close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

математика 1-А

код для вставкиСкачать
Скандинавська гімназія, м.Київ
Вчитель Вороніна Ірина Анатоліївна
Урок математики, 1 клас
Дата 22 жовтня 2012року
Тема уроку. Число і цифра 9
Мета. Формувати в учнів поняття числа як кількісної характеристики класу скінчених еквівалентних множин.
Формувати поняття про число 9; учити писати цифру 9; формувати вміння складати рівності на додавання та віднімання за предметними множинами; складати рівності на додавання на основі складу чисел 2-8; виконувати додавання та віднімання на числовому промені, додавання та віднімання числа 1. Хід уроку
І. Організація класу
Дзвоник дзвонить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
-Гей, до класу поспішайте
На місця свої сідайте -
Починається урок!
На уроці не куняй
Математику вивчай.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
- Сьогодні у нас не звичайний урок, а математична подорож до замку "Числа і цифри 9". Успіх її залежить від вас, діти. Тому будемо сміливими, кмітливими, відважними. Ми маємо пам'ятати основні правила уроку:
* Хочу все знати
* Буду уважним, старанним
* Буду активним
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- У багатьох народів число 9 вважалося таким же досконалим, як і число 3. Недаремно багато казок починаються словами: " в тридев'ятому царстві..."
Щоб ми не загубились, я пропоную вам рухатись в замку за путівником. Звернемось до нього.
Путівник
Місце числа 9 на числовому промені
Сусіди числа 9
Порівняння чисел в межах 9
Цифра 9
Склад числа 9
ІV. Актуалізація опорних знань і способів дії
1. Зоровий диктант
- У подорож вирушаємо чарівним потягом. Подивіться уважно, чого не вистачає? ( вагончиків). Побудуємо наш потяг з допомогою геометричних фігур:
1-й вагон - великий червоний прямокутник;
2-й вагон - великий синій прямокутник;
3-й вагон - великий зелений прямокутник;
4-й вагон - маленький зелений прямокутник;
5-й вагон - маленький червоний прямокутник;
6-й вагон - маленький синій прямокутник; 7-й вагон - маленький синій трикутник;
8-й вагон - маленький зелений трикутник.
9-й вагон - ?
- Який наступний вагон? (Маленький червоний трикутник) За яким правилом відбувалась зміна ознак? (колір, колір, розмір, колір, колір, форма, колір; отже, наступним має змінитися колір) 2. Усне опитування
- Наш потяг готовий. Але без квитків ми не можемо вирушати. Щоб їх отримати. Виконайте завдання від Їжачка-провідника.
а) "Геометрична хвилинка"
- Розгляньте геометричні фігури. Назвіть їх (ламана, замкнена ламана, крива, замкнена крива, пряма) Якого кольору ламані? (сині) Що про них можете розказати? Якого кольору криві? (коричневі) Яка геометрична фігура червоного кольору? (пряма) Що вам відомо про неї? б) Математичний диктант
- Викладіть на парті ті числа, які я буду називати в назвах казок:
"Один палець", "Дві кізочки", "Троє поросят", "Чотири рясні дощі", "П'ять бажань", "Про змія, у якого шість голів", "Сім козаків і восьмий отаман", "Дев'ять братів і десята сестра Галя"
- Прочитайте, що утворилось. (Числовий ряд чисел). Прочитайте числовий ряд у порядку спадання. Вилучіть парні числа. Прочитайте, що утворилось у порядку зростання. Як називаються ці числа? (непарні).
- Молодці! Усі придбали квитки. Погляньте на них. Чого не вистачає? (ротика). Ротик домалюємо в кінці уроку. в) Коментоване письмо
- Ми сміливо вирушаємо в подорож. А щоб час промайнув швидше, виконаємо завдання №1 на стор. 62 - Розглянемо кожен вираз і подумаємо, яке число оримаємо: наступне чи попереднє. Запишемо його у "віконце".
Розв'язування рівностей "ланцюжком".
- Яке правило допомогло розв'язати рівності? (правило додавання і віднімання одиниці)
Фізхвилинка
V. Формування нових знань і способів дії
- Ми прибули до замку. Дістанемо наш путівник. Хто пам'ятає, що спочатку ми повинні з'ясувати? (Місце числа 9 на числовому промені). Місце числа 9 на числовому промені - В цьому допоможуть лісові дари (жолуді і каштани). Вилучіть з кошика 8 каштанів. Покладіть іще 1. Скільки стало? Яке число характеризує кількість каштанів? (9) Як отримали 9? (до 8 додали 1). Викладіть нижче стільки ж жолудів. Порівняйте кількість каштанів та жолудів. Покладіть ще 1 каштан. Скільки стало? (10). Яку операцію над множиною виконали? (об'єднання). Що треба зробити, щоб каштанів стало 9? (вилучити 1 каштан) Як ще можна одержати 9? (від 10 відняти 1). Зробіть висновок, як утворилось число 9. (9 - це 8 і 1, 9 - це 10 без 1)
Сусіди числа 9
- Назвіть сусідів числа 9
Порівняння чисел в межах 9
- Назвіть числа, менші за 9. Чому? (На числовому промені розташовані лівіше) Назвіть числа, більші за 9. Чому? Цифра 9 - Число 9 на письмі позначають цифрою 9. На що вона схожа? (на перевернуту 6). Викладіть з жолудів цифру 9. Склали з жолуді в кошики.
- Навчимось її писати. Пояснення написання цифри 9
Цифра 9 складається з малого лівого овалу та великого правого півовалу. Ширина цифри внизу і вгорі однакова. Починається з малого лівого овалу від правої сторони клітинки із заокруглення вгору ліворуч, що переходить у лівий малий овал нижче середини клітинки і піднімається вгору до зустрічі з його початком. Не відриваючи руки опускається вниз, створюючи великий правий півовал так, щоб він торкнувся середини нижньої сторони клітинки, заокруглюючись вниз ліворуч. Письмо в повітрі. Письмо 1 рядочка.
Співвіднесення цифри та числа об'єктів. Завдання №5 стор. 63
- Допоможемо Папузі зібрати фрукти в кошики. І ряд - у кошик з цифрою 7, ІІ ряд - з цифрою 8, ІІІ - ряд - з цифрою 9.
Перевіряємо. Які фрукти поклали в І кошик?( Яблука, апельсини)Чому саме ці? (Бо їх кількість - по 7), Які фрукти поклали в ІІ кошик? (шишки). Чому шишки?
Які фрукти поклали в ІІІ кошик? (сливи, банани). Чому? VI. Підсумок уроку
- Заглянемо в наш путівник. Чи всі пункти виконані? (Не всі. Ми не вивчили склад числа 9). Це буде тема нашого наступного уроку. А ми згадаємо, до якого числа ми подорожували? Назвіть його сусідів. Як одержати число 9? Якою цифрою позначається це число? Назвіть числа менші за 9. - Повернемось до наших квитків. Домалюйте на ньому усмішку, якщо урок сподобався , а якщо ні, то сумний вираз обличчя.
Додаткові завдання
1. Логічна задача
- Доки наш потяг везе нас до школи пропоную розв'язати логічну задачу. Гучним голосом серед звірів відрізняються бегемот, лев, крокодил. Хто з них кричить гучніше за всіх, якщо голос бегемота гучніший за рик лева, але тихіший за рик крокодила? (Крокодил). Виберіть відповідну схему.
2. За схемами складіть рівність на додавання
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
462
Размер файла
44 Кб
Теги
математика
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа