close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

чит 18 02 урок на місто

код для вставкиСкачать
Читання 4 клас
Вчитель ІІ категорії Єрскунова О. А.
Тема. Життя і творчість Павла Тичини. Музика природи в поезії Павла Тичини. П. Тичина "Гаї шумлять...", "Хор лісових дзвіночків".
Мета: розширити, поглибити й узагальнити знання дітей про життя і творчість поета; розвивати естетичні почуття, емоційність сприймання поезій, образне мовлення, уміння виразно читати, передаючи настрій і мелодійність поезій, виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: картки для контролю техніки читання, тести, мультимедійна презентація. Хід уроку
І. Організація класу. ( діти стоять у колі ).
- Діти, подивіться скільки гостей прийшло до нас на урок. Давайте привітаємо їх. Доброго ранку, доброго дня,-
вітаєте ви і вітаю вас я.
Хай плещуть долоньки,
хай тупають ніжки,
працюють голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєте ви і вітаю вас я.
- До якого уроку ви приготувалися?
- Над яким розділом працюємо?
ІІ. Розчитування.
Для того, щоб вам краще і легше було читати ми проведемо розчитування, за таблицею № 1. Це дасть вам змогу швидко орієнтуватися у тексті і розвивати свій окомір. Полічіть оченятками від одного до двадцяти п'яти.
1. Робота за таблицями Шульте. 2. Контроль техніки читання.
Далі ми працюватимемо із карткою № 2. Ви будете читати уривок із вірша , для того, щоб розвивати техніку читання. Ми пограємо у гру " Кидок - засічка ". Коли я скажу слово " кидок" - ви починаєте читати, а коли чуєте слово " засічка" олівцем робите позначку, де ви зупинились.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Для того, щоб перевірити домашнє завдання сьогодні на уроці ми будемо працювати в групах. Кожен з вас буде виконувати тестові завдання, працюватимете самостійно і виконуватимете завдання зі мною. Давайте повторимо правила роботи за комп'ютером. - Які правила роботи за комп'ютером ви знаєте?
- Коли ви виконаєте тестові завдання ви будете працювати самостійно над завданнями на картках, відповідно до того балу, який отримаєте за тести. Картки знаходяться біля комп'ютерів. Хто активно працюватиме на уроці, зможе отримати додатковий бал за урок. Картки
Творче завдання. Доберіть прикметники до слова ВЕСНА 10 балів. Запиши текст, визнач тему і мету тексту. шіНа аїг
роХоші шіна аїг. раГні мат ребези. кільСки в агях тапхів! туСкають троскаті лидят. риКчать рагки. А кя вситятьс нисиці! дюЛи сачто дохять в айг лусхати півс тапхів. 8 балів. Склади слова з букв одного слова. АБРИКОС ( наприклад: коса, краби, рис, ... )
6 балів. Склади слова з букв і складів. Бу, ци, ля; ряк, бу; ре, ка, дис; шит, зо; ди, на, ти; ван, ди; чень, у; че, у, ни, ця; чи, у, тель; нал, пе. Хто виконає завдання на картці попрацюйте над творчим завданням. Яке записане на картках, у кожного із вас ці картки є на партах.
Першими за комп'ютером будуть працювати учні 1 групи і виконуватимуть тестові завдання.
1. Весна грала:
а) промінням; б) цвітом; в) вітерцем.
2. Вслід весні летіли:
а) вітри; б) пташки; в) промінці.
3. Дівчинка була:
а) весела; б) радісна; в) хвора.
4. Дівчинка думала, що весна:
а) більше не прийде; б) забула про неї; в) скоро закінчиться.
5. У вікно до дівчинки зазирнули:
а) сонячні зайчики; б) пташки; в) гілки яблуні.
6. Весняний вітер:
а) співав пісню; б) гуляв по хаті; в) звав з собою.
2 група - Попрацюйте самостійно із картками, на яких записано додаткові відомості про Л. Українку.
Леся Українка прожила лише 42 роки, причому 33 із них плідно працювала на літературній ниві. Леся жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками гучними коридорами. Вчителями її були мати-письменниця Олена Пчілка, батько-юрист Петро Антонович, книги і життя. Читати Леся почала в чотири роки, в шість - вчилася писати. Літературну діяльність Леся почала рано. У дев'ять років написала перший вірш "Надія". Мати, відсилаючи вірші до друку, підписала їх псевдонімом "Леся Українка" (Леся - адже дівчинка ще була малою, а Українка - щоб знали, що вона з України). Леся ще з дитинства була дуже старанною і здібною дитиною, знала понад десять іноземних мов, любила музику, виявляла інтерес до малювання, із захопленням вишивала. Доля розпорядилася так, що наділила Лесю дивовижними здібностями і в той самий час примусила виборювати життя у щоденних муках і стражданнях. Поетеса, яка стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
- Що нового ви дізналися про поетесу?
3 група - З вами ми попрацюємо разом. Прочитайте вірш. ( 1 дитина читає 2 строфи, інша наступні 2 строфи.)
- Прочитай у першій і другій строфах рядки, в яких про весну говориться як про живу істоту.
- Зачитайте, про що думала дівчинка.
- Що робив вітер, у вірші?
- Хто летів вслід за весною? Коли учні 1 групи всі виконали завдання, за комп'ютери ідуть працювати учні 3 групи, а я підводжу підсумок роботи 1 групи.
2 група - перевіряю самостійну роботу ( додаткові запитання:
- Зачитайте, про що думала дівчинка.
- Що робив вітер, у вірші?
- Хто летів вслід за весною? 1 група - працюють самостійно із картками, відповідно до того рівня, який отримали за комп'ютером.
Коли учні 3 групи всі виконали завдання, за комп'ютери ідуть працювати учні 2 групи, а я підводжу підсумок роботи 3 групи.
1 група - перевіряю самостійну роботу.
3 група - працюють самостійно із картками, відповідно до того рівня, який отримали за комп'ютером.
Ми перевірили домашнє завдання, пригадали вивчений матеріал.
IV. Ознайомлення учнів з темою і метою уроку.
Для того, щоб ознайомимось з життєвим і творчим шляхом Павла Тичини сьогодні на уроці, ми попрацюємо над темою СЛАЙД "Життя і творчість П. Тичини. Музика природи у поезії Павла Тичини. Гаї шумлять і Хор Лісових Дзвіночків".
Працювати ми будемо за таким планом:
1. Ознайомимось з життям і творчістю П. Тичини. 2. Опрацюємо його поезії "Гаї шумлять" і " Хор Лісових Дзвіночків".
3. Будемо вчитися виразного читання.
4. Працювати в парах.
- Запрошую вас до роботи. -У кожного із вас є картки. Запишіть на них свої очікування від уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Ознайомлення учнів з життям П.Тичини. Моя розповідь допоможе вам краще ознайомитись із творчістю Павла Тичини. СЛАЙД
Павло Григорович Тичина народився 27 ( за іншими свідченнями 23) січня1891року в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського дяка і вчителя "школи грамоти". Його дитинство пройшло у злиднях і нестатках. У сім'ї Тичин росло дев'ятеро дітей, тому Павлусеві з дитинства прийшлося заробляти на кусок хліба.
СЛАЙД Батько Павла, Григорій Тимофійович, мав талант педагога. Маленький хлопчик міг годинами сидіти на печі і слухати цікаві розповіді. Саме там він і навчився читати. (Слайд). Багато казок і пісень знала мати, Марія Василівна, - добра, мила жінка, яку дуже любив Павлусь. Вечорами, коли збиралася родина, батько грав на гармонії, а всі співали.
Початкову освіту поет отримав у сільській школі. Він мав неабиякі музичні та вокальні здібності, а любов до музики і художнього слова йому прищепила перша вчителька Серафима Миколаївна Морачевська. СЛАЙД .
Мав Павло хист і до малювання, водночас цікавився театром. Усі захоплювалися талантом Павла. Початковий період творчості Тичини припадає на роки навчання в Чернігові. Його твори для дітей виходили у багатьох збірниках і окремими книжками. СЛАЙД. Прекрасний знавець рідного слова Павло Тичина постійно вивчав мови інших народів. Він знав 15 мов: російську, болгарську, французьку, турецьку та інші. Проживав Тичина зі своєю дружиною у Києві. СЛАЙД Помер 16 вересня 1967року в Києві. Похований на Байковому кладовищі. 2. Самостійне читання статті "Павло Тичина" (мовчки).
Для того, щоб збагатити знання про поета, прочитайте статтю у підручнику на ст. 46 і скажіть, яка інформація є новою.
3. Робота в парах.
А тепер попрацюйте в парах, придумайте запитання до тексту і поставте один одному. 1 варіант - поставте запитання до 1 і 2 абзаців, 2 варіант - до 3 і 4 абзаців. ( 3 пари перевіряю )
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. СЛАЙД - Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.
5. Підготовча робота до сприймання поезії П.Тичини "Гаї шумлять". СЛАЙД а) Розгляд ілюстрацій. Бесіда. - Діти розгорніть підручники на сторінці 47 і скажіть, що зображено на картині?
- Яка пора року? Чому? П.Тичина "Гаї шумлять". Я вас познайомлю із віршем " Гаї шумлять", ви послухайте і скажіть: - Про що розповідається у вірші?
- Від чийого імені ведеться розповідь?
б). Словникова робота. У вірші зустрічаються такі слова: СЛАЙД Горить, золото, співаючи, нивами, дивуюся, переливами, кохаючи, поколото, тремтить, милуюся.
- Скажіть, значення яких слів вам незрозуміле.
- Читання слів, що римуються.
Для того, щоб побачити риму, відчути мелодію вірша складіть слова, які римуються парами. СЛАЙД
в). Повторне читання вірша учнями. Для того, щоб підготуватися до виразного читання, прочитайте вірш мовчки і подумайте :
- Які картини природи змальовано у вірші?
г). Вибіркове читання. Я хочу перевірити, як ви засвоїли вірш: - Підтвердіть рядками вірша, що героєм є сам автор.
- Які почуття переживає автор?
д). Для того, щоб розвивати ваше мовлення ми пограємо гру " Знайдіть і продовжіть порівняння " : - " купаючи мене, мов..." (ластівку) СЛАЙД
- "неба край - як ..." (золото) СЛАЙД
- "горить-тремтить ріка, як ..." (музика) СЛАЙД е). Зараз ми спробуємо вивчити напам'ять 2 строфи вірша, використовуючи малюнки.
СЛАЙД Гаї шумлять - я слухаю.
Хмарки біжать - милуюся.
Милуюся - дивуюся, чого душі моїй так весело.
СЛАЙД Гей, дзвін гуде - іздалеку.
Думки пряде - над нивами.
Над нивами - приливами, купаючи мене, мов ластівку.
-- Хто із вас зможе повторити вірш, користуючись малюнками.
6. Підготовка учнів до сприймання вірша "Хор Лісових Дзвіночків". - Наступний вірш, який ми будемо читати "Хор Лісових Дзвіночків"
а) Хвилинка - цікавинка. - Послухайте цікаву інформацію про дзвіночки. СЛАЙД * Дзвіночки - це квіти, які починають цвісти влітку. Вони мають форму дзвіночків, синього кольору, невеликі за розміром. В наш час виведено до сотні різновидів цієї квітки. Дзвіночки або Дзвоники зустрічаються на луках, у лісах, у полі, у дібровах і, навіть, у квітнику. б) П.Тичина "Хор Лісових Дзвіночків". (Читання вірша підготовленим учнем). - Послухайте як написав про ці квіти Павло Тичина у своїй поезії "Хор Лісових Дзвіночків" і подумайте який настрій створює вірш?
Читання вірша учнями. Для того, щоб краще познайомитися із змістом, прочитайте вірш мовчки.
- Які слова дзвенять?
- З якою метою використано повтори?
- Що Дзвіночки славили у своїй пісні?
- До чого закликають хмарки?
в) Самостійна підготовка учнів до виразного читання вголос.
- Для того, щоб підготуватись до виразного читання, прочитайте вірш пошепки.
г) Я пропоную вам попрацювати в парах. Ми пограємо гру, яка називається " Хто швидше". СЛАЙД Знайдіть у тексті рими до слів і запишіть у зошити.
Співаєм - ( зустрічаєм )
Розкішні - ( затишні )
Окропіте - ( нашелестіте )
Схитнеться - ( усміхнеться )
Яка пара впорається із цим завданням підніміть руки. ( Запитую 4 дітей.)
д) Конкурс на кращого читця.
- Прочитайте вірш так, щоб ми почули спів квіточок.
VІ. Домашнє завдання. СЛАЙД 17. 1 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші; попрацюйте дослідниками, дізнайтесь більше про життя П. Тичини.
2 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші;намалювати ілюстрацію до вірша, який найбільше сподобався.
3 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші; відповідати на запитання після текстів.
VІІ. Підсумок уроку.
1. Гра "Так-ні". Робота в зошиті. (знак +, якщо згодні з твердженням, знак -, якщо не згодні) СЛАЙД 18.
◊ Ми ознайомились з творчістю Павла Семеновича Тичини.
◊ Поет народився у селі Пісках на Чернігівщині. ◊ У своїх віршах Павло Григорович описував своє тяжке дитинство. ◊ У поезії "Гаї шумлять..." передано захоплення, любов, ніжність автора до природи. ◊ Читаючи вірш "Хор Лісових Дзвіночків" ми відчуваємо, як співає лісова галявина. Робота в парах. Поміняйтесь зошитами і перевірте чи правильно виконав завдання ваш сусід. Слайд (- + - + +) Діти, підніміть руку, хто виконав завдання правильно.
2. Бесіда.
- Скажіть, із творчістю якого поета ми ознайомилися сьогодні?
- Над якими віршами ми сьогодні працювали?
- Чи підтвердилися ваші очікування?
- Оцінювання. (Діти, встаньте, хто отримав 10, 8, 6, 4, 2. Діткам, які гарно працювали додаю бали).
- Дякую за увагу. СЛАЙД19. Творче завдання. Доберіть прикметники до слова ВЕСНА 10 балів. Запиши текст і визнач тему і мету тексту.
шіНа аїг
роХоші шіна аїг. раГні мат ребези. кільСки в агях тапхів! туСкають троскаті лидят. риКчать рагки. А кя вситятьс нисиці! дюЛи сачто дохять в айг лускати півс тапхів. 8 балів. Склади слова з букв одного слова. АБРИКОС ( наприклад: коса, краби, рис, ... )
6 балів. Склади слова з букв і складів. Бу, ци, ля; ряк, бу; ре, ка, дис; шит, зо; ди, на, ти; ван, ди; чень, у; че, у, ни, ця; чи, у, тель; нал, пе. Творче завдання. Доберіть прикметники до слова ВЕСНА 10 балів. Запиши текст і визнач тему і мету тексту.
шіНа аїг
роХоші шіна аїг. раГні мат ребези. кільСки в агях тапхів! туСкають троскаті лидят. риКчать рагки. А кя вситятьс нисиці! дюЛи сачто дохять в айг лускати півс тапхів. 8 балів. Склади слова з букв одного слова. АБРИКОС ( наприклад: коса, краби, рис, ... )
6 балів. Склади слова з букв і складів. Бу, ци, ля; ряк, бу; ре, ка, дис; шит, зо; ди, на, ти; ван, ди; чень, у; че, у, ни, ця; чи, у, тель; нал, пе. Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Прочитай уривок вірша за З секунди.
Осінь така мила, Осінь славна.
Осінь матусі їсти несе: борщик у горщику.
Кашка у жменці, скибка у пазусі,
грушки в хвартушку. Осінь така мила,
Осінь славна.
Леся Українка прожила лише 42 роки, причому 33 із них плідно працювала на літературній ниві. Леся жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками гучними коридорами. Вчителями її були мати-письменниця Олена Пчілка, батько-юрист Петро Антонович, книги і життя. Читати Леся почала в чотири роки, в шість - вчилася писати. Літературну діяльність Леся почала рано. У дев'ять років написала перший вірш "Надія". Мати, відсилаючи вірші до друку, підписала їх псевдонімом "Леся Українка" (Леся - адже дівчинка ще була малою, а Українка - щоб знали, що вона з України). Леся ще з дитинства була дуже старанною і здібною дитиною, знала понад десять іноземних мов, любила музику, виявляла інтерес до малювання, із захопленням вишивала. Доля розпорядилася так, що наділила Лесю дивовижними здібностями і в той самий час примусила виборювати життя у щоденних муках і стражданнях. Поетеса, яка стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Леся Українка прожила лише 42 роки, причому 33 із них плідно працювала на літературній ниві. Леся жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками гучними коридорами. Вчителями її були мати-письменниця Олена Пчілка, батько-юрист Петро Антонович, книги і життя. Читати Леся почала в чотири роки, в шість - вчилася писати. Літературну діяльність Леся почала рано. У дев'ять років написала перший вірш "Надія". Мати, відсилаючи вірші до друку, підписала їх псевдонімом "Леся Українка" (Леся - адже дівчинка ще була малою, а Українка - щоб знали, що вона з України). Леся ще з дитинства була дуже старанною і здібною дитиною, знала понад десять іноземних мов, любила музику, виявляла інтерес до малювання, із захопленням вишивала. Доля розпорядилася так, що наділила Лесю дивовижними здібностями і в той самий час примусила виборювати життя у щоденних муках і стражданнях. Поетеса, яка стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
Леся Українка прожила лише 42 роки, причому 33 із них плідно працювала на літературній ниві. Леся жодного дня не сиділа за шкільною партою, не відповідала біля дошки, не бігала з ровесниками гучними коридорами. Вчителями її були мати-письменниця Олена Пчілка, батько-юрист Петро Антонович, книги і життя. Читати Леся почала в чотири роки, в шість - вчилася писати. Літературну діяльність Леся почала рано. У дев'ять років написала перший вірш "Надія". Мати, відсилаючи вірші до друку, підписала їх псевдонімом "Леся Українка" (Леся - адже дівчинка ще була малою, а Українка - щоб знали, що вона з України). Леся ще з дитинства була дуже старанною і здібною дитиною, знала понад десять іноземних мов, любила музику, виявляла інтерес до малювання, із захопленням вишивала. Доля розпорядилася так, що наділила Лесю дивовижними здібностями і в той самий час примусила виборювати життя у щоденних муках і стражданнях. Поетеса, яка стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
- Про що виспівує струмок?
- Про сонце золоте.
- Про що співає колосок?
- Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля?
- Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ?
- Про маму і про мир.
- Діти, подивіться скільки гостей прийшло до нас на урок. Давайте привітаємо їх. Доброго ранку, доброго дня,-
вітаєте ви і вітаю вас я.
Хай плещуть долоньки,
хай тупають ніжки,
працюють голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку, доброго дня
Вітаєте ви і вітаю вас я.
- До якого уроку ви приготувалися?
- Над яким розділом працюємо?
Для того, щоб вам краще і легше було читати ми проведемо розчитування, за таблицею №1. Це дасть вам змогу швидко орієнтуватися у тексті і розвивати свій окомір. Полічіть оченятками від одного до двадцяти п'яти.
Далі ми працюватимемо із карткою № 2. Ви будете читати уривок із вірша , для того, щоб розвивати техніку читання. Ми пограємо у гру " Кидок - засічка ". Коли я скажу слово " кидок" - ви починаєте читати, а коли чуєте слово " засічка" олівцем робите позначку, де ви зупинились. Для того, щоб перевірити домашнє завдання сьогодні на уроці ми будемо працювати в групах. Кожен з вас буде виконувати тестові завдання, працюватимете самостійно і виконуватимете завдання зі мною. - Які правила роботи за комп'ютером ви знаєте?
- Коли ви виконаєте тестові завдання ви будете працювати самостійно над завданнями на картках, відповідно до того балу, який отримаєте за тести. Картки знаходяться біля комп'ютерів. Хто активно працюватиме на уроці, зможе отримати додатковий бал за урок. Хто виконає завдання на картці попрацюйте над творчим завданням. Яке записане на картках, у кожного із вас ці картки є на партах.
Першими за комп'ютером будуть працювати учні 1 групи і виконуватимуть тестові завдання.
2 група - Попрацюйте самостійно із картками, на яких записано додаткові відомості про Л. Українку і подумайте що нового ви дізналися про поетесу?
3 група - З вами ми попрацюємо разом. Прочитайте вірш. ( кожен читає по 2 строфи.)
- Прочитай у першій і другій строфах рядки, в яких про весну говориться як про живу істоту.
- Зачитайте, про що думала дівчинка.
- Що робив вітер, у вірші?
- Хто летів вслід за весною? Коли учні 1 групи всі виконали завдання, за комп'ютери ідуть працювати учні 3 групи, а я підводжу підсумок роботи 1 групи.
2 група - перевіряю самостійну роботу + додаткові запитання:
- Зачитайте, про що думала дівчинка.
- Що робив вітер, у вірші?
- Хто летів вслід за весною? 1 група - працюють самостійно із картками, відповідно до того рівня, який отримали за комп'ютером.
Коли учні 3 групи всі виконали завдання, за комп'ютери ідуть працювати учні 2 групи, а я підводжу підсумок роботи 3 групи.
1 група - перевіряю самостійну роботу.
3 група - працюють самостійно із картками, відповідно до того рівня, який отримали за комп'ютером.
Ми перевірили домашнє завдання, пригадали вивчений матеріал.
Для того, щоб ознайомимось з життєвим і творчим шляхом Павла Тичини сьогодні на уроці, ми попрацюємо над темою ( СЛАЙД 1 ) "Життя і творчість П. Тичини. Музика природи у поезії Павла Тичини. Гаї шумлять і Хор Лісових Дзвіночків".
Працювати ми будемо за таким планом:
1. Ознайомимось з життям і творчістю П. Тичини. 2. Опрацюємо його поезії "Гаї шумлять" і " Хор Лісових Дзвіночків".
3. Будемо вчитися виразного читання.
4. Працювати в парах.
- Запрошую вас до роботи. -У кожного із вас є картки. Запишіть на них свої очікування від уроку.
- Моя розповідь допоможе вам ознайомитись із творчістю Павла Тичини. ( СЛАЙД 2 ).
Павло Григорович Тичина народився 27 ( за іншими свідченнями 23) січня1891року в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського дяка і вчителя "школи грамоти". Його дитинство пройшло у злиднях і нестатках. У сім'ї Тичин росло дев'ятеро дітей, тому Павлусеві з дитинства прийшлося заробляти на кусок хліба.
( СЛАЙД 3 ) Батько Павла, Григорій Тимофійович, мав талант педагога. Маленький хлопчик міг годинами сидіти на печі і слухати цікаві розповіді. Саме там він і навчився читати. (Слайд). Багато казок і пісень знала мати, Марія Василівна, - добра, мила жінка, яку дуже любив Павлусь. Вечорами, коли збиралася родина, батько грав на гармонії, а всі співали.
Початкову освіту поет отримав у сільській школі. Він мав неабиякі музичні та вокальні здібності, а любов до музики і художнього слова йому прищепила перша вчителька Серафима Миколаївна Морачевська. СЛАЙД .
Мав Павло хист і до малювання, водночас цікавився театром. Усі захоплювалися талантом Павла. Початковий період творчості Тичини припадає на роки навчання в Чернігові. Його твори для дітей виходили у багатьох збірниках і окремими книжками. СЛАЙД . Прекрасний знавець рідного слова Павло Тичина постійно вивчав мови інших народів. Він знав 15 мов: російську, болгарську, французьку, турецьку та інші. Проживав Тичина зі своєю дружиною у Києві. СЛАЙД . Помер 16 вересня 1967року в Києві. Похований на Байковому кладовищі. - Для того, щоб збагатити знання про поета, прочитайте статтю у підручнику на ст. 46 і скажіть, яка інформація є новою.
А тепер попрацюйте в парах, придумайте запитання до тексту і поставте один одному. 1 варіант - поставте запитання до 1 і 2 абзаців, 2 варіант - до 3 і 4 абзаців. ( 3 пари перевіряю )
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. СЛАЙД Ви гарно працювали і тепер настав час відпочити.
- Про що виспівує струмок? - Про сонце золоте.
- Про що співає колосок? - Про те, як він росте.
- Про що виспівує земля? - Про неба синь і шир.
- Про що співаєм ти і я ? - Про маму і про мир.
- Діти розгорніть підручники на сторінці 47 і скажіть, що зображено на картині?
- Яка пора року? Чому? - СЛАЙД Я вас познайомлю із віршем " Гаї шумлять", ви послухайте і скажіть: - Про що розповідається у вірші? ЧИТАЮ вірш з книжки.
- Від чийого імені ведеться розповідь?
- Прочитайте з екрану слова, які зустрічаються у вірші: СЛАЙД Горить, золото, співаючи, нивами, дивуюся, переливами, кохаючи, поколото, тремтить, милуюся.
- Скажіть, значення яких слів вам незрозуміле.
Для того, щоб побачити риму, відчути мелодію вірша складіть слова, які римуються парами. СЛАЙД
Для того, щоб підготуватися до виразного читання, прочитайте вірш мовчки і подумайте :
- Які картини природи змальовано у вірші?
Я хочу перевірити, як ви засвоїли вірш: - Підтвердіть рядками вірша, що героєм є сам автор.
- Які почуття переживає автор?
Для того, щоб розвивати ваше мовлення ми пограємо гру " Знайдіть і продовжіть порівняння " : - СЛАЙД " купаючи мене, мов..." (ластівку) - СЛАЙД "неба край - як ..." (золото)
- СЛАЙД "горить-тремтить ріка, як ..." (музика)
Зараз ми спробуємо вивчити напам'ять 2 строфи вірша, використовуючи малюнки.
СЛАЙД Гаї шумлять - я слухаю.
Хмарки біжать - милуюся.
Милуюся - дивуюся, чого душі моїй так весело.
СЛАЙД Гей, дзвін гуде - іздалеку.
Думки пряде - над нивами.
Над нивами - приливами, купаючи мене, мов ластівку.
-- Хто із вас зможе повторити вірш, користуючись малюнками.
Наступний вірш, який ми будемо читати це "Хор Лісових Дзвіночків"
- Послухайте цікаву інформацію про дзвіночки. СЛАЙД * Дзвіночки - це квіти, які починають цвісти влітку. Вони мають форму дзвіночків, синього кольору, невеликі за розміром. В наш час виведено до сотні різновидів цієї квітки. Дзвіночки або Дзвоники зустрічаються на луках, у лісах, у полі, у дібровах і, навіть, у квітнику. * П.Тичина "Хор Лісових Дзвіночків". (Читання вірша підготовленим учнем). - Послухайте як написав про ці квіти Павло Тичина у своїй поезії і подумайте який настрій створює вірш?
Для того, щоб краще познайомитися із змістом, прочитайте вірш мовчки.
- Які слова дзвенять?
- З якою метою використано повтори?
- Що Дзвіночки славили у своїй пісні?
- До чого закликають хмарки?
- Для того, щоб підготуватись до виразного читання, прочитайте вірш пошепки.
- Я пропоную вам попрацювати в парах. Ми пограємо гру, яка називається " Хто швидше". СЛАЙД Знайдіть у тексті рими до слів і запишіть у зошити.
Співаєм - ( зустрічаєм )
Розкішні - ( затишні )
Окропіте - ( нашелестіте )
Схитнеться - ( усміхнеться )
Яка пара впорається із цим завданням підніміть руки. ( Запитую 4 дітей.)
Ми проведемо конкурс на кращого читця.
- Прочитайте вірш так, щоб ми почули спів квіточок.
Домашнє завдання. СЛАЙД 17. 1 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші; попрацюйте дослідниками, дізнайтесь більше про життя П. Тичини.
2 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші;намалювати ілюстрацію до вірша, який найбільше сподобався.
3 група - с.46-48 навчитися виразно читати вірші; відповідати на запитання після текстів.
Підсумок уроку.
1. Гра "Так-ні". Робота в зошиті. (запишіть знак +, якщо згодні з твердженням, знак -, якщо не згодні) СЛАЙД 18.
◊ Ми ознайомились з творчістю Павла Семеновича Тичини.
◊ Поет народився у селі Пісках на Чернігівщині. ◊ У своїх віршах Павло Григорович описував своє тяжке дитинство. ◊ У поезії "Гаї шумлять..." передано захоплення, любов, ніжність автора до природи. ◊ Читаючи вірш "Хор Лісових Дзвіночків" ми відчуваємо, як співає лісова галявина. Поміняйтесь зошитами і перевірте чи правильно виконав завдання ваш сусід. СЛАЙД (- + - + +) Діти, підніміть руку, хто виконав завдання правильно. - Скажіть, із творчістю якого поета ми ознайомилися сьогодні?
- Над якими віршами ми сьогодні працювали?
- Чи підтвердилися ваші очікування?
- Оцінювання. (Діти, встаньте, хто отримав 10, 8, 6, 4, 2. Діткам, які гарно працювали додаю бали).
- Дякую за увагу. СЛАЙД19. 
Автор
ierskunova
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
974
Размер файла
150 Кб
Теги
урок, місто, чит
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа