close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

U tsarstvi tvaryn

код для вставкиСкачать
Спеціалізована загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 12
з поглибленим вивченням інформаційних технологій
м. Білої Церкви Київської області
У царстві тварин
Урок з курсу "Я і Україна"
2 клас
Костянець Тетяна Павлівна,
вчитель початкових класів.
2011р.
Тема. У царстві тварин.
Мета. Дати уявлення про різноманітний світ тварин; ознайомити з групами тварин, особливостями їх будови; формувати вміння порівнювати, класифікувати, виявляти конкретні ознаки, вчити моделювати зв'язки; розвивати пам'ять, мислення, мовлення учнів. Виховувати гуманну, творчу особистість, відповідальне ставлення до тварин. Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютерно-орієнтоване середовище, гербарій рослин, сигнальні картки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Ось почули ми дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
Девіз ми разом прочитаймо
І урок розпочинаймо.
Знай, люби, бережи! (Слайд 2)
Для того, щоб знати, любити, берегти природу, треба бути спостережливими. Сподіваюсь, ви такі і є.
ІІ. Фенологічні спостереження.
Яке сьогодні число?
Який день тижня? Який місяць?
Яка температура повітря?
Яка сила вітру?
Стан неба?
Стан рослин? (Слайд 3 - 7)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання з теми "Рослини".
Усне опитування. (Слайд 8) Якою буває природа?
До якої природи належать рослини?
Назвіть на які групи можна поділити рослини за зовнішнім виглядом?
(Дерева, кущі, трав'янисті рослини) (Слайд 9)
Яка істотна ознака дерев?
Чим відрізняється кущ від трав'янистої рослини?
1. Робота з гербарієм.
Назвіть органи рослин. (Слайд 10)
Покажіть органи рослини на гербарії.
2. Гра "Хто більше?"
На які групи поділяють рослини в залежності від того, чи доглядає за ними людина?
Я знаю, що ви дуже любите грати, тож пропоную гру "Хто більше?"
(Два учні змагаються. Один називає дикорослі рослини, інший - культурні.)
Які рослини ростуть біля школи? На дачі? Які лікарські рослини знаєте?
3. Гра "Так чи ні?"
Дуже хочеться мені пограти з вами в гру "Так чи ні?"
Зараз на моніторі будуть з'являтись зображення рослин та їх назви. Ви повинні за допомогою сигнальних карток показати, чи правильно вказані їх назви. (На слайдах 11-19 зображення клена, ялини, осики, ліщини, смереки, берези, дуба, сосни, кедра.)
Молодці! Ви знаєте цікавий світ рослин. Процес пізнання природи нелегкий!
ІV. Оголошення теми та мети уроку.
Відгадайте, а який світ сьогодні чекає на вас?
То ж тема нашого уроку "У царстві тварин". (Слайд 21)
Сьогодні ми дамо відповіді на такі запитання: (Слайд 22)
- Чому тварини є частиною живої природи?
- Чим тварини відрізняються від рослин? Чим схожі?
- Від чого залежить життя тварин?
- Чому їх потрібно охороняти?
А допоможе нам наймудріший птах. Хто це? (Сова) (Слайд 23)
Разом із совою будемо вчитися порівнювати, міркувати, труднощі долати, про тварин дбати.
V. Актуалізація опорних знань.
До якої природи належать тварини? Чому?
VІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення вчителя.
Відомо дуже багато видів різних тварин. Їх понад 2 мільйони. Немає такого куточка на землі, де б не було тварин. Вони живуть у найбільших глибинах і найвищих горах. Живуть скрізь, де є корм, схованка від ворогів, місце для влаштування житла.
А чи знаєте ви, яка тварина найбільша? Це синій кит. (Слайд 25, 26)
І щоб розібратися у розмаїтті тварин, вчені поділили їх на групи. В 2 класі ми вивчимо тільки основні групи тварин.
2. Порівняння тварин, виділення істотних ознак.
А) Відгадування загадок.
Зустрічайте наших гостей.
Не кравець, а все життя з голками ходить. (Їжак.) (Зображення на моніторі) В кого лапки з подушками? Як ступає тихо-ніжно, тихо крадучись полює.
(Кіт.) (Зображення на моніторі) (Слайд 27)
- Що спільного у цих тварин? (Будова, тіло вкрите шерстю, годують малят молоком.)
- Кого ще віднесете до цієї групи?
Б) Гра "Хто зайвий?"
Сова пропонує вам гру "Хто зайвий?"
Щоб знайти зайве, спочатку знайдіть спільне. (Слайд 29)
Хто зайвий? (Півень.) чому? Як назвемо цю групу тварин? (Звірі.)
У півня є друзі. (Слайд 30)що спільного у них? Як назвемо цю групу тварин? (Птахи.) кого ще віднесемо до них?
Чи знаєте ви, який птах найменший у світі? (Відеофрагмент про колібрі.)
Колібрі - це вертольоти пташиного світу. Крила у них обертаються. Вони здатні літати вперед, назад, вниз, вгору. Живуть на острові Куба.
В) Загадки від сови.
Сова засумувала за вами і бажає вам загадати загадки.
Біля квітів завірюха,
Всюди чується "жу-жу".
По секрету вам скажу,
Там, де вони, завжди "жу-жу". (Бджоли)
Біля пня біготня і метушня,
Народ робочий весь день клопоче. (Мурашки.) (Слайд 34)
Що спільного у цих тварин? (6 лапок, голова, груди, черевце.)
Як назвемо бджіл і мурашок одним словом? (Комахи.)
Це найчисленніша група тварин. Вони запилюють рослини. Кого ще віднесете до цієї групи?
Сова хоче перевірити вашу кмітливість.
У хатах прозорих всі вони живуть,
Можеш ти їх бачити, але не можеш чуть. (Риби.) (Слайд 35)
Де живуть риби? Що спільного у цих тварин? (Тіло вкрите лускою, мають плавці.)
VІІ. Фізкультхвилинка "Рибка".
Уявіть себе рибкою.
Рибки плавали в воді.
Хто зігнувся, розігнувся,
Хто зарився в мулі.
VІ. Продовження вивчення нового матеріалу.
Г) Робота з підручником.
Ми познайомились з групами тварин, але не з усіма. А про які групи ми не згадали, прочитайте в підручнику. Розгорніть книгу на с. 35. Прочитайте повідомлення.
VІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота з малюнками.
Назвіть групи тварин, про які читали.
Розгляньте зображення тварин. (Слайд 37)
Що спільного? (Стрибають, плавають, тіло вкрите вологою м'якою шкірою, частину життя проводять на суші, а частину - у воді.)
Розгляньте зображення тварин. (Слайд 38)
Що дізналися про гризунів? (На суші ці тварини рухаються "плазуючи", тому їх так і назвали. Тіло вкрите лусочками.)
Кого ще віднесете до плазунів?
2. Перелік груп тварин та істотних ознак кожної групи.
Ми познайомились з усіма групами тварин. (Слайд 39)
Їх 6. Назвіть їх та пригадайте істотні ознаки.
IX. Застосування знань.
1. Хвилинка міркувань.
Тварини всіх груп і схожі, і різняться.
Що об'єднує всіх тварин за зовнішнім виглядом? (Мають голову, тулуб, хвіст, кінцівки.) (Слайд 40)
Чим тварини відрізняються від рослин? (Будовою, живленням, здатністю пересуватися.) (Слайд 41)
З давніх-давен тварин розводила людина. Яка цінність тварин?(Окраса, використання у господарчій діяльності, отримання продуктів харчування, ліків, сировини для виробництва виробів зі шкіри.)
2. Виконання тестових завдань. (Слайди 42 - 48)
Настав час міркувань, наполегливий час. Цікаві завдання чекають на вас.
Сова пропонує вам "Заморочки із торбинки".
1. Кого з тварин можна назвати звіром?
а) Крокодил; б) лелека; в) кролик.
2. Скільки ніг мають комахи?
а) 2; б) 6; в) 4.
3. До якої групи тварин належить жаба?
а) Плазуни; б) земноводні; в) звірі.
4. Хто живе тільки у воді?
а) Окунь; б) курка; в) горобець.
5. Хто з тварин зайвий?
а) Вуж; б) сонечко; в) муха.
6. Чим не може бути покрите тіло тварин?
а) Луска; б) кора; в) пір'я.
3. Побудова ланцюжків живлення. (Слайд 49)
Що за гість? (Дикий кабан.) Чим нагодуєте? Що з'їсть? (Жолуді.)
Який зв'язок існує між вовком, жолудями і кабаном?
X. Охорона природи.
Дикий кабан приніс книгу "Скарг Природи". (Слайд 50)
Тварини звертаються до нас, людей. Люди! Схаменіться! (Слайд 51)
Небезпека для життя тварин зростає. Навколишнє середовище потребує допомоги. Чому? (Життя тварин і рослин залежить від нашої поведінки.)
Яке рішення приймаємо? (Слайд 52)
Не губити, не вбивати, не ламати, не рубати, напоїти, пожаліти, захистити, оживити.
Наука про збереження природи називається екологія. Екос - в перекладі - будиночок. (Слайд 53)
Тож збережемо будиночок, в якому живемо.
Прислухайтесь до порад мудрої сови. (Слайд 54)
Ви всі господарі природи,
Тож зберігайте її вроду!
Живіть з тваринами у дружбі,
То будуть вони вам у службі!
XІ. Підсумок уроку.
Що нового дізналися? Що запам'ятали? Що зрозуміли?
XІІ. Домашнє завдання. (Слайд 56)
С. 32 - 36 прочитати, усно відповідати на запитання.
Підготувати усну розповідь про одну з тварин, що згадувались на уроці.
Автор
mitokaru
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
184
Размер файла
25 Кб
Теги
u_tsarstvi_tvaryn
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа