close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Контрольна робота з природознавства "Тіла і речовини"

код для вставкиСкачать
Контрольна робота з природознавства (4 клас) "Тіла і речовини" за оновленою програмою. 1 варіант
Природознавство. 4 клас. 18.05.2017
Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів із розділу «Тіла і речовини».
Контрольна робота.
Мета: перевірити знання учнів із розділу «Тіла і речовини»; розвивати мовлення,
мислення; виховувати інтерес до природничих знань знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Природнича розминка «Чи вірите ви?»
Чи вірите ви в те, що?..
- Речовини можуть перебувати у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і
газоподібному.
- Речовини можуть переходити з одного агрегатного стану в інший, при цьому
змінюється відстань між їх молекулами.
- Речовини не можуть змінювати колір, запах, смак.
- Усі предмети навколо нас складаються з речовин.
- При охолодженні і нагріванні речовини переходять з одного стану в інший.
2. Бесіда
— Що таке тіло? Які бувають тіла? Наведіть приклади.
— Наведіть приклади природних, штучних і небесних тіл.
— Що таке речовини? (Це те, з чого складаються тіла.)
— З чого складаються речовини? (Речовини складаються з часток — молекул і
атомів.)
— Що ви можете розповісти про частки?
— Які бувають речовини? (Тверді, рідкі і газоподібні)
— Наведіть приклади.
3. Гра «Хто більше?»
1-ша група
Назвати предмети з металу. (Кнопка, ключ, ножиці, скріпка, лінійка)
2-га група
Назвати предмети зі скла. (Склянка, фігурка, блюдце, чарка, банка)
3-тя група
Назвати предмети з деревини. (Лінійка, олівець, шахи, гребінець)
4-та група
Назвати предмети з пластмаси. (Гребінець, ручка, лінійка, прищіпка, пробка)
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
III. ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ
1 варіант
Початковий рівень (кожна правильна відповідь 1 бал)
1. Вибери відповідь, у якій вказано лише природні тіла.
а) дерево, зошит, пісок, щебінь, кішка,монети, глина;
б) автомобіль, велосипед, комета, черевики, Місяць, поїзд, парта;
в) Марс, торф, тюльпан, метеорит, зорі, граніт, пісок, глина.
2. Частинка, з якої складається молекула, називається:
а) клітина;
б) атом;
в) речовина.
3. Скільки дивовижних речовин потрібно, щоб отримати лід, туман, росу, сніг, іній і
дощ?
а) одна;
б) дві;
в) три;
г) чотири;
д) шість.
Середній рівень (кожна правильна відповідь 0,5 бала)
Дайте відповідь «так» чи «ні».
4. Речовини можуть перебувати у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і
газоподібному.
а) Так;
б) ні.
5. Речовини можуть переходити з одного агрегатного стану в інший, при цьому
змінюється відстань між їх молекулами.
а) Так;
б) ні.
6. Речовини не можуть змінювати колір, запах, смак.
а) Так;
б) ні.
7. При охолодженні і нагріванні речовини переходять з одного стану в інший.
а) Так;
б) ні.
8. Немає тіл, що складаються з декількох речовин.
а) Так;
б) ні.
9. Навколо нас — понад 30 мільйонів різних речовин. Ще більше — утворених ними
сумішей. Їх можна об’єднувати в групи за спільними властивостями. У
запропонованих варіантах відповідей усі речовини і суміші по-своєму дивовижні. Але
одна з них — зайва. Яка?
а) пісок; б) цукор;
в) глина; г) крейда;
д) граніт.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь 1 бал)
10. Запишіть назви речовин, які найчастіше зустрічаються вдома на кухні (не менше
трьох).
__________________________________________________________________________
12. Закресліть назви предметів, що не належать до неживої природи.
Сонце, хмара, заєць, повітря, вода, клен, планета, пісок.
13. Підкресліть однією рискою назви тіл, а двома рисками — назви речовин.
Молочна кислота, кисень, вода, сталевий дріт, сталь, алюміній, вуглекислий газ, цвях.
Високий рівень (кожна правильна відповідь 1,5 бали)
14. Запишіть до таблиці назви тіл і речовин, з яких вони зроблені (виготовлені).
Тіло
Речовина
15. Наведи приклади тіл (не менше двох у кожному рядку).
Крихкі: ___________________________________________________________________
Пластичні: ________________________________________________________________
Пружні: __________________________________________________________________
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи вдалося успішно виконати всі завдання?
Використана література:
1. Володарська М. О. Природознавство. 4 клас (за підручником Т. Г. Гільберг, Т. В. Сак). — X. :
Вид. група «Основа», 2015. — 200 с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект»).
2. Ресурси мережі Інтернет.
Автор
galina.lisickaya
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
102
Размер файла
23 Кб
Теги
оновлена програма, природознавство 4 клас, контрольна робота
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа