close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Конспект Позакласне читання

код для вставкиСкачать
Вчитель: Крижановська Л. І. Дата:__28.02.2012
Предмет: Читання
Тип уроку: формування нових знань і умінь Клас: 2-В
Тема: Позакласне читання
"У колі рідної сім΄ї"
Мета: пробуджувати в учнів інтерес до читання і перегляду книжок, підтримувати бажання читати і пізнавати нове; сприяти розвитку пізнавальних інтересів; виховувати в дітей почуття любові й поваги до своєї родини; дати можливість відчути радість від родинного оточення і спілкування; закласти в учнів бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро.
Обладнання: мультимедійна презентація, виставка книг, малюнки дітей, магнітофон, запис пісні про родину, мікрофон.
Хід уроку:
І. Емоційне налаштування на урок. Привітання. Мотивація.
Встаньте, діти, всі рівненько,
ПОСМІХНІТЬСЯ ВСІ ГАРНЕНЬКО.
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: "Добрий день!"
Всі сідайте тихо, діти!
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно піднімати,
На уроці - не дрімати.
Щоб не було нам мороки,-
Всі готові до уроку?
Ну гаразд, часу не гаймо,
І урок свій починаймо.
- Ось таким дружнім привітанням ми почнемо наш урок читання.
ІІ. Мовна розминка
1. Зарядка для язичка:
- Для успішного читання нам потрібно приготуватися. Спочатку готуємо язичок.
- Посичали гускою:с-с-с.
- Подзижчали комариком: дз-з-з-з.
- Подирчали трактором: др.-р-р-р.
- Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш-ш.
- Постукали молоточком: тук-тук-тук.
- Поскакали коником.
2. Мовна зарядка. Скоромовки.
" Карусель"
Діти говорять скоромовки .
2 повторяють разом.
3. Розчитування.
- Прочитайте слова, вставляючи пропущені букви. (слайд № 2)
т...плий мале ... ький
хв...рий
доб... ийчем...ий
сух... й
літ... ій
чепур...ий - Як одним словом можемо назвати ці слова? (Прикметники)
- До прикметників доберіть антоніми.
(Холодний, великий, здоровий, злий, невихований, мокрий, зимній, неохайний).
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь, про що йтиме мова на сьогоднішньому уроці: . (слайд № 3)
Цифра ця усім говорить,
Скільки днів до тижня входить,
А як поряд стане буква"Я",
То це буде вже...(сім΄я). . (слайд №4 )
- Складемо сенкан "Сім΄я"
ІІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів.
- Отже, тема уроку "У колі рідної сім΄ї". . (слайд № 5)
- Що ви "очікуєте" від сьогоднішнього уроку?
аналізувати і робити висновки
Цей урок
творчо працювати виразніше читати розкривати зміст прочитаного
ІV. Надання необхідної інформації.
1. Складання "асоціативного куща"
.- З якими словами асоціюється слово "сім΄я"?. . (слайд № 6)
бабуся дитина мамо
братик сестричка тато
2. Робота з виставкою книг.
-Уважно розгляньте книги на виставці.
- Прочитаймо їх назви.
-Яка книга вам вже відома?
-Яка тема об΄єднує всі ці книги?
- Що, діти, вам хотілося знайти і прочитати до уроку?
- Які уроки, повчання ви взяли для себе?
V. Презентація роботи в групах.
І група "Творчих талантів" . (слайд № 7)
Міні- проект "Я щаслива дитина, бо у мене є родина".
(Діти за фото, або мал.. розповідають про свою сім′ю)
ІІ група "Розповідайлики". (слайд № 8)
Переказ прочитаних творів вдома.
ІІІ група "Пошуковці". . (слайд № 9)
Конкурс "Хвилинка народної мудрості".
Прислів΄я, приказки про сім΄ю, родину, маму.
1. Шануй батька й неньку , то буде тобі скрізь гладенько.
2. Як грибочки ростуть діточки.
3. Хто бабусю має, той потіху знає.
4. Без сім΄ї немає щастя на землі.
ІV група "Читайлики" . (слайд № 10)
Хвилинка поезії (декламування віршів про маму).
* Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, що б ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
* В дні важкі і в дні, на щастя щедрі,
Не забудь: вона завжди в тобі,
То ж живи, як мама - щиро й чесно,
І як мама, світ оцей люби!
* ... І ви вклоніться матерям своїм,
Чиїм теплом навіки ви зігріті, Вклонімося за їхні руки їм,
Й за те, що просто вони є на світі. Складання "асоціативного куща".
тепло життя любов
турбота добро ласка
(слайд № 11)
Гра "Чи добре ви знаєте своїх матусь?" Вправа "Мікрофон".
* Коли день народження в мами?
* Які очі в мами?
* Якого кольору волосся?
* Що найсмачніше готує мама?
* Яка улюблена пісня у мами?
* Які улюблені квіти?
* Про що мріє мама?
V група "Юні актори" . (слайд № 12)
Інсценізація оповідання В.О.Сухомлинського "Найласкавіші руки".
Фізкультхвилинка "Мама і я" (слайд № 13)
VІ. Опрацювання казки В.О.Сухомлинського "Намисто з чотирма променями".
1.Дізнайся про письменника" (розповідь про В.О.Сухомлинського)
(слайд № 14)
2.Прочитай і задумайся: (слайд № 15)
а) словникова робота
намисто- (малюнок) (слайд № 16) недуга- хвороба (слайд № 17)
б) Читання казки підготовленими учнями. (слайд № 18)
в) Перевірка сприйняття:
- Що трапилось з дівчинкою?
- Кому стало жаль дівчинку?
- Що зробило сонечко?
г) Читання "ланцюжком"
- На кого дівчинка спрямувала сонячні промені?
- Що трапилося з її рідними?
- Що вчить нас ця казка?
д) Вибіркове читання
-Знайдіть і прочитайте речення, в якому розповідається про те, що подарувало дівчинці сонечко.
-На кого направила дівчинка щасливі промені?
(слайд № 19)
е) Читання в особах (розмова дівчинки і сонечка).
Гра "Промінчики добра"
(Діти (4-5), взявши промінчик, загадують добру справу, яку б ви виконали для інших.)
VІІ. Підсумок уроку і рефлексія результатів уроку. (слайд № 20)
VІІІ. Домашнє завдання.
(слайд № 21)
Створити "Дерево добра" для своїх рідних.
Прочитати разом з сім′єю твір В.О. Сухомлинського "Татко з мамою посварились"
(слайд № 22)
Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.
* Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, що б ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
* В дні важкі і в дні, на щастя щедрі,
Не забудь: вона завжди в тобі,
То ж живи, як мама - щиро й чесно,
І як мама, світ оцей люби!
* ... І ви вклоніться матерям своїм,
Чиїм теплом навіки ви зігріті, Вклонімося за їхні руки їм,
Й за те, що просто вони є на світі
1. Шануй батька й неньку , то буде тобі скрізь гладенько.
2. Як грибочки ростуть діточки.
3. Хто бабусю має, той потіху знає.
4. Без сім΄ї немає щастя на землі.
Народився Василь Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім'ї. Тут минули його дитинство й юність. Як і решта селянських дітей, він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Сухомлинський подався в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, поступив на робітфак, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського. В 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. В 1941 році добровольцем йде на фронт. В січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву. Тільки дивом залишився живий. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування в шпиталі на Уралі він просився на фронт, проте комісія не могла визнати його навіть умовно здоровим для військової служби. Його призначили директором середньої школи в селищі Ува Удмуртської АРСР. Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. В 1948 році Васи́ль Олекса́ндрович стає директором Павлиської середньої школи і беззмінно працює протягом 23 років до кінця своїх днів. В 1948 році це була звичайна, пересічна школа, до того ж ще і майже зруйнована за роки війни, відомою її зробив Сухомлинський. Педагог, як і філософ, потребує десятиріччя, щоб сформулювати свої світоглядні принципи, скласти педагогічні переконання. Багато років пішли на це і в Сухомлинського. Ці 23 роки стали найпліднішим періодом його науково - практичної та літературно - публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. У 1955 р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Директор школи - керівник навчально - виховного процесу". З 1957 р. - член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. 1958 - заслужений вчитель УРСР. 1968 - нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. Василь Олександрович, як ніхто інший у вітчизняній педагогіці, мужньо ставив і розв'язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Про один із шляхів успішного розв'язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам'яті, без історії. В дусі українських культурно-історичних традицій вчитель констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини. В його працях часто знаходимо вислови "мудра людська любов", "мудрість жити", "гідність - це мудрість тримати себе в руках". Педагог цілеспрямовано формував у кожного вихованця вміння бути маленьким філософом, осмислювати світ через красу природи. Для Сухомлинського формування естетичного почуття дитини, її емоційної культури - основне завдання гуманістичного виховання.А сприйняття й осмислення прекрасного - основа естетичної культури, без якої почуття лишаються глухими до всього високого й благородного. Привселюдне зізнання, винесене в назву книги "Серце віддаю дітям", підтверджене трудами і щоденними діяннями великого вчителя. Він писав: "Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей". На мій погляд, ця теза має стати програмною для нашого вчительства і для наших державотворців. Звернення до педагогічної спадщини В.Сухомлинського, розгляд його педагогічної системи, наявність наукових шкіл та їх активна діяльність як наукова, так і просвітницька, свідчать про плідність і перспективність цього напряму досліджень не лише в структурі історико-педагогічної науки, а й значущість для розв'язання актуальних проблем сучасної освітньої та виховної практики.
2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помирає, але його внесок у життя та його твори залишаться назавжди. Василь Олександрович Сухоминський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї та ін.). Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст.
Автор
krizhanovska00
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 376
Размер файла
38 Кб
Теги
читання, конспект, позакласне
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа