close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Буду я природі другом.

код для вставкиСкачать
Урок читання в 2 класі
Тема розділу : Буду я природі другом: милуюся, оберігаю, прикрашаю.
Тема уроку : Як матусю рідну, бережіть природу.
Мета уроку: Вдосконалювати навичку правильного, швидкого, виразного,
свідомого читання, уміння орієнтуватися в тексті. Збагачувати словниковий
та лексичний запас учнів.
Розвивати пам’ять, уміння аналізувати і запам’ятовувати послідовність
подій у творі (сюжет).
Виховувати спостережливість, любов до природи, привчати до мудрого
використання багатств природи.
Матеріал уроку: складові таблиці, картки з текстом для індивідуальної
роботи, мультимедійний супровід уроку.
Хід уроку:
I Організаційна частина.
II Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас звичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну знань, в країну чудову.
Що вас чекає – вам ще невідомо.
Рукою легенько я лиш махну,
І в казку природи вас всіх поведу.
- Якщо ви закінчите почате мною речення , то пригадаєте, чому ми
навчаємось на уроках читання.
Сьогодні на уроці читання ми будемо продовжувати вчитися читати …
(правильно, свідомо, швидко).
Роботи у нас багато, тому, щоб всю Ії подолати, потрібно бути :
уважними
розумними
організованими
кмітливими
(Слайд 2)
- Прочитайте, яке слово утворилось з перших букв?
- Якщо ви будете саме такими, як ви прочитали, урок пройде швидко і
цікаво.
III Повідомлення теми і мети уроку. Перевірка домашнього завдання.
- Пригадайте, будь ласка, назву розділу, над яким ми працюємо вже
кілька уроків.
- Так, «Буду я природі другом : милуюся, оберігаю, прикрашаю».
- Що ви уявляєте, коли чуєте слово «природа»?
Дійсно, природа заворожує нас формами і фарбами, грацією тварин і
співом пташок. Природа – це барви осені і краса зими, прихід весни і чудове
літо, це чистота джерельної води. Ми, люди, в гостях у природи, а рослини,
тварини – її хазяї. (Слайди 4-10)
- Природу, можна назвати вчителем. Поміркуйте, чому може навчити
нас природа ?
- Відгадайте загадку, і ви дізнаєтесь де можна зустріти найбільше
господарів природи.
У зеленій цій хатині
Дуже затишно завжди
І рослині, і тварині,
Влітку, взимку, восени.
Навесні все оживає,
Прокидається від сну.
То десь пташка заспіває,
Сонце світить, пригріває,
І повітря свіже тут.
- Саме до лісу ми залюбки заглянемо, щоб послухати розмову хлопчика
з одним із господарів лісу. Оскільки це урок, то вам завдання, подумати,
чому навчає нас учитель – природа, даючи послухати цю розмову .(Слайд 11)
( Інсценізація вірша О.Олеся «Ялинка»).
- Ви впізнали цю розмову, діти ?
- Де ми з нею зустрічалися?
- Хто автор вірша «Ялинка»?
- А чому навчає нас учитель – природа?
- До веселого свята Нового року ще є небагато часу, а природа вже
попереджає нас про те, що її потрібно берегти. І зараз настав час узнати тему
уроку.
- Матінка природа передала білочкою речення, що є темою нашого уроку,
воно знаходиться у кошику, але білочка дуже поспішала і кошик випав з
лапок. Слова розсипались і білочка заплакала, давайте заспокоїмо її, зберемо
із слів речення. Для початку прочитаємо слова на моніторах.
- Здогадалися, яке слово буде першим?
А яке останнім ? (Слайди 13-15)
IV Мовна розминка.
- Отже, сьогодні ми будемо продовжувати, читаючи, знайомитись з
творами про природу.
Але спочатку нам потрібно зробити розминку. Зранку ви йшли до школи,
ваші ручки і ніжки зробили зарядку. Щоб добре читати під час уроку, треба
зробити зарядку для губ і язика.
1. Вправа «Горішки» .
2. Почухайте язичком піднебіння.
3. Вправа «Хоботок».
- Щоб читати правильно і швидко, потрібно правильно дихати, тому
кожного уроку читання ми вчимося це робити.
1. Вправа «Сонечко - травичка».
2. Як кує зозуля?
3. Як мукає корова?
4. Як дзижчить бджола?
5. Як пищать пташенята?
6. Як гарчить пес ?
7. Як виє вовк?
(Слайди 17-22)
Читання складів на одному диханні (за індивідуальними складовими
таблицями ).
- Оскільки сьогодні на уроці ми милуємось природою, вчимося
оберігати її, то лісові господарі, які спостерігають за нами, виявили бажання
пограти з нами у гру «Що? Де? Коли?». Команда лісових мешканців
наввипередки поспішає до класу з завданнями. (Слайд 24)
- У першому раунді з вами грає сова. Дуже хоче сова, щоб діти 2-А
класу навчилися читати швидко і правильно, а тому пропонує вам такі
завдання :
- пірамідки ( дошка )
- пірамідки ( зображення на моніторах ) (Слайди 25-27)
- У другому раунді з вами грає сорока ( зображення на моніторах ), яка
дуже спритно літає по лісу, щоб встигнути почути і прочитати всі плітки.
Вона швидко читає і вміє впізнавати слово з першого погляду. Тому і вам
приготувала таке завдання. Миттєве зорове сприймання. (Завдання на
моніторах). (Слайд 28-40)
- У третьому раунді з вами грає дятел ( зображення на моніторах ), який
навмисно повидзьобував букви зі слів, щоб ви їх поновили ( завдання на
моніторах ).
- А із речення видзьобав слово .
- Прочитайте речення голосом лисички, голосом ведмедя, голосом
лагідної бабусі. (Слайди 41-45)
- У четвертому раунді з вами грає ворона. (Слайд 46)
Вона приготувала лист і завдання особисто кожному. Відкрийте
конверт і текст покладіть перед собою. Не читаючи текст, швидко його
перегляньте і знайдіть :
- число;
- слово набране курсивом;
- слово в лапках;
- слово-назву річки.
Повторіть хором назву річки.
V Фізхвилинка. (Слайд 47)
Вправи на розвиток уваги.
VI Робота над оповіданням В.Чухліба «Повінь».
- Хто запам’ятав назву річки із завдання ворони?
- Подія, про яку ви дізнаєтесь сьогодні на уроці відбувалася саме
поблизу цієї річки, вона протікає по території України і впадає в Дніпро
поблизу Києва (Слайд 49).
- Розгорніть підручники на с. 98 і прочитайте заголовок оповідання.
- Знайдіть і прочитайте ім’я і прізвище автора.
(Слайд 51).
- Він народився на Чернігівщині у 1941 році, прожив 56 років, і за цей
час написав дуже багато творів для дітей, а деякий час працював
учителем. Я вам раджу в шкільній бібліотеці ознайомитись із творами
В.Чухліба.
- Чи запам’ятали ви назву оповідання?
- Сьогодні ми познайомимось з цим явищем природи, яке буває
навесні.
- Чи знаєте ви, що таке повінь?
- Повінь – це явище, коли річка виходить з берегів внаслідок танення
снігу або довготривалих злив і затоплює прибережну місцевість: ліски, гаї,
села і, навіть, міста. Іноді повінь призводить до стихійного лиха внаслідок
якого страждають люди. Як це буває, ви зараз побачите на моніторах.
( Відеофрагмент «Повінь» ). (Слайд 53)
- Це буває під час стихійного лиха, а в оповіданні «Повінь» В.Чухліба
річка розлилася внаслідок танення снігу навесні.
Словникова робота. (Слайди 55-61)
- лексико –семантична;
- В тексті вам зустрінуться слова, з якими ви, можливо, зустрічаєтесь
вперше.
- Хто може пояснити значення слів?
Ремез – найменша пташка серед синичок, що робить гніздо схоже на
рукавичку .
Роздолля – відкритий широкий простір .
- лексико –орфоепічна ;
- В тексті зустрінуться слова, які потрібно прочитати правильно,
давайте потренуємось, зверніть увагу на наголос.
Гілці
-
вчитель
Гойдається
-
луною
Зблиснуло
-
дівчатка
Острівець
-
хлопці
Зіщулився
-
різною силою голосу
Затишніше
-
вибірково
Ткнувся
-
титри
- мовно - лексичне завдання ( на картках)
завирувало
закрутило
чкурне
дремене
прип’яв
прив’язав
- читання слів з дошки ( учитель – учні)
- читання слів на картках
- добір синонімів ( як можна сказати по – іншому )
Читання тексту.
Читання за звуковим орієнтиром (Слайд 63)
1. Мовчазне читання.
- Чим закінчилось оповідання?
Зіграти хочеться мені
З вами, друзі, в «так» чи «ні».
Я вам питання задаю,
Готуйте відповідь свою.
- У човні Тетянка з дідусем.
- Ремезове гніздо схоже на пухову рукавичку.
- Тетянка на острівці рвала молодий щавель.
- У кущах дівчинка побачила лисичку.
- Зайчика на роздоллі випустили на волю.
Вибіркове читання.
1. Що таке повінь?
2. Що здивувало Тетянку ?
3. Чому злякалася Тетянка?
З чого весело сміявся тато?
4. За чим попливли Тетянка з татом?
Навіщо їм щавель?
5. Чому вони взяли зайця на човен?
Чому він не тікав?
6. Чому дівчинка захотіла взяти зайця додому?
7. Куди подівся вухатий?
- Для чого нам потрібен слух?
- Для чого зір?
- Що бачили, коли читали оповідання?
- Що чули, які звуки вдавалися?
- Коли під час читання вам було найцікавіше?
- Коли ви хвилювалися?
- Знайдіть і прочитайте в тексті речення , яке читається з особливим
почуттям?
- Знайдіть і прочитайте питальні речення.
- Знайдіть уривок, який можна прочитати з усмішкою.
- Якими словами тексту можна підписати малюнок?
VII Підсумок.
- Хто з героїв оповідання «Повінь» був природі другом ?
- Що нового дізналися?
Домашнє завдання: вчитися читати оповідання в особах.
Слайд 1
Читання
2 клас
•
Слайд 2
© 2005 Спеціалізована
загальноосвітня школа
№12
уважними
розумними
організованими
кмітливими
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
природу.
бережіть
рідну
Як
матусю
Слайд 15
Як матусю
рідну, бережіть
природу.
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Що?
Де?
Коли?
Слайд 25
1
Слайд 26
ріка
річка
річний
річечка
Слайд 27
ліс
лісок
лісник
лісовик
лісовина
Слайд 28
2
Слайд 29
на
Слайд 30
Слайд 31
ліс
Слайд 32
Слайд 33
кущ
Слайд 34
Слайд 35
лист
Слайд 36
Слайд 37
дерево
Слайд 38
Слайд 39
сорока
Слайд 40
Слайд 41
3
Слайд 42
в дм дь
за ць
ол нь
д т л
Слайд 43
в дм дьее
за ць
є
і
ол нь
д т ля е
Слайд 44
Осінь ясна –
зима … .
Слайд 45
холодна
Осінь ясна –
зима … .
Слайд 46
4
Слайд 47
Слайд 48
Слайд 49
Слайд 50
Слайд 51
Слайд 52
Слайд 53
Зачекайте, будь-ласка, йде
завантаження фільму...
□□□□□□□□□□
*
* Для початку завантаження відео натисніть на піктограмі
Слайд 54
Слайд 55
Слайд 56
Слайд 57
Слайд 58
Слайд 59
Слайд 60
Слайд 61
Слайд 62
Слайд 63
гілці
ткнувся
острівець
зіщулився
затишніше
зблиснуло
гойдається
Слайд 64
Слайд 65
Молодці !
Автор
mlv1
mlv120   документов Отправить письмо
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
105
Размер файла
61 108 Кб
Теги
урок читання 2 клас
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа