close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

РМ. Усний переказ тексту за складеним планом (5 кл.)

код для вставкиСкачать
Мета. Поглибити знання учнів про текст,його будову. Формувати вміння визначати мікротеми, тематичні речення, слова, складати план тексту, переказувати зміст. Розвивати комунікативну та мовленнєву компетентності. Виховувати культуру усного мовлення,
Тема. РМ. Усний переказ тексту за складеним планом
Мета. Поглибити знання учнів про текст,його будову. Формувати вміння визначати мікротеми, тематичні речення, слова, складати план тексту, переказувати зміст. Розвивати комунікативну та мовленнєву компетентності. Виховувати культуру усного мовлення, любов до рідного краю.
Обладнання: текст переказу, ілюстрації до тексту, візуалізація поезії А. Малишка "Стежина"
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми та мети уроку. III. Мотивація навчальної діяльності
1. Слово вчителя
У кожної людини в житті багато доріг. Та всі вони починаються з маленької стежинки, що веде від батьківського порогу у великий непізнаний світ Перегляд презентації візуалізація поезії А. Малишка "Стежина"
IV. Актуалізація опорних знань
1. Експрес-опитування
- Що таке текст?
- Які ознаки тексту?
- Що виділяємо в тексті?
V. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
1. Читання учнями тексту "Стежинка"
Стежинка
Якщо дружити зі стежинкою, то вона багато цікавого розповість. Одного ранку Тетянка вийшла на подвір'я, а стежинка неначе взяла її за руку і повела за собою.
Опинилась Тетянка на городі. Довкола картопля цвіте біло й рожево, соняхи в золоті бубни вигупують. Зелений огірочок виповз із грядки на стежинку: а що тут робиться? Квасоля пишається на високих ніжках, їй звідтіля все видно. А гарбуз сховався під лапатим листям - щоб сонце не напекло.
Через стежинку снують мурашки. Такі малі, а тягнуть більші за себе гілочки й бадилинки. Тетянка знає, що під старою грушею вони будують собі дім.
А ось в повітрі золоті цяточки блискають. Це бджоли летять по мед: на город, у садок, у поле.
Веде стежинка Тетянку та все розказує. Уже й город скінчився. Що ж там далі? Аж тут бабуся кличе онучку до хати. Не хочеться Тетянці повертатися, але треба слухатися.
Ну що ж, вона завтра зі стежинкою знову піде подорожувати. 2. Бесіда за змістом
- Доведіть, що це текст.
- Про що йдеться в ньому?
- Куди пішла дівчина?
- Що вона побачила?
- Кого зустріла на своєму шляху?
2. Робота за ілюстраціями (додаток№1)
3. Словникова робота
Соняшник, золоті бубни, гарбуз, мурашки, бадилинки, бджоли.
4. Визначення мікротем, тематичних речень, слів.
Стежинка багато цікавого розповість. Одного ранку Тетянка вийшла на подвір'я. Опинилась Тетянка на городі. Через стежинку снують мурашки. Це бджоли летять по мед. Уже й город скінчився. Аж тут бабуся кличе онучку до хати. Вона завтра зі стежинкою знову піде подорожувати. 5. Складання логічного ланцюжка. Робота в парах
Стежинка - Тетянка - город - мурашки - бджоли - скінчився - бабуся - знову подорожувати.
6. Складання плану тексту. Робота в групах
7. Читання складеного плану
8. Переказ тексту за планом
VI. Підсумок уроку
1. Алгоритм роботи з текстом
Текст - мікротеми - тематичне ресення - тематичне слово - план. VII. Домашнє завдання
Складіть продовження пригод Тетянки. Розповідь почніть почніть словами "Другого дня стежинка повела Тетянку..."
Додаток №1
Автор
Елена Гришко
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
584
Размер файла
135 Кб
Теги
переказ, планов, складеним, усний, текст
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа