А. Островського " Відгадай-но ")
- Молодці, діти! Ви всі добре справились зі своїм завданням. А хто скаже, чому я обрав саме трьох учнів для гри і попросив вибрати музичні інструменти тільки для пісні, танцю і маршу? ( Тому, що пісня, танець і марш- це три типи музики)
III. Слухання музики.(5хв.) П. І. Чайковський " Пісня жайворонка "
- Ви вже знаєте, діти, що музика буває різною: сумною і веселою, задумливою і жартівливою. Дуже красиво співають пташки, особливо навесні і влітку - напевно, від них ми і навчилися співати. Але є пташка, яка співає особливо дзвінко. Чи знаєте ви що це за пташка? ( це жайворонок )
- Ось послухайте спів цієї пташки. ( Спів жайворонка ). А тепер послухайте як зумів композитор П. Чайковський за допомогою музики передати спів цієї пташки у своїй п'єсі "Пісня жайворонка". ( Звучить ( Пісня жайворонка" ).
- Скажіть, який інструмент відображав спів жайворонка? (фортепіано ).
- Який характер мелодії? ( веселий ).
- Який темп? ( Швидкий )
- Чи музичний інструмент відтворив спів пташки ?( так )
- Діти, а тепер пригадайте, про яку пташку ми з вами розучували пісню? ( про дятла ).
- Пам'ятаєте, я вам обіцяв розповісти казку про дятла, чому він не співає як інші птахи, а тільки вистукує по корі дерева? Отож слухайте казку в'єтнамського письменника Хао Ньієн " Чому дятел не вміє співати "
Чому дятел не вміє співати?
Колись дуже давно в лісі було тихо - тихо, тому, що пташки не вміли співати. Тільки вітер ворушив листя, свистів між гілками, розгойдуючи старі дерева.
Якось у ліс зайшла чарівниця й почала роздавати пташкам пісні. Піднявся страшенний галас. Пташки кружляли коло чарівниці і навперебій просили дати кожній найкращу пісню.
- Мені хочеться спокійну пісню,- сказала Горлиця.
- А мені веселу!- відгукнувся Чиж.
- А мені мрійливу й таку, щоб мене відразу впізнали за голосом!- скрикнув Голуб.
Півень, що прибіг із села, попросив пісню голосисту і дзвінку.
Соромливий, тихий Соловей скромно стояв осторонь, не наважуючись просити пісню. Тільки думав: " Ой, як хочеться мені пісеньку! Я б співав її так, щоб усім сподобалось".
А дятел якраз вибирав жуків у корі сосни. Тому й прилетів пізно.
- А мені, крикнув він ще здалека.
- - Я хочу простеньку пісеньку, але дзвінку. Я нею всіх будитиму та оспівуватиму схід сонечка.
Чарівниця так і не помітивши Солов'я, останню пісеньку віддала Дятлові. Зраділий Дятел звернувся до Солов'я:
- Соловейку, проспівай свою пісеньку, а ми всі підхопимо. А потім я свою проспіваю.
- В мене немає пісеньки, - із сумом відповів соловей.
- Усім роздали, а мені не вистачило...
Дятлові стало дуже шкода Солов'я. Він подумав - подумав і віддав свою пісню пташці, що засумувала. А сам залишився без пісні.
З тої пори ранком у лісі дзвенять сотні пташиних голосів. Але Дятел аніскільки не заздрить не жалкує, що в нього немає пісеньки. Він гордовито й весело б'є своїм дзьобом по дубовій або сосновій корі. І всі люблять і поважають Дятла, хоч він і не вміє співати.
Учитель: Сподобалася казка? А як же називається пісня про дятла? ( " Перестук " )
- Хто написав слова і музику до цієї пісеньки? ( Композитор Анатолій Житкевич )
- Давайте пригадаємо слова й ритмічний малюнок цієї пісеньки. Не забувайте про паузи в тексті.( діти відтворюють ритмічний малюнок пісні( 1 куплет ))
- Зараз сядьте рівненько і разом давайте розспіваємося.
Розспівка(4хв.) Вправа по тризвуку на прийом стокато та легато
IV. Виконання пісні. (10хв.)
А. Житкевич " Перестук "
- Давайте разом пригадаємо мелодію пісні " Перестук ", музику до якої написав композитор А. Житкевич. ( виконання пісні )
- Молодці, ви дуже добре запам'ятали і мелодію, і ритм цієї пісні. Скажіть, а який характер цієї мелодії?( Веселий )
- Отож, зробити пісню ще більш виразною, веселішою нам допоможе музичний інструмент - музичний трикутник. Хто сьогодні хоче побути на уроці музикантом, пограти на музичному трикутнику? ( робота в групах )
- Ось вам музичний трикутник. На слова "тук-тук " наші "музиканти" будуть грати на музичному трикутнику, а ви будете допомагати їм, відбиваючи тихенько ритм пальчиком по зошиту. Слів " тук - тук " не співаємо, а лише простукуємо, імітуючи стукіт дятла. Отож почали! ( співаємо і граємо на музичному трикутнику). V. Розучування пісні (10хв.)
В. Гребенюк " Зимонька чудова " - Тепер перейдемо до вивчення нової пісні. Скажіть, яка пора року зараз надворі? ( Зима )
- Хто любить зиму і за що? ( відповіді дітей ).
- Так, діти , сьогодні ми з вами розпочнемо вивчати нову пісню композитора В. Гребенюка "Зимонька чудова"
- Ви слідкуйте за словами пісні, написаної на плакаті, а я вам заспіваю( виконання пісні )
- Сподобалась вам пісня? ( так )
- Який же характер цієї пісні? (Веселий )
- Тож давайте разом виразно прочитаємо слова першого куплету пісні.
- А тепер заспіваємо( розучую по фразах, домагаюся виразного виконання )
( Діти працюють в парах, складаючи мелодію пісні з кубиків: перша група - перший, другий рядок; друга група - третій, четвертий рядок).
Молодці, діти!Ви дуже добре працювали, всі старалися. На наступному уроці продовжимо роботу над цією піснею.
VI. Підсумок уроку.(2хв.)
- Яке значення має інтонація?
- Чому інтонація є основою музики?
- Що впливає на характер музики?
( Оцінюю роботу учнів )
- Молодці! Ви були сьогодні дуже активними, гарно співали, грали на музичних інструментах, і тим, хто найкраще справлявся із завданням уроку, з країни " Музика " надійшла скринька з дарунками. Поглянемо, що ж в цій скриньці?
( нотки)
( Запрошую кращих учнів до скриньки і вручаю подарунки ).
Спасибі всім, хто працював
Пісні співав, диригував,
На інструментах грав чудово
Та тим, хто в гості завітав.
VII. Домашнє завдання(1хв.)
- Слухайте музику, співайте, вчіться відрізняти виразне виконання від невиразного. Ось пролунав дзвінок, Наш закінчивсь урок.
Хай вам сонце сміється,
Хай земля співає
І ніколи пісня вас не покидає!
До побачення. Учні виходять із класу під звуки мелодії А. Островського " До, ре, мі, фа, соль, " ( аудіозапис )
Автор
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
465
Размер файла
235 Кб
Теги
уроків, розклад
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа