close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Подорож у країну знань.

код для вставкиСкачать
Тема. Подорож у країну знань.
Мета. Закріплювати знання дітей, набуті на заняттях з математики, навчання грамоти; розвивати кмітливість, математичне мислення, пам'ять. Виховувати увагу, зосередженість, рішучість, самостійність у виконанні завдань.
Обладнання. Кольорові вагончики на кожну парту (7 штук), поїзд, картки до
ігор "Кольорова квітка", "Будиночок", "Подарунок", "Увага!", площинне зображення геометричних фігур.
Хід заняття
І. Організація учнів до заняття.
Треба дружно привітатися "Добрий день"
Дружно весело сказати "Добрий день"
Вліво, вправо повернутися
Один одному всміхнутись
"Добрий день", "Добрий день", "Добрий день".
ІІ. Повідомлення теми заняття.
Сьогодні на занятті ми з вами помандруємо у країну знань, а допоможе нам в цьому... Ану самі відгадайте.
"Один з дугою тягне всіх за собою".
- Так, це поїзд. У нас у групі теж є поїзд, і він чарівний.
- Ми з вами вже не раз говорили, коли вивчали віршики про цифри, що вони можуть позначати. І сьогодні ще раз поговоримо про число і цифру 7.
- Чого є лише 7? (7 кольорів веселки, 7 днів тижня)
- Назвіть кольори веселки.
- Подивіться, який він красивий, цей поїзд... Але де ж вагончики? Здогадались, вони вирішили сховатись. Ось ми зараз назвемо дні тижня й вагончики з'являться. Треба назвати дні тижня по порядку. Називає дні тижня 1-2 дитини.
- Назвіть, який сьогодні день?
- Який день буде завтра?
- Який день був вчора?
- Який перший день тижня?
- Молодці. Ви правильно відповідали на запитання. Отже, наші вагончики будуть позначати дні тижня.
- Але де ж вагончики?
- А вам, діти, мабуть, цікаво дізнатись, що сховано під серветками на ваших столах?
Діти знімають серветки. Перед кожною дитиною в коробці вагончики з різним завданням.
- Так, перед вами лежать вагончики, які позначають дні тижня. У нас є поїзд... Ой, а я здогадалась! Якщо ми з вами будемо правильно виконувати завдання, то й з'являться наші вагончики-дні. Коли ми виконаємо всі завдання, поїзд-тижневик відвезе нас до бабусі-казки.
а) - Який перший день тижня? (Понеділок).
- Візьміть вагончик-понеділок, він позначений червоним, тому що це перший колір веселки, подивіться на зворотний бік. Яке завдання ви повинні виконати?
- Так, треба викласти квіточки з пелюсток, а для цього нам знадобляться ваші знання з математики. Треба скласти квіточку так, щоб пелюсточки-цифри знаходились на своєму місці від 1 до 10.
Діти виконують завдання. Вихователька схвалює дітей.
- Яка гарна квітка і так пелюсточки-цифр на своїх місцях. Вихователь виставляє на дошці вагончик-день.
- Ось і з'явився наш перший вагончик-день.
б) - Яке завдання надає вівторок? Якого кольору вагончик? (оранжевий)
Діти повертають на другий бік, знайомляться із завданнями.
До нашої подорожі приєднується незвичайний хлопчик. А знаєте чому цей хлопчик незвичайний? Тому що він складається з геометричних фігур. Отже ваше завдання: з яких геометричних фігур складається хлопчик?
Коли діти виконають завдання, вихователь схвалює дітей і виставляє на дошці вагончик-день.
- Ось вже два вагончики. І нам не буде тісно мандрувати.
в) - А зараз який день нас чекає? (Середа).
- Якого кольору вагончик? (Жовтий).
- Давайте згадаємо, що нагадує жовтий колір в дорожньому русі? (Увага! Приготувались!).
- А зелений колір? Червоний?
- Ось вам і наступне завдання. Я буду показувати картки відповідного кольору. Якщо я покажу картку зеленого кольору - ви повинні зробити крок вперед, якщо покажу картку жовтого кольору - повинні підняти праву руку, а якщо я покажу картку червоно кольору ви повинні зробити крок назад.
Діти виконують завдання. Вчитель виставляє на дошці вагончик-день.
- Діти наші уважні, бо знають кольори дорожнього руху.
- Вже половину шляху ми проїхали, залишилось ще стільки ж.
г) - Який наступний день тижня? (четвер). Візьміть вагончик-четвер, він зображений яким кольором? (зеленим)
- Що вона нам пропонує зробити?
- Так, вам потрібно розв'язати приклади.
А це будуть задачки-віршики.
У лісочку на пеньочку
Я знайшла аж три грибочки.
Ну, а потім ще чотири.
Скільки разом? Полічили? (7)
**********
10 ромашок у саду ростуть,
4 з них уже цвітуть.
Скільки ще не розцвіли?
Як би ви відповіли? (6)
Щоб дізнатися, скільки нам ще залишилось їхати до бабусі-казки, допоможе нам ось така задачка-віршик.
Є у горобчика 7 малят,
Неслухняних горобенят.
На обід їх мати жде.
Чотири прилетіли.
А скільки де? (3)
Вихователь схвалює дітей і виставляє вагончик-день.
ґ) - Настав день тижня. Який? (П'ятниця).
- Взяли вагончики, подивились на завдання. Якого він кольору? (блакитного)
- Так, зараз ми з вами трішки розімнемося. Діти виконують завдання-фізкультхвилинку.
Вже стомилися ми трішки,
Вийдем, діти, на доріжку.
Наші ручки: раз-два-три,
Ось голівонька стомилась,
Вліво-вправо нахилилась:
Раз-два-три.
Будем пальчики стискати,
Будем знову працювати.
- От ми з вами й розім'ялись. У нас вже п'ять вагончиків. Весело з вами мандруємо.
Вчитель виставляє на дошці вагончик-день.
д) - Який шостий день? (Субота).
- Що ви бачите на зворотному боці вагончика? (Будинок).
Вихователь звертає увагу дітей на макет будинків.
- Гра "Будуємо будинок"
Уявіть собі, що ми будуємо будинок. Стіни і дах уже є, починаємо домальовувати частини будинку, в назвах яких є звуки [р], [р'] (двері, рама, труба, ручка, веранда, димар, перила...) Біля будинку посадимо дерева і квіти, у назвах яких є звуки [р], [р']. (береза, горобина, груша, ромашка, троянда, чорнобривці).
Вчитель виставляє на дошці вагончик-день.
е) - Скоро вже наша зупинка. Який останній день в тижні? (Неділя).
- Що ми робимо в цей день? (Відпочиваємо).
- Так, скоро ми приїдемо до бабусі-казки на відпочинок. Але якось незручно без подарунків. Що нам підказує вагончик-день? (Намалювати).
- От і добре, приготуємо малюнки для бабусі. Треба з'єднати лінією цифри-крапки від 1 до 10 й одержите цікаві малюнки.
Діти виконують завдання. Вихователь виставляє останній вагончик.
- Які ви молодці.
- А ось і зупинка, виходить пора. Скоріше, скоріше виходь, дітвора! Нас вже бабуся-казка зустрічає.
ІІІ. Казкова зупинка.
Вчитель. Діти, подивіться яка гарна ця книга казок. А ви хочете довідатись, що в середині цієї книжки, які казочки там живуть?
Вчитель хоче відкрити книгу, але вона не відкривається, бо закрита на замок.
- Діти, щоб відчинити цю чарівну книгу, нам потрібно відкрити замок, у мене є ключ, але лише його частинки, тобто нам потрібно його скласти.
Діти виконують завдання. Чарівна книга відкривається. Вихователь дістає з книги конверт.
а) Загадка.
Хто тікав від діда й баби, Не сидів він на вікні, А зустрівся з зайченятком Й ну співать йому пісні?
(Колобок).
- Скількох тварин зустрів Колобок?
- А з ким йому не пощастило?
- На яку геометричну фігуру схожий колобок? (Круг).
Вчитель виймає з книги наступний конверт.
б) Загадка.
Що за хатка є у лісі, Вся ворушиться, дрижить, Де не взявсь, кабан біжить, Тут і вовк іде й ведмідь, Й кожен в хатці хоче жить. Так вже тісно їм усім - Ось-ось-ось порветься дім. Що за дім такий лежить, І ворушиться й дрижить?
(Рукавичка).
- Скільки звіряток жило в рукавичці? (Багато).
- А в дійсності, чи могли вони поміститися в рукавичці? А чому?
Засиділись в царстві казки. Щось не хочеться сидіти, треба трохи відпочити.
в) Фізкультхвилинка "Зайчатка". Руки-лапки розвели,
Догори їх підняли,
Кулачками покрутили,
Разом руки опустили,
Опустились на коліна, Хай рівненькі будуть спини. Головою покрутили, Вправо, вліво подивились.
Лапки-ніжки підтягли, І руками обняли.
Піднялися, рівно стали,
Нахилилися помалу,
Нижче, нижче, як один,
Щоб дістатись до морквин. Вихователь виймає з книги третій конверт.
г) - Дітки, а в якій казочці зайчика образили, він сидів на пеньку і плакав? (Коза-дереза).
- Хто його образив? Як?
- Яку пісеньку співала коза?
- Хто допоміг зайчику? (Рак).
- Що він зробив з козою?
ґ) Вчитель зачитує загадку про ріпку. На городі виростала, сили набиралась,
А потім достигла, великою стала.
Став дід тоді всіх гукати:
- Час нашу красуню рвати.
(Ріпка)
Бесіда за змістом казки.
- Що посадив дід?
- Яка виросла ріпка?
- Коли ріпка достигла, кого покликав дід тягнути ріпку?
- Скільки героїв допомагало тягнути ріпку? (Багато).
- Скільки ріпок виросло? (Одна).
- Порівняємо по висоті діда і внучку. (Дід високий, а внучка низька).
- Ось і казочкам кінець, а хто слухав - молодець!
ІV. Підсумок заняття
- Що ми сьогодні робили на занятті?
- Куди подорожували?
- Що вам найбільше сподобалося?
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
594
Размер файла
1 456 Кб
Теги
країна, подорож, знань
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа