close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Звіт методичної практики

код для вставки
Звіт методичної практики у початковій школі (1й клас)

14.11.11р. - 25.11.11р.
Директор школи-інтернату Стозуб О.І.
Зміст практики:
1. Аналіз календарно-тематичних планів.
2. Звіт про вивчення обладнання навчального кабінету.
3. Спостереження за роботою вчителя.
4. Психолого-педагогічний аналіз уроку (математики, української мови, читання, Я і Україна, Основи Здоров'я, Трудового навчання, Образотворчого мистецтва).
5. Підготовка та проведення 4 уроків.
6. Ознайомлення із системою гурткової роботи.
7. Звіт про індивідуальну роботу з учнями.
8. Звіт про перевірку зошитів.
9. Звіт про виготовлення наочності.
10. Розробка КТС.
11. Аналіз однієї з педагогічних ситуацій.
11. Аналіз однієї з педагогічних ситуацій.
1. Під час перерви Ткач Юліан підійшов до вчительки, Стозуб Тетяни Василівни, і заявив, що бажає, щоб вона відносилася до нього краще, ніж до інших учнів. Тетяна Василівна, не розгубившись, запитала учня: "Якби я сказала, що люблю тебе більше, ніж інших учнів, то ти почував би себе від цього краще?", на що Юліан відповів: "Так!" і далі побіг розважатися на перерві, не дочекавшись наступної відповіді вчительки. Тетяна Василівна по закінченню уроків, на виховній годині, спробувала пояснити усім учням, що незважаючи на їхні навчальні успіхи та невдачі, кожному із учнів вона відає частинку себе, частинку своєї любові та душі, кожного поважає як особистість, і в класі для неї не існує кращих та гірших. Після цієї бесіди Юліан підійшов до Тетяни Василівни і сказав, що також любить її та своїх однокласників.
Аналіз ситуації: вчителька досить вдало вийшла з такої непростої ситуації, лаконічно відповіла учневі та за допомогою бесіди пояснила усім учням, що в її серці місце знайдеться для кожного, це свідчить про досить високорозвинені педагогічні здібності вчителя.
2. Петелько Сергій завжди явно демонстрував своє погане ставлення до своєї однокласниці М'ярковської Ольги і, одного разу, під час уроку в роботі в парах відверто заявив на весь клас, що він відмовляється працювати з нею разом. Вчителька відповіла, що він не правий і, що він сам не зможе впоратися із поставленим завданням. На, що Сергій змовчав та продовжив далі виконувати завдання. На перерві Тетяна Василівна, знаючи, що Ольга принесла до школи енциклопедію про тварин порадила Сергію розглянути книгу разом з Олею, адже тварини були його захопленням, недовго вагаючись цікавість хлопчика все ж таки взяла верх, він підійшов до однокласниці та попросив дозволу переглянути енциклопедію разом, на, що Оля з радістю погодилася та розповіла ще багато нового матеріалу про тварин Сергієві. Після розповіді хлопчик подякував однокласниці та попросив у неї вибачення за погану поведінку на уроці та пообіцяв, що такого більше не повториться.
Аналіз ситуації: педагог знайшла оптимальне вирішення даної ситуації, вона постаралася знайти спільне захоплення учнів, яке посприяло їхньому примиренню та подальшій співпраці. План-конспект уроку навчання грамоти 1 клас (письмо)
Тема: Письмо рядкової букви в.
Мета: навчити дітей писати букву в, показати особливості її з'єднання з іншими буквами в складах і словах; розвивати вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати; розвивати слухо-вимовні навички; "Прописи з калькою" А.М.Заїка (1 частина).
Хід уроку
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Бесіда за матеріалами уроку читання.
- Відгадайте загадку. Зробіть аналіз слова-відгадки.
Що літає, крил не має, але крила підіймає?
(Вітер)
- Позначте буквами перший склад.
В І
- Зробіть складо-звуковий аналіз слова ворона.
В О
- Позначте буквами перший склад.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні ми на уроці познайомимось із рядковою рукописною буквою в, навчимось її писати, поєднувати з іншими буквами у складах і словах.
Помандруємо з вітром-розбишакою по всьому світу, побачимо багато цікавого в довкіллі.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Графічний аналіз рядкової літери "в".
- Роздивіться малу літеру в. Із яких елементів вона складається?
- У якої великої літери ми вже писали подовжену похилу паличку з петлею вгорі? (Н)
- Чим подібні й чим відрізняються друкована й рукописна букви в, в?
2. Пояснення написання рядкової літери в з показом на дошці.
Мала буква "в" складається з двох елементів:
1) довгої прямої похилої із петлею вгорі;
2) малого овала.
Починаємо писати літеру від верхньої рядкової лінії, ведемо більш похило вправо, плавно заокруглюючи під верхньою міжрядковою лінією, торкаємось її, заокруглюємо вліво, утворюючи петлю, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку пишемо вниз, перетинаючи початок петлі на верхній рядковій лінії; не доводячи до нижньої рядкової, плавно заокруглюємо вправо, торкаючись її, описуємо овал до верхньої рядкової лінії, торкаючись її, заокруглюючи його вліво вниз та поєднуючи з прямою похилою лінією.
Рахунок: і-1-і.
3. Пальчикова гімнастика
ПТАХ ЛЕТИТЬ
Вихідна позиція. Руки розташувати перед собою (долонями до себе). Великі пальці сплести - це "голова" птаха. Решта пальців - "крила". Помахати ними.
В небі пташечка летіла,
На галявину присіла.
(Помахати "крилами")
Посиділа, відпочила, Й до гніздечка полетіла.
(Притиснути долоні до себе).
Діти розглядають букву та її елементи в прописах (с.37), наводять зразок за стрілочками, пишуть букву в повітрі під рахунок учителя.
Після підготовчих вправ учні прописують рядкову в спочатку за пунктиром, а потім самостійно.
5. Письмо букви в з нижнім з'єднанням.
- Подивіться на третій робочий рядок. Яке буквосполучення тут записано? (вм)
- Яким чином попередні букви поєднуються з буквою м? (Нижнє з'єднання.)
- Подивіться на букву в на полях (третій рядок). Для нижнього з'єднання з наступною буквою до овалу літери в дописується знизу вправо-вгору короткий додатковий з'єднувальний елемент. Так ви вже писали, коли поєднували з буквою м букву о.
6. Письмо букви в з верхнім з'єднувальним елементом.
- Подивіться на букву в на четвертому рядку. Чим вона відрізняється від тієї, що ми вже писали? (Овал букви не дописаний до кінця, від нього вправо-вгору йде з'єднувальний елемент).
- Так ми будемо писати букву в для верхнього та середнього з'єднання з наступною буквою.
- Учні наводять декілька разів зразок зі стрілочками в рамці, виконують підготовчі вправи біля дошки мокрими пензликами або крейдою, а потім прописують рядок букви в з верхнім з'єднувальним елементом.
7. Фізкультхвилинка
"Каченята"
Раз-два - всі пірнають,
Три, чотири - виринають,
П'ять, шість - на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім - що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять - обтрусились
І за парти опустились.
8. Розвиток мовлення учнів.
- Вітерець хоче дізнатися, чи добре вирозумієте українську мову. Він просить вас пояснити деякі вислови зі словом вітер.
- У нього вітер в голові. (Так говорять про легковажну людину).
- Шукай вітра в полі. (Марні пошуки).
- Кидати слова на вітер. (Говорити необдумано, не відповідати за свої слова).
9. Письмо слів з рядковою буквою в.
- Прочитайте слова на п'ятому та шостому рядках.
- Складіть речення зі словом ви.
- Коли ми говоримо він, воно, вона?
Учитель називає слово, а діти додають до нього він, вона, воно чи вони.
Вітер, верба, валянки, ванна, вареник, варення, ведмідь, верба, вишні, вівця, відро, вікна, вовк, ворони.
Після словникової роботи діти аналізують з'єднання букв у словах та записують їх по одному разу.
10. Творча робота.
- Вітерець пожартував, дмухнув і переплутав букви у словах. Зберіть ці слова й запишіть на вільному рядку в зошиті.
нонави ниво вано
Учні записують слова новина, вони, нова.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
- Яку букву ми вчилися писати сьогодні на уроці?
- Які звуки вона позначає?
- У чому особливість написання рядкової букви в у з'єднаннях з наступними буквами?
- Чим ми ще займалися на уроці?
- Роздивіться та оцініть свою роботу?
На полях, біля рядка, на якому у вас найкраще вийшли букви або слова, намалюйте маленьку вишеньку.
План-конспект уроку навчання грамоти 1 клас (читання)
Тема: Звук [в]. Позначення його буквами "В", "в" (ве).
Мета: Ознайомити учнів з артикуляцією звука [в] та буквою, що його позначає; вчити виконувати звуко-буквенний аналіз слів, читати склади і слова з буквою "В", "в" (ве); розвивати мовлення учнів, уміння слухати і відтворювати прослухане. Обладнання: каса букв, предметні малюнки, макети вишень і слив, розрізна азбука; буквар М.С.Вашуленко, Н.Ф.Скрипченко; зошит "Супутник Букваря. Від А до Я" Н.Будна, С.Рябова.
Хід уроку:
І. Закріплення вивченого.
1. Повторення вивчених звуків і букв.
2. Читання складів, слів.
3. На дошці прикріплені макети вишень і слив, на яких написані склади: ні, на, но, ну, ма, ми.
4. Скласти з розрізної азбуки слова: оса, курка, рак.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Виділення звука [в] зі слів.
> На дошці слово рак.
- Прочитайте це слово навпаки - кар.
- Викладіть з розрізної азбуки слово "кар".
- Хто сказав "кар"?
- Ворона.
> Викладається слово "ворона".
- Який звук ви почули на початку слова?
- Яку букву ви побачили на початку слова
- Послухайте, як ворона пішла до школи і що з цього вийшло.
Воронятко маму молить, причепилось: -Кар, кар, кар.
Скоро всі підуть до школи, Тож купи й мені буквар.
Мама, звісно, добра птиця
Всеньке місто обійшла; Облетіла всі крамниці, Але книжку ту знайшла.
Ну, сідай, моє дитятко, Наймиліше воронятко, Починай мерщій, синок, Щонайперший свій урок. Поклювало воронятко
Носом літери: - Кар, кар?
Мамо, це ж бо не зернятка. Несмачний який буквар!
- Діти, прослухайте уважно загадку та зверніть увагу на те, що я тримаю в руках (Вчитель тримає ножиці).
Кільця в ножицях стулились.
Яка цифра утворилась? А вам, діти, треба знати, Як цю цифру називати. (Вісім)
> Викладаємо слово вісім з розрізної азбуки.
- Назвати голосні в цьому слові.
- Назвати приголосні.
- Виділити звук [в].
- Звук [в] твердий чи м'який?
> Назвати слова, в яких [в]- м'який: нові, вінок, віти, вітер.
ІІІ. Фізкультхвилинка
"Зайченята"
Сірі зайчики маленькі
(Вушка є у них довгенькі)
В лісі грались, веселились, -
Працювати вже стомились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись
Й до роботи знову взялись.
ІV. Ознайомлення з буквою "В", "в" ("ве").
1. Розгляд букви. Аналіз графічної будови та знаходження схожості з навколишніми предметами. Місце букви в касі букв.
- Ведмідь прислав вам нову букву. Розгляньте її. (Учні порівнюють велику і малу літери за формою та розміром.)
В в
Буква "ве" така цікава:
Стовпчик тут і дужки справа.
Так в алфавіті живе
Всім потрібна буква "ве".
- На що схожа буква "ве"?
2. Написання друкованих літер "В", "в" у зошиті.
3. Читання складів з вивченою буквою. Гра "Чарівна квітка".
Загадка:
Поясок ясний зіткала,
Небеса підперезала. Після дощику з'явилась,
Ніжнобарвно заіскрилась. (Веселка)
- А як ми ще можемо сказати іншим словом.
- Веселка.
- Коли вона з'являються? - Після дощу.
- А які кольори у райдуги? Щоб краще запам'ятати, я вам
розповім таку фразу:
Четверо - червоний Гордого - голубий
Орлів - оранжевий Сусіда - синій
Жадають - жовтий Фазана - фіолетовий
Зловити - зелений
V. Робота в зошиті "Супутник Букваря. Від А до Я" (с.24).
1. Звуковий аналіз слова "вівця" (завд. 1).
2. Утворення та читання складів (завд.3).
3. Читання пірамідок слів.
4. Читання тексту.
VІ. Робота з "Букварем" (с.34)
1. Читання букви "В".
2. Розгляд малюнків. Звуко-складовий аналіз слів: Сливи, вишні, сова.
3. Робота зі складовою таблицею.
Учні називають букви у червоних кружечках, потім - у рожевих. Читають склади по горизонталі, по вертикалі. З'ясовують, яких складів немає у кружечку. Учитель показує, як це встановити: букву, що стоїть у червоному кружечку, слід прочитати разом з буквою, що стоїть внизу, у рожевому кружечку.
VІІ. Підсумок уроку.
- Яку букву ми вивчили?
- Які слова запам'ятали?
- Яке слово вам більше подобається райдуга - чи веселка? Чому веселка?
- Бо після дощу, коли сяє веселка, люди раді, що припинився дощ, стало тепло і весело на душі.
"Пташині їдальні"
Мета. Поглибити знання учнів про зимуючих птахів. Показати дітям як важко пташкам жити під час суворої зими. Викликати у дітей співчуття до птахів, бажання допомагати їм узимку та ознайомити зі способом життя у природі в зимовий час. Виховувати любов і бережне ставлення до природи, до пташок.
Обладнання: наочні посібники, таблиці, картки з малюнками, програвач, диск "Голоси птахів", матеріали для виготовлення годівничок. 1. Попередня робота вихователя.
Учитель. Зараз, діти, я загадаю вам загадки, а ви спробуйте здогадатися, яка тема нашої бесіди:
а) Вірно людям я служу, їм домівку стережу, дзьоб міцний і гострий маю, шкідників ним здобуваю. (Дятел)
б) Уночі гуляє, а вдень одпочиває, має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)
в) Маленький хлопчик у сіренькій свитині по дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець)
Отже, ви здогадалися, що сьогодні ми будемо обговорювати птахів і тема нашої бесіди: "Зимуючі птахи. Пташині їдальні (виготовлення годівничок)". Наша мета: ознайомитись з зимуючими птахами нашої місцевості, уточнити їхній спосіб життя, навчитись розрізняти птахів за розмірами, кольором та співом, навчитись правильно підгодовувати їх взимку, виготовити годівничку для птахів.
Учитель. Надворі зима. Холодною Завмерли дерева. Зупинилося море. Застигла земля. Зима не тільки холодна, а й голодна. Особливо для наших пернатих друзів - пташок, які не відлетіли у вирій, а залишилися з нами зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів - грудень і січень, саме тоді потрібна допомога, увага людини. І справа тут не тільки в морозі. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6 - 7 годин їм потрібно не лише знайти їжу, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Виявляється, що в грудні птах робить у середньому за світловий час доби близько 800 рухів, а в січні - 1200, тобто додається час, а тому й збільшується шанс дістати їжу та вижити взагалі. Тому взимку у птахів залишається одна надія - на людину.
Які з птахів залишаються зимувати у нас? Це майже всі синиці (велика синиця, московка, чубата, лазаревка, гаїчка), повзики, щиглики, вівсянки, сойки, найменший серед наших птахів - жовтоголовий корольок та інші. Прилітають до нас на зимівлю снігурі, омелюхи, щури. Вони їдять ягоди бузини, глоду, терену, горобини, насіння туї, сосни. Але ягоди в шлунку птахів перетравлюються частково, насіння падає на землю і навесні проростає. Тому цих птахів називають сіячами. До них належать ще й сойки, їхня улюблена їжа - жолуді.
Учитель. Діти думаю, що після сьогоднішньої розмови ви будете піклуватися про птахів і у вас з'явиться бажання виготовити годівнички для птахів та почепити їх у нашому шкільному парку.
2. Колективне планування КТС
Учитель. Діти, а давайте утворимо із вами мікрогрупи по виготовленню годівничок та приготування їжі для птахів. Хлопчики сформують мікрогрупу "Будівельники", а творчо оформити годівнички їм допоможе мікрогрупа "Дизайнери", а за їжу для птахів потурбується мікрогрупа "Кухарі", розповідь про зимуючих птахів нам підготує мікрогрупа "Всезнайки". У кожній із груп ми маємо визначити головнокомандувача та створити раду справи, за допомогою таємного голосування. Нехай кожен із вас на аркуші паперу напише ім'я того учня, якого він виставляє на посаду командира.
3. Колективна підготовка справи
Обов'язки рада справи:
- узгодити із учасниками кожної мікрогрупи строки виконання даної справи (скільки часу потрібно кожній підгрупі на виконання даного завдання);
- у який час дня відбудеться похід до шкільного парку;
Учитель. Діти, а чи не проти ви після встановлення годівничок відсвяткувати допомогу птахам святковим обідом на природі. (Відповіді дітей).
4. Проведення КТС
Учитель. Діти, ось і настав такий довгоочікуваний день, на який ми усі з нетерпінням чекали. Сьогодні на уроці трудового навчання ми разом з вами відправимося на допомогу зимуючим птахам. Наші "Будівельники" у співпраці із "Дизайнерами" виготовили просто неперевершені годівнички, а "Кухарі" приготували найрізноманітнішу їжу для наших пернатих друзів. Мікрогрупа "Всезнайки" продемонструє нам фотоматеріали різних зимуючих птахів та перевірить ваші знання про птахів. (Вікторина про птахів).
5. Колективне підведення підсумків.
Учитель. - Ну як діти, чи сподобалося вам допомагати птахам?
- Звуки яких птахів ви почули у пришкільному парку?
- Чи потрібно залучати до цієї справи дітей інших класів? (Чим більше допомоги, тим більша користь для птахів).
- А як ви гадаєте, чому птахи не хотіли брати їжу із ваших долонь? (Птахи відчувають небезпеку від людей, тому не можна ніколи лякати птахів, особливо у весняний період).
6. Найближчі наслідки КТС.
Учитель. Молодці, ви чудово впоралися із завданням, я вважаю, що птахи будуть нам вдячні за допомого та віддячать нам ще своїми корисними справами. Діти, а як ви гадаєте чим ще можна допомогти птахам? (Відповіді учнів). Домашнім завдання вашим буде подумати про наступну колективно творчу справу, яку ми можемо втілити у життя задля допомогb тваринам, адже вони наші брати менші.
Додатки
Вікторина
1. Яку пташку називають літаючим барометром? (Ластівка).
2. Яку пташку називають лісовим лікарем? (Дятел).
3. Чому кажуть "Як з гуся вода?" (Пір'я гусей густо змащено жиром, тому вода стікає з пір'я).
4. Чому гуси та журавлі літають клином? (Для полегшення польоту слабким птахам)
5. В назві якого птаха аж сорок "А"? (Сорока)
6. Яке місто носить назву хижого птаха? (Орел)
7. Перелітний птах, що співає в небі. (Жайворонок)
8. Великий водоплавний птах. (Баклан)
Розповіді про зимуючих птахів.
СИНИЦЯ дуже корисний птах, відомо людині ще з давніх-давен. Перший закон про охорону птахів був прийнятий на початку 13 століття, а в грамоті Людовика Баварського (1328 р.) говорилося, що: "Тяжкий штраф чекає того, хто зловить синицю - старанного ловця комах". Взимку синиці їдять у садах яйця та зимуючих гусениць золотогуски, деяких шовкопрядів. Щоб принадити синиць у сади, варто вивішувати їжу для них. Синиці починають гніздування рано навесні. Тому дуплянки для них розвішують з осені. Спочатку птахи ховаються в них від морозу, а потім залишаються і виводять пташенят в період гніздування. Синички, хоча й тримаються поблизу людини, свої гнізда часто будують в дуплах дерев, у щілинах будівель, на балконах, але завжди зберігають певну дистанцію. Житла споруджують дуже старанно, вимощуючи порожнину дупла або щілини стін будинку сухим мохом, сухою травою і листям, але саму середину гнізда, куди самочка відкладає маленькі білі з рожевими цяточками яйця (їх буває 10 - 12), вимощують ніжним пір'ячком і хутром тварин. Влітку синичка встигає вивести 2 покоління пташенят. Таким чином, можна підкреслити, що синички - це одні з найкорисніших пташок, які не тільки милують око і дарують насолоду своїм веселим співом, але й допомагають людям у боротьбі за високі врожаї садів та городів. Бережіть цих чудових пташок!
ЩИГОЛЬ - має яскраво-жовті великі плями на крилах, дзьоб оточений оксамитно-червоною широкою смугою, дві світло-коричневі плями на світлих грудях, чорні пера крил - це основні ознаки щигля. Щогли завжди рухливі, тримаються парами, зграями, мандрують по дібровах лише весною, коли настає період виводити потомство. Щогли розбиваються на пари і починають вити гнізда, вкриті зверху лишайником та мохом. Середину гнізда самка вистеляє м'яким рослинним пухом, куди відкладає 4 - 5 яєць. Якщо щиглів тримати удома, то варто знати, як і чим їх годувати. Вони поїдають просо, мурашині яйця, насіння лопуха, шматочки яблука, насіння берези, вільхи.
ПОВЗИК - назву йому дали, мабуть, через те, що полюбляє чіплятися до кори дерева головою вниз, сидіти або жваво лазити по стовбуру зверху вниз. Цей птах живе у нас протягом цілого року. Ранньої весни, як тільки пригріє сонечко в лісі, здалеку можна почути мелодійний гучний свист. Гніздиться цей птах переважно в дуплах дерев листяних або мішаних лісів. Гніздо - отвір дупла, завжди заліплене глиною, залишається маленький, геометрично правильний круглий отвір, куди ледве може влізти сам птах. Так пташка захищає своїх дітей від ворогів. Восени і взимку, коли не вистачає тваринного корму, охоче поїдає різне насіння. Повзик дуже корисний птах, якого слід охороняти і принаджувати в усі ліси та парки нашої країни.
КРОПИВНИК (ВОЛОВЕ ОЧКО) - дуже маленька пташка, найменша серед наших птахів, за що дістала свою народну назву "волове очко". Забарвлення коричневе з темними поперечними смугами. Маленький хвостик задерикувато стирчить догори. Завжди ховається в купах зваленого хмизу, у густих кущах, весь час перебуває у жвавому русі. Співає недовго, але дуже дзвінко і приємно. Гніздиться завжди десь поблизу від лісових річок чи струмочків, будує складні кулясті закриті гнізда між корінням дерев, у стосах дров тощо. Кропивник - пташка осіла. Повні кладки складаються з 4 - 9 плямистих яєць. Живляться кропивники влітку переважно дрібними комахами, восени і взимку - ще й насінням. Дуже приємна, корисна пташка, яку, безумовно, варто охороняти.
Чим годувати птахів взимку:
* насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, добре ледь-ледь розчавити насіння пляшкою чи качалкою;
* овес - на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;
* просто, пшоно - найулюбленіша їжа ти же вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці;
* гарбузове насіння (лише сире) гарно потішить Вас, оскільки дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, діловито продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;
* насіння дині не залишить байдужою жодну пташку;
* крихти сухого білого хліба (чорний хліб шкідливий для всього птаства) - чудовий корм для багатьох птахів;
* горобина і бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах - найліпший подарунок дроздам;
* насіння ясеня (схожі на зв'язки ключів крилатки) - улюблений корм снігурів;
* насіння бур'янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) - це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.
Розклад уроків для 1 класу:
Понеділок:
1. Навчання грамоти (читання)
2. Навчання грамоти (письмо)
3. Математика 4. Трудове навчання
5. Індивідуально-групова робота з учнями
Вівторок:
1. Навчання грамоти (читання)
2. Навчання грамоти (письмо)
3. Математика 4. Фізичне виховання
Середа:
1. Навчання грамоти (читання)
2. Навчання грамоти (письмо)
3. Математика
4. Фізичне виховання
Четвер
1. Основи здоров'я
2. Музичне мистецтво
3. Я і Україна
4. Образотворче мистецтво
5. Трудове навчання
П'ятниця
1. Навчання грамоти (читання)
2. Навчання грамоти (письмо)
3. Фізична культура
4. Математика
5. Індивідуально-групова робота
Список учнів 1 класу:
1. Барда Віктор 2. Власова Олександра Іванівна
3. Гришина Аліна Вікторівна
4. Добровольський Юрій Андрійович
5. Заболотний Володимир Михайлович
6. Козак Анатолій Дмитрович
7. М'ярковська Ольга Вікторівна
8. Островький Дмитро Анатолійович
9. Паталай Ярослав Юрійович
10. Петелько Сергій Вікторович
11. Сваток Олег Валерійович
12. Ткач Юліан Олегович
1. Аналіз календарно-тематичного плану
для 1 класу
Календарно-тематичний план для 1 класу Мурованокуриловецької загальноосвітньої школи-інтернат на 2 чверть 2011-2012 навчального року.
Календарно-тематичний план укладено відповідно до чинної навчальної програми для середньої загальноосвітньої школи 1-4 класи, (К.: Поч. школа, 2006), відповідає вимогам оновленого Державного стандарту початкової освіти та критеріям оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. Календарне планування розроблено таким чином, щоб учителеві було зручно працювати: він міг перерозподілити уроки в темі або між темами, поставити дати за своїм розкладом тощо. Рекомендовано для усіх вчителів початкової школи (класоводів 1 класу).
Планування складається з наступник розділів:
1. Навчання грамоти (за Букварем М.С.Вашуленка, Н.Ф.Скрипченко, - Київ.- Освіта, 2007р.).
2. Математика (за підручником М.В.Богданович, - К.: Освіта, 2007р.).
3. Образотворче мистецтво ( за підручником Л.Любарська, Л.Вовк. 1 клас // Мистецтво та освіта. - 2007).
4. Трудове навчання: технічна і художня праця ( за підручником І.М. Веремійчик, - К.: 2007р.).
5. Основи здоров'я (за підручником Т.Є.Бойченко, О.Я.Савченко, - К.: Генеза, 2007р.).
6. Я і Україна (за підручником Н.М.Бібік, Н.С.Коваль, - К.: Генеза, 2007р.).
2. Звіт про вивчення обладнання навчального кабінету
Основне обладнання кабінету:
Стіл: 1шт.
Стілець: 1шт.
Парти: 12 шт.
Плафони: 6 шт.
Дошка: 1 шт.
Технічні засоби навчання:
Телевізор: 1 шт.
DVD програвач: 1 шт.
На передній стіні класу, праворуч від дошки, на спеціальних стендах допоміжний матеріал тривалого користування: алфавіт, зразки виконання певних дій, з другого боку - змінна наочність: "Говори правильно", "Пиши правильно", "Зразок міркування", годинник із виразним циферблатом.
У окремій кімнаті розташована стінка із шафами. У кожній шафі розташоване навчальне обладнання, пронумероване і надписане, зберігається у ящиках з прикріпленими етикетками за розділами програми і класами:
- таблиці (1- 4 класи)
- ілюстраційні альбоми (для усіх предметів 1-4 класів)
- роздатковий матеріал (1- 4 клас, включені усі предмети)
- розбірна азбука (для 1 класу)
- відеотека (1-4 клас).
Наявна ігрова кімнати, а також кімната для відпочинку (сну), обладнана ліжками. Навчальний кабінет озеленений та завжди провітрений. Присутня виставка дитячих робіт, книжок та кращих зошитів учнів. Освітлення класу відповідає санітарним вимогам. Дошка розграфлена, як для написання математичних завдань так і для уроків письма. На стінах навчальної аудиторії розміщені таблиці та наочний матеріал із цікавими та пізнавальним матеріалами.
Загалом класна кімната досить затишна та відповідає вимогам і правилам стандарту шкільної гігієни.
План-конспект уроку Я і Україна для 1 класу
Тема. Як поводитися за столом.
Мета. Формувати навички культурної поведінки за столом, правильного користування ножем, виделкою, ложкою; закріпити вміння вживати слова ввічливості у спілкуванні з іншими, виховувати бажання навчитись і дотримуватись гарних манер.
Обладнання. Таблиця до гри "Знайди помилки", столові прибори, посуд, серветки, скатертина, ілюстративний матеріал.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок!
II. Фенологічні спостереження. - Діти яка погода переважала протягом тижня?
- Яке небо? - Який день був холодніший? - Чи були інші опади? - А вітер вам дошкуляє?
(У календарі спостережень учні позначають, який стан неба сьогодні, наявність опадів та напрям вітру).
III. Повторення вивченого матеріалу.
1. Відповіді на запитання
- Які слова ввічливості ви вживаєте, коли вітаєтеся? Прощаєтеся?
- Які слова подяки ви знаєте?
2. Обговорення ситуацій.
а) Хлопчик крикнув перехожому: - "Скажіть, котра зараз година?" - Яких помилок припустився хлопчик, звертаючись до перехожого?
б) Черговому потрібно звернутися до вчительки, яка розмовляє
з колегою. Як це зробити?
в) Чи повинен хлопчик пропустити вперед однокласницю, якщо вони
одночасно підійшли до дверей класу? А в театрі? У музеї?
3. Гра "Можна чи не можна?"
- Коли їси, розхитуватись на стільці.
- Виделку тримати у лівій руці, а ніж - у правій.
- Виделку тримати у правій руці.
- Класти лікті на стіл.
- Їсти з ножа.
- Котлети та рибу різати ножем.
- руками брати хліб.
- руками брати їжу зі спільних тарілок.
- Помити руки перед тим, як сісти за стіл.
- Подякувати за обід.
- За столом розмовляти з повним ротом, човгати ногами.
- Сидіти рівно, не класти лікті на стіл.
- Підпирати щоки руками.
- Не розмовляти під час їжі.
- Бажати всім "Смачного!", "Хліб-сіль".
4. Загадки.
1) Має ноги й роги, тримається підлоги. (Стіл)
2) У кожного в домі така дивина: Братів аж чотири, а шапка одна. (Стіл)
Смішинка
- Не тягнися через увесь стіл! Що, в тебе нема язика? - зупиняє бабуся онука. - Язик є, але руки довші, - відповідає онук.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Слухання вірша Г. Бойка "Некультурні хазяї".
Із гостини по сніжку хлопчики вертались, а товариш запитав:
- Як вам гостювалось?
- Та нічого, все як слід ...
- Тільки, бачиш, друже,
В тому домі хазяї некультурні дуже. Некультурні хазяї, Просто нехороші, - У прихожій не зняли
З нас вони калоші! Навіть з наших кожушин Снігу не струсили ... То ми так, як увійшли, І до столу сіли.
- Хто ж був некультурний - хазяї чи діти?
- Що потрібно було зробити дітям?
- Як ви поводитесь в гостях?
2. Бесіда з елементами розповіді.
- У гостях, вдома, в шкільній їдальні вам часто доводиться сідати за стіл зі своїми рідними, однокласниками, друзями. А для цього необхідно знати правила поведінки за столом. Вони допомагають всім поводитись пристойно, почуватися зручно і невимушено.
- У якій кімнаті ви їсте вдома? Хто накриває на стіл? Чи вмієте ви накрити стіл? Чи нагадують вам старші, що треба мити руки з милом?
- Як треба тримати ложку, виделку, ніж? (Ложку тримати пальцями, не брати її в кулак, підносити бортиком (краєм) паралельно до губ, не засовувати всю в рот; не всмоктувати рідини зі свистом, не плямкати.)
- Як слід брати хліб з тарілки? (Руками.)
- Як брати сіль із сільниці? (Чистим ножем.)
- Як брати цукор?(Окремою маленькою ложечкою.)
- Куди покласти ніж, виделку, ложку після їди? (На тарілку, а не на скатертину.)
- Яку їжу їдять без ножа? (Котлети, овочі, інші м які страви, що легко ламаються на шматочки виделкою.)
- Чи можна вставати з-за столу, якщо дорослі ще їдять? Що потрібно зробити, якщо треба вийти з-за столу?
- Чи можна відламувати шматочок хліба з хлібниці, відкладати недоїдені печиво, цукерки і братися за інший десерт?
- Чим і як витирають руки за столом?
3. Робота з підручником (с. 42-43).
Учні розглядають малюнок, читають та обговорюють правила поведінки за столом.
4. Розповідь учителя про правила поведінки за столом. Колективне
складання порадника "Як поводитися за столом".
* Ніколи не сідайте до столу з невмитим обличчям і брудними руками.
* Сидіти за столом потрібно прямо, не на краю стільця. Лікті не повинні лежати на скатертині. Не можна гойдатись на стільці, штовхати сусідів.
* Дуже гарно, коли діти вміють користуватися виделкою і ножем. Для цього ніж кладеться праворуч від тарілки, а виделка - ліворуч.
* Не треба братися до їжі, доки всі гості не сядуть до столу. Перед тим, як покласти собі, треба запропонувати сусідам.
* Негарно вибирати найкращі ягоди, фрукти, тістечка. Беріть те, що лежить найближче до вас.
* Ніколи не беріть виделкою весь шматок м'яса, а ріжте його ножем на ще менші шматки. * Ніж слід тримати в правій руці, а виделку - в лівій.
* Пам'ятайте, що плямкати за столом, сьорбати, длубатися в роті під час їди дуже непристойно.
* Негарно залишати їжу в тарілці, краще заздалегідь попросити малу порцію.
* Під час іди не займайтеся сторонніми справами - не читайте і не розмовляйте.
* Ніколи не забувайте подякувати батькам або господині, якщо ви в гостях. Якщо бачите, що хтось ще їсть, побажайте "смачного".
5. Фізкультхвилинка.
"Раз" - підняти руки вгору,
"Два" - натягнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги
Як торкаєтесь підлоги.
"Три - чотири" - прямо стати,
Будем знову працювати.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра "Знайди помилки".
- Послухайте розповідь, розгляньте малюнок і скажіть, які помилки ви помітили.
"... А чи не навідатися нам до Кролика на морквяні пиріжки?" - перезирнулися Тигреня і Мишеня і подалися до будиночка Кролика. Крільчиха радо зустріла гостей: "Доброго дня! Заходьте, прошу до столу". Вона здивувалася, побачивши аж три капелюхи на голові у Тигрика. "Це я такий чемний, втричі чемніший за всіх", - пояснило Тигреня. "Якщо ти такий вихований, то я не буду тобі зайвий раз нагадувати, що ввічливі звірятка, заходячи до будинку, витирають задні лапки, скидають капелюхи, миють з милом передні лапки. А за столом не штовхаються і не гойдаються на стільцях, не розмовляють з повним ротом і не облизують лапки, оскільки для цього є серветки. А втім, я переконана, що все це ти дуже добре знаєш".
VI. Підсумок уроку.
- Як потрібно тримати ложку, виделку, ніж? (Ложку потрібно тримати Пальцями, не брати її у кулак; підносити бортиком паралельно губам, не засовувати всю до рота; не всмоктувати рідину зі свистом, не плямкати.)
- Які ще правила культурної поведінки під час їжі ви знаєте? (Не слід першим брати зі столу страву: потрібно дочекатися гостей чи дорослих. Перед тим, як покласти страву собі, потрібно її запропонувати сусідам. Негарно обирати найкращі ягоди, фрукти, тістечка. Беріть те, що лежить найближче до вас.)
"Як поводитися за столом".
* Ніколи не сідайте до столу з невмитим обличчям і брудними руками.
* Сидіти за столом потрібно прямо, не на краю стільця. Лікті не повинні лежати на скатертині. Не можна гойдатись на стільці, штовхати сусідів.
* Дуже гарно, коли діти вміють користуватися виделкою і ножем. Для цього ніж кладеться праворуч від тарілки, а виделка - ліворуч.
* Не треба братися до їжі, доки всі гості не сядуть до столу. Перед тим, як покласти собі, треба запропонувати сусідам.
* Негарно вибирати найкращі ягоди, фрукти, тістечка. Беріть те, що лежить найближче до вас.
* Ніколи не беріть виделкою весь шматок м'яса, а ріжте його ножем на ще менші шматки. * Ніж слід тримати в правій руці, а виделку - в лівій.
* Пам'ятайте, що плямкати за столом, сьорбати, длубатися в роті під час їди дуже непристойно.
* Негарно залишати їжу в тарілці, краще заздалегідь попросити малу порцію.
* Під час іди не займайтеся сторонніми справами - не читайте і не розмовляйте.
* Ніколи не забувайте подякувати батькам або господині, якщо ви в гостях. Якщо бачите, що хтось ще їсть, побажайте "смачного".
8. Звіт про перевірку зошитів. Критерії оцінювання
Під час проходження практики мною були перевірені:
- 12 зошитів із математики;
- 12 зошитів "Супутник Букваря. Від А до Я";
- 12 зошит із навчання грамоти "Прописи з калькою";
- 12 зошитів із навчання грамоти (письмо).
При перевірці зошитів я використовувала такі критерії оцінювання:
1. Відмінно! Молодець! (Робота виконана правильно, охайно та без виправлень).
2. Ти досяг (- гла) успіху! (Порівняння з іншими менш вдалими записами).
3. Задоволена твоєю роботою! ( Успішно виконана робота).
4. Помітно, що ти приклав (-ла) зусилля! (Виникло бажання працювати ще краще).
5. Дякую за охайно оформлену роботу! (Робота має естетичний вигляд).
6. Намагайся не поспішати при написанні букв (цифр)! (Квапливість приносить свої негативні результати).
7. Старайся писати без виправлень! (При написанні помітна велика кількість виправлень).
8. Бери до уваги зразок даного письма! (Відмінність у порівнянні з даним зразком).
9. До твого зошита завітало сонечко (хмаринка)! (Робота виконана на високому (низькому) рівні).
10. Повправляйся у написанні даних букв (цифр)! (Присутні наявні помилки, які потребують наполегливої праці для їх усунення).
11. Дякую за насолоду від перевірки даної роботи! (Робота виконана відповідно до усіх правил та вимог поставлених учителем).
У 75 % учнів переважали позитивні відгуки щодо письмових робіт, а у 25 % школярів відмітки щодо письмових робіт змінювалися відносно готовності до уроку, бажанні краще працювати та уважності.
6. План-конспект гуртка "Умілі ручки" для 1 класу
Тема: Кольори основні та похідні.
Мета: Навчити змішувати кольори. Вивчити основні та похідні кольори. Навчити охайно розфарбовувати малюнок. Розвинути мілку моторику рук.
Обладнання: Малюнок-ілюстрація до казки; малюнки-заготовки для розфарбовування; фарби, пензлик, палітра.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
а) Перевірка наявності інструментів. б) Розминка для пальчиків.
Я вітаюся завжди - Вдома та на вулиці.
Навіть "добрий день" кажу
Я сусідській курочці.
Кінчиком великого пальця правої руки по черзі торкатись кінчиків вказівного, середнього, безіменного пальців та мізинця. Те ж саме проробити з пальцями лівої руки.
Мягкой кисточкой покрашу Стульчик, стол и кошку Машу.
З'єднати всі подушечки пальців правої руки та розгойдувати кисть справа наліво та навпаки. Вправо - пальці розкривати, вліво - з'єднувати подушечки пальців.
2. Розповідь про основні та похідні кольори на основі казки
Казка "Веселі медузки"
В одному теплому морі серед різнокольорових коралів та барвистих рибок жили медузки. Тільки вони в цьому яскравому та барвистому світі були нецікавими - незабарвленими та прозорими. Через це медузки дуже сумували. Адже їм так хотілось покружляти в барвистих вбраннях.
І ось, одного разу, вони вирішили піти до дядечка Восьминога та попросити в нього фарби. Адже він був справжнім майстром по розфарбовуванню та полюбляв змінювати свій колір по декілька разів на день!
Та яке було здивування медузок, коли дядечко Восьминіг дав їм всього три кольори - червоний, жовтий та синій. Медузки, які хотіли розфарбуватись в ці кольори, звичайно, - зраділи. А ті, які хотіли розфарбуватись в зелений, помаранчевий та фіолетовий кольори - засмутились, адже таких кольорів не було.
Та дядечко Восьминіг їх заспокоїв:
- Цих кольорів достатньо! Лише спробуйте їх змішати та побачите, що вийде.
3. Практична робота Давайте допоможемо медузкам змішувати кольри та розфарбуємо їх.
Малюнок для розфарбовування
Діти спочатку розфарбовують медузок в основні кольори.
Потім, змішуючи між собою основні, розфарбовують медузок отриманими кольорами (помаранчевим, зеленим, фіолетовим).
- Діти поміркуйте, чому ми все ж таки бачимо прозорих медуз, чому вони не залишили яскраве забарвлення? (Відповіді дітей)
Продовження казки
Виявляється, що в яскравих вбраннях медузки стали помітними. Звичайно, вони спочатку зраділи, почали танцювати й так захопились, що ледве не потрапили в пащу до хижої риби. Що сталось, адже на них ніколи не полювали?
І тоді наші медузки зрозуміли що краще бути прозорими та непомітними: не потрібно переховуватись від хижаків, краще спокійно плавати в морі, незважаючи навіть на акулу!
4. Підведення підсумків:
Отже, ви побачили, що достатньо мати всього 3 кольори щоб розфарбувати малюнок.
- Які кольори дав медузкам дядечка Восьминіг?
Ці три кольори - червоний, жовтий і синій, - є основними тому, що при їх змішуванні виникають інші кольори.
- Який колір виник при змішуванні червоного з жовтим; червоного з синім; синього з жовтим?
Отже помаранчевий, фіолетовий та зелений називаються похідними кольорами тому, що пішли від основних.
Зміст роботи гуртка "Умілі ручки" на І семестр для 1 класу
Тема заняттяКількість годин1. Екскурсія в природу. Збір природного матеріалу.
2. Екскурсія в природу. Збір глини.
3. Робота з пластиліном. Рельєфне зображення тварин.
4. Робота з глиною. Ліплення фруктів дряпанням. 5. Робота з тканиною. Аплікація з тканини.
6. Робота з тканиною і хутром. Аплікація звірів.
7. Робота з нитками. Декоративна підставка.
8. Робота з тканиною. Квіти з капронової стрічки.
9. Робота з тканиною. Квіти з капронової стрічки.
10. Робота з тканиною. М'яка іграшка "Собачка".
11. Робота з тканиною. Продовження роботи.
12. Робота з тирсою. Аплікація. 13. Робота з тирсою. Аплікація. 14. Робота з мачулою. Виготовлення ляльки
15. Робота з фарбами. Петриківський розпис.
16. Робота з тканиною. М'яка іграшка "Курочка - ряба".
17. Робота з картоном. Аплікація. 18. Робота з картоном. Завершення роботи.
19. Робота з фарбами. Ознайомлення з основними та похідними кольорами 20. Пап'є-маше. Плетена корзинка-качечка. 21. Робота з папером. Новорічний подарунок 1год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1год
1 год
5 год
1 год
1 год
3 год
1 год
1 год
1 год
1 год
1 год
7. Звіт про індивідуальну роботу з учнями
Індивідуальна робота з учнями проходила 2 рази на тиждень (понеділок та п'ятниця) за розкладом. На заняттях переважно виконувалися вправи із таких навчальних предметів як, навчання грамоти (читання), навчання грамоти (письмо) та математики, тривалість яких становить 30 хвилин.
Понеділок 02.04.2012 рік
Заняття із М'ярковською Ольгою, Ткачем Юліаном та Бардою Віктором.
Тема заняття: "Закріплення вмінь та навичок написання слів з апострофом" (навчання грамоти (письмо)).
Облднання: предметні малюнки, зразки написання слів з апострофом, алфавіт.
Хід заняття:
1. Повторення вивченого матеріалу.
- Який новий знак ми сьогодні вивчали на уроці? ( апостроф).
- Давайте пригадаємо, що ви вже знаєте про апостроф?
(Апостроф - це знак, він є не в кожній мові. Позначає роздільну вимову. Стоїть завжди після твердих приголосних, а букви "я", "ю", "є", "ї" після апострофа позначають два звуки).
п'я ю'р ін'юї'н
[ й ] [ а ][ й ] [ у ] [ й ] [ у ] [ ї ] [ н ]
+ - - +
- Подивіться уважно! Чи правильно я позначила схеми?
2. Артикуляійно-слухові вправи.
Читання слів з апострофом.
з
в
обїзд
під
від
репян
бурять
памях
Після проведення заняття можна зробити висновок, що учні добре засвоїли даний матеріал, але їм постійно потрібно вправлятися у письмі, докладати більше зусиль та бути більш уважнішими на уроці.
П'ятниця 06.04.2012 рік
Заняття із Мельничуком Анатолієм, Сідей Олександрою та Чайковською Аліною.
Тема заняття: Закріплення таблиць додавання та віднімання числа 3.
Обладнання: наочний матеріал, перфокарти.
Хід заняття
1. Повторення вивченого матеріалу.
а) Усне розв'язування задач
Знають діти казочку Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Дев'ять пиріжків несла.
Та ще два - для нас, малят,
Працьовитих веселят.
Порахуймо всі гостинці.
Скільки пиріжків в корзинці? 9+2=11 (п.)
Чекає бабуся у гості онучку,
Для неї готує квітчасту сорочку.
На ній - незабудки. Їх аж 11.
Кульбаб - на дві менше.
Їх скільки, малята? 11-2=9 (к.)
б) Повторення складу числа 3.
в) Вправи на запам'ятання таблиць додавання і віднімання числа 3.
8+3=11 9+3=12
2 1 1 2
11-3=8 12-3=9
1 2 2 1
г) Самостійне розв'язування прикладів
8+3= 11-3=
9+2= 11-2=
Висновок: учням не легко дається вивчення даної теми, причиною чому є плутанина із іншими таблицями додавання і віднімання чисел, але при наполегливій праці та щоденному повторенні результати мають великий шанс покращитися.
Понеділок 21.11.2011 рік
Заняття із усім класом.
Тема заняття: "Не роби іншому того, чого не бажаєш для себе".
Девіз заняття: "Стався до іншого так, як ти хотів би, щоб ставилися до тебе самого. Кожний потребує захисту і піклування. Це право ми всі маємо!"
Хід заняття
Протягом багатьох років складалися правила, як людина повинна жити поряд з іншими людьми, щоб усім було добре. Це відбито в народних прислів'ях. Запитання до учнів:
- Які визнаєте прислів'я про культуру поведінки? (Чого в іншому не любиш, того і сам не роби. Посієш вчинок - виросте звичка.)
- Як називають людину, яка дотримується правил доброї поведінки?
- Які риси повинна мати така людина? (Ввічлива, добра, люб'язна, привітна, охайна).
Гра "Скажи одним словом"
І сам не дам і другому не дам (скупий).
Замилює очі (обманює).
Лізти в очі (набридати).
- Чи вмієте ви відмовляти собі в аморальній поведінці? (навести приклад)
Лісоруби
Двоє лісорубів рубали дерева. Обидва працювали з неабиякою вправністю, проте кожен це робив у свій спосіб. Перший рубав дерево вперто і завзято, зупинявся лише на якусь мить аби передихнути!
Другий же щогодини робив собі тривалу перерву. Коли почало смеркати, перший зробив тільки половину справи, а другий таки зрубав своє дерево.
Перший не міг повірити своїм очам: "Як тобі вдалося закінчити так швидко?" Другий усміхнувся й відповів: "Ти бачив, що я кожної години робив собі перерву. Проте ти не помітив, що перепочинок я використовував для того, аби підгострити сокиру".
Мораль: твоя душа - мов гостра сокира. Не дозволяй, щоб вона затупилася. Щодня гостри її потроху.
- Як ви гадаєте що значить "гострити душу"? "Гострити душу" - значить збагачувати свою духовну силу добрими справами, хорошою поведінкою, моральними вчинками. Підсумок заняття.
Брейн-ринг
Що треба робити, щоб бути:
Добрим? - Робити добро.
Ввічливим? - Завжди поводитися гарно.
Працьовитим? - Не лінуватися.
Милосердним? - Вміти співчувати.
Розумним? - Бути уважним, багато читати.
Чесним? - Не обманювати.
П'ятниця 25.11.2011 рік Заняття з усіма учнями.
Тема: "Розв'язування цікавих завдань з математики".
- Діти, відгадайте, які слова тут написані за допомогою букв та інших знаків:
Пі2л , 7я, мі100, 100лиця
- Послухайте завдання та спробуйте дати правильну відповідь на запитання.
1) Росте 4 берези. На кожній березі по 4 гілки. На кожній гілці є по 4 яблука. Скільки всього яблук? ( На березі яблука не ростуть)
2) 4 мишки гризли скоринку сиру. Підкралась кішка і схопила 1 мишку. Скільки мишок продовжувало гризти скоринку сиру? ( Ніскільки, всі миші порозбігалися).
3) У бабусі Олени були: кіт Моряк, собака Дружок, онука Леся і онук Денис. Скільки всього онуків у бабусі?
4) Скільки кроків зробить горобець за сім років? 5) У бабусі Олени були: кіт Моряк, собака Дружок, онука Леся і онук Денис. Скільки всього онуків у бабусі?
6) На столі лежало 5 яблук. Одне Даринка розрізала на чотири частинки. Скільки яблук залишилось на столі? 7) Світланка і Василь прийшли вранці в клас, а там уже було 4 учениці. Скільки учениць стало у класі?
9. Звіт про виготовлення наочності
1) Наочність до уроку навчання грамоти (читання).
2) Наочність до уроку навчання грамоти (письмо).
3) Наочність до уроку математики.
4) Наочність до уроку Я і Україна.
5) Наочність до КТС.
6) Наочність до гурткового заняття.
3. Спостереження за роботою вчителя
Під час проведження уроків математики вчителем були переважно використані такі методи роботи, як пояснювально-ілюстративний, словесний та практичний методи. Особливо багато уваги вчитель приділяють посиленню ролі самостійної практичної і розумової пізнавальної діяльності, розвитку навичок самоконтролю в процесі цілеспрямованого пошуку знань. Застосовує ігрові ситуації, головоломки, ребуси, логічні задачі, завдання на кмітливість, здогадку тощо.
На уроках навчання грамоти (читання і письмо) учитель постійно спонукає учнів працювати в парах і групах, створює умови для вільного висловлювання думки, міркування. На уроках завжди присутні наочні матеріали відповідно до кожної теми. Поданий матеріал відповідає вимогам навчальної програми та віковим особливостям учнів.
Уроки трудового навчання та образотворчого мистецтва створені здебільшого на практичній основі. Діти власними руками виготовляють потрібні вироби розвиваючи моторику рук. Учні поступово знайомляться із художніми матеріалами. На уроках завжди присутній наочний матеріал. Вчитель виконує подане завдання разом з учнями (в групі, або кожен індивідуально).
Фізичне виховання проходить у спортивнму залі; переважає рухлива та ігрова форма діяльності. Діти виконують фізичні вправи за зразком учителя та під його рахунок. Навантаження учнів відповідає віковим особливостям. Діти із радістю відвудують уроки фізичного виховання.
Предмети основи здоров'я та я і Україна представлені здебільшого словесними та пояснювально-ілюстративними методами. Використовуються приклади із власних життєвих ситуацій; відбуваються екскурсії до зазначених місць відповідно до теми даного уроку.
Здійснивши спостереження за роботою вчителя можна зробити наступні висновки:
- вчитель маю високу науково-теоретичну і методичну підготовку, досконало володіє сучасними формами і методами розвиваючого навчання;
- кожен урок, проведений вчителем - це цікава подорож з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку; це час зростання особистості учнів, їх розумового розвитку, творчого мислення, психологічного комфорту;
- зміст роботи вчителя збагачується за допомогою різноманітних інноваційних методів і прийомів; його уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи;
- учитель намагаються створити такі умови для розвитку особистості, за яких розкриваються унікальні здібності, властиві кожній дитині, виховується активний громадянин демократичного суспільства, будівник могутньої держави, патріот своєї Вітчизни - України;
- педагог постійно вдосконалює свою педагогічну майстерність; замислюються над тим, як зробити дітей активними учасниками навчально-виховного процесу, навчити їх думати, проникати в суть явищ;
- своє завдання як учителя бачить в тому, щоб розвинути інтелектуальні здібності своїх учнів, підтримати їхнє бажання вчитися, допомогти дітям досягти успіху.
Метою навчання в школі є виявлення і розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо мислячої особистості.
4. Детальний психолого-педагогічний аналіз уроку
03.04.2012 рік 1 клас Урок навчання грамоти (читання)
Вчитель: Стозуб Т. В.
Тема: Закріплення вмінь і навичок читання текстів, слів з апострофом.
Мета: продовжити засвоєння учнями слів зі знаком "апостроф", вчити їх читати слова з апострофом, виробляти уміння встановлювати звуко-буквенний аналіз у таких словах, поповнювати словниковий запас учнів, розвивати мовленнєві навички, виховувати любов до сім'ї та праці.
Урок - другий за розкладом. На уроці присутні всі учні. Приміщення підготовлене до заняття: провітрене, добре освітлене та чисте. В усіх учнів наявні потрібні матеріали для уроку: робочі зошити, підручник та ручки. Тип і структура уроку відповідають його меті. Урок проведений чітко за структурою.
Зміст навчального матеріалу відповідає вимогам програми та віковим особливостям учнів. Активізація пізнавальної діяльності учнів та мисленнєвих процесів здійснювалася за допомогою колективної та індивідуальної роботи школярів.
Вчитель дотримувалася послідовності у викладі нового матеріалу. Новий матеріал подавався у вигляді бесіди та за допомогою наочного матеріалу. Матеріал поданий у доступній для дітей формі. Присутня самостійна робота учнів за зошитами. Всі учні задіяні до роботи та проявляли активність на уроці. На уроці присутня робоча атмосфера та дисципліна. Відпочинок учнів представлений у вигляді фізкультхвилинки.
Мета та завдання уроку були досягнуті. Клімат на уроці був позитивним та морально-психологічним. 15.11.2011 рік 1 клас Урок математики
Вчитель: Стозуб Т. В.
Тема: Склад числа 10.
Мета: ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 10 на два доданки; вчити швидко доповнювати задане число до 10; закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10;
розвивати обчислювальні навички, просторові уявлення, активізувати логічне мислення.
Хід уроку
Вид роботиЧас
Зміст1. Організаційний момент
2 хв.
Міркуємо - швидко!
Відповідаємо точно!
Лічимо - правильно!
Пишемо - гарно!2. Актуалізація опорних знань учнів:
- усний рахунок
- математичний диктант
3 хв.
5 хв.
Кількісна та порядкова лічба предметів.
o зачаровані цифри( встановити цифри за їх частиною)
o Склад числа (з яких двох чисел може складатися число 6? Число 5? Число 8?) Як можна отримати число яке слідує за числом 7? 4? o Гра "Порівняй числа" 5 і 3, 7 і 9 і т.д.3. Пояснення нової теми.15 хв.Прийоми розкладання числа 10 на 2 доданки
1. Визначення , над яким числом працювали на минулому уроці.
2. Оголошення теми уроку.Наголошення мети уроку.
3. Робота над складом числа 10.
4. Фізкультхвилинка2 хв. Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать. Тож піднімем руки вгору, Ніби глянемо на зорі. А тепер всі руки в боки, Як зайчата, - скоки-скоки!
Десять, дев'ять, вісім, сім! Час за парти нам усім.5. Закріплення вивченого матеріалу10 хв.- Добери потрібне число
8> O< O=
9> 7> 6 <6. Підсумок уроку
3 хв. - Чому навчились на уроці?
- Що вам сподобалось?
- Що не сподобалось? Урок -третій за розкладом. На уроці присутні всі учні. Приміщення підготовлене до заняття: провітрене, добре освітлене та чисте. В усіх учнів наявні потрібні матеріали для уроку: робочі зошити, підручник та ручки. Тип і структура уроку відповідають його меті. Урок проведений чітко за структурою.
Зміст навчального матеріалу відповідає вимогам програми та віковим особливостям учнів. Вчитель дотримувалася послідовності у викладі нового матеріалу. Новий матеріал подавався у вигляді бесіди та за допомогою наочного матеріалу. Матеріал поданий у доступній для дітей формі. Присутня робота в парах.
Всі учні задіяні до роботи та проявляли активність на уроці. На уроці присутня робоча атмосфера та дисципліна. Відпочинок учнів представлений у вигляді фізкультхвилинки. Мета та завдання уроку були досягнуті. Клімат на уроці був позитивним та морально-психологічним.
Вчитель користується авторитетом в учнів. 
Автор
olechkaolekssi
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
3 087
Размер файла
730 Кб
Теги
початкова школа, методична, практика
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа