close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Квадратні корені

код для вставкиСкачать

Розробка уроку з математики
у 8 класі за темою:
"Підсумковий урок. Квадратний корінь. Дійні числа"
Розробила
Рогівська Ольга Юріївна,
вчитель математики
Жашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3
ім.І.М.Ляшенка
Жашківської районної ради
Черкаської області План-конспект уроку №44
Тема: Підсумковий урок
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми: "Квадратний корінь. Дійні числа"; розвивати логічне мислення, мову, вміння працювати самостійно, аналізувати ситуацію, оцінювати свої та дії інших; виховувати позитивні риси характеру: доброзичливість, взаємовиручку, справедливість.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційно-психологічна частина
Вітання з учнями. Почати сьогоднішній урок я вирішила зі слів Е.Ільєнкова: "Досягнення успішного результату під час розв'язування задач - зовсім не привілей математики. Усе людське життя - це не що інше, як постійна постановка та бажання досягти успіху під час розв'язування все нових питань та проблем".
Як досягти успіху? Це питання постає перед нами практично щодня. І як доречно буде вам винести зі школи не тільки багаж теоретичних знань та практичних умінь, а й деякі рецепти досягнення успіху. Тому я пропоную вам не тільки попрацювати з матеріалом, а й відповісти на запитання - що саме допомогло нам досягти успіху, та поновити свій життєвий досвід щодо цього.
Готуючись до уроку, ви за бажанням увійшли до однієї з груп: під синім, білим, червоним та чорним капелюхом. Ви вже знайомі з таким методом аналізу ситуації, тому кожна група працює за переліком запитань протягом уроку, не забуваючи про питання - як досягти успіху?
ІІ. Підготовка до свідомої навчальної праці
Досягти успіху можна тільки тоді, коли є певна мета. Тому скористаємось карткою №1 "План уроку", ознайомимось з ним та за цим планом сформулюємо мету уроку.
ПЛАН УРОКУ
1.Функції ,, їх властивості та графік.
2.Ірраціональні та дійні числа.
3.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
4.Властивості квадратного кореня:
а)корінь із добутку;
б)корінь із частки;
в)корінь із степеня.
5.Тотожні перетворення виразів, що містять корені:
а)винесення множника з-під знака кореня;
б)внесення множника під знак кореня;
в)звільнення від ірраціональності в знаменнику.
Згідно цього плану сформулюємо мету уроку.
Підготуємо наші зошити до роботи. Хочу нагадати, що під час роботи з діловими документами запорукою успіху є старанне, охайне, уважне ставлення до цієї роботи. Записуємо в зошитах дату, тему уроку.
Систематизуємо знання, що будуть нам потрібні протягом уроку під час виконання різних завдань, використаємо ключові поняття, які були вивчені нами протягом теми "Квадратні корені. Дійні числа", (вішаються ключові поняття) до кожного з ключових понять ви повинні дати означення, пояснення, навести приклади, якщо вони потрібні для розкриття змісту поняття. У вас є 1-2 хв., щоб підготуватись до цієї роботи (за потреби можна скористатись підручником).
КЛЮЧОВІ СЛОВА:
У цей час біля дошки два учні виконують завдання "Знайди помилку"
Завдання:
1-ий учень 2-ий учень
1.; 1.;
2.; 2.;
3.; 3.;
4.; 4.;
5.. 5..
Почнемо роботу з ключовими словами. Уважно слухайте відповіді інших, з'ясовуйте, чи ви могли б дати правильну відповідь, бо на уроці ми будемо займатися самооцінюванням - картка №4, в якій ви будете на кожному етапі уроку фіксувати свої досягнення оцінюючи їх в 1-3 бали, та в кінці уроку використаємо для вибору домашнього завдання. Оцініть свої знання з основних теоретичних понять даної теми та поставте відповідну оцінку в картку самооцінювання.
Самооцінювання завдання "Ключові слова"
ІІІ. Узагальнення знань, умінь
Розглянемо завдання, які виконувались на дошці. У вас є можливість працювати усно-слухати коментарі учнів, або, якщо в цьому є потреба, записати в зошит розв'язання завдань.
Оскільки найпоширенішим тотожним перетворенням виразів, що містять корені є звільнення від ірраціональності в знаменнику виконаємо таке завдання письмово. Учні, які будуть працювати біля дошки, мають пам'ятати про чіткий, правильний коментар. Це буде корисним не тільки учням, які працюють у своїх зошитах, а й усім, бо як говорить народна мудрість: "Знання збільшуються, а вміння вдосконалюються, коли ними ділишся".
До дошки викликаються по-черзі 3 учня. Завдання: Додаткові завдання
1-ий учень: 2-ий учень: 3-ій учень: Самооцінювання тотожних перетворень виразів, що містять корені.
Письмові завдання з використанням квадратного кореня за Карткою №2
Учні працюють біля дошки, коментар під час виконання 1.Скоротіть дріб
а) б)
2.Спростіть вираз
3.Спростіть вираз
1) ; 3) 2); 4) 4.Розвяжіть рівняння
Групова форма навчання
Виконання завдання в групах картка №3
Встановіть відповідність:
Самооцінювання знань та вмінь з використанням квадратного кореня
ІV. Систематизація знань, умінь під час виконання самостійної роботи
Щоб сьогодні кожний міг з упевненістю сказати, що він досяг успіху, необхідно попрацювати над виконанням аналогічних завдань ще й самостійно.
Уміння працювати самостійно є дуже важливим і в навчанні, і в житті, тому на цьому етапі ми не тільки будемо систематизувати наші навчальні досягнення, а й продовжувати розвивати вміння працювати самостійно.
Крім того, для досягнення успіху в житті важливим є наявність друга, партнера. Тому цю самостійну роботу ми проведемо у формі взаємодопомоги - у вас є вибір працювати повністю самостійно або скористатися допомогою друга. Перед вами картки із завданням і невеликі картки для перевірки відповідей. До кожного завдання запропоновано одну картку з відповіддю.
Самостійна робота
1.Скоротіть дріб 2.Спростіть вираз 3.Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу:
4.Спростіть вираз 5.Розвяжіть рівняння Відповіді
1. У
2. С
3. П
4. -33 І
5. Х
Щоб перевірити результати самостійної роботи, розглянемо картки з відповідями і, не міняючи їх місцями, перевернемо. Якщо ви правильно розв'язали та розмістили відповіді, то дістали на картках слово "успіх". Підніміть руку ті, хто самостійно, чи скориставшись допомогою, дістали це слово. Молодці! Ви досягли успіху. Іншим раджу не засмучуватись - ви теж досягли певного успіху. Дуже часто в житті показником успіху є не тільки кінцевий результат, а й процес його досягнення. Отже, зараз необхідно перевірити кожне із завдань самостійної роботи для того, щоб: 1) учні, які дістали слово "успіх" з відповідей упевнилися в цьому на всі 100 %; 2) учні, які помилилися. Мали змогу виправити помилки.
Перевірка самостійної роботи
Самооцінювання самостійної роботи
V.Домашнє завдання
Отже, працюючи разом, маючи надійних партнерів, ми досягли успіху. Але в житті і в навчанні часто для досягнення успіху треба вміти працювати без допомоги, повністю самостійно. Тому продовжувати працювати над квадратним коренями та дійсними числами ви будете в дома, під час виконання домашнього завдання, яке виберете за результатом самооцінювання. Порахуйте на картках суму балів - це й буде оцінка за урок. Перед вами картка, на якій записане домашнє завдання. Поставтесь з відповідальністю до виконання домашнього завдання, оскільки з повторенням кожного правила, з виконанням кожного завдання ви наближаєтесь до досягнення мети - успішного написання контрольної роботи.
VІ. Самоаналіз уроку учнями
Зараз саме час повернутися до початку нашого уроку. До мети, яку ми перед собою ставили. На мою думку, ми з вами досягли нашої мети - відтворили знання про корінь квадратний та дійсні числа, систематизували та узагальнили свої навчальні досягнення, виконуючи тотожні перетворення виразів, що містять корені в ході уроку. Крім того, на початку уроку ми поставили: різносторонньо проаналізувати ситуацію уроку, відповісти на запитання - що допомагало нам досягти успіху, щоб взяти це як рецепт та інші уроки, в повсякденне життя. Взагалі, вміння аналізувати є дуже важливим у наш інформаційний час. Людиною, яка вміє аналізувати, практично неможливо маніпулювати, вона завжди знайде вихід з будь-якої ситуації. Приготуйте картки з орієнтовними запитаннями для самоаналізу за методом "різнокольорових капелюхів". У вас є 1-2 хв. для обговорення.
(виступ одного представника від кожного "капелюшка")
VІІ. Підсумок уроку
Дуже добре. Думаю, самоаналіз ситуації ще не раз стане вам у пригоді. "Усе людське життя - це не що інше, як постійна постановка та бажання досягти успіху під час розв'язування нових питань та проблем"
Закінчити урок хочу, вдягнувши "жовтий капелюшок" - колір сонця та оптимізму. Вдягнувши "жовтий капелюх", у будь-якій ситуації кожен може побачити щось добре та корисне. І навіть темної грозової ночі десь далеко нам сяють ясні зорі. Та ось-ось зійде сонце. Вчіть свій розум та душу бачити хороше - і тоді дорога до успіху буде для вас відкрита.
Дякую вам за підготовку та проведення цього уроку, за роботу на ньому.
Бажаю всім присутнім успіху.
Роздавальний матеріал до уроку
Картка №1
ПЛАН УРОКУ 1.Функції ,, їх властивості та графік.
2.Ірраціональні та дійні числа.
3.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
4.Властивості квадратного кореня:
а)корінь із добутку;
б)корінь із частки;
в)корінь із степеня.
5.Тотожні перетворення виразів, що містять корені:
а)винесення множника з-під знака кореня;
б)внесення множника під знак кореня;
в)звільнення від ірраціональності в знаменнику.
Картка №2 Додаткові завдання:
1.Скоротіть дріб
а) б)
2.Спростіть вираз
3.Спростіть вираз
1) ; 3) 2); 4) 4.Розвяжіть рівняння
Картка №3
Встановіть відповідність:
Картка №4 (за кожний етап учень виставляє собі 0,1,2,3 бали, в сумі за урок може отримати від 0 до 12)
Картка №5 Пам'ятки для самооцінювання
Картка №6
Самостійна робота
1.Скоротіть дріб 2.Спростіть вираз 3.Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу:
4.Спростіть вираз 5.Розвяжіть рівняння Картки для перевірки самостійної роботи
-33 У
С
П
І Х
Картка №7
Диференційоване домашнє завдання
Рівень
(бали)Домашнє завданняІ
(1-3)№594(1,2), 583ІІ
(4-6)584(3),595ІІІ
(7-9)604,597ІV
(10-12)593,606
№8 Картки-підказки для проведення самоаналізу уроку учнями з використанням методу різнокольорових капелюхів
Білий капелюшок: під час запропонованої ситуації оголошуються основні факти, відомості; не оголошується особисте ставлення до ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "білий капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
1.Яка тема уроку?
2.Які знання, вміння було відтворено на початку уроку?
3.Яких нових знань набули на уроці?(Або над формуванням якої навички працювали? Які вміння розвивали?)
4. Які методи роботи на уроці використовували?
5.Скільки учнів на уроці працювали? Які бали отримали?
6.Чи отримали на уроці домашнє завдання? Чи розрізняється воно залежно від роботи учнів та рівня їх досягнень?
План відповіді "білого капелюшка"
1. Тема нашого уроку...
2. З метою досягнення успіху на уроці ми повторили знання про... відтворили вміння виконувати ... тобто підготувалися до основного етапу уроку... (до формування вмінь і навичок)
3. Використовуючи повторені знання, вміння, особистий досвід, ми сформували нові знання... (формували навички... розвивали вміння ...)
4. На уроці ми використали різні методи та форми роботи...(самостійний, груповий, наочний, взаємне навчання...)
5. На уроці всі учні працювали... (активно, не активно, пасивно; працювали деякі учні).
6. На уроці отримали завдання...
(Однакове для всіх; диференційоване; на вибір; отримали не всі учні )
Червоний капелюшок: емоції, почуття, викликані ситуацією; визначення, на розвиток яких здібностей вплинула подія. На етапі підбиття підсумків уроку "червоний капелюшок" може орієнтуватись у запитаннях:
1.В якому настрої ви перебували на уроці? (Доброму, поганому, хвилювались, боялись, сумували, були зацікавлені, замкнені) Чому?
2.В якому настрої, на вашу думку, перебували інші учні?
3.Яким був настрій у вашого вчителя?
4.На розвиток яких здібностей, рис характеру вплинув цей урок? (Мислення, пам'яті, уваги, вміння бути дисциплінованим, самостійним, спостережливим тощо)
Чорний капелюшок: критика, негативні сторони ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "чорний капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
1.Що на уроці заважало вам працювати продуктивно, успішно?
(Відсутність знань, досвіду, неуважність, недисциплінованість)
2.Що заважало іншим учням, учителю?
3.Що було зайвим на уроці? Які негативні елементи уроку ви помітили?
Синій капелюшок: життєвий урок, який можна винести з ситуації. На етапі підбиття підсумків уроку "синій капелюх" може орієнтуватись у запитаннях:
1.Що корисного для навчання, для подальшого життя ви винесли з уроку? (Учились самостійно працювати (як?), досягли успіху(як?), допомагали іншим, спілкуватись... )
2.Чому ми можемо сказати, що цей урок важливий для нас?
3.Де, в яких ситуаціях ви можете використовувати набутий досвід?
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 795
Размер файла
611 Кб
Теги
корень, квадратных
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа