close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

4 клас.читання Каїн і Авель

код для вставкиСкачать
4 клас
Читання
Тема: "Кров людська не водиця, проливати не годиться"
Матеріал до уроку: Біблійна легенда "Каїн і Авель"
Вчитель:
Мельник І.А.
Епіграф уроку: Людина у цьому світі повинна творити добро.
Тема. Каїн і Авель. Біблійна легенда.
Мета. Формувати читацькі навички; розвивати техніку читання; вчити диференціювати ознаки доброго і лихого; виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих,бажання творити добро, засуджувати жорстокість, заздрощі, ненависть.
Обладнання. Картки зі словами, смужки темного та світлого кольору.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
Доброго ранку!- Для всіх побажання. От і настала пора для читання.
-(девіз)
-(епіграф)
Як ви розумієте ці слова?
1) Вправи на розвиток читацьких навичок.
* Швидка реакція на слово:
Пролітали - (птахи, літаки, думки.)
Спалахували - (зірки, вогні.)
Розпалити - (вогонь, багаття, гнів.)
* Читання уривка вірша із пропущеними буквами, що позначають голосні звуки:
Н_ д_бр_т_ _сн_е св_т
_ д_бр_т_ю п_хн_е хл_б.
_ м_рн_ н_б_, в шк_ол_ йт_ -
Ц_ т_к_ж в_яв д_бр_т_.
Д_ вс_х л_д_й л_б_в св_т_ -
Ц_ ч_ст_т_ _ д_бр_т_.
Як ви розумієте слово доброта?
2) Повідомлення теми і мети уроку.
Вікторина
- Давайте пригадаємо, назви яких жанрів належить до усної народної творчості.
* Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику. (дитяча пісенька-закличка)
* Мир - миром, пироги з сиром (мирилка)
* Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок- сорок морок. (скоромовка)
* Хто не працює, той не їсть. (прислів'я)
* Люлю, люлю,мій синочку, справлю тобі колисочку. (колискова пісенька)
* Тосі, тосі, свині в горосі,нема кому вигнати - тільки Настусі. (забавлянка)
* Снігові поля, чорні грачі, хочеш розумним бути то вчи.(загадка)
* Жили два брати. Один бідний - другий багатий. (казка)
- Який жанр ми не згадали?
- Легенда.
- Що таке легенда?
- Сьогодні ми прочитаємо Біблійну легенду про Каїна та Авеля, про породження зла і кару за нього.
Вправа очікування.
- А що ви очікуєте від нашого уроку?
- Я очікую, що на уроці буде цікаво.
- Я хочу дізнатися щось корисне та важливе.
- Я хочу працювати в парах.
Учитель. А я, в свою чергу, сподіваюсь, що ви будете правильно, точно і красиво висловлювати свої думки, робити висновки, учитися творити добро.
3) Опрацювання легенди "Каїн і Авель"
* Словникова робота.
Окаянний - грішний, проклятий.
На яке питання відповідає це слово? Яка частина мови? Що означає?
Послухайте про кого цей твір?
* Читання легенди кращими учнями.
- Які почуття виникли під час слухання легенди?7
- Про кого цей твір?
- Як звали братів?
- Хто були їх батьки?
* Читання пірамідок слів (луною)
Упав
Всесвіт
Ненавидів
Скрадається
Затріскотіли
4.Прочитайте односкладові слова.
Двоскладові сл..Трискладові сл..
5. Прочитайте слова з наголосом на перший склад, другий.
Фізкультхвилинка
* Повторне читання легенди. (ланцюжком) або (вибірково)
* Мозкова атака.
- Яке слово у прочитаному означає "надзвичайно суворий, безжалісний, нещадний". (жорстокий)
- Яке слово має значення недобрий, сердитий, сповнений злості. (злий)
- Яке слово пояснює відчувати, прикрість від успіхів іншого. (заздрість)
- У якому абзаці ви прочитали ці слова?
- До кого з братів вони відносяться?
*
А Авель був яким? ...
- - Граємо в гру "Спіймай слово". (Якщо "так"- плескаємо в долоні. Якщо "ні"- розводимо руки і крутимо головою)
- Добрий, лагідний, неслухняний, веселий, ніжний, боягуз, людяний, брехливий, чудовий, щирий,доброзичливий, нещасний.
- Усі слова асоціюються з кольорами.
Якими?
- Темним і світлим.
- Який колір оберете до слів 1 колонки?
- До 2? Чому?
( на дошку вивішуються кружечки чорного та червоного кольорів)
- Погляньте на чорний кружечок, а потім на червоний.
- А тепер у зворотному напрямку.
- А тепер погойдаємось на гойдалці.
- Отже, граючись ми з вами відпочили!
* Знайдіть у тексті зачин, кінцівку.
Про що повідомляється у зачині?
Чи можуть ці слова передавати головну думку?
Чим займався Каїн? Прочитайте рядки, де про це сказано.
Як до Авеля ставилася природа? А до Каїна?
У чому був переконаний Каїн, вчинивши кривавий злочин? У яких рядках тексту про це сказано?
Хто був свідком злочину?
Про що запитували злочинця дерева, зірки, птахи?
Як люди оцінили вчинок Каїна? У чому проявився людський осуд? Прочитайте.
* Розгляньте малюнок, які рядочки легенди можна підписати під малюнком?
* Які б рядочки із легенди міг прочитати такий чоловічок.
* На партах у вас лежать аркуші паперу з темним і світлим кольором . Запишіть на них слова, які характеризують братів. Отже треба дібрати риси характеру доброї та поганої людини. * Прочитаємо на дошці прислів'я.
Прислів'я
3.Добро довго пам'ятається, а зло - ще довше.
3.Кров людська не водиця, проливати не годиться.
2.Доброму скрізь добре.
1.Від заздрощів серце каменіє.
4.Від своєї совісті не втечеш.
- Розмістимо прислів'я відповідно до змісту легенди і пронумеруємо.
- Що це ми склали?
- План легенди.
(запис плану в зошити)
Домашнє завдання.
- За цим планом переказувати легенду.
* Визначення головної думки.
- Що вас вразило в легенді? Що було вам незрозумілим?
- Що легенда прославляє? Що засуджує?
Підсумок уроку.
- Чи справдились ваші очікування? (відповіді дітей)
- Мої очікування справдились.(оцінювання учнів)
- - Покажіть мені свої руки тільки від вас залежить, що ваші руки принесуть у світ:
Добро - чи зло
Любов - чи ненависть
Вірність - чи зраду
Посмішки - чи сльози
Квітучий сад - чи пустелю
- пригорніть свої рученята до серця.
Подумки пообіцяйте собі і нам, своїм близьким, завдяки вам кількість добра у світі буде збільшуватись.
* Учні читають вірші.
Я вірю в силу доброти,
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти,
І світлу обирать дорогу.
* * *
Я вірю в силу доброти,
Що має долю роботящу,
Що хоче, щоб і я, і ти,
І все було у світі краще.
Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
2 639
Размер файла
47 Кб
Теги
читання, класс, авель, каїн
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа