close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

матем. інтегр.2кл

код для вставкиСкачать
Тарашевська А.П.
Тема. Назва чисел при діленні. Прості і складені задачі на застосування ділення на 2.
Конструювання найпростіших транспортних засобів
Мета: ознайомити учнів з назвами компонентів та результату при діленні; вправляти в умінні розв'язувати прості та складені задачі на ділення; ознайомити учнів з поняттям "конструювання", вчити створювати макет автомобіля із сірникових коробок; виховувати дисциплінованість, охайність в роботі, самостійність, почуття відповідальності
тип уроку: вивчення нового вид уроку: інтегрований, математика - праця
Хід уроку
І. Організація класу
Продзвенів уже дзвінок -
Всіх покликав на урок.
Тож давайте не дрімати,
А старанно працювати.
Руку гарно піднімати.
Щоб почути у кінці,
Що у другім класі Діти просто молодці!
ІІ. Актуалізація знань учнів
Гра "Скажи кінець речення" Слайд___2
А) Якщо червоний олівець по довжині коротший за жовтий, то жовтий олівець..... (довший за червоний);
Б) Якщо Маша одного росту з Катею, то .... (дівчата одного росту);
НЕ ПЕРЕКЛЮЧАТИ
В) Якщо від суми відняти відомий доданок, то можна знайти.... (невідомий)
Г) Якщо до різниці додати від'ємник, то можна знайти ..... (зменшуване)
ПЕРЕКЛЮЧИТИ СЛ. 3
Д) 4 хлопчики йшли з міста в село, їм назустріч - троє дівчаток. Скільки дітей йшло з міста в село? 2. Гра "Телеграф" слайд__4_
Видаю учням, які сидять за першими партами картки, на яких записані числа 3,4. По схемі з екрана діти по варіантам виконують дії і передають і передають аркуш учням, які сидять за ними. Ці учні повинні перевірити записаний приклад, обчислити й записати свій приклад. Переможе той ряд, який першим запише правильні відповіді.
+4
*2 - 6
: 2
+8 - 6
Хто передав телеграму, записує каліграфічно число, класна робота і четверте, шосте, восьме число другого десятка. (14,16,18) цілий рядок.
Що ви можете сказати про ці числа? ( парні, кожне збільшується на 2)
Хто продовжить числовий ряд усно? (20, 22, 24, 26...)
Перевірка результатів гри "Телеграф" (1в.- 6, 2в.-7)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Усна лічба. Робота в парах.
- Для того, щоб дізнатися тему і мету нашого уроку, потрібно в парах розв'язати приклади, записати відповіді окремо в порядку збільшення і знайти зашифроване слово. ЗАПИСАВШИ КАЛІГРАФІЧНО ЦИФРИ В ПОСЛІДОВНОСТІ РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ СЛ. 5
1в. ИРГУІФ
16141021618
2*9; 18:2+12;
12:2; 2*7;
2*4+2; 14:2+9
Відповідь: фігури
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку ЗАВДАННЯ УРОКУ сл..6.
Діти, ми з вами будемо продовжувати мандрувати у математичному містечку.
Познайомимось з новими назвами чисел при діленні; будемо вчитися розв'язувати прості і складені задачі; вчитися уважно слухати і допомагати один одному
Для того щоб нам швидше було пересуватися ми сконструюємо транспорт СЛ.7 Слово "конструювання" в перекладі з латинської мови означає " створювати". Тобто створити, розробити будову виробу або окремих його частин. Сьогодні на уроці ми ще навчимося складати машини з деталей з геометричних фігур.
1. Слово вчителя та перевірка знань учнів. СЛ.8 ФІГУРИ
Ми на уроці математики мандрували до острова Геометрії, де знайомились з різними мешканцями острова. Давайте пригадаємо, які мешканці острова там живуть?(геометричні фігури) Які геометричні фігури ви знаєте?
Яку фігуру називають ∆?
Яку фігуру називають (прямокутник - це чотирикутник у якого всі кути прямі, є дві однакові ширини і є дві однакові довжини.)
Яку фігуру називають Квадрат - (це - прямокутник у якого всі сторони рівні)
Як знайти периметр прямокутника?
Давайте знайдемо Р зі сторонами 12 і 6 см. Слайд.
Р =12см + 6см + 12см + 6см =36см
VI. Робота над завданням уроку
1. Хвилинка -відпочинку 2. Я не їм вівса, ні сіна,
Дайте випити бензину.
Всіх коней я обжену,
Куди хочеш пожену. (Автомобіль)
Які автомобілі ви знаєте?
Де виготовляють автомобілі?
У нас в Україні, виготовляють вантажні, легкові автомобілі і автобуси. Такі машинобудівні заводи є у Львові, Луцьку, Запоріжжі, Кременчузі
Хто створює нові машини? А створюють машини інженери-конструктори. Такими інженерами будемо і ми.
Уявіть собі що ви знаходитесь на заводі, де виготовляють машини. З яких частин складається вантажна машина (кузов, кабіна, колеса). Ми з вами знаходимось в цеху де виготовляють кузова.
- На яку геометричну фігуру схожий кузов?
- Нам потрібно зробити деталь кузова. Знайдіть серед набору фігур прямокутник і виріжте його. Але спочатку пригадаємо правила безпеки користування ножицями. (діти говорять правила безпеки користування ножицями)
Діти вирізають прямокутник.
4. Вивчення математичних понять
- Давайте розглянемо з якої геометричної фігури складається кабіни у вантажної машини (пятикутник.) Чому? (у неї 5ст., 5 в., 5 кутів)
- Щоб перейти в цех де виготовляють кабіни нам необхідно вивчити як називаються числа при діленні та виконати 5 завдань. 1) Давайте пригадаємо спочатку як називаються числа при множенні? - Як пов'язані дія множення і ділення (з 1 приклада на множення можна скласти 2 приклади на ділення)
2)Пояснення нової теми.
- Давайте розглянемо, як же називаються числа при діленні.
Слайд .
8:2= 4
діл. діл. частка Число, яке ділиш, називається діленим.
Число, на які ділять, називають дільником.
Число, яке ділиш в результат дії ділення - частка
3) первинне закріплення № 672 (назва чисел при діленні)
16:2=8 12:3=4 (назвіть ділене , дільник, частку)
4) Складання і розв΄язання задачі №671. На кущі виросло 8 ягід ожини. Як поділити ці ягоди між двома ведмедиками, щоб у кожного було порівну?
8:2=4 - усно
5) - Чи можна з приклада на ділення скласти приклад на множення? (Так) як перевірити, чи правильно ми розв'язали задачу?
Висновок: Дія множення і ділення є взаємопов΄язаним.
VI. Фізкульт хвилинка.
Слайд ______
VIІ.Продовження роботи над темою уроку
1) - Ми потрапили в цех де виготовляють кабіни. Знайдіть геометричні фігури з яких можна зробити кабіну. Виріжте їх. (Діти вирізають).
2) - Яку фігуру нагадують колеса. (круг)
Щоб потрапити в цех де виготовляють колеса, нам необхідно розв΄язати задачу №674
1) Фронтальна робота
Що означає в задачі число 4?
Що значить двоколісний велосипед? Як в скороченому записі задачі ми позначаємо слово в кожному?
Скільки було триколісних велосипеда? Що значить триколісний велосипед?
Що ми позначаємо в задачі коли звучить запитання скільки всього або разом? (Дужку)
Яку дію в цьому випадку потрібно робити?
Слайд ____ (умова задачі)
А як звучало би запитання , якщо потрібно порівняти число коліс двоколісних велосипедів і одного триколісного?
Друга половина слайда умова задачі.
2) Диференційоване завдання.
Клас поділяю на дві групи. Перша група розв'язує задачу на порівняння самостійно, а з іншими учнями під коментування розв'язуємо № 674
Відповідь: 2*4+3=11 (коліс)- 2 група
Відповідь: 2*4-3= 5 (коліс) - 1 група
3) - Заготовте тепер деталі коліс (Діти вирізають).
- Всі частини машини ми виготовили.
Слайд - Давайте зробимо аплікацію авто (Діти завершують роботу).
ІХ. Підведення підсумків.
- Сьогодні на уроці ми поєднали урок математики і трудового навчання?
- Вам сподобалось? Чим?
- Результатом уроку трудового навчання є ваша аплікація автомобіля. Але з якими новими термінами ви познайомились з уроку математики?
- - Як називаються компоненти при діленні?
- - Який компонент більший?
- Як пов'язані між собою дія множення і дія ділення?
слайд Ось і скінчився урок,
І дзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре, друзі,
Відпочиньте по заслузі!
Шановні гості!
Спасибі, що знайшли час
І прийшли на свято до нас.
Якщо буде ваша ласка,
То приходьте до нас ще,
Будь ласка!
Веселі хлоп'ята
Дружно разом піднялись,
Вліво, вправо подивились.
Потім хутко повернулись, Всім навколо посміхнулись. Поплескали у долоні І побігали, як поні. Хай лунає всюди сміх, Ми, хлоп'ята, кращі всіх! Встати з-за парт. Нахилити голову вліво, вправо. Руки на пояс, повернутися.
Поплескати в долоні.
Біг на місці. Вимовляти хором.
Ось і скінчився урок,
І дзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре, друзі,
Відпочиньте по заслузі!
Шановні гості!
Спасибі, що знайшли час
І прийшли на свято до нас.
Якщо буде ваша ласка,
То приходьте до нас ще,
Будь ласка!
Автор
tarashievska
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
272
Размер файла
58 Кб
Теги
2кл, інтегр, матем
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа