close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Трудове навчання. Робота з пластиліном. 1 клас

код для вставкиСкачать
ЗНАЄНКО ГАЛИНА ЮРІЇВНА, старший вчитель,
Скандинавська гімназія, м. Київ
Трудове навчання
1 КЛАС
Тема. Робота з пластиліном. Ліплення овочів та фруктів.
Мета: ознайомити учнів з пластиліном та властивостями пластиліну; навчити простих прийомів ліплення; навчити правильно організовувати своє робоче місце; ознайомити дітей із загальними правилами техніки безпеки на уроках трудового навчання; розширити знання дітей про здорове харчування, про користь вживання овочів та фруктів в раціон дітей; розвивати спостережливість, охайність у роботі; виховувати любов до природи; прищеплювати навички здорового образу життя.
Обладнання: пластилін, дощечка для роботи, стеки, серветки для рук, ілюстрації із зображенням овочів та фруктів, кошик з муляжами овочів та фруктів, презентація до уроку "Трудове навчання, 1 клас. Робота з пластиліном. Ліплення овочів та фруктів", музична фізкультхвилинка "Ходить осінь"
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
1. Привітання(Слайд 1)
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимете старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці!
Щоб урок пройшов немарно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
2. Перевірка готовності до уроку
В народі кажуть: "Праця - джерело добробуту людини".
Як ви думаєте, чому так кажуть? Поясніть прислів'я. (Слайд 2)
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності
1. Організація робочих місць (Слайд 3)
Пам'ятка учня
Інструменти зручно брати,
Якщо справа їх покласти.
Пластилін же краще брати,
Якщо зліва його класти.
2. Правила техніки безпеки (Слайд 4)
1. Працювати охайно.
2. Економно витрачати матеріал.
3. Бути обережним з інструментами.
4. Виконувати завдання спокійно,без зайвих рухів.
5. Цінувати кожну хвилину робочого часу.
6. Прибрати робоче місце після уроку.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку (Слайд 5)
1. Оголошення теми.
Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами роботи з пластиліном, з правилами, яких слід дотримуватися при роботі з пластиліном, та дізнаємося, що слід уживати в їжу, щоб мати міцне здоров'я. 2. Очікування від уроку. Цей урок мене навчить...
ІV. Робота над новим матеріалом
1. Вступна бесіда (Слайд 6)
- Хто знає, що таке пластилін?
- З чого він зроблений?
- Як із ним працювати?
2. Робота з підручником (с. 70-71) - Пластилін створений людиною з білої глини, гліцерину, вазеліну (щоб глина не висихала) і воску (щоб глина була завжди пластичною). Щоб надати пластиліну колір, використовують спеціальні барвники.
3. Правила роботи з пластиліном. (Слайд 7)
* розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;
* розрізати пластилін стекою;
* невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
* після завершення роботи з пластиліном витирати руки вологою серветкою;
* не бери пластилін до рота;
* не торкайся брудними руками обличчя, очей, одягу;
* не чіпай брудними руками зошити, книги,щоденник - скрізь будуть жирні плями;
* поважай свою працю і працю своїх товаришів.
4. Інструменти роботи з пластиліном. (Слайд 8)
V. Мотивація навчальної діяльності.
1. Бесіда з учнями.(Слайд 9)
- Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число?
- Ви мабуть помітили, що закінчується осінь? Чарівниця-осінь зібрала свої пензлі, фарби, олівці і чекає сестру зиму.
ОСІНЬ
" Кленові листки"
Осінь, осінь... Лист жовтіє,
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя.
Діти ті листки збирають,
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою
Їх пускають за водою.
З них плетуть вінки барвисті - Червонясті, золотисті. ( І. Блажкевич)
VІ. Фізкультхвилинка "Ходить осінь"
VІІ. Продовження роботи над новим матеріалом. 1. Бесіда з учнями. Осінь полетіла на відпочинок, але залишила нам "Чарівний кошик". Що ж в цьому кошику?
Щоб дізнатися, спробуйте розгадати кросворд.
2. Розгадування кросворду за загадками чарівниці-осені.
1. Помаранчева і гарна,
У землі сиджу немарно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитинку.
Хай корисну з'їсть...(морквинку). (Слайд 10)
2. В діжці ми їх засолили,
А тоді всю зиму їли.
Солоденькі та хрумкі
У пухирцях...(огірки). (Слайд 11)
3. Некрасива, шишкувата,
Як прийде на стіл вона,
Скажуть весело хлоп'ята:
- Ну й розсипчаста, смачна! (картопля) (Слайд12)
4. Народжується з квітки,
Його всі люблять дітки,
Заліза в нім багато,
Рум'яне і хрустке.
А ну, скажіть, малята,
То що ж воно таке? (яблука) (Слайд 13)
5. Зелений чуб, червоний бік,
Смачний із нього чавлять сік.
Ґаздині варять з ним борщі,
Росте в городі на кущі. (помідор) (Слайд 14)
6. Лампочка вгорі висіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували. (груші) (Слайд 15)
7. Що то за голова,
Що лиш зуби і борода? (часник) (Слайд 16)
8. Кажуть, щоб хвороб не знати,
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з'їсте, Тільки сльози проллєте. (Цибуля) (Слайд 17)
- Яке слово прочитали у кросворді?(Слайд 18)
- Так, це вітаміни. Вони потрібні і дітям, і дорослим. Тому їжте їх побільше!
- А ви знаєте, чим фрукти відрізняються від овочів? (Відповіді дітей)
- А тепер давайте спробуємо виготовити деякі фрукти та овочі з пластиліну. Розгляньте ілюстрації. Як виглядають фрукти й овочі на деревах або грядках?
VІІІ. Практична робота.
1. Виготовлення "чарівного кошика" (Слайд 19)
2. Асоціації з об'ємними геометричними фігурами.
- На яку об'ємну геометричну фігуру схожі яблуко, помідор, персик? (Куля)
- На яку об'ємну геометричну фігуру схожі огірок, баклажан, кабачок? (Циліндр)
- На яку об'ємну геометричну фігуру схожа морквинка? (Конус)
3. Демонстрація та аналіз зразка.
Ліплення яблука
* Візьміть більший шматочок жовтого пластиліну для виготовлення яблучка та менший - зелений - для хвостика, листочків;
* Коловими рухами утворіть жовту кульку;
* Угорі та внизу, притиснувши пальчиком, зробіть заглибинки;
* Зробіть хвостик та прикріпіть його до яблучка;
* Прикрасьте яблучко листочками. На листочках можна зробити зубчики чи малювати прожилки стекою;
* Щоб яблучко стало рум'яним, візьміть шматочок червоного пластиліну і старанно розмастіть його з одного боку яблука.
Ліплення моркви
* Візьміть більший шматочок жовтогарячого або червоного пластиліну для виготовлення моркви та менший - зелений - для хвостика;
* Коловими рухами рук утворіть жовтогарячу кульку;
* Прямими рухами рук, міцніше натискуючи на один кінець, отримайте потрібну форму;
* Заокругліть верхню частину моркви;
* Із зеленого пластиліну зробіть хвостики листочків;
* Прикрипіть хвостики листочків морквини.
IX. Практична робота учнів.
X. Виставка та оцінювання робіт.
XІ. Підсумок уроку. (Слайд 20)
- З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?
- Як потрібно працювати з пластиліном?
- Чому навчив вас цей урок?
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
5 477
Размер файла
61 Кб
Теги
робота, навчання, трудове, класс, пластиліном
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа