close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Хто як зиму зимує

код для вставкиСкачать
Урок читання 2 клас
Білоцерківська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12
з поглибленим вивченням інформаційних технологій
Урок читання
2 клас
Вчитель: Решетова Ірина Вікторівна
м. Біла Церква
січень 2011 р.
-1-
Тема розділу: Казки українських письменників.
Тема уроку : Хто як зиму зимує.
Мета уроку : Вдосконалювати навичку правильного, виразного, свідомого
читання. Формувати емоційно – оцінне ставлення до прочитаного,
збагачувати активний словниковий запас учнів.
Розвивати
зв’язне
мовлення,
пам’ять,
уміння
аналізувати
і
запам’ятовувати сюжет, образне мислення та творчу діяльність, інтерес до
творчості О.Буценя.
Виховувати спостережливість, прагнення до самостійного читання
літератури.
Тип уроку: комбінований.
Матеріал уроку : Казка О.Буценя «Чи є зима?», складові таблиці, картки з
текстом для індивідуальної роботи.
Обладнання: комп’ютерно – орієнтовне середовище.
Хід уроку :
I.
Організаційна частина.
II.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас звичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну знань, в країну чудову.
Що вас чекає, вам ще невідомо.
Рукою легенько я лише махну
І в казку природи вас всіх поведу.
- Якщо ви закінчите почате мною речення, то пригадаєте, чому ми
навчаємось на уроках читання.
- Сьогодні на уроці читання ми будемо продовжувати вчитися читати..
(правильно, свідомо, швидко).
-2-
- Роботи у нас багато, тому, щоб всю її подолати, потрібно бути :
уважними
розумними
організованими
кмітливими
(слова зображені на моніторах)
- Прочитайте, яке слово утворюється з перших букв ?
- Якщо ви будете саме такими, урок пройде швидко і цікаво.
III.Повідомлення теми і мети уроку. Перевірка домашнього завдання.
-Пригадайте, будь ласка, назву розділу, над яким ми працюємо вже
кілька уроків.
- Так , «Казки українських письменників». В цьому розділі ми
знайомимось з народними казками чи літературними ?
- Чим відрізняється народна казка від літературної ?
- Як ще можна назвати літературну казку?
- Казки – це справжнє диво. Їх люблять і дорослі і малюки. Є казки про
тварин, є чарівні, а є про життя і побут людей. Вони переносять нас у
чудовий світ пригод і перетворень. Лише в казках серед зими розквітають
підсніжники, а влітку сипле сніг, добро перемагає зло, а тварини вміють
розмовляти.
Пригадайте назву казки, в якій навіть маленька срібляста рибка вміла
розмовляти.
- Так, «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку».
Якщо ви уважно і свідомо читали цю казку вдома, то впевнено дасте
відповіді на запитання вікторини, яку я пропоную вам на моніторах. А
працювати дружно допоможуть нам сигнальні картки: якщо ви погоджуєтесь
з відповіддю, яка записана синім кольором – сигналізуйте синім кружечком,
-3-
а якщо зеленим
- зеленим кружечком .(Зміст вікторини зображений на
моніторах. )
- Хто жодного разу не помилився?
- Багато авторських казок в українській літературі написані про тварин.
Отже, хто є головними героями таких казок ?
- Так, це звірі і птахи, риби і плазуни , комахи. Ми продовжуємо
подорож по країні казок і саме тварини допоможуть нам це зробити.
Лисичка – сестричка з країни казок принесла нам речення, що є темою
нашого уроку, воно знаходиться в кошику. Але вона дуже поспішала і кошик
випав з лапок. Слова розсипались і лисичка засумувала. (Зображення на
моніторах.) Щоб заспокоїти її давайте зберемо зі слів речення. Для початку
прочитаємо слова на моніторах.
- Ви здогадалися, яке слово буде першим , а яке останнім?
Хто як зиму зимує? (Зображення на моніторах.)
- Отже, сьогодні ми будемо продовжувати, читаючи, знайомитись з
казками українських письменників. Але спочатку нам потрібно зробити
розминку. Зранку ви йшли до школи і ваші ручки і ніжки зробили зарядку.
Щоб добре читати під час уроку, треба зробити зарядку для губ і язика.
1. Вправа «Горішки».
2. Почухайте язичком піднебіння.
3. Вправа «Хоботок».
-
Щоб читати правильно і швидко, потрібно правильно дихати, тому
на кожному уроці читання ми вчимося це робити.
1. Вправа «Сонечко - травичка».
2. Як кує зозуля?
3. Як мукає корова?
4. Як дзижчить бджола?
5. Як пищать пташенята?
6. Як гарчить пес ?
7. Як виє вовк?
-4-
(На моніторах зображені ілюстрації до вправ).
- Читання складів на одному диханні ( за індивідуальними складовими
таблицями ).
- І знову тварини поспішають на допомогу. Команда лісових мешканців
наввипередки прямує до класу з завданнями і грою « Що? Де? Коли? »
1 раунд. Сова (читання пірамід слів).
2 раунд. Сорока (миттєве сприймання слова).
3 раунд. Дятел (поновити букви в словах, а слова в реченні).
4 раунд. Ворона (принесла конверт із завданням кожному учневі).
Завдання: не читаючи текст, швидко його переглянути і знайти :
- число ;
- слово набране курсивом;
- слово в лапках;
- слово - назву тварини.
5 раунд. Черепаха.
- вимовте назву цієї тварини ;
- вимовте перший звук назви;
- чим цей звук відрізняється від інших приголосних ?
Черепаха пропонує вам прочитати склади із цим звуком, але спочатку
прослухайте, як це зробить вона ( озвучене зображення на моніторах).
- Тепер ви.
Промовляння скоромовки. «Очеретом черепаха чалапала до своїх
черепашенят».
IV. Фізхвилинка. (зображення на моніторах з музичним супроводом)
V. Робота над текстом казки О. Буценя «Чи є зима»?
-5-
У
п’ятому раунді гри черепаха недарма вчила вас вимовляти звук [ч],
склади й слова з ним, вимовляти свою назву. Зараз вам ой як це знадобиться.
Казка знову відчиняє нам двері на с. 78.
-
Прочитайте
заголовок
казки.
Яке
це
речення
за
метою
висловлювання?
- Знайдіть і прочитайте прізвище автора.
- Хто запам’ятав заголовок казки?
- А от хто це запитання поставив, дізнаєтесь, прослухавши і
прочитавши казку.
Словникова робота
- лексико - семантична
- В тексті вам зустрінуться слова, з якими ви, можливо, зустрінетесь
вперше.
Слова на картках:
почалапала
надибала
пробурмотіла
неквапливо
дошкуляє
черепаха
Вправляння у правильному читанні слів, пояснення лексичного значення.
-
лексико - орфоепічна
- В тексті зустрінуться слова, які потрібно прочитати правильно:
добридень
занесло
новина
ніякого
дізнаєшся
наплачешся
Вправляння у правильному читанні слів .
-6-
Зображення слів на моніторах у вигляді титрів.
Читання тексту.
1. За звуковим орієнтиром (звуковий супровід слайду).
2. Мовчазне.
- Який головний герой з’явився лише в III частині?
Повторне читання тексту.
1частина - самостійно, напівголосно.
Зіграти хочеться мені,
З вами , друзі, в «так» чи «ні».
Я вам питання задаю,
Готуйте відповідь свою.
2частина - в ролях.
- Як треба читати слова автора?
- Як треба читати слова сороки?
- Як треба читати слова черепахи?
(Учні вибирають потрібні відповіді із запропонованих на картках.)
- Яку новину розповіла сорока черепасі?
- Що хвилювало сороку?
- Як описала сорока черепасі зиму ? ( вибіркове читання)
- Як назвала черепаха сороку?
3частина – читання в парах.
- Чому черепаха не вірила сороці, що настала зима ?
- Хто з пташок більше знав про черепаху?
VI Підсумок.
- Що нового дізналися на уроці?
- Хто з тварин міг задати таке саме питання « Чи є зима?» (Зображення
на моніторах.)
-7-
Автор
mlv1
mlv120   документов Отправить письмо
Документ
Категория
Образование
Просмотров
153
Размер файла
56 Кб
Теги
урок читання 2 клас
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа