close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ(ЧИТАННЯ)1 КЛАС

код для вставкиСкачать
РЕПІК ГАЛИНА ІВАНІВНА , вчитель - методист,
Скандинавська гімназія, м. Київ
УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ
(ЧИТАННЯ)
1КЛАС
Тема. Звуки [н], [н'], буква "ен".
Мета. Ознайомити дітей з буквою "ен" та її звуковим значенням, закріпити артикуляцію звуків [н], [н'], розвивати фонетичний слух, вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів та навичку читання, збагачувати активний і пасивний словник учнів, розвивати творчу уяву. Обладнання: предметні малюнки, презентація " Рослини рідного краю", картка з друкованою літерою, малюнок Незнайки.
Хід уроку
I. Організація класу
Продзвенів і стих дзвінок, Починається урок.
II. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Сьогодні ми продовжимо подорожувати казковим , чарівним містом
казкових героїв. Ось чиясь хатинка. А біля неї ... Незнайко букви вчить. Давайте ми йому допоможемо і розповімо , що вивчили на попередніх уроках.
III. Систематизація та закріплення вивченого матеріалу
- Який звук вивчили на минулому уроці ?
- Звук [І].
- Він голосний чи приголосний?
- Як називається літера, що позначає цей звук?
- На минулому уроці ми вивчили "Безкінечну пісеньку", давайте всі разом повторимо її.
Ішов індик з індичкою,
Ішов понад водичкою.
А за ними - індичатко.
Починаймо все з початку.
Ішов індик з індичкою...
Мовна гра "Впіймай звук".
Івасик іграшками грався, А по дворі ішов індик.
Івась побачив і злякався
і від індика в дім утік.
IV. Вивчення нового матеріалу
Оголошення теми і мети уроку.
1. Робота над загадкою.
Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю.
Сам високий я на зріст.
Замість рота в мене хвіст. (Слон).
- Звуко-буквений аналіз слова-відгадки,побудова звукової моделі
- Назвіть, хто зображений на малюнках?
(Слон, кінь ворона, снігур).
- Як одним словом можемо назвати їх?
- Ще раз назвіть слова, подумайте, який у них спільний звук. Послідовно назвіть звуки у словах слон, кінь. Чи однаково вимовляємо останній звук?
2. Спостереження за вимовою звуків
- Вимовте звук [н]. Чи виникають перешкоди при вимові? Який це звук за звучанням? Вимовте звук [н']. Чи подібний він за вимовою до звука [н]? Вимовте обидва звуки [н] - [н']. При вимові м'якого звука середню частину язика підносьте до піднебіння. Отже [н] - приголосний твердий, а [н'] - приголосний м'який.
3. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться,
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
4. Артикуляційно - звукові вправи із звуками [н], [н']
а) слухання вірша
Над нами - небо голубе,
На ньому сонце золоте .
На землю нашу неозору, Воно проміння шле ясне.
б) назвіть слова, в яких є звуки [н], [н']
в) назвіть спільний приголосний у словах: соняшник, калина, мальва (!), барвінок, жоржина, конвалія, чорнобривці, нагідки, береза (!). Яка тема об'єднує ці слова ? Виявлення слів, у яких відсутні ці звуки.
На екрані з'являється презентація "Рослини рідного краю".
г) лексико-семантична робота:
жоржини - різнокольорові яскраві осінні квіти; назва утворена від прізвища вченого Георг, який вивів цю квітку.
Барвінок - вічнозелена трав'яниста рослина, листя якої зберігає зелений колір навіть під снігом, має тонке стебло і невеличкі квіти синього кольору.
д) групова робота
5.Добір слів з новим звуком у різних позиціях.
1ряд 2ряд 3ряд
(на початку ) (в середині) (в кінці) 6. Робота в зошитах "Супутник Букваря від А до Я ".
а) звуковий аналіз слів: нитки, човен, олень.
На письмі звуки [н], [н'] позначаються буквами "еН", "ен".
б)розгляд букви. Порівняння за розміром і формою.
Хвилинка фантазії.
- Що вам нагадує буква "ен"?
- Місце букви у касі.
Аналіз друкованої букви.
в)друкування у зошитах
Фізкультхвилинка під музичний супровід
7.Синтетичні звукові вправи:
а) читання променевої таблиці.
А
У
Н И
І
О
б) читання буквосполучень
на м мн і
ну м мн у
но м мн о
ні м мн и
ни м мн а
8. Робота з букварем
а) розвиток зв'язного мовлення.
Опис предметів: гном, соняшник.
Фонетичний аналіз.
б) читання злиття, слів (с. 32)
в) читання тексту (с. 33)
Читання тексту з дошки: Наум і Ніна. Науме, он мама. Он мама і Ніна.
Чому слова Ніна і Наум написані з великої букви?
9.Робота над загадкою.
- Діти, Незнайко підготував для вас загадку:
Чим закінчується день, а починається ніч? [н].
10.Гра "Напівбуквочки" ,,,,, Придумати слова з відповідними звуками.
V.Підсумок уроку -З якою літерою ознайомилися?
- Які звуки позначає?
- Що цікавого дізналися ?
- Чи можна вважати наш урок вдалим?
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
2 782
Размер файла
56 Кб
Теги
урок, грамоте, читання, навчання, класс
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа