close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Документ Microsoft Word

код для вставкиСкачать

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради
Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12
з поглибленим вивченням інформаційних технологій
Урок математики
Позначення частин числа цифрами
Складені задачі, що містять знаходження частини числа
3клас
Вчитель
Бондаренко Ірина Іванівна
м. Біла Церква
2011
Тема. Позначення частин числа цифрами. Складені задачі, які містять знаходження частини числа.
Мета. Ознайомити учнів з позначенням частин, вчити порівнювати частини одного й того ж самого предмета, закріплювати вміння знаходити частину числа, удосконалювати вміння розв'язувати задачі, розвивати логічне мислення.
Обладнання: мультимедійний супровід уроку.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
I. Організація класу до уроку.
Вчитель: сьогодні ми продовжимо нашу подорож по країні Математиці. А хто буде нам сьогодні допомагати, ви дізнаєтесь, подивившись на екран. Слайд 2.
Вчитель. І чудова й солов'їна
Математика-країна.
Праця тут іде завзято.
Вчимося спритно рахувати!
Учні. Ледарів у нас немає!
Всі все вміють, всі все знають!
Вирушаєм всі у путь, Нас цікаві речі ждуть! Слайд 3.
II. Перевірка домашнього завдання. Слайд 4.
1. Назвіть найменшу частку. (2)
2. Назвіть найбільшу частку. (9)
3. Назвіть добуток. (7,6)
4.Назвіть результати виразів, розв'язаних способом випробування.(5, 2, 4)
5. Назвіть відповідь розв'язаної вами задачі. (88 кг)
Вчитель. Смайлик схвалює правильні відповіді і дуже задоволений вашою роботою. III. Вивчення нового матеріалу.
Вчитель. В житті нас оточує багато різних предметів. Серед них є такі, які не можна поділити на частини. Слайди 5, 6, 7, 8.
А чому? Як ви гадаєте?
Учні. Тому що ці предмети перестануть виконувати своє призначення.
Вчитель. А є такі, які можна без проблем поділити на частини. Слайди 9 - 14.
- Якщо коло поділити на дві рівних частини, то кожна частина називається "половиною" чи "однією другою". Слайд 15.
Частини записують за допомогою двох цифр в двох клітинках. Слайд 16.
Число 2 під рискою показує, що круг поділили на 2 рівних частини, а 1 над рискою показує, що взяли одну таку частину.
Аналогічно пояснюється 1/3, 1/4, 1/6, 1/8. Слайди 17 - 20. IV. Закріплення вівченого матеріалу.
Вчитель. Смайлик приготував вам цікаві завдання і хоче подивитися, як ви з ними справитесь?
1. Порівняння частин.
- Порівняйте, яка з частин більше? Слайди 21, 22.
2. Практичне засвоєння вивченого матеріалу.
- Накресліть в зошиті таку смужку. Слайд 23.
Поділіть її на 2 рівні частини і зафарбуйте 1/2 її частину. Слайд 24.
Поділіть на 3 рівні частини і зафарбуйте 1/3 частину. Слайд 25.
Поділіть на 4 рівні частини і зафарбуйте 1/4 частину. Слайд 26.
Зверніть увагу: частини смужки обов'язково повинні бути рівні.
3. Фізкультхвилинка.
- Смайлик дуже втомився, виконуючи завдання, і хоче відпочити разом із вами. Слайд 27.
4. Гра "Впізнай мене".
- Поки ми відпочивали, розгубилися наші частинки. Давайте зараз їх знайдемо. Слайди 28, 29. 5. Робота з підручником. Слайд 30.
1) Виконання завдання № 982, с.142.
- Запишіть, яка частина кожної смужки зафарбована?
1/2. 1/6, 1/3, 1/4.
- Яка з цих частинок найбільша? -1/2.
- Яка з цих частинок найменша? - 1/6.
2) Розв'язування задачі № 983, с.142.
Вчитель.
- Прочитайте умову задачі.
- Скільки всього дерев росло в саду? - 60 дерев. - Скільки яблунь росло в саду? - 1/3 всіх дерев.
- Пригадайте, як називається 1/3 іншими словами? - Третина.
- А як знайти третину від числа? - Потрібно число поділити на 3.
- Скільки груш росло в саду? - 1/4 всіх дерев.
- А як називається 1/4 іншими словами? - Чверть.
- Як знайти чверть від числа? - Потрібно число поділити на 4.
- Розв'яжіть дану задачу самостійно, користуючись поданим планом.
3) Робота в парах. Взаємоперевірка. № 985, с.142.
4) Диференційована робота. Учням пропонуються завдання різної складності на вибір. Слайд 31.
V. Підсумок уроку.
Вчитель.
- Смайлик залишився дуже задоволеним від вашої старанної роботи. Слайд 32.
- Але й він часу марно не втрачав. Давайте подивимось, чим же займався наш помічник? Слайди 33, 34.
- Так, він зустрічався із своїми друзями. Розповів їм, які ви розумні, старанні, кмітливі. І вони вирішили це перевірити, підготувавши вам таке завдання. Будьте уважними і не підведіть нашого Смайлика! Слайд 35.
- Розташуйте частини від найменшої до найбільшої. Слайд 36.
- Розташуйте частини від найбільшої до найменшої. Слайд 37.
Ви швидко і впевнено виконали ці завдання, що говорить про те, що наша мандрівка по країні Математиці була вдалою. Смайлик прощається з вами, але ненадовго. Я думаю, що в наступну подорож ми візьмемо його знову.
Слайди 38, 39.
VI. Домашнє завдання: с.143, № 988, 989. Бондаренко Ірина Іванівна, СЗШ№12, м. Білої Церкви Київської області
5
Автор
ira.bond2010
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 384
Размер файла
42 Кб
Теги
word, microsoft
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа