close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Риси твого характеру. Наполегливість, сміливість. «Казка про двох мишенят.

код для вставкиСкачать
Тема. Риси твого характеру. Наполегливість, сміливість. "Казка про двох мишенят".
Мета: формувати в дітей наполегливість; виховувати наполегливість у своїх силах, бажання братися до роботи і не боятися труднощів; розвивати любов до навколишнього світу.
Хід заняття
І. Вступна бесіда.
Чи доводилося вам бути в такій ситуації: вам хочеться щось зробити, а ви боїтеся, що нічого не вийде, і навіть не починаєте робити? Напевно, так. Ви слухали, як мама читає казку, й думали: "Я так не зумію", - чи дивилися, як тато ремонтує ваш велосипед, і теж думали: "В мене так не вийде".
Зараз ми прочитаємо твір про хлопчика, який теж усього боявся, а ви подумайте, що допомогло йому змінитися.
ІІ. Читання "Казки про двох мишенят"
Хвилинка осмислення прочитаного.
Обмін враженнями.
- Яким був Костик до того, як прийшов до школи?
- Чому він не починав писати в зошиті?
- Про кого розповіла казку вчителька?
- Що знайшли мишенята в коморі?
- Яке нещастя з ними сталося?
- Як реагувало на це перше мишеня?
- А що зробило друге мишеня, щоб урятуватися?
- Що допомогло другому мишеняті врятуватися?
- Подумайте, які риси характеру потрібні людині, щоб досягти своєї мети?
ІІІ. Узагальнення відповідей дітей.
У кожної людини з дитинства є заповітні мрії. Хтось мріє стати в майбутньому інженером, хтось - лікарем, а хтось - космонавтом. Але скільки б ви не мріяли, якщо не будете наполегливо працювати, мрія так і залишиться мрією.
Кожна людина може досягти успіху, якщо буде впевнено, наполегливо йти до своєї мети. Не бійтеся починати, сміливо беріться до справи, і ви все зможете. Вірте у свої сили!
ІV. Підсумок заняття
- Про які риси характеру ми сьогодні розмовляли?
- Чому потрібно бути наполегливим?
- Які риси характеру потрібні людині, щоб досягти своєї мети? (наполегливість, працьовитість, хоробрість, впевненість у своїх силах, старанність і т.д.)
- Намалюйте малюнок до прочитаного оповідання.
Казка про двох мишенят
Костик усього боявся. Ні, не подумайте, що він був боягузом.
Просто, дивлячись, як інші діти щось роблять, він думав, що сам так ніколи не зуміє, і боявся навіть спробувати. От побіжать діти до ставка купатися. А Костик сидить на березі, дивиться на товаришів, що плескаються у воді, плавають і наввимашки, і на спині, а хто - просто "собачкою". "У мене ніколи так не вийде, не навчусь я так гарно плавати", - зітхає Костик і навіть у воду не заходить. Увечері Оленка, розклавши на столі олівці та фарби, малює якихось чудернацьких звірів. Костик спостерігає за сестрою і думає: "Як це в неї здорово виходить? От би мені так навчитися!" Він бере пензлика, вмочує у фарбу, підносить руку до аркуша. З пензлика раптом падає на білий аркуш велика зелена пляма.
-Ну от, я так і знав, - Костик кладе пензлика й виходить із кімнати. У вересні Костик уперше прийшов до школи. На уроці письма вчителька пояснила, як писати палички, щоб вони були рівненькі, і діти взялися до роботи. А Костик сидів над чистим зошитом і навіть не брав ручки в руки.
- Чому ти не працюєш? - зазирнувши в його зошит, спитала вчителька.
- У мене так гарно не вийде, я тільки зошит зіпсую, - тихенько відповів Костик, і на його очі навернулися сльози.
Учителька погладила Костика по русявій голівці й звернулася до класу:
-Діти, покладіть ручки, відпочиньте і послухайте казочку, яку мені в дитинстві розповідала бабуся.
Було собі двоє мишенят. Були вони веселі та кмітливі. Цілими днями бігали, шукаючи поживи, і завжди щось знаходили - то зернинку, то окраєць хлібця, то ще щось. А одного разу залізли вони до комори і, побачили там глечика зі сметаною, з якого дуже смачно пахло. Мишенята будь-що вирішили поласувати сметанкою. Довго намагалися вони вилізти по гладенькому глечику нагору і, нарешті, їм це вдалося. Та глечик був неповний і, щоб дістати до сметани, мишенята перехилились через його край, не втримались і попадали в сметану.
-Це кінець, - подумало перше мишенятко, - я ніколи звідси не виберусь! - воно навіть не намагалося вибратися з глечика й одразу ж потонуло.
А друге мишеня подумало:
-Не може бути, щоб я отак пропав, я обов'язково звідси виберусь! - І воно стало щосили бити лапками, намагаючись випливти на поверхню.
Сметана була густою, й вибратися з неї, справді, було дуже важко. Але мишеня не втрачало надії. Воно било й било лапками і через те не тонуло, тримаючись на поверхні. Пройшов якийсь час, і завдяки старанням мишеняти в глечику із сметани збилася тверда грудочка масла. Мишеня легко вискочило на неї і вистрибнуло з глечика, не забувши до того ще й відгризти шматочок масла. Ось така історія трапилася з мишенятами, - закінчила свою розповідь учителька й посміхнулася до Костика.
-Я зрозумів, це ви для мене розповіли! - сказав Костик і взяв у руки ручку. - Я все зумію. Ось побачите!
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
635
Размер файла
34 Кб
Теги
сміливість, двох, характеру, наполегливість, казка, мишенята, про, риси, твого
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа