close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Стосунки з однокласниками. Оповідання «Портфель».

код для вставкиСкачать
Тема. Стосунки з однокласниками. Оповідання "Портфель".
Мета: сприяти формуванню у дітей культури спілкування; виховувати почуття колективізму, розвивати бажання робити добро.
Хід заняття
І. Читання оповідання "Портфель"
ІІ. Хвилинка осмислення прочитаного.
ІІІ. Обмін враженнями:
- Якою була новенька учениця?
- Що здивувало учнів у її поведінці?
- Чому Ніна не розлучалася зі своїм портфелем?
- Який випадок стався з портфелем Ніни?
- Хто допоміг Ніні знайти портфель?
- Як змінилася поведінка Ніни після цього випадку?
- Чи сподобалася вам поведінка Ніни спочатку? Чому?
Недовіра до людей - це негативна риса характеру. Якщо ти нікому не довіряєш, той тобі вірити не будуть. Звичайно, не можна довіряти всім підряд. Не можна залишати без нагляду свої речі в місцях, де є незнайомі люди, наприклад на вокзалі, в парку відпочинку, в магазині. Тут потрібна увага і обережність, бо люди трапляються різні. Але у своєму колективі недовіра може навіть викликати образу товаришів, адже кожен з однокласників може подумати, що недовіряють саме йому.
Справжні друзі мають довіряти один одному.
Подумайте, чи в нашому класі однокласники - справжні друзі? Чи можна довіряти кожному? Якщо так, то наш клас, - справді, дружній колектив.
У народі з давніх-давен цінувалися дружба та довіра до людей. Згадайте приказки або прислів'я про дружбу.
ІV. Робота з прислів'ями.
* Без друзів жити - самому собі горе робити.
* Без біди і друга не пізнаєш.
* Друг пізнається в біді.
* Віра у друга солодша за мед.
* Вірний друг кращий сотні слуг.
* Горе на двох - півгоря.
* Радість на двох - дві радості.
* Дерево живе корінням, а людина друзями.
* Добре братство краще багатства.
* Легше друга загубити, ніж знайти.
* З ким поведешся, того й наберешся.
* Людина без друзів - що дерево без коріння.
* Сам пропадай, а товариша визволяй.
* Нема друга - шукай, а знайшов - бережи.
V. Робота з кросвордом "Шкільний"
1. У ньому лежать олівці та ручки.
2. Ним малюють і креслять.
3. Нею пишуть.
4. У ньому виконують класні і домашні роботи.
5. Ними розфарбовують малюнки.
6. Ним склеюють.
7. За її допомогою креслять прямі лінії.
8. За його допомогою креслять коло, круг.
Ключове слово - портфель.
пеналолівецьручказошитфарбиклейлінійкациркуль
VІ. Підсумок заняття
- Сьогодні ми говорили про шкільний колектив. Якою ж повинна бути людина, щоб їй було добре жити в колективі?
- Що б ви хотіли сказати Ніні, якби довелося з нею зустрітися?
Портфель
Після зимових канікул до нашого класу прийшла нова учениця - Ніна Пилипченко.
Ніна була гарненькою дівчинкою: акуратно заплетеш чорняві косички, чистеньке платтячко, начищені черевички. Правда, поводилась вона трішки дивно - ні з ким не намагалась подружитися, а коли на перерві до неї підходили дівчатка, щось розпитували чи розповідали, вона мовчки відходила, не відповідаючи.
Але найдивнішим було те, що вона не розлучалася зі своїм портфелем. Продзвенить дзвоник на перерву, всі діти з класу вибігають, а Ніна виходить, тримаючи в руці портфель. Дівчатка їй пояснюють^ що це ж тільки перерва, потім ми знову до класу повернемось, навіщо ти за собою той портфель тягнеш? А вона тільки міцніше його тримає й мовчить.
Галина Петрівна якось затримала Ніну в класі, запитала, чому вона з портфелем не розлучається. Ніна спочатку мовчала, а потім призналася:
-Я боюся, що хтось його забере, як мене в класі не буде.
-Як це - забере? - здивувалася вчителька. - У нас діти чужих речей не чіпають.
Ніна промовчала, але портфель в класі все одно залишати стала. Отак і ходила з ним скрізь - і в їдальню, і в актовий з; навіть у туалет його з собою несла.
Діти спочатку дивувалися, а потім звикли і вже не звертали уваги на дивну поведінку однокласниці.
Та ось одного разу після великої перерви на уроці читання коли вчителька сказала, щоб усі відкрили підручники й прочитали новий вірш, Ніна раптом підняла руку й голосно вигукнула:
-У мене портфель пропав!
Усі здивовано подивились на Ніну: як це - пропав? Та вона із ним не розлучалася, скрізь із собою носила!
-Згадай, куди ти з ним на перерві ходила, - Галина Петрівна намагалася заспокоїти Ніну, але та нічого не чула і вже плакала голосно, на весь клас.
Тоді вчителька попросила Сашка й Дмитрика пошукати портфель. Хлопці вибігли з класу, а діти намагалися втішити Ніну, яка плакала все голосніше.
За кілька хвилин Сашко з Дмитриком повернулися до класу, тримаючи в руках Нінин портфель.
- Ось він! Знайшовся!-радісно вигукнув Сашко.
- Де ж він був? Де ви його знайшли?! - наперебій запитували діти.
- В їдальні біля столика валявся,- поважно відповів Дмитрик, повертаючи портфель Ніні,- ти ж його після сніданку сама там залишила!
- І ніхто його не забрав? - схлипуючи спитала Ніна й міцніше притиснула до себе портфель.
- А кому він потрібен? Це ж твій портфель, хто ж його може забрати? - Дмитрик здивовано потиснув плечима й рушив на своє місце.
Нічого не відповіла Ніна. Але з того часу більше на перервах не носила за собою свій портфель.
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
1 083
Размер файла
53 Кб
Теги
однокласниками, оповідання, стосунки, портфель
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа