close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

робинзон крузо

код для вставкиСкачать
 Тема. Урок-подорож на острів Робінзона Крузо
Мета: > навчальна: навчити учнів характеризувати головного героя твору; формувати вміння систематизувати навчальний матеріал та аналізувати прочитане;
> розвиваюча: розвивати творчу уяву учнів, навички виразного читання, усного й писемного мовлення, логічного мислення, інсценування. > виховна: виховувати інтерес до літератури, пізнання незвичайного, загадкового, проникнення у таємничий світ художнього твору.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь, навичок.
Обладнання: мультимедійний екран, портрет Д. Дефо, карта острову, підручник.
Хід уроку
І. Оголошення теми, мети та завдань уроку.
1. Вступне слово вчителя.
Повітря чисте. Хвилі. Море.
Чудовий острів в океані.
Тут Робінзон знайшов домівку,
Про це Дефо писав в романі.
Щось фантастичне, надзвичайне
нас манить з вами в далечінь.
Про це дізнаймось на уроці, тож нумо, в подорож мерщій.
ІІ. Узагальнення й систематизація навчального матеріалу.
1) Інтерактивний метод "Сніжна грудка"
Ім'я засновника європейського реалістичного роману - Д. Дефо
Країна, де народився? - Англія
Твір, який зробив Д. Дефо відомим?
Відповідь: "Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо" 2) Інтерактивний метод "Портрет"
* Чоловік, який за непокірність капітану, був висаджений на незаселений острів.
* Чоловік, який прожив на острові чотири роки, харчуючись м'ясом кіз та черепах, фруктами й рибою.
* Чоловік, завдяки якому з'явився образ Робінзона Крузо
3) Робота з підручником. Знайти у тексті уривок, як Робінзон Крузо опиняється на безлюдному острові.
4) Слово вчителя. А тепер давайте подивимось, як Робінзон Крузо потрапив на безлюдний острів. Фрагмент з фільму "Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо" 5) Встановіть послідовність дій Робінзона Крузо на острові та з'єднайте з малюнками.
6) Порівняння рис характеру головного героя роману. 7) "Асоціативний кущ"
8) "Знайди 5 відмінностей" 9) Рольова гра. Зустріч з Робінзоном Крузо, який розповідає про повернення з безлюдного острову. Як я встановив пізніше, за календарем, мій від'їзд відбувся 19 грудня 1686р. Таким чином, я провів на острові двадцять вісім років, два місяці та дев'ятнадцять днів.
Вітер був зустрічним. Корабель мчав на всіх вітрилах. Я кожної хвилини думав, що я все ближче й ближче до рідних берегів. Коли я нарешті побачив білі скелі своєї Батьківщини, я ледь з глузду не з'їхав від хвилювання й захвату. Я щоразу підбігав до капітана й кричав йому: "Швидше! Швидше!"
Як тільки ми зійшли на берег, я попрощався з усіма та в супроводі П'ятниці дістався до міста, де пройшло моє дитинство. Батьків я вже не сподівався побачити. Адже, коли я ще вперше ходив у плавання, вони були вже дуже слабкі, а з того часу минуло багато років.
І ось нарешті, наша вулиця, наш старий будинок, який я давно залишив. Із здивуванням мене зустрічали жителі цього будинку, коли я, схвильований до сліз, повідомив їм, хто я такий. У першу хвилину мені ніхто не повірив, але коли впевнилися, що я дійсно Робінзон Крузо, мене ледь не задушили в обіймах. Особливо зраділи мені мої сестри та їхні діти - хлопчики та дівчата, які раніше мене ніколи не бачили. Усі давно вважали, що я помер, і дивилися на мене, як на диво. Потім усі стали розпитувати, де я був стільки років, що я бачив, які пригоди зі мною відбулися і хто такий П'ятниця та чому у мене таке довге волосся і засмагле обличчя. Коли я побачив, що їхні питання ніколи не закінчаться, я посадив їх усіх, і дівчат і хлопців, біля каміна, і почав розповідати про все, що написано у книзі, яку ви прочитали. Вони слухали мене з великим задоволенням. Ось такі пригоди трапилися зі мною.
10) Запитання учнів до Робінзона Крузо
* Ваші перші відчуття, після того, як ви потрапили на острів?
* Як вам жилося на острові?
* Ви намагалися самостійно вибратися з острову?
* Чи хотіли ви повернутися додому?
ІІІ. Етап рефлексії. 1) Літературний диктант. Робота в зошитах.
Робінзон Крузо - герой романів ...(Данієля Дефо), перший з яких був опублікований у ...(1719) році. Перший роман "Життя та надзвичайні пригоди Робінзона Крузо", написаний як вигадана ...(автобіографія) Робінзона Крузо, моряка з ...(Йорку),який провів ...(28 років) на безлюдному острові після крушіння ...(корабля). Можливо, роман написаний під впливом реальної історії, яка сталася з ...(О. Селькірком).
2) "Сенкан"
* Робінзон
* Наполегливий. Сміливий.
* Виживає. Витримує. Повертається.
* Неперевершений майстер виживання на острові.
* Мандрівник
3. "Мікрофон"
4. Заключне слово вчителя.
Герой Д. Дефо - Робінзон Крузо - двадцять вісім років живе на безлюдному острові й не тільки виживає, але й створює свій особистий світ. В образі Робінзона автор втілює багатовікову історію боротьби людства за існування, особливо підкреслюючи визначальну роль праці. Напружена праця і творча діяльність розуму становлять, на думку Дефо, першоджерела перетворення світу й духовного звеличення людини.
5. Домашнє завдання.
6. Оцінювання.
Автор
ke
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
2 533
Размер файла
904 Кб
Теги
круз, робинзон
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа