close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Навчання грамоти. Читання. Буква П

код для вставкиСкачать
ЗНАЄНКО ГАЛИНА ЮРІЇВНА, старший вчитель,
Скандинавська гімназія, м. Київ
НАВЧАННЯ ГРАМОТИ (ЧИТАННЯ)
1 КЛАС
ТЕМА УРОКУ. Закріплення букви П. Розвиток мовлення за текстом Н. Тарасенко "На пасіці взимку". Мовні ігри.
МЕТА УРОКУ. Повторити і закріпити знання учнів про вивчену букву "пе" та її звукове значення; ознайомити учнів з життям бджіл на пасіці; формувати вміння читати слова з буквою п; формувати навички роботи з текстом; виробляти навички виразного читання; вчити передавати зміст прочитаного; поширювати словниковий запас учнів; розвивати мовлення і мислення учнів; розвивати вміння узагальнювати, зіставляти; виховувати бережливе та турботливе ставлення до птахів.
ОБЛАДНАННЯ. Таблиця "Буква П", пісня "Абетка-малятко", предметні та сюжетні малюнки; мовні ігри (ребуси); інтерактивна дошка, слайди презентації "Буква П"
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1. Перевірка готовності до уроку.
Встало вранці ясне сонце,
зазирнуло у віконце,
Ми до нього потяглися,
за промінчики взялися.
Будем дружно працювати,
Сонечко розвесиляти.
2. Привітання.
Привітаємось. Я - з вами,
Ви - зі мною
І з гостями.
Всі до мене повернулись,
Один одному всміхнулись,
Всі сідаємо за парти - Починати урок варто.
3. Психологічний настрій. Налаштування дітей на урок.
Сьогодні на уроці нам потрібні:
Уважні,
Розумні, Організовані
Кмітливі,
А ще дружні й веселі діти.
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності.
Як годиться для порядку,
Все повторимо спочатку.
1.Виконання пісні "Абетка-малятко".
2.Повторення вивченого матеріалу. "Весела абетка" має ще одного пасажира - букву, яку ми вивчили на попередньому уроці, букву П.
3.Очікування від уроку. Гра "Закінчи речення"
Цей урок мене навчить...
4.Мовна розминка. З сонечком пограємо, Таблиці прочитаємо.
А) Складіть усі можливі склади зі звуком "п"
Б) Гра "Ти мені - я тобі" (читання складів зі складової таблиці)
В) Фонематична зарядка. Чистомовка
Пу-пу-пу - візьмемо сапу.
Пі-пі-пі - завилися миші у копі.
Ип-ип-ип - півник наш охрип.
Іп-іп-іп - закипів окріп. Па-па-па - зацвіла липа.
Пи-пи-пи - бджоли мед беруть із липи.
5.Гостя уроку бджілка Маша.
Всім привіт! Дж-дж, я Бджілка!
Носик в мене як сопілка
Крильця маю я прозорі,
Бо збираю квіти в полі.
Ех, робота не проста...
Але ж корисна яка!
Зараз меду назбираю - Буде солодко із чаєм.
ІІІ. Фізкультхвилинка (під пісню Аліни Гроссу "Бджілка")
ІV. Мотивація навчальної діяльності. 1. Для того, щоб продовжити нашу мандрівку, буква П хоче знати: чи добре ви знаєтеся на комахах?
2. Хвилинка-цікавинка
Мед - густа солодка маса,яку бджоли виробляють із нектару квітів. В Україні поширені сорти меду з гречки, липи, соняшника, конюшини, білої акації.
Кожен має своєрідний смак та колір.
Бджоли виготовляють багато продуктів:
-мед
-прополіс
-віск
-маточне молочко
-бджолина отрута
-пилок
Існує близько 20000 видів бджіл.
Бджоли на пасіці ніколи не стикаються між собою.
Якщо бджолу застав дощ,то вона ухиляється від крапель і встигає безпечно повернутися додому.
Для отримання 1 кг меду бджілкам потрібно відвідати близько 10 млн. квітів. Бджола може тягти вагу в 300 разів важче за себе.
3. Завдання від бджілок. Спробуйте в тарілочках з гречкою зобразити букву П. V. Повідомлення теми та мети уроку.
VІ. Робота над новим матеріалом. 1. Складання асоціативного куща. З чим ви асоціюєте слово "пасіка" (бджоли, мед, квіти, пасічник, вулик, поле)
2. Звуковий аналіз слів "пасіка", "вулик", "мед".
3."Мозковий штурм"
* З чого складається текст?
* З чого складаються речення?
* Як пов'язані між собою речення?
* Що можна дати кожному тексту?
4. Зразкове читання тексту вчителем.
5. Робота над текстом.
Запитання за змістом тексту. Перевірка розуміння тексту.
Складання схем до речень з тексту.
Чи справдилися ваші очікування?
VІІ. Психопауза
Усміхнися всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов'язково
День тобі щасливим буде.
VІІІ. Розвиток мовлення. 2. Словникова робота (пасіка, пасічник, льоток)
3. Слухання - розуміння тексту.
Подумайте, як би ви змогли допомогти пташкам взимку?
4. Бесіда за змістом прочитаного. - Що ви дізналися про дівчинку з перших речень оповідання?
- Що дізналися про дідуся?
- Для чого синички виманюють бджіл з вуликів взимку?
- Як дідусь з онучкою зберегли бджілок і допомогли синичкам?
4. Продовження оповідання. Гра "Коло бажань". "Як би ви допомогли пташкам взимку?"
ІХ. Мовні ігри. (Розгадування ребусів)
Х. Підсумок уроку.
1. Очікування результатів уроку.
2. Виповнення бажань. Сьогодні ви добре працювали і були:
Уважні,
Розумні,
Організовані,
Кмітливі,
А ще дружні й веселі діти.
3. Оцінювання учнів (вербальне).
4. Подарунки від гостей (календ арики із зображенням бджілок).
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 651
Размер файла
59 Кб
Теги
грамоте, читання, навчання, буква
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа