close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Перетворення одиниць вимірювання часу : заміна більших одиниць вимірювання часу меншими і навпаки. Задачі на спосіб відношення.і

код для вставки
Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту
Дубенської міської ради
Методичний кабінет
УРОК-МАНДРІВКА
Конспект уроку підготувала
вчитель початкових класів
Дубенської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 6
Власюк М.П.
Тема: Перетворення одиниць вимірювання часу : заміна більших
одиниць вимірювання часу меншими і навпаки. Задачі на
спосіб відношення.
Мета:
Вчити учнів письмово виконувати заміну більших одиниць
вимірювання часу меншими і навпаки. Закріплювати вміння
учнів розв’язувати задачі на спосіб відношення. Розвивати
уважність і мислення. Виховувати інтерес до астрономії.
Обладнання: Малюнок “Планети сонячної системи”, макет зорельота,
“космічна” музика, відео “Планети сонячної системи”,
скорочений запис задачі, матеріал для усної лічби,набір
геометричних фігур.
Хід уроку
Організація класу.
- Сьогодні всі математичні завдання ми будемо виконувати не
просто у класі,а на різних планетах сонячної системи. Кожен із вас
стане космонавтом . Ми сядемо у цей зореліт (демонструю Слайд 2)
і будемо мандрувати від планети до планети. А які планети
сонячної системи ви знаєте?
(Відповіді учнів)
- Отож,діти,вирушаємо у подорож на Меркурій (запуск зорельоту)
(Проектується на дошку Слайд 3 та звучить розповідь про нього)
Вчитель.
- Завжди лише спека та спека,зітхає найближча до Сонця планета.
Немає морозу чи буріпланета ця зветься - Меркурій…
Учень.
Меркурій-найближча до Сонця планета. Її поверхня покрита кратерами та
гірськими хребтами. Тут зовсім немає води,повітря,хмар. Оскільки
розташований близько до Сонця,на ньому дуже спекотно. За розміром
він подібний до нашого Місяця. Доба на Меркурії триває 176 земних
днів. Його можна бачити лише в сутінках низько над горизонтом.
Планету названо ім’ям міфічного бога морів та мандрів.
- На Меркурії ми з вами розпочнемо урок математики.
Каліграфічна хвилинка
- Пригадайте, скільки планет сонячної системи ви називали(9). Запишіть у
своїх зошитах 1 рядочок цієї цифри каліграфічно.
-А хто знає,в якому році було здійснено перший політ людини в
космос? (1961)
- Хто здійснив цей політ? (Юрій Гагарін)
- Для того ,щоб ви запам’ятали краще
рік польоту,напишемо
каліграфічно один рядочок числа 1961. (записують в зошити)
Усна лічба.
- Молодці, діти. Вирушаємо на Венеру.
(Проектується на дошку Слайд 4 та звучить розповідь про неї)
Учень.
- Венера за розміром майже така сама як Земля. Це - найяскравіше
небесне тіло після Сонця і Місяця. На Венері досить часто гримлять
грози,віють вітри, блимають блискавки,але постійно спекотно. Повітря
Венери отруйне для людей. Її буває видно на небі вранці. Тоді її
називають вранішньою зорею чи ввечері – вечірня зоря. Названо на честь
міфічної богині краси та кохання.
Вчитель.
- Оскільки Венера огорнута хмарами, наш зореліт не може приземлитися.
Тому ми поспостерігаємо за зоряним небом і, можливо, хтось із вас
відкриє нову зірку. А для цього необхідно правильно розв’язати
приклади .
(Проектується Слайд 5. Діти обчислюють приклади)
3200 : 8
6400 : 80
500 ∙ 20
10 дм : 4
1 год : 5
7 кг : 2
2 хв : 6
4800 : 600
150 ∙ 30
2 ∙ 28 ∙ 5
500 ∙ 46 ∙ 2
- Молодці, діти.
Гімнастика для очей.
- Ваші очі, напевно, стомилися, тому ми з вами зараз проведемо
гімнастику для очей.
(Проектується Слайд 6,7)
- А зараз наш зореліт повертається для дозаправки
на Землю.
(Проектується на дошку Слайд 8 і звучить розповідь)
Вчитель.
Напевно,назва вам відомаПланета,де усі ми вдома.
Озера,гори та поля…
Звичайно,це наша Земля.
Учень.
- Земля-одна з планет сонячної системи. Це єдина відома нам
планета,температура
якої дає
змогу
воді утримуватися на
поверхні. А атмосфера містить кисень. Вода і кисень необхідні для
життя. Місяць - супутник Землі. Його легко спостерігати,оскільки це
найбільший об’єкт на нічному небі. Він обертається навколо Землі.
Вчитель.
- Поки іде дозаправка зорельота, ми
обчислення. (розв’язують задачі)
з
вами
закінчимо
усні
Довжина екватора Землі у 1000 разів менша, ніж найменша
відстань від Землі до Венери (пишу на дошці 40 000 000 км) Знайти
довжину екватора Землі. (40 000 км)
- Дізнаємося, за скільки часу може обійти пішохід Землю, якщо
буде іти із швидкістю 5 км/год. (Учні обчислюють
усно:
40 000:5=8000 (год.)).
- Яка наступна планета, діти? (Відповідають)
(Проектується
нього)
на дошку Слайд 9
та звучить розповідь про
Учень.
- Марс – вдвічі менший за Землю. Він сяє на небі як яскрава
червона зоря. Планета здається червоною від най2більшої кількості
піску та пилу такого кольору. На Марсі дослідники виявили гори,
вулкани
та
рівнини. Поверхня
планети
кам’яниста, води
надзвичайно мало. На планеті відбувається різка зміна температури
– то дуже холодно,то дуже спекотно. У Марса два природних
супутники. Він носить ім’я міфічного бога дикої природи, всього
невідомого й небезпечного, бога війни.
(Передають конверт вчителю)
Вчитель.
- Що ж це? Ось послухайте,діти. Жителі Марсу пропонують нам
під час подорожі навчитись перетворювати одиниці вимірювання
часу. Погоджуємось? Отже,подорожуючи далі,ми з вами будемо
вчитися перетворювати одиниці вимірювання часу.
- Поки наш
зореліт приземлюється,ми повторимо
вимірювання часу і співвідношення між ними.
одиниці
(повторюють)
Вивчення нового матеріалу.
- А ось і завдання, які ми маємо розв’язати, гостюючи на Марсі.
№ 1003 – спробуємо пояснити заміну більших одиниць меншими.
-А тепер розглянемо приклади наступного номера 1004, у якому
необхідно замінити менші одиниці вимірювання більшими.
(виконують усно)
- Ви гарно працюєте, і нам немає необхідності затримуватися
Марсі. Ми летимо на Юпітер
(Проектується на дошку Слайд 10 та звучить розповідь про
нього)
Учень.
на
- Юпітер – найбільша планета. Він більший від Землі в 11 разів.
Вся планета оточена великою кількістю хмар. Повітря Юпітера
зовсім непридатне для дихання. В телескоп на його поверхні
можна роздивитися смуги і велику червону пляму на нічному небі
він сяє як нічна біла зоря. Ця планета обертається дуже швидко і
протягом
кількох
годин
об’єкти,що
обертаються
навколо
нього,змінюються. Юпітер названо на честь міфічного бога вітру і
грози.
Вчитель.
- Нас на
Юпітері чекає нове завдання. Розгляньте № 1005 і
подивіться як правильно виконується перетворення (Пояснюю)
Для виконання цього завдання нам необхідно 4 учні, по одному від
кожної групи.
(Учні виходять до дошки і розв’язують по 1 прикладу)
-А ви розв’яжіть той приклад, який виконує учень вашої групи.
Записи в зошитах виконуйте згідно зразка.
(Перевірка і оцінювання учнів,які працювали біля дошки)
Вчитель.
- Попереду нас чекає Сатурн.
(Проектується Слайд 11 і звучить розповідь про нього)
Учень.
- Сатурн видається дуже маленьким,але яскравим. Маленьким він
тільки здається,бо знаходиться дуже далеко від Землі. Його треба
роздивлятися в телескоп,тоді можна побачити кільця, що
оперезують планету. Під час обертання навколо Сонця вигляд його
кілець (якщо спостерігати із Землі) змінюється. Інколи їх практично
не видно, а через кілька років їх знову чітко видно. Ширина
кілець така,що по ньому (якби кільце було суцільним) могла б
котитися земна куля. Сатурн носить ім’я міфічного
бога
землеробства.
Вчитель.
- Оскільки Сатурн такий незвичайний, то і завдання,яке ми тут
виконаємо-незвичайне. Повернемося подумки на Землю і повторимо
земні стихії.(Звучить музика)
Електронна фізкультхвилинка (Презентація «Інопланетяни»)
Закріплення вивченого матеріалу.
- Наш зореліт мандрує далі. Наступна наша планета Уран.
(На дошку проектується Слайд 12 і звучить розповідь про нього)
Вчитель.
Далеко від сонця та світла
Планети цієї орбіта…
Зі снігу та льоду кургани
Сховали поверхню Урану.
Учень.
- Уран не видно неозброєним оком. А окремі деталі важко
роздивитися навіть у телескоп. Оскільки він знаходиться далеко від
Сонця,то і температура тут надзвичайно низька. Він обертається
навколо Сонця нібито лежачи на боку. До Сонця обертається його
північний або південний полюс. Рік на цій планеті триває 84 земні
роки. Планету названо на честь міфічного бога неба.
Вчитель.
- Дуже холодно на цій планеті, а зігріти нас може тільки дружба і
тому ми попрацюємо парами. Прочитайте задачу №1007 ,порадьтеся
між собою та запишіть її у зошити.(Діти виконують у парах )
(Перевірка виконання завдання)
- Молодці, ваша пара гарно попрацювала… Можливо, хтось
погоджується з відповіддю? (Відповіді дітей)
не
Робота з геометричним матеріалом.
-А яка наступна планета? (Нептун) Отож наш зореліт прямує до
Нептуна.
(На дошку проектується Слайд 13 та звучить розповідь про нього)
Вчитель.
Планети цієї ім’я –
дарунок морського царя
Живе в океанах чаклун,
а зветься планета - Нептун.
Учень.
- Нептун приблизно в 3-4 рази більший від Землі. Але знаходиться
дуже далеко від неї. Тому неозброєним оком його не видно. Він
далеко і від Сонця,тому на планеті дуже холодно. Він має 6
супутників,але тільки два видно з Землі. Названий на честь
міфічного морського бога .
Вчитель.
- На цій планеті нас зустрічає житель Нептуна. Подивіться,які
геометричні фігури використано? (діти називають)
- На Нептуні ми з вами попрацюємо в групах. Кожна група
отримає конверт із геометричними фігурами. З цих фігур ви
складете свого інопланетянина.
(Діти складають. Роботи вивішую на дошку, роблю аналіз)
- Наступна наша зупинка - планета Плутон.
(На дошку проектується Слайд 14 і звучить розповідь про нього)
Вчитель.
А ця планета маленька
Занадто від Сонця далеко.
Холодний,космічний сон …
Сповив планету Плутон.
Учень.
- Цю планету не видно неозброєним оком. А окремі деталі важко
роздивитися навіть у телескоп. Має супутник Харон, який настільки
близько розташований від Плутона,що часто відкидає тінь на його
поверхню. У 2006
році Плутон офіційно позбавили статусу
планети. Згідно нової класифікації Плутон відноситься до малих
планет або планетоїдів.
Вчитель.
- Плутон – найвіддаленіша від нас планета і завдання,яке вона
пропонує – не із легких. Тому потрібно бути дуже уважним при
його виконанні. ( Працюють над задачею № 1009.Спочатку
складають скорочений запис,а потім пропоную розв’язати задачу
виразом)
- А тепер перевіримо
перевіряють)
задачу. (Один
учень
зачитує, всі
інші
Підсумок уроку.
- Повертаємося, діти, на Землю. Сподобалась вам наша подорож?
(відповіді дітей).
- Чого ви навчились подорожуючи планетами сонячної системи?
(Навчились перетворювати більші одиниці часу в менші і
навпаки,працювали з геометричним матеріалом, дізналися про
планети Сонячної системи)
- Наша сьогоднішня подорож тривала 40 хв. А скільки це секунд ?
(2400 с)
-А знаєте,діти,якби ми летіли на швидкісному літаку до Сонця,то наш
політ тривав би 20 років. А скільки це місяців? (240 місяців)
Домашнє завдання
І група - № 1009,1010.
ІІ група – виконати завдання на картках.
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
199
Размер файла
62 Кб
Теги
конспект, математики_4, уроку
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа