close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

ВЕСЕЛКА ЗДОРОВ'Я

код для вставкиСкачать
Часовоярська загальноосвітня школа I- III ступенів №15
Артемівської міської ради Донецької області
Учитель початкових класів Якименко Світлана Володимирівна
2012рік
Урок з використанням ІКТ
Тема. Веселка здоров'я. В.Сухомлинський"Усмішка"
Мета: розширювати знання учнів про творчість українського педагога і письменника В.Сухомлинського; розвивати увагу,образне мислення, удосконалювати вміння визначати зміст твору за схемами-малюнками, вибірково читати; збагачувати словниковий запас; формувати комунікативну,інформаційну,здоров'язбережувальну компетентність; виховувати в учнів взаємоповагу, доброзичливе ставлення до оточуючих Обладнання: портрет В. Сухомлинського, "Веселка здоров'я",картки для групової роботи,кольоровий папір, ножиці, кошик з яблуками
ІКТ. Мультимедійний проектор, презентація "Веселка здоров'я"
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Емоційне налаштування. Наш девіз: "Ми - найкращі, ми -згуртовані, ми - старанні, ми-усміхнені"
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
1. "Загадкова стрічка" (учениця загадує загадку про веселку)
Тільки дощик прошумів За лужком, за лісом, Хтось у небі рушничок Вишитий повісив. Хто вгадає з діточок, Що воно за рушничок?
- Саме з веселкою пов'язана тема нашого уроку. Сьогодні ми спробуємо зі звичайної райдуги, яка намальована на дошці, зробити ВЕСЕЛКУ ЗДОРОВ'Я. Для цього ми попрацюємо в групах і прочитаємо оповідання В.Сухомлинського "Усмішка".
Проблемне питання:
- Чи може усмішка людини вплинути на здоров'я ?
(відповіді учнів)
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ТА МОТИВАЦІЯ ЗНАНЬ
1.Вправа "Вибір дороги" (Слайд № 2)
Уявіть, що ви потрапили до казкового лісу. Перед вами відкрився вказівник з трьома дорогами:
* направо підеш-багато золота знайдеш, але все здоров'я втратиш;
* наліво підеш - половину золота знайдеш, й половину здоров'я втратиш;
* прямо підеш-нічого не знайдеш, але здоров'я збережеш.
- Який шлях оберете ви? Чому?(Обговорення у групах)
- 2.Групова робота
1)Обговорення
2)Виступи лідерів
- Я і не сумнівалася, що ви оберете правильний шлях, що дозволить зберегти здоров'я. Далі я пропоную зі звичайної райдуги, яка намальована на дошці, зробити ВЕСЕЛКУ ЗДОРОВ'Я. Для цього ми прикрасимо її яскравими зірочками, які знаходяться у вас на партах. Але спочатку треба виконати запропоновані на ній завдання. 3. Групова робота. "Пошук рішення"
- Що повинна робити людина для того, щоб бути здоровою?
1група.
Повноцінно харчуватисяЗагартовувати свій організмЛінуватися
2 група.
Займатися фізкультурою і спортомДотримуватися правил гігієниБути постійно невдоволеним
3 група.
Дотримуватися режиму дняВживати вітаміни та медБути злим
4 група.
ПосміхатисяПалити цигаркиЇсти багато солодощів
1) Робота за картками
2) Обговорення
3) Вибір ознак здоров'я 4) Виступи представників груп
5) Кріплення зірочок до веселки
6) Перевірка (Слайди №3-6)
4.Вправа "Питання-Відповідь"
- Що ще допомагає нам зберігати й зміцнювати здоров'я?
Відповіді учнів:
1 учень.Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи й звіра.
Нехай живе ця істина стара:
Людина починається з добра!
ІІ учень.Хто живий - той мусить жити-
Вірно це, і це не "ніби",
Тож подайте всім, хто просить,
Хоч малий окраєць хліба!
ІІІ учень.Причастуймо милосердям
Тих, хто прагне чистослова,
Треба жити з добрим серцем,
Треба жити у любові!
* Фізкультхвилинка (Слайди №7-14)
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за оповіданням В.Сухомлинського "Усмішка"
1. Слово про В. О. Сухомлинського 2.Словникова робота (Слайди № 15-19)
ПОЧИМЧИКУВАЛА - ПІШЛА
ТУПАЛА - СТУПАЛА З ГЛУХИМ ЗВУКОМ БРОВИ НАСУПЛЕНІ -СЕРДИТИЙ, НЕВДОВОЛЕНИЙ ВИД ЛЕТІВ ПОВАГОМ-ПЕРЕСУВАВСЯ В ПОВІТРІ ЗА ДОПОМОГОЮ КРИЛ ЗАТЬМАРИВСЯ-СТАВ СУМНИМ, ПОХМУРИМ,ЗАЖУРЕНИМ; ЗАСМУТИВСЯ ЦІПОК - ПАЛИЦЯ
3.Методика "Реакція читача". Вправа "Порушена послідовність"
Текст розділений на 4 частини (1 частина для кожної групи).
Учням пропонується за слайдом презентації з'ясувати послідовність частин оповідання.
1 група - ІІ частина (Слайд №21)
Усміхалася дівчинка й тупала за метеликом. Він летів повагом, не поспішаючи. Коли це дівчинка побачила діда. Він ішов їй назустріч. Погляд його був похмурий, брови насуплені, в очах - злість. Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. Вона сподівалася: ось зараз і він усміхнеться.
Невже в такий радісний день можна бути похмурим і непривітним? Уже в глибині її душі піднялася маленька хвиля страху, але вона усміхалась, вона несла назустріч дідові свою усмішку й закликала його: "Усміхніться й ви, дідусю!"
2група - ІV частина (Слайд №23)
Дівчинка йшла собі луками далі. Її серце затремтіло, коли вона побачила - знову назустріч хтось іде. Придивляється - аж то бабуся, з ціпком старенька дибає.Дівчинка насторожилась і запитливо глянула в її очі. Бабуся усміхнулась. І такою доброю та щирою була усмішка, що цілий світ навколо дівчинки знову ожив, заграв, заспівав, переливаючись різними барвами. Мов маленькі сонця, знову заясніли кульбабки, задзвеніли бджоли й джмелі, заграв на срібних струнах жайворонок.
3група - І частина (Слайд №20)
Був сонячний травневий ранок. На зелених луках, що починалися одразу ж за селом, розквітнули жовті кульбабки, дзвеніли бджоли й джмелі, в блакитному небі грав на срібних струнах жайворонок.
Цієї тихої ранкової хвилини з хати вийшла маленька дівчинка. У неї були блакитні очі, біле, мов спіла пшениця, волосся. Вона почимчикувала зеленими луками. Побачила барвистого метелика й усміхнулась, їй стало так радісно, що захотілося, аби цілий світ бачив її усмішку. 4група - ІІІ частина (Слайд №22)
Та дід не усміхнувся. Погляд його залишався похмурим, брови - насупленими, очі - злими.Страх оволодів серцем дівчинки. Усмішка погасла на її лиці. І тої ж хвилини їй здалося, що затьмарився, спохмурнів цілий світ. Зелений луг посірів. Жовті сонечка кульбабок перетворилися на фіолетові плями, блакитне небо стало блідим, а срібна пісня жайворонка тремтіла, мов той струмок, що ось-ось помре.
Дівчинка заплакала. За хвилину дід уже був далеко. Вона бачила тепер його спину, але й спина здавалася їй злою і непривітною.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Читання всіх частин оповідання
2.Вправа "Питання-Відповідь"
- Якої пори року відбуваються події?
- Назвіть героїв оповідання.
- Чому усміхалась дівчинка?
- На що сподівалась дівчинка при зустрічі з дідом?
- В який час усмішка на лиці дівчини погасла?
- Чому дівчина заплакала?
- Які почуття, на вашу думку, оволоділи дівчинкою?
3. Вибіркове читання
Знайдіть: 1) опис дівчинки;
2) її думки при зустрічі з дідом;
3) опис діда;
4)як спохмурнів цілий світ;
5)зустріч з бабусею.
Підсумок за проблемним питанням:
- Чи може усмішка людини вплинути на здоров'я ?
(відповіді учнів)
4. Вправа "Моя усмішка"
Учитель пропонує учням намалювати та вирізати з кольорового паперу "усмішку" і показати її один одному.
5. Вправа "Незакінчене речення"
Лише здорова людина може...
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
- Яке оповідання читали?
- Яке значення для людини має усмішка?
- Що сприяє збереженню здоров'я ?
Дівчата.Лиш посмішка єдина,
Лиш ніжний погляд крадькома
І розумієш - ти людина,
Створена для любові і добра...
Хлопці.Хай добро перемагає всюди в нашому житті.
І повсюди сонце сяє для всіх мешканців Землі!
(Учитель дякує за роботу, бажає здоров'я, пригощає учнів яблуками)
Автор
Svitl@n@
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
119
Размер файла
5 297 Кб
Теги
веселка, здоров
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа