close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Predmet

код для вставкиСкачать
Предмет : природознавство 4 клас
Тема. Південний берег Криму
Мета: розказати учням про Південний берег Криму як своєрідну природну зону України, його розташування, клімат, рослинний та тваринний світ; дати учням поняття про Крим як всеукраїнську здравницю; розвивати в учнів мислення, мову, уяву, увагу,правильні уявлення про навколишній світ; виховувати любов до природи України, її багатств, бережне ставлення до неї. Обладнання: тестові програми для перевірки домашнього завдання та розуміння вивченого, картки з диференційованими завданнями для різних груп учнів; мультимедійна презентація "Південний берег Криму", контурні карти, фізична карта України Тип уроку: вивчення нового матеріалу Хід уроку
І. Організація класу до уроку - Сьогоднішній урок природознавства ми проведемо в комп'ютерному класі, тому повторимо правила поведінки за комп'ютером.
а)Повторення правил поведінки за комп'ютером :
- можна працювати дітям 1 -4 класів за комп'ютером 10-15 хвилин двічі на тиждень;
- відстань від монітора до очей повинна бути не менше 60 см;
- якщо лікарі рекомендують, то потрібно одягати окуляри під час роботи за комп'ютером;
- не можна працювати за комп'ютером мокрими руками або у мокрому одязі.
б)Перевірка готовності навчального приладдя до уроку.
ІІ. Перевірка вивченого. Актуалізація опорних знань - Зараз ми перевіримо виконання домашнього завдання по групах. Перевірку вивченого ми проведемо в групах. Учні 1 групи будуть працювати з учителем і проведемо "Інтерв'ю ". Учні 2 групи виконуватимуть самостійно завдання за картками. Тести на перевірку домашнього завдання за комп'ютером виконуватимуть учні 3 групи. Якщо ви виконаєте завдання на високий рівень, то будете працювати разом з учнями 1 групи, якщо ви отримаєте за роботу на комп'ютері 8 чи 6 балів, то зможете виправити результати за допомогою карток, які лежать на останній парті.
- 1 група2 група3 групаЗ вчителемсамостійноза комп'ютером 1 група - усне опитування - гра "Інтерв'ю" (кожна правильна відповідь - 1 бал)
- Що таке природна зона?
- Чому змінюються природні зони?
- Які природні зони є на території України?
- Яка природна зона називається лісостеп? Де вона розміщена?
- Що таке степ?
- Які кліматичні умови в зоні степів?
- Які форми поверхні землі тут переважають?
- Назвіть основні рослини зони степів? Чому вони тут проростають?
- Як пристосувалися тварини до життя в зоні степів?
- Які заповідники створено в зоні степів?
2 група самостійна робота з картками
Картка для учнів 2 групи
Уважно прочитайте текст та виправте помилки Хлопчик подорожував Україною і написав про це твір.
"Влітку я подорожував Україною, її степами, пустелями та тундрою, лісостепами та мішаними лісами. Зона степів багата глинистими ______________ грунтами, на яких не можуть __________рости рослини. У цій місцевості дуже мало__________комах, птахів, звірів. Всі вони мають яскраве________________ забарвлення. Для того, щоб бути______________ помітним на посохлій траві. У цій місцевості багато _________вологи та мало __________тепла. Восени ________тут цвітуть дерева_____________________________тюльпани, нарциси, незабудки,горицвіт.Водяться тут великі _________тварини. Природу цього краю не треба________охороняти."
Текст для самоперевірки( на мультимедійній дошці)
"Влітку я подорожував Україною, її степами, , лісостепами та мішаними лісами. Зона степів багата чорноземними грунтами, на яких можуть рости рослини. У цій місцевості дуже багато комах, птахів, звірів. Всі вони мають жовто-сіре забарвлення. Для того, щоб не бути помітним на посохлій траві. У цій місцевості мало вологи та багато тепла. Навесні тут цвітуть трав'янисті рослини:тюльпани, нарциси, незабудки,горицвіт. Водяться тут невеликі тварини. Природу цього краю треба охороняти".
3 група - за комп'ютером
- Якщо виконаєте завдання на 10-12 балів, то будете працювати разом з учнями 1 групи і даватимете відповіді на запитання вчителя, якщо отримаєте 6-8 балів, то покращите свої знання за допомогою картки.
Тести для перевірки домашнього завдання
1. Що таке лісостепова зона?
а)територія, на якій чергуються ділянки лісу і степу;
б) територія, на якій ростуть густі ліси;
в) територія, на якій не ростуть ліси. 2. Де розміщена степова зона?
а) на півдні від зона лісостепу;
б) на півночі від зони лісостепу;
в) на заході від зони лісостепу.
3. Яка форма земної поверхні переважає в степовій зоні?
а)гірська;
б)рівнина з горбами, ярами та балками;
в) низовинна з болотами, річками , озерами.
4. Чи можуть у степовій зоні рости ліси?
а) можуть, бо тут багато тепла
б) не можуть, бо тут мало тепла;
в) не можуть, бо тут мало вологи.
5.Які рослини ростуть в степовій зоні?
а)ковила, типчак, полин, крокуси, маки, тюльпани;
б) береза, дуб, клен, осика;
в) сосна, ялина, граб, кедр.
6.Які тварини водяться в зоні степів?
а) ведмідь, лось, вовк, лисиця;
б) зубр, козуля, дятел, рись;
в)перепілка, дрофа, тхір, ховрах, борсук.
Завдання для учнів, які отримали :
6 балів
Вибрати та вставити слова з довідки:
У степовій зоні _________тепла і ___________вологи. Тому тут можуть рости тільки _____________ рослини. Тваринний світ _______________,ніж в зоні мішаних лісів. Усі тварини набули _______________________забарвлення, щоб бути непомітними на сухій траві.
Слова для довідок: багато, мало, бідніший, трав'янисті, жовто-сірого.
8 балів
1) Підкреслити назви рослин, які ростуть у степовій зоні:
Дуб, сосна, типчак, ковила, береза, тюльпан, полин, крокуси, півонії, маки, клени, осики.
2) Підкреслити слова, які означають назви тварин степової зони:
Рись, ведмідь, тушканчик, ховрах, вовк, бабак, орел, зубр, заєць, козуля.
Підведення підсумків перевірки домашнього завдання. - Домашнє завдання ви засвоїли добре, тому будемо вивчати нову тему , дізнаємося багато нового про природні зони України.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку У ці зимові дні холодні нам так хочеться тепла...
Вирушаймо всі до моря, відпочинем, дітвора.
На Південний берег Криму буде подорож у вас. Це ж куточок України: рідний та близький для нас.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу 1)Розміщення
- Сьогодні ми будемо вивчати наступну природну зону України, яка розміщена на самому півдні нашої країни.(слайд)
- Ця природна зона простяглася між Кримськими горами та Чорним морем. Її протяжність в ширину-1-12км.(демонструю на карті)
- Позначте цю природну зону на своїх контурних картах, використавши червоний колір.(практична робота з контурними картами, на яких учні вже позначили зони мішаних лісів, степів та лісостепів.)
2)Погодні умови та форми поверхні(слайд)
- ПбК -надзвичайно мальовничий куточок нашої Батьківщини. Перед кожним відкривається прекрасна картина: золотисто-голубе небо, синє море, чудова рослинність, красиві Кримські гори .
Поверхня ПбК похилена до моря. Тут тепло, сонячно. Кримські гори захищають від холодних північних вітрів, а море влітку дарує свою прохолоду, тому зменшує спеку. Опади випадають переважно восени та взимку. Сніг швидко розтає. Двічі на добу в цій місцевості змінюється напрям вітру: вдень вітер дме з моря на сушу, а вночі - навпаки. Вітер називають - бризом.
Кримські гори захищають від холодних вітрів(вірш читає підготовлений учень)
Та ще море ціле літо сонечко пекло,
Потім воно усю зиму віддає своє тепло.
Ось чому зима тут , діти, тепла і коротка.
Ну а літо вдвічі довше, і жарке й спекотне.
3)Рослинний світ(слайд)
- Піднявшись в гори , ми можемо милуватися фіалками, а спустившись донизу побачимо царство троянд. Тут можна зустріти кедри і сосни, кипариси, суничні дерева та лаври, пальми, чарують своїм ароматом дивовижні магнолії . Рослини з різних куточків світу тут поєднані і проростають. (вірш читає підготовлений учень)
Ну, звичайно, і рослинам тут добре живеться ,
Дуб і бук, граб і ялиця, сосна вгору пнеться...
Добре себе почувають кипариси й лаври,
магнолії, олеандри ,і , звичайно, пальми.
Окрасою ПбК є Нікітський ботанічний сад, де проростають рослини з усього світу. Займаються тут виведенням нових сортів троянд, є тут ціла алея кактусів, проростає тут бамбук, ялівець, кипариси.(слайд)
4) Тваринний світ(слайд)
(вірш читає підготовлений учень)
Про рослини ми дізнались, а який тваринний світ?
Є лисиці та косулі, зайці, дикі кабани,
Є олені, білки, чайки, яструби, дрозди, орли,
Сови є і мухоловки,і,звичайно, солов'ї.
Над квітками і плодами в'ється безліч тут комах:
Жук-олень, вусач альпійський, бражник-мертва голова.
Для збереження тварин та рослин в цій природній зоні створені заповідники (слайд) В 1979 році -Карадазький заповідник майже 3000га,
В 1973 році - заповідник мис Мартьян 200 га
5) Крим - всеукраїнська здравниця(слайд)
ПбК- чудове місце для відпочинку. Цілюща вода, морський вітерець, мінеральні джерела, мальовничі пляжі - все це поліпшує здоров'я людини, її самопочуття. Тут побудовано багато санаторіїв та таборів відпочинку для дітей та дорослих. V. Фізкультхвилинка Раз, два - всі пірнають.
Три, чотири-виринають .
П'ять, шість - на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім - що є сили,
Всі до берега поплили.
дев'ять, десять - обтрусились ,
обсушились, потягнулись і за парти опустились.
VІ. Осмислення знань учнями Робота в групах Учні першої групи виконують завдання на перевірку сприймання нового матеріалу. Після завершення роботи , якщо отримали високий рівень, то приступають до виконання творчого завдання. Якщо при роботі за комп'ютером учень отримує 8 балів, то покращує свій рівень , працюючи за карткою 8 балів, якщо6 балів, то картка з позначкою - 6 балів.
1 група2 група3 групаза комп'ютером з вчителемсамостійно Тести для перевірки сприймання
1)Південний берег Криму розташований :
а)на півдні України;
б)на півночі України;
в) на сході України. 2)Поверхня Південного берега Криму:
а)рівнина;
б)горбиста;
в)похилена до моря. 3) Які заповідники є в цій природній зоні?
а)Карпатський
б)Карадазький і мис Мартьян
в)Асканія-Нова 4)Які погодні умови переважають на Південному березі Криму?
а) літо коротке та холодне, зима морозяна з снігами;
б)літо посушливе та коротке, зима довга та з сильними опадами
в)літо довге, бездощове, спекотне , зима коротка та тепла. 5)Рослини Південного берега Криму:
а)кипарис, пальма, магнолія, лавр, ялівець
б)сосна, дуб, береза, клен, осика, граб
в)ковила, типчак, полин, тюльпан, горицвіт 6)Тварини Південного берега Криму:
а) перепілка, дрофа, тушканчик, ховрах, орел, хом'як б)багато комах, чайки, кажани, змії, солов'ї , баклани
в)зубри, рись, ведмідь, вовк, лисиця. Творче завдання
1) Порівняти природні зони
степова зонаПівденний берег КримуЛітоЗимакількість опадів2)Що впливає на погодні умови Південного берега Криму?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3)Пронумеруйте природні зони з півночі на південь
__зона лісостепу
__Південний берег Криму
__степ
__мішані ліси
Картки з завданнями для учнів:
6 балів
Вставити слова з довідок
Південний берег Криму розміщений між_______________ горами та_______________ морем. Гори ___________ від холодних вітрів, а море влітку ___________, ніж суша, тому воно зменшує спеку. Тут росте __________ різних рослин з усіх куточків світу, бо тут ______________ вологи та тепла. Тваринний світ дуже __________________.
Слова для довідок: Чорне, Кримські, захищають, холодніше, різноманітний, багато, достатньо.
8 балів
Позначте правильні відповіді +, а неправильні -:
1.Південний берег Криму - найбільша за територією природна зона. _________
2.На погодні умови тут впливають Кримські гори та Чорне море.____________
3. Літо тут спекотне, бездощове, довге.__________
4.Зима довга, морозяна, сніжна.________
5.Тут можуть проростати лише трав'янисті рослини.__________
6.Ростуть тут рослини з усього світу.______
7.Водиться тут багато комах, птахів, зміїв, кажанів._________
8. Створено тут Степовий заповідник та заповідник Асконія-Нова._________
Підведення підсумків роботи першої групи.
-Хто з учнів отримав за роботу високий рівень, встаньте за партами. (аналогічно піднімаю тих, хто отримав достатній та середній рівень, оцінюючи загальний рівень засвоєння знань учнями)
Друга група працює з вчителем за малюнками та питаннями підручника ст..127,128,129
-Де розміщена зона ПбК? - Що впливає на її погодні умови?
- Чому тут можуть проростати такі різноманітні рослини?
- Що впливає на проживання тварин в цій місцевості?
- Які заповідники тут створені?
- Чому ми називаємо ПбК - здравницею?
Третя група самостійно читає матеріал підручника та готується відповідати на питання вчителя і запитання до тексту ст..127-129.
Учні другої групи виконують завдання за комп'ютером . Після завершення роботи , якщо отримали високий рівень, то приступають до виконання творчого завдання. Якщо при роботі за комп'ютером учень отримує 8 балів, то покращує свій рівень , працюючи за карткою 8 балів, якщо6 балів, то картка з позначкою - 6 балів.
1 група2 група3 групаСамостійноза комп'ютером з вчителемТретя група,працюючи з вчителем, відповідає на питання підручника та закріплює вивчене.
- Що таке ПбК?
- Де розміщена ця зона?
- Які тут погодні умови?
- Чому саме такі?
- Що впливає на формування погоди?
- Які рослини тут проростають?Чому?
- Які тварини тут живуть?
Підведення підсумків роботи другої групи.(учитель перевіряє: хто з учнів отримав , який бал при роботі за комп'ютером )
Перша група виконує самоперевірку творчого завдання з мультимедійної дошки.
Творче завдання(самоперевірка)
1) Порівняти природні зони
степова зонаПівденний берег КримуЛітоспекотне,довге,бездощовеспекотне,довге,бездощовеЗимакоротка, малосніжна, морозянакоротка, тепла, з опадамикількість опадівмаладостатня2)Що впливає на погодні умови Південного берега Криму?
Кримські гори та Чорне море 3)Пронумеруйте природні зони з півночі на південь
_2_зона лісостепу
_4_Південний берег Криму
_3_степ
_1_мішані ліси
VІІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання
- Яку тему ми вивчали на уроці?
- Що найбільше сподобалося?
- Що ви запам'ятали?
- На наступний урок необхідно вивчити з підручника про Південний берег Криму ст..127-130.Навчитися гарно і змістовно розповідати, повторити правила відповіді біля карти.
Підготувати розповідь про одну рослину чи тварину Південного берега Криму
- Якщо вам доводилося відпочивати тут , то підготуйте розповідь про визначні місця:музеї, пам'ятники, парки, ботанічні сади та принесіть фотографії, щоб підтвердити свої думки.
- Діти, пригадайте, яку оцінку ви отримали при роботі за комп'ютером та додайте до неї один бал за кожну фішку, це буде ваша оцінка. - Хто отримав високий рівень?
- Хто отримав достатній рівень?
- Працюючи вдома з матеріалом підручника, ви зможете покращити свій рівень.
Урок закінчено. 
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
3 646
Размер файла
20 750 Кб
Теги
predmety
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа