close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Шугай Наталя Вікторівна

код для вставкиСкачать
Мета: пояснити поняття «сім’я», «родина», «рід», вчити працювати в групах,
розвивати логічне мислення, усне мовлення, пізнавальний інтерес,
виховувати самостійність, активність,уважність,взаємоповагу, толерантність,
виховувати любов до рідних, повагу, почуття вдячності і доброти.
Обладнання: малюнки квітів, слайди з зображенням природи навесні,
таблиця «Родинне дерево»,ТЗН ,презентація « Моя Україна» ,презентація на
тему « Весна»., магнітофонний запас, прислів’я, що надруковані на аркушах
паперу, таблиця з буквами для добору слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація знань учнів
1. Загадка
Цифра ця усім говорить,
Скільки днів до тижня входить.
Поряд стане буква «я»,
То це буде вже …( сім’я )
7Я
- Яке слово зашифроване?
2. Побудова асоціативного куща
На дошці прикріплена картка
СІМ’Я
- Діти, коли ви чуєте чи вимовляєте це слово, що ви уявляєте?
( Діти називають слова, вчитель будує на дошці асоціативний кущ )
- Що таке сім’я? ( Таблиця на моніторі.)
мама
дядькові діти
тато
тітка
брат
бабуся
СІМ’Я
дядько
тітчині діти
дід
сестра
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Як ви думаєте, хто становить родину?
- Тато, мама, діти – це родина.
- А що таке рідня?
- Дід, баба, тітка, дядько, дядькові діти, тітчині діти – це рідня
- А що становить рід?
- Вся рідня – теперішня і давнішня – це рід
- Який висновок ви можете зробити?
- Рід є найбільшим, бо це всі наші родичі.
Рід до роду – то це вже народ.
ІV. Засвоєння знань учнів
1. Вступне слово вчителя
Від любові до своєї сім’ї, родини, роду складається любов до рідного народу,
до України, до Батьківщини.
Людина без Батьківщини – що пташка без крил.
- Чому так говорять?
- Чому наша земля є найріднішою?( Презентація . « Моя Україна»)
2. Криголам. Розминка
Презентація на тему « Весна»
-Весна вже відчувається в усьому: і в лагідному дотику сонячних промінців,
в особливому, тільки весні притаманному запаху. Весна - це краса молодості.
Скільки радості вона приносить і дорослим, і дітям!
Тож давайте впустимо весну у наші домівки, у наш клас, у наші серця, бо
весна – це пробудження природи, це радість, тепло і гарний настрій.
А зараз ,діти, ми з вами проведемо гру.
Кожному з вас я роздам частинку квітки, ви повинні об'єднатися
так, щоб одержати єдине ціле, тобто вся квітка і ви дізнаєтеся, як буде
називатися ваша команда.
Діти групуються у команди «Тюльпан», «Нарцис», «Пролісок». Це весняні квіти.
3.Мозковий штурм. ( Розвиток мислення)
Завдання 1( Одна квітка для кожної команди )
Учитель прикріплює на дошку квіти, учні відповідають на запитання.
а) Що ви знаєте про цю квітку?
б) Де росте?
в) Як називається?
г) Якого кольору ця квітка?
д) Як розмножуються?
4Робота в групах( Розвиток мислення)
До кожної букви в назві квітки доберіть найкращі слова, які можна сказати про
маму, і подаруйте їх мамам.
Н надійна
Т тендітна
П працьовита
А артистична
Ю юна
Р розумна
Р радісна
Л лагідна
О охайна
Ц цікава
Ь
Л ласкава
И
П працьовита
І індивідуальна
С симпатична
А активна
С сердечна
Н ніжна
О обережна
К кмітлива
- Дуже добре! А зараз подаруйте ці слова мамам, можливо, ви їх ще не
говорили своїм матусям раніше.
Звучить музика (магнітофонний запис). Під звуки цієї ніжної мелодії уявляють
свою маму і подумки складають їй побажання.(Дається 1 хвилина, кожна
команда радиться, а потім презентує проекти побажань рідній матусі.)
Фізкультхвилинка
Оцей пальчик - наш дідусь.
Оцей пальчик – наша баба.
Оцей пальчик - наш татусь.
Оцей пальчик - наша мама,
А цей пальчик буду я.
От і вся моя рідня.
5. Бесіда за змістом уроку.
- Який у вас рід?
- Хто у вашому роді є найстарший?
- Як ви шануєте цю людину?
- Як треба ставитись до бабусь та дідусів? Чому?
- Хто є членами твоєї сім'ї?
- Розкажи про свою родину. Як кого звуть?
- Чому сім’я є дуже важливою для дитини?
Як ви розумієте прислів’я?
 На сонці тепло, а біля матері добре.
 Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
6. Розвиток мислення. Робота в групах.
Запитання для кожної групи написано на листах.
І група – Як утворився народ?
( Родина до родини, рід до роду і утворюється народ )
ІІ група – Як ви розумієте вислів «берегти родовідне
коріння»?
( Берегти і шанувати батька, матір, близьких і рідних )
ІІІ група – Що треба робити, щоб роду не було переводу?
( Він має жити багато років, а поширюється рід дітьми, що народжуються в
сім'ї )
Ви дали правильні відповіді. А якщо ми щось не сказали, ви можете
поширити свої знання про сім'ю, родину, рід з дитячих журналів та з дитячих
книжок, що мають багато цікавої і пізнавальної інформації. Уявіть родинне
дерево. Воно має коріння, стовбур, листочки, якими ви є. Вам дбати про те,
щоб дерево буяло, було красивим і сильним. Ви є сподіваннями і надією
ваших батьків, є членами роду, який поширюється і розвивається завдяки
вам.( Листи з зображенням родинного дерева у кожного учня)
V Підсумок уроку
- Про що ми сьогодні дізналися?
- Що таке сім’я? Родина? Рід?
- Як утворюється український народ?
- Ви справжні школярі. Добре знаєте свій рід, що складає ваше родовідне
дерево. Чим глибше коріння, тим міцніше воно стоїть на землі. І кожна сім’я є
частиною нашого народу, нашої України, яка у нас єдина і неповторна, і
наймиліша.
VI. Домашнє завдання.
Намалюйте ваше родинне дерево.
Доберіть вірші, прислів’я, приказки про рід, родину, сім'ю.
Автор
laminariy
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
18
Размер файла
14 546 Кб
Теги
вікторівна, шуга, наталі
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа