close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Без наук – як без рук. «Казка про Мудрого Вчителя».

код для вставкиСкачать
Тема. Без наук - як без рук. "Казка про Мудрого Вчителя".
Мета: сприяти розвитку в учнів пізнавальних інтересів і здібностей; формувати розуміння того, що школа - це основа знань, основа благополуччя всієї країни й окремої родини; виховувати повагу до вчителів і їх праці.
Хід заняття
І. Вступна бесіда.
Щоранку в усіх містах і селах діти, яким виповнилося шість років, поснідавши і взявши портфель з підручниками й зошитами, поспішають до школи. Біжать до школи жваві першокласники. Усі вони приходять до школи, щоб учитися, одержувати нові знання. А навіщо дітям знання?
Узагальнення відповідей учнів.
Знання нам потрібні завжди. Скільки людина живе, стільки і вчиться. Без знання жодна людина не змогла б досягти своєї мети у виборі професії, не могла б прочитати цікаві книги...
А ви коли-небудь замислювалися над тим, щоб сталося, як би раптом зникли всі школи?
ІІ. Читання "Казки про Мудрого Вчителя"
ІІІ. Хвилинка осмислення прочитаного.
ІV. Обмін враженнями:
- Якою була країна, де жили розумні і працьовиті люди?
- Чому життя у цій країні процвітало?
- Чому люди вирішили, що їм уже не потрібне навчання?
- Як сприйняли діти звістку про те, що вже не треба вчитися?
- Чому почало занепадати життя у процвітаючій раніше країні?
- Про кого в часи нужди та голоду згадували люди?
- Чим закінчується казка?
- Чи звернули ви увагу на те, що в казці одне речення повторюється кілька разів? Яке це речення?
- Чому автор кілька разів повторював саме це речення?
З давніх часів люди високо цінують працю вчителя. Про вчителя, про школу, про науку і про навчання написано безліч віршів і пісень, складено прислів'їв, знято багато фільмів. Дитина з нетерпінням чекає, коли їй виповниться шість років і щасливі батьки приведуть її до школи. Від того, як дитина буде навчатися, часто залежить її майбутнє. Послухайте, як чекають діти зустрічі зі школою.
V. Читання віршів про школу.
VІ. Робота з кросвордом "Школа"
Якщо правильно запишемо всі слова по горизонталі, то у виділеному вертикальному стовпчику прочитаємо слово, дуже важливе для кожного учня.
1. У чому учні виконують письмові завдання?
2. Що є найкращим помічником учні в навчанні?
3. На чому пишуть крейдою?
4. Хто навчає учнів у школі?
5. Як називається кімната, в якій у школі проводяться уроки?
Ключове слово - школа.
зошиткнигадошкаучительклас
VІІ. Робота з прислів'ями.
* Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
* Знання за плечима не носити.
* Яке старання - таке навчання.
* Поспішиш - людей насмішиш.
* За вченого трьох невчених дають, та й тих не беруть.
* Вік живи - вік учись.
* Без муки нема науки.
* Азбука - до мудрості сходинка.
* Добре того вчити, хто слухає.
* Не кажи, чого навчився, а кажи, що узнав.
* Гарні знання ліпші всякого багатства.
* Красний птах пір'ям, а людина знанням.
* Не розумного вчити - що в бездонну бочку води лити.
* Не соромно не знати, соромно не вчитися.
* Вчись змолоду, під старість не будеш знати голоду.
* Читання - найкраще навчання.
* Поважай вчителя, як своїх батьків.
* Не кажи "не вмію", а кажи "навчусь".
* Від науки міцніють і розум, і руки.
VІІІ. Підсумок заняття.
Уявіть, що ви потрапили в країну, про яку слухали казку. Що б ви порадили її мешканцям?
Казка про Мудрого Вчителя
В одній далекій країні жили розумні та працьовиті люди. Змалечку вони гарно вчилися, тому добре розбиралися в техніці. Винаходили багато корисних машин. На їхніх полях працювали трактори й комбайни, заводи були обладнані різними конвеєрам та автоматами. Скрізь були встановлені комп'ютери, які виконували за людей будь-яку складну роботу.
І тільки в школі старий Мудрий Вчитель учив дітей читати книги й самотужки розв'язувати складні задачі.
Країна процвітала, з кожним роком з'являлися нові машин
й автомати, що працювали замість людей. У кожному домі б
достаток та благополуччя. Із часом люди працювали все менш
й менше. А навіщо працювати, коли за них усе можуть зроби
ти машини? На хлібозаводі автоматичне обладнання випікало
хліб, у лікарнях виконувало лазерні хірургічні операції, на кіностудіях знімало комп'ютерні фільми. Композиторів і тих замінили комп'ютери. І навіть поетів...
І тільки в школі, як і раніше, старий Мудрий Вчитель учив дітей читати книжки й самотужки розв'язувати складні задачі. Люди все частіше замислювались: а чи треба дітям учити таблиці множення, якщо вони є в комп'ютері? Чи треба вміти грамотно писати, якщо це може зробити комп'ютер? Чи треба вчитися читати, якщо все можна побачити у тому ж комп'ютері? Вони прийшли до Вчителя й сказали, що їм вже не потрібна його допомога.
Нічого не відповів Вчитель. Мовчки зібрав свої книжки й пішов геть.
Радості дітей не було меж: робити нічого не треба, тільки натисни на клавіші, і перед тобою все, що заманеться.
Минув час. Підростало нове покоління людей.
І ось стали люди помічати: то одна, то інша машина починала виходити з ладу, то один, то інший комп'ютер "зависав", і скільки не натискуй на клавіші - результату жодного! Що ж робити? Треба ремонтувати техніку, але люди не могли навіть прочитати інструкцію. Де вже братися до ремонту!
Життя в країні занепало. На полях зупинилися трактори, завмерли заводи, стихла музика. У домівках оселилися нужда та голод.
І тоді хтось згадав про Мудрого Вчителя. Довго шукали його, а коли знайшли, поклонилися низько, попросили повернутися й принести свої книжки. ...Сплили роки. Знову процвітала країна, повернувся в оселі добробут, заколосилися пшеничні ниви, загули заводи, зацвіли сади.
А в старенькій школі Мудрий Вчитель учив дітей читати й самотужки розв'язувати складні задачі.
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
462
Размер файла
49 Кб
Теги
без, казка, рук, мудрого, про, вчителя, наук
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа