close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Закріплення знань про іменник

код для вставкиСкачать
УКРАЇНСЬКА МОВА, 3 клас
ТЕМА: Закріплення знань про іменник
Мета. Узагальнювати і систематизувати знання учнів з теми «Іменник»;
удосконалювати уміння знаходити іменники в реченні, в мовному потоці,
визначати їх рід, число; розвивати аналітико-синтетичні вміння учнів;
виховувати інтерес до навчання, потребу у поглибленні своїх знань.
Обладнання: мультимедійна презентація до уроку, чарівна скринька.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань учнів.
Хід уроку
I. Організація учнів до початку уроку.
II. Повідомлення теми, завдань уроку. Мотивація діяльності учнів.
- На початку уроку, діти, я хочу, щоб ви відповіли на дуже важливе
запитання: Що допомагає жити всьому живому на Землі, посилаючи тепле,
лагідне проміння? (слайд)
- Так, це сонечко, воно купає все живе у своєму промінні.(слайд)
- Але для людини не тільки воно осяває життєвий шлях, а й ще дещо. А
що саме, ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.
1. Чарівний Іван,
Дерев'яний каптан:
Де носом проведе,
Там помітку кладе.
(Олівець)
2. Біле поле, мудрий на нім оре.
(Папір)
3. Снігові поля, чорні грачі,
Хочеш розумним бути — бери та вчи.
(Книжка)
4. Білий кінь по чорному полю
Залишає білий слід за собою.
З кінця в кінець скаче,
Мовчки щось усім каже.
(Крейда, дошка)
Худорлява і вертлява
На папір біжить у справах,
Закарлючки полишає.
У пеналі спочиває.
(Ручка)
— Що допомагають здобувати ці предмети?
(Знання)
1
- Так, як сонце світить всьому живому на Землі, так знання
освітлюють весь життєвий шлях людини. Сьогодні на уроці ви
поповните свої знання про одну із частин мови. А про яку саме, вам
підкажуть і сонечко, і зірочки, і слова-відгадки. До якої частини
мови вони належать? Ви повинні знати і уміти (слайд)
- (До іменника) Отож, сьогодні на уроці ви повторите і закріпите
знання про іменники. (слайд)
- Як ви думаєте, а для чого вам це потрібно? (Вправа»Мікрофон»)
- Пригадайте, що означають іменники, на які запитання вони
відповідають. Що називається іменником? Наведіть приклади
іменників, ставлячи до них запитання.
ЗАВДАННЯ УРОКУ:
ЗНАТИ:
• іменник як частину мови;
• роль іменників у мовленні
УМІТИ:
• аналізувати мовні явища;
• виконувати різні види мовних аналізів.
- Запишіть сьогоднішню дату (слайд). У народі лютий називають,
лютень, кружель, зимобор, криводоріг, межень, бокогрій.
За народним календарем - 8 лютого – Напівхлібниці, перелом зими.
Який сьогодні день, така й весна.
III. Закріплення вивченого про іменники:
- До яких іменників ми ставимо запитання хто? До яких що?
1. Малюнковий диктант (слайд)
Розподіліть слова з екрана у дві колонки:
Хто?
Що?
( троянда, чайка, ялинка, рибка, метелик, дзвіночки, гриб)
2. Хвилинка каліграфії (слайди)
- Повторення правопису маленької букви б;
- Каліграфічне письмо приказки „Багато читаєш – багато знаєш
- Підбір спільнокореневих слів ( 1 варіант – до слова читаєш, 2
варіант – до слова знаєш). Чи є в цьому реченні іменники? Чому ви
так вирішили?
3. Розшифруйте прислів’я. (слайд) - Звідки люди черпають знання?
- Багато знань ми отримуємо з народної мудрості.
укаНа в слі ен деве, а з сулі дитьвови.
гаКни тьвчи, як ан тісві тьжи.
- Запишіть розшифровані прислів’я ( по варіантах). За допомогою чого
зв’язуються іменники у реченні? Позначте закінчення іменників.
Підкресліть прийменники. Роберіть слова за будовою ( 1варіант – наука, 2
варіант – книга).
4. Повторення відомостей про рід і число іменників:
2
- За чим змінюються іменники?
а) іменники жіночого роду;
- Які іменники належать до іменників жіночого роду? (слайд)
б) іменники чоловічого роду;
- Які іменники належать до іменників чоловічого роду? (слайд)
в) іменники середнього роду;
- Які іменники належать до іменників середнього роду? (слайд)
г) утворити від слів множину; (слайд)
б) диктант – «решето». (слайд) Із кожного рядочка слів виписати «зайве»
слово. Позначити його рід. Скласти зі словом речення (усно).
Зошит, пенал, телевізор, ручка.
Місто, село, Україна, вулиця.
Весна, мороз, зима, осінь.
Огірок, слива, помідор, хрін.
Буря, вітер, гроза, сонце.
5. Зарядка для очей «У лузі» (слайди)
6. Письмо з пам’яті (слайд)
- Скажіть, діти, а яка книжка першою виводить кожну людину у
широкий світ знань?
Перша книжка, мудра й мила,
Ти читати всіх навчила.
Кожна буква букваря —
Це промінчик ліхтаря.
7. Повторення відомостей про власні і загальні іменники. (слайд)
- Які із поданих на екрані іменники є власними, а які загальними?
8. Виправ помилки (слайд)
8. Гра «Пильне око» (робота в групах). За 1 хвилину потрібно записати як
можна більше іменників, побачених на малюнку із слайда.
9. Робота з анаграмами.
итачянн
ченьу
ерокадй
(слайд)
(читання)
(учень)
(крейда)
3
ошдак
(дошка)
окур
(урок)
— Спробуйте об’єднати за допомогою інших частин мови ці слова у
речення. Запишіть речення.(На уроці читання учень пише на дошці
крейдою). Підкресліть головні і другорядні члени речення. Яким членом
речення може бути іменник? Розберіть іменник як частину мови ( 1 варіант
– учень, 2 варіант – крейдою).
9. Творчий диктант.
(Відгадування ребусів) (слайд)
- Які слова-відгадки є іменниками назвами істот, неістот?
10. Хвилинка-веселинка— Переставте все, як треба. (слайд)
Засобакали гавки,
Закицькали нявки,
Закачкали кряки,
Закізкали меки,
Забаранили беки,
За зірки сховалось небо,
Перестав усе, як треба.
— Я пропоную вам записати іменники, які утворилися. На які питання
відповідають ці слова? Вони є назвами істот чи неістот? Доведіть свою
думку.
IV. Підсумок уроку.
Вправа «Інтерв'ю». (слайд) Завдання: провести інтерв'ю зі своїм
партнером по парті за питаннями:
— Чого Ви сьогодні навчилися?
— Про що Ви хотіли дізнатися більше?
— Які запитання виникли у Вас з даної теми?
— Що для Вас сьогодні було цікавим?
V. Домашнє завдання (диференційоване) (слайд)
Вчитель. Знання — то дуже цінний скарб для кожної людини і для всього
народу. Зберігати скарби ці дуже легко. А здобуваються знання дуже
важко, по краплині. Ось і в нашій скрині зібрані краплини, що допоможуть
стати вам розумнішими.
Наша скриня чарівна,
Подарує нам слова.
Вона краплиночки зібрала,
Щоб знань ріка ще глибша стала.
- Для тих, хто хоче добру оцінку, необхідно знайти і записати три народні
прикмети місяця лютого, підкреслити в них іменники, визначити їх число,
рід; для тих, хто хоче відмінну оцінку, я пропоную завдання із скриньки
(на листочках, вкладених у скриньку, записані твердження, з якими
потрібно скласти твір-міркування).
4
Гра «Знавець іменників».
(Порахувати кількість іменників у вірші ).
В школі затишно, чудово:
Тиша, праця, навчання,
Найпотрібніші основи
Головних наук. Знання!
Коридорами без звуку...
Неповторно, без прикрас,
Ходить панночка Наука
І заходить в кожний клас.
Всім дарує, так старанно,
Дуже цінні відкриття,
Щоб людина бездоганно,
Сміло входила в життя.
5
Автор
zaken29
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
276
Размер файла
66 Кб
Теги
закріплення, про, іменники, знань
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа