close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

урок Подорож Капітошки

код для вставкиСкачать
 Відділ освіти
Веселівської районної державної адміністрації
Веселівська районна різнопрофільна гімназія Відкритий інтегрований урок
з математики та художньої праці у 1 класі
" Подорож Капітошки" Підготувала вчитель початкових класів
Єрмакова Лариса Вікторівна 2008- 2009 н.р.
Тема:
Закріплення таблиць додавання та віднімання чисел в межах 10
Створення композиції із паперу в техніці орігамі
Мета: - вдосконалювати вміння учнів додавати та віднімати в межах 10; вчити складати та розв'язувати прості задачі; вдосконалювати вміння працювати з папером;
- розвивати обчислювальні навички учнів; вміння працювати в групах та парах;
- виховувати в учнів доброзичливості одне до одного; поваги до думки інших;колективізм та взаємодопомоги.
Тип уроку:
Урок закріплення та систематизації знань
Обладнання до уроку:
Індивідуальні робочі зошити, презентація до уроку, зроблена на основі мультфільму "Капітошка", дидактичний матеріал для роботи в парах, групах, магнітофон, ілюстрації.
Хід уроку
( слайд №1)
I. Організація класу
Учитель: Діти, до нас завітали гості!
Привітайте гостей усмішками, поверніться і покажіть мені свої чарівні оченята.
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо тихенько на місця свої.
- Давайте пригадаємо наші основні правила роботи - Хочу все знати;
- Буду уважним, старанним;
- Буду активним;
- Знаю сам - навчу того, хто не знає, допоможу йому.
- Покажіть мені з яким настроєм ви починаєте урок ( пальчиками), його можна позначити нашим личком О.
- Я хочу, щоб хороший настрій не змінився до кінця уроку. А чого ви очікуєте від нашого уроку?
( відповіді дітей: цікавих завдань, нових відкриттів, зустрічі з новими друзями, роботи в групах парах...)
Щоб усі ваші сподівання збулися...
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Учні просто МОЛОДЦІ!
II. Контроль, коригування і закріплення знань.
1. Хвилинка каліграфії.
- Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми почнемо наш урок із джерельця чистоти - з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно напишемо у своїх зошитах рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра: відгадайте:
- Цифра ця - третій із значків і складено із двох гачків.(3)
Правильно, це цифра 3. Давайте попросимо нашу кольорову Крейдочку нагадати, як пишеться цифра 3 . ( цифра 3 складається з двох малих правих півовалів. Починаємо писати в у верхньому правому куті клітинки. Ведемо малий півовал до середини клітинки, не відриваючи руки пишемо вниз більший правий півовал до середини нижньої сторони клітинки.)
- Запишіть цифру три у своїх зошитах через три клітинки
2. Знайомство з казковим героєм.
- Діти, сьогодні на наш урок завітав веселий казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в річках і в ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім'я нашого гостя вам треба розв'язати приклади, які лежать у вас на партах посередині. А працювати ви будете з другом у парі. Після того, як ви розв'яжете приклад, на звороті написана буква. Відшукайте відповідну цифру на листку і прикріпіть під нею вашу букву.( один з пари). Зрозуміло? Почали.
- Отже нашого героя звуть Капітошка ( слайд № 2)
III . Повідомлення теми та мети уроку.
- Наш Капітошка народився із чистого джерельця і за допомогою цифр потрапив у Рахунковий струмочок і пропонує провести Усну лічбу. Включаємо наш "Мікрофончик"
Порахуйте від 1 до 10
- Зворотній рахунок від 10 до 1
- Назвіть сусідів числа 5 , 7, 9
- Я називаю число, а ви назвіть попереднє: 6, 9, 2
- Назвіть наступне число до 5, 7, 3
- Як називаються числа, які ми додаємо?
- Як називається результат при додаванні?
- Складіть приклад на додавання .
( Відкриваю план - схему уроку) слайд № 3 (1)
Діти, Капітошка дізнався, що йому надійшов лист із дуже важливим повідомленням. Але вітерець - жартівник відніс конверт далеко - далеко до Підсумкового океану. Чи зможемо ми допомогти Карпітошці дістатися до листа? Ми разом з Капітошкою порахували усно( № 3 -2), а тепер спробуємо допомогти йому дістатися до листа. Для цього ми перепливемо річку Парну. (№ 3 - 3) Потім вирушимо у небезпечну подорож Задачним морем. ( № 3 - 4) Перепочинемо на його березі і наловимо рибки для нашого акваріуму. А звідти будемо намагатися дістатися до Підсумкового океану, ( № 3 - 5) де на острові за деревинку - цікавинку і зачепився лист для Капітошки. IV. Робота в парах. ( слайд № 4 -1,2)
- Щоб перепливти через річку Парну, попрацюємо з другом у парі. Вам треба порівняти вираз і число. Подивіться на завдання, чи зможемо зразу порівняти? Що треба зробити спочатку?( обчислити). 4 + 5* 7 4 + 3 * 4 (№ 4 - 3) додаткове 6 * 4 = 2
7+ 1 * 10 5 - 4 * 6 завдання: 6 * 1 = 7
9 - 2 * 6 2 + 7 * 10
( перевірка роботи в парах. )
V. Робота над задачею. ( слайд № 5)
Ми пливемо по Задачному морю. Щоб здолати високі морські хвилі, допоможемо Капітошці розв'язати задачу. Капітошка дуже любить квіточки. Давайте і ми складемо задачу про квіти, використовуючи в умові числа 5 і 2 ( розбір задачі, запис короткої умови, розв'язання) VI. Виконання аплікації у техніці орігамі ( художня праця)
(слайд № 6 - 1, 2)
Припекло веселе сонечко, і наш Капітошка стрибнув високо на яскраву хмаринку, яка надіслала нам свій привіт. Капітошка відпочиває на веселій хмаринці, а ми з вами розсядемось на березі моря.( шелест моря, чайки у записі).
Фізкультхвилинка (релаксація)
- Сядемо спокійно, піднімемо оченята до сонечка( вгору), вниз - на пісочок, подивимось вліво - вправо,пошукаємо морських пташок, вдихнули носиком морського повітря ( раз, два, три) - Ви вже, мабуть, помітили, що на ваших партах лежать веселі хмаринки різного кольору. Отож, за кольором хмаринок ми об'єднаємось у групи і дружно попрацюємо ( під музику розсаджуються на свої місця).
- Сьогодні ми з вами продовжимо знайомство з японським видом мистецтва - орігамі. Наші Дослідники нагадають нам, що таке орігамі.
( слайд № 6 - 3, 4)
( Орігамі - японське мистецтво складання паперу (наприклад, пташок або фігурок). У другій половині 20 ст. орігамі було популярним по всьому світові.
[Яп. origami -- орігамі, від ori -- складений, kami -- папір.] - Ми наловимо рибок для нашого акваріуму. А для цього ми з вами зробити рибок шляхом складання паперу.
Приступаємо до роботи. Подивіться, яка геометрична фігура лежить перед вами? (квадрат). Доведіть. Зігнули навпіл, як я показую. Яка фігура утворилася? Доведіть. ( Пояснюю виконання роботи.) А тепер домалюйте своїй рибці оченята, загадайте бажання, скажіть їй на вушко і випустіть її в свій акваріум. По закінченню роботи, просигнальте про виконання. (Виконують і прикріпляють на свій акваріум. Звітують, піднімаючи руки).
Подивіться, як працювали діти синьої хмаринки. А ось які рибки живуть в акваріумі у групи жовтої хмаринки. Рибки чарівні плавають в акваріумі дітей зеленої хмаринки... Давайте поаплодуємо собі за таку гарну роботу. А подивіться, діти, які рибки зустрічають нас в Підсумковому океані. ( слайд № 7 - 1, 2, 3, 4)
VII. Підсумок уроку.
- Ось ми і дісталися до Підсумкового океану. (Слайд № 8)
Отже, відкриємо лист. Що тут? А тут у конверті зашифроване слово. Прочитати ми їх зможемо, якщо відгадаємо загадки - цікавинки, які підготували наші учні ( учні читають вірші - задачі)
1)(МО)
Зловив Васько наш 8 риб
Одна з них в воду раптом - стриб!
Відповідайте: рибок скільки
Тепер зосталось у Василька. (8 - 1 = 7)
2) (ЛО)
Три овечки коло гречки
На лужку ще три овечки.
Полічи овечок цих -
Скільки разом їх усіх. (3 + 3 = 6 )
3) (ДЦІ)
Під дубочком п'ять грибочків,
Під сосною їх чотири.
Скільки разом? Полічили? ( 5 + 4 = 9)
- Прочитаємо МОЛОДЦІ. ( слайд № 9 - 1,2)
( Слайд № 10 - 1,2)
( запис слів Капітошки)
Дуже ви були старанні
Отже, всі ви - учні гарні.
І за труд ваш на уроці Вам подякувати хочу.
Урок наш підійшов до кінця.
- Чи здійснилися ваші очікування від уроку?
- Чи були нові відкриття?
- Що вам найбільше сподобалось?
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
І на згадку про сьогоднішній урок Капітошка дарує вам свій мультик, який ви зараз подивитесь у музичному залі .
Автор
lariker
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
645
Размер файла
58 Кб
Теги
урок, капітошки, подорож
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа