close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

По роботі й нагорода. Казка «Колосок»

код для вставкиСкачать
Тема: По роботі й нагорода. Казка "Колосок"
Мета: Вчити дітей читати в особах , аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики , виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.
Обладнання: Ілюстрації до казки , малюнки півника і мишенят, маски тварин, таблиці. Хід уроку
I. Організація класу.
У ч и т е л ь
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Що ми будемо робити?
Учні (разом)
Букви будемо читати
Один, два, три, чотири, п'ять -
Хочем все на світі знать.
б) Психологічний настрій на урок
- Нас нема (діти закривають очі, кладуть голівку на руки повторюють за вчителем):
Я в школі.
Я в школі на уроці читання.
Я хочу читати.
Я дуже хочу читати.
Я читаю краще всіх.
- Ми є (діти розплющують очі, піднімають голівки).
-Я рада вас бачити на уроці читання . Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж ,починаємо.
III. Перевірка домашнього завдання.
― Який розділ ми з вами почали опрацьовувати?
― Які казки ми вже з вами прочитали?
― Спробуйте вгадати за малюнками казку.
― Яку з прочитаних казок ми не назвали?
― Відновіть порядок подій за малюнками. Що було спочатку?
II. Мовна розминка.
1. Гра "Хто як говорить".
- Пригадаймо ,друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили.
2. Робота з чистомовкою. - Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з - чистомовкою. Влітку сонечко пече ― че-че -че
Всім спечу по калачу ― чу-чу-чу Не лежи на печі ― чі-чі-чі.
Будеш їсти калачі.
IV. Повідомлення теми і мети уроку 1. Мотивація навчальної діяльності. Відгадайте назву казки,яку ми сьогодні будемо читати.
Так, ми познайомимося з українською народною казкою "Колосок."
V. Опрацювання казки 1. Слухання казки в записі 2. Передбачення.
Хто з вас вже знає цю казку? Давайте зробимо так. Хто знає ― мовчить, а хто не знає ― спробуйте уявити собі півника і мишенят. Як ви гадаєте: Який півник? Які мишенята?
3. Виразне читання вчителем та підготовлених учнів.
4. Словникова робота . Удосвіта - до сходу Сонця.
Обмолотити - звільнити зерно від стеблин та оболонки.
Млин - споруда, де зерно перетирають на порошок-борошно.
5. Читання "ланцюжка" слів: півник, колосок,зерно, борошно, тісто, дрова, піч, пиріг.
― прочитати зверху вниз;
― прочитати знизу вгору;
― прочитати на одному подиху. 6. Читання "ланцюжком" Завдання:
Читаючи, подумайте, чому герої казки мають такі імена. (Круть, Верть, Голосисте Горлечко)
VI. Фізкультхвилинка
- Давайте трошки відпочинемо і заспіваємо пісеньку "Два півники ."
Два півники , два півники
Горох молотили.
Дві курочки ,дві курочки
До млина носили
Цап меле , цап меле ,
Коза насипає .
А маленьке козенятко
На скрипочці грає.
Танцюй танцюй зозулечко
Ніженьками туп―туп
Татусенько з матусеньков
Принесуть нам круп―круп
А вовчок сірячок
З лісу виглядає
Та на біле козенятко
Скоса поглядає.
1. Вибіркове читання .
― Прочитайте ,що найбільше любили мишенята робити ?
― Прочитайте , чим займався півник .
― Що він знайшов одного разу ?
― Прочитайте улюблені слова мишок .
― Прочитайте ще раз останню розмову півника з мишками. ― Що зробив півник ? ― Чи справедливо він вчинив ? 2. Характеристика героїв казки. Гра "Хто який?"
Мишки Півник Хитрий, лінивий, веселий, стриманий, слухняний, працьовитий, неуважний, невдячний, справедливий.
3.Стислий переказ за малюнковим планом.
- Розкажіть казку за Малюнками. 4. Робота з прислів'ями Без трудів не їстимеш пирогів.
Хто дбає, той і має.
Хто діло робить, а хто ґави ловить.
Роботящий здобув коржик, а лінивий ― пустий кошик.
― Яке з прислів'їв найкраще розкриває основну думку казки?
5. Угорський кросворд
― У кожному рядочку спробуйте знайти слово, яке пов'язане з казкою.
(Колосок, півень, миші, пиріг, праця)
VII. Підсумок уроку.
― Кому з героїв ви можете дата свої поради? ― Які саме?
― Чого вчить ця казка? ― Хто з вас поводиться так як мишенята?
VIII. Домашнє завдання.
1-ша група - читати казку в особах.
2-га група - переказувати казку.
3-тя группа - намалювати малюнки.
Вчитель:
Ось і уроку кінець Хто працював, той молодець!
Що сподобалось вам, поділіться вдома. Що сумним було, пожалійтеся вдома. Всі дружні й активні були увесь час. Хороші оцінки сьогодні у вас.
(Вчитель оцінює відповіді дітей) 
Автор
notika09
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 085
Размер файла
38 Кб
Теги
нагорода, робота, казка, колосок
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа