close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Вирази з дужками на дії різного ступеня. Вимірювання і порівняння довжин відрізків. Вправи на запам’ятовування таблиці множення числа 3.

код для вставкиСкачать
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
2
Дата: 12.03.2013р.
Тема. Вирази з дужками на дії різного ступеня. Вимірювання і порівняння
довжин відрізків. Вправи на запам’ятовування таблиці множення числа 3.
Мета.
Вчити знаходити значення виразів з дужками на дії різного ступеня;
закріплювати знання таблиці множення числа 3; формувати уміння
розв’язувати і пояснювати розв’язання задач; удосконалювати навики читання і
розв’язування прикладів, розвивати творчість, математичне мову, увагу,
спостережливість, уяву, пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення
мовлення; виховувати почуття взаємодопомоги, старанність, акуратність при
письмі, естетичний смак, любов і повагу до природи, інтерес до вивчення
математики.
Обладнання. цифри 1,2,3, мікрофон, індивідуальні картки для опитування, послання
із закодованими словами 4 у конверті, таблиця кодування,
мультимедійний проектор, ноутбук, картки з прикладами.
Тип уроку: урок закріплення матеріалу. Урок-мандрівка.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку.
1. Привітання.
Вчитель. Любі діти! у наш клас
завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
гостей посмішкою й миром.
Учні.
Ми вам раді, люди добрі,
Ми вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас.
2. Виконання фіззарядки для голови, плечей, очей і язика.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-У наш час, щоб будувати,
машинами керувати,
треба в школі дуже добре
математику всім знати.
- Отож, зараз у нас урок математики (Слайд №1).
- Яким би ви хотіли його бачити? (Слайд № 2)
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
3
(після висловлювань учнів)
- Сподіваюсь, саме такий і буде наш сьогоднішній урок (слайд №2 далі):
казковий
навчальний
веселий
цікавий
- Тож сьогодні ми будемо…
пізнавальний
корисний
міркувати – швидко,
відповідати – точно,чітко
рахувати – правильно,
писати – гарно.
- Так, усього цього ми будемо дотримуватись протягом цілого уроку, на якому
закріплюватимемо таблицю множення числа 3, щоб вільно розв’язувати задачі та
обчислювати приклади на дві дії різного ступеня (Слайд № 3).
- А знання будемо отримувати під час нашої уже не першої математичної мандрівки.
Ми вже мандрували з хмаринками, краплинками, автобусами, на кораблі водними
просторами. Який же транспорт сьогодні чекає на нас? Мабуть, уже всім кортить
дізнатися. Тому часу не гайте, на запитання відповідайте і транспорт швидше
відгадайте. Після правильної відповіді відкриватимуться частинки зображення нашого
транспорту). (Слайд № 4)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення вивченого матеріалу.
Гра «Мікрофон».
Отож, проведемо репортаж з місця подій:
- Що таке множення?
- Як називаються числа при множенні?
- Що означає перший множник?
- Що означає другий множник?
- Що означає вираз 3 ∙ 5?
- Як називаються числа при діленні?
- У чому полягає зв’язок дії множення і ділення?
- Що таке коло?
2. Перевірка домашнього завдання (№ 721, 722).
- Лишилося подолати ще дві перешкоди. Перевіримо правильність виконання
домашніх завдань.
Приклади 721 (прочитати математичною мовою з результатами обчислень).
3 ∙ 5 + 5 = 20
(10 – 7) ∙ 3 = 9
2 ∙ (1 + 5) = 12
12 :2 – 6 = 0
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
4
Задача 722 (пояснити розв’язання).
1) 3 ∙ 8 = 24 (грн.) – заплатили за блокноти;
2) 24 – 7 = 17 (грн.)
Відповідь: на 17 гривень більше.
- Результат відповіді до цієї задачі дозволяє нам відкрити
останню завісу нашого сюрпризу ( слайд № 4 з відео ракети).
- То ж, як ви здогадались, сьогодні ми усі на мить станемо космонавтами, оскільки на
свій борт нас запрошує космічний корабель – ракета. Засобами математичних
обчислень ми здійснимо захоплюючу подорож в космічний світ. Дружба з
математикою допоможе здійснити цей політ. Вашими вірними друзями під час
польоту повинні бути уважність, кмітливість, взаємодопомога, винахідливість.
Протягом уроку буде видно, хто з екіпажу корабля працював найкраще.
3. Запис сьогоднішньої дати. Каліграфічна хвилинка.
- У кожного космонавта є бортовий журнал, де він записує свої спостереження – це
ваші зошити. Дороговказом буде підручник.
- Починаємо працювати в бортових журналах, вказуємо час відльоту:
12 березня
Класна робота
- Яке сьогодні число? (12 березня). За допомогою яких цифр ми його запишемо? (1 і 2).
А яким по порядку є теперішній місяць? (Третій). Яка цифра позначає це число? (3).
- Отже, маємо три цифри: 1, 2, 3 (на дошку прикріплюються картки з цифрами).
- А тепер завдання для каліграфічної хвилинки: використовуючи лише подані цифри,
запишіть каліграфічно усі можливі двоцифрові числа і розмістіть їх у порядку
зростання ( 11, 12, 13, 21, 22, 23, 31, 32, 33). Цим завданням перевіряється не лише
ваша каліграфія, а й уважність на уроці.
4. Індивідуальна робота на картках.
-Для того щоб наша подорож була успішною, потрібен досвідчений капітан
космічного корабля (вчитель) і вправні помічники.
-Отже, на правах капітана космічного корабля, я хочу обрати надійних помічників
пілотного складу екіпажу, які в свою чергу повинні пройти випробовування на
міцність знань ( троє учнів отримують картки із завданням).
Ім’я:____________________________
1. Обчисли:
3 · 5 + 18 = __
34 + 3 · 7 = __
29 – 3 ∙ 3 = __
70 – 3 ∙ 4 = __
2. Розв’яжи задачу.
На шести тарілках лежало по 3 яблука, а в
кошику – ще 7 яблук. Скільки всього яблук було
на тарілках і у кошику?
Задача
Відповідь: ____________________________.
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
5
5. Усний рахунок.
- А ми усі тим часом, щоб успішно стартувати у космічний простір, повиннні уважно
перевірити показання всіх приладів, як вони функціонують, тобто наш мозок, розігріти
двигуни ракети, щоб подолати земне тяжіння. Відправимо кілька ракет у вільний політ
(слайд № 5).
3 ∙ 3 = __
3 ∙ 5 = __
3 ∙ 7 = __
3 ∙ 9 = __
__
3 ∙ 2 =__
3 ∙ 4 = __
3 ∙ 6 = __
3 ∙ 8 = __
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Релаксаційна інформаційна пауза.
- А ось і наша ракета готова до польоту (Слайд № 6).
- З перевіреним пілотним складом екіпажу можемо
спокійно вирушати в космічну мандрівку.
- Тому зручно вмощуйтесь на сидіннях і нумо в політ у космічний простір
(Слайд № 6 – відео відправки ракети в політ).
- От і прибули ми на невідому планету. Вона найближча до Землі.
- Давайте дослідимо її поверхню. Погляньте, які кольори тут
переважають: жовті, оранжеві і червоні. Оскільки тут багато
піску червоного кольору, цю планету теж називають червоною.
Усім ця планета ще відома під назвою Марс. На Марсі дуже холодно.
(Слайд № 7 – спочатку з᾽являється зображення поверхні планети, а через 10 секунд
(якраз вчитель встигає повідомити про планету коротенько) раптово прилітають НЛО).
2. Робота над задачами.
- А ось і господарі не забарилися. Ласкаво запрошують у гості. Люблять приймати у
себе розумних гостей. Але без перевірки не обійдеться. Щось у нас ці істоти хочуть
запитати (Слайд № 7 далі).
Задача 1.
1 кг груш коштує 3 грн. Скільки треба заплатити за 6 кг таких груш?
Задача 2.
Іграшка коштує 3 грн. Скільки треба заплатити за 8 таких іграшок?
Задача 3.
2 м тканини коштують 12 грн. Скільки коштує 1 м тканини?
(істоти зникають)
3. Робота над виразами з дужками на дії різного ступеня.
- І знову чистий простір. До речі, поверхня планети Марс – це гори, пустелі, вулкани,
кратери, каміння. На Марс уже кілька разів прилітали справжні космічні кораблі,
запущені російськими та американськими вченими. Але ніяких слідів людського життя
не вдалось знайти
(Слайд № 7 далі – з᾽являється прибулець
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
6
у чашці з прикладом).
- Ой, погляньте, яка цікава літаюча тарілка! Ще й підписана «3 ∙ (11 – 5)».
- Це нам виклик? Хіба ми не справимось з таким легеньким прикладом? Як його
розв’язати? (після правильного розв’язку від НЛО вилітає запис «ХОЧУ ЩЕ!»
- Без проблем! У наших путівниках-підручниках є ще кілька подібних прикладів
(№725). Давайте занотуємо їх у наших бортових журналах-зошитах
(біля дошки учні ланцюжком розв᾽язують приклади
з коментуванням, після чого прибулець дякує усім
і до нього приєднується ще один друг із запрошенням:
«Досить працювати! Нумо танцювати!!!»).
V. Фізкультхвилинка (муз руханка «Інопланетянин»)
Слайди № 8-33.
Фізкультхвилинка
“Інопланетянин”
VІ. Розвиток математичних знань.
1. Дослідницька робота в парі. Кодування. (Слайд № 34)
- І знову якісь незвідані істоти. Поназбирували якихось
камінців... Цікаво, що це?
(З’являється послання: цікаво? Дослідіть самі! Завдання у
конверті для парної роботи)
- Ох і розумні ці істоти. Назву тих камінців самі
закодували! Але в нас є таблиця кодування і вміння
розв’язувати подібні приклади. Тому ми справимось із
подібним завданням. Чи не так? Працюватимете в парі,
щоб швидше відгадати слово.
(учні розкодовують слово «метеорит») (можна занотувати з коментуванням)
3 ∙ 3 + 8 = ____ / ____
22 – 3 ∙ 5 = ____ / ____
3 ∙ 9 – 4 = ____ / ____
28 – 3 ∙ 7 = ____ / ____
25 – 3 ∙ 2 = ____ / ____
3 ∙ (16 – 9) = ____ / ___
3 ∙ 8 – 13 = ____/___
11 + 3 ∙ 4 = ____/___
А
1
Б
2
В
3
Г Ґ
4 5
Д
6
Е
7
Є Ж З И
8 9 10 11
і Ї Й К Л М Н О П Р С
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
- До речі, метеорит – це тверде тіло небесного походження, що впало на
поверхню Землі з космосу. Насправді метеорити значно більших розмірів і є дуже
небезпечними, коли падають, бо можуть знищити навіть ціле місто.
2. Творча робота над задачею.
- А наші прибульці знайшли очевидно шматочки цих величезних метеоритів. Давайте
зробимо їм приємне і складемо задачу про них (за малюнком).
- А тепер розв’яжемо її і занотуємо у бортовий журнал.
3. Геометричний матеріал.
Урок математики в 2 класі. Автор. Махновець Т.В., вчитель Дубенського НВК «Школа-гімназія»
7
- А тепер погляньте у наш путівник-підручник. Там позначений якийсь шлях по
планеті. Зі скількох відрізків він складається. Покажіть, в якій точці сполучаються 1 і 3
відрізки. А тепер вкажіть на спільну точку для 2 і 3 відрізків. Виміряйте і скажіть, яка
довжина найбільшого відрізка?
- Що ж це за шлях? Можливо, до зустрічі із цікавим інопланетним роботом?
(Слайд № 35). Погляньте, які геометричні фігури у ньому впізнаєте?
4. Релаксаційна пауза.
- Що ж, наша мандрівка, на жаль добігає кінця і нам
пора відправлятися назад на Землю. Ось і інопланетяни
вийшли з нами попрощатись (Слайд № 36)
- То ж, пора займати свої місця у кораблі і летіти
додому.
- А давайте ще раз поглянемо в ілюмінатори-віконця на
прекрасний космічний зірковий простір (музична пауза
для очей). (Слайд № 37)
- А тепер в політ!(Слайд № 37 далі – відео про відліт
додому і приземлення)
VІІ. Домашнє завдання (З інструктажем).
- Ось ми й на рідній Землі, вдома. Що ж ми будемо
робити вдома? Давайте зробимо останні записи у
бортовому журналі-щоденнику (Слайд № 38):
№ 728*(скласти вираз), 729– с.123 , повторити таблицю
множення числа 3.
Домашнє
№ 728
(за бажанням
скласти вираз
до задачі);
задачі);


завдання:
завдання:

повторити
таблицю
множення
числа 3.
№ 729;
VІІІ. Підсумок уроку.
-Наша подорож закінчилася, космічний корабель прибув на місце посадки.
- Що вам сподобалось найбільше на уроці?
- Чи задоволені ви своєю роботою?
- Що для вас виявилось найважчим?
- Чи збагатились ваші знання новою інформацією?
- Що нового ви дізнались на уроці?
- А тепер пригадайте, який урок ви очікували побачити. Чи виправдались ваші
очікування? (Мотивація виставлення оцінок.)
- А нашим гостям дружно скажемо: «До побачення!»
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
324
Размер файла
44 730 Кб
Теги
конспект, уроку
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа