close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

конспект уроку математики

код для вставкиСкачать
Конспект уроку з алгебри у 7 класі
Учитель Демченко Яна Вікторівна
Тема. Виконання вправ на застосування формул квадрата двочлена та різниці квадратів
Мета: Узагальнити і систематизувати знання, вміння та навички у застосуванні формул квадрата двочлена і різниці квадратів. Розвивати інтерес учнів до математики, прагнення краще вивчати предмет; розвивати логічне мислення, вміння правильно висловлювати думку, самостійно застосовувати набуті знання. Виховувати уважність, допитливість, любов до навчання.
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день! Сідайте. Я рада сьогодні бачити ваші допитливі очі, чути ваші відповіді та часом непрості питання, разом розгадувати таємниці математики. Сьогодні на 45 хвилин ми поринемо у чудовий, незвичайний світ науки, яка зачаровує, дивує, манить. Науки, яка оточена містикою, магією. Звісно, це - математика.
Отож, я хочу всім побажати успіху. І не тільки сьогодні на уроці математики, а завжди бути:
Усміхненими
Спокійними
Прогресивними
Ініціативними
Хоробрими (на дошці)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Тема нашого уроку - "Виконання вправ на застосування формул квадрата двочлена та різниці квадратів". Мета уроку - закріпити навички застосовувати формули скороченого множення до перетворення цілих виразів. "Ми з насолодою пізнаємо математику... Вона захоплює нас, наче квітка лотоса" - так сказав відомий філософ Аристотель .
Урок сьогодні незвичайний, ми з вами проведемо його у Тридев'ятому Царстві. Але спочатку перевіримо, чи правильно ви виконали домашнє завдання. ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Звірте за екраном правильність розв'язання домашнього завдання та оцініть його.
1) (х+3)2=х2+6х+9; (a2-c)2=a4-2a2c+c2; 2) (ax+b2)2=a2x2+2axb2+b4; (-1+2c3)2=4c6-4c3+1; 3) 12ab-(2a+3b)2=12ab-4a2-12ab-9b2= -4a2-9b2; 4) (х-3)2 =(х-5)(х+4); х2-6х+9=х2+4х-5х-20; -6х-4х+5х= -20-9; -5х= -29; х= 5,8. (Роздача жетонів за кожне правильно виконане завдання) ІV. Актуалізація опорних знань.
Чи було так, чи ні, але люди кажуть, що було. В одному царстві жив-був Іван-Царевич і мав він трьох сестер: Марію, Ольгу, Ганну. Батько і мати їхні померли. Думав-думав Іван-Царевич і вирішив віддати сестер заміж: старшу - за царя Мідного царства, середню - за царя Срібного царства, молодшу - за царя Золотого царства.
(Перед уроком клас об'єднується у три групи, на столах яких прикріплено таблички: "Мідне царство", "Срібне царство", "Золоте царство").
Цілий рік він прожив без сестер, і так йому сумно стало, що вирішив їх відвідати, їхав-їхав і зустрів Василину Прекрасну. З першого погляду вони закохалися одне в одного, але злий Кощій Безсмертний викрав Василину. Потім і каже: "Зараз я перевірю, як ти, Іване-Царевичу, знаєш математику. Відповідай на питання. Якщо правильно даси відповіді на всі запитання, то віддам тобі Василину Прекрасну".
Відкритий мікрофон
Учні по черзі передають іграшковий мікрофон, відповівши на запитання вчителя.
Чому дорівнює різниця квадратів двох виразів? Назвати формулу.
Чому дорівнює добуток суми на різницю двох виразів? Назвати формулу.
Як записати у вигляді многочлена квадрат суми? Назвати формулу.
Як записати у вигляді многочлена квадрат різниці? Назвати формулу.
Як додати многочлени?
Як відняти многочлени?
7.Як помножити одночлен на многочлен?
8. Як помножити многочлен на многочлен?
Математичний диктант
Запишіть у вигляді виразів:
1.Суму чисел 2а і 3в.
2. Добуток чисел а і в.
3. Подвоєний добуток чисел c і d.
4. Різницю квадратів чисел a і b.
5. Квадрат суми чисел m і n.
6. Квадрат різниці чисел 2x і 5y.
7. Різницю кубів чисел a і b. 8. Куб різниці чисел m і n.
9. Квадрат суми чисел 5х і 4у (розкласти).
10. Добуток різниці чисел 7х і 5у на їхню суму (розкласти).(Взаємоперевірка, роздача жетонів.)
Іван-Царевич відповів на всі запитання, але Кощій Безсмертний виявився безчесним і Василину Прекрасну не віддав.
V. Застосування й удосконалення навичок
Іван-Царевич взяв вірних воїнів і поїхав рятувати свою кохану, їхали-їхали, але ось перешкода - річка, а там великий камінь перекрив дорогу на міст, а на камені написані завдання (за опікою працюють слабші учні, інші -- самостійно, потім - самоперевірка).
Завдання на 6 балів
1.Подайте вираз у вигляді многочлена: (m2 - 2n)(m2 + 2n)
(5m + n)2 Розкладіть на множники:
64х2-80ху+25у2
9х2-64у2
3) 9а2 + 6ав + в2
Завдання на 9 балів
1.Подайте вираз у вигляді многочлена: 1) (m6 - n 5)(-m6 - n5)
2) (-7х + 3у3)2 2. Розкладіть на множники:
m8- n10
36х12+у6+12х6у3
с2x2-4cxb+4b2 Завдання на 11 балів
1.Подайте вираз у вигляді многочлена: 1) (7а2у3 - 1/3ау2) (7а2у3 + 1/3ау2)
2) (2х4+5х3b5)2
2. Розкладіть на множники:
1) х4у4 - а6b8
2) 25/49 а4+10а2b3 +49b6
3) а6b8-46а3 b4 с2d5+529с4d10
Довго їхало військо Царевича лісом, доки дорога не привела до хатини Бабусі-Ягусі. Вона давно ворогувала з Кощієм і погодилася допомогти Івану Царевичу, але тільки в тому випадку, якщо вони розв'яжуть вправи, написані на стінах хатинки.
(Учні по одному виходять до дошки і розв'язують вправи)
Спростити вираз (m-3)(m+4)-(m+2)2 +(4m)(m+4), обчислити при m=11. 2. Розкласти на множники:
1) (х+2у-3z)2- (2x-2y+3z)2 2) (а+4)2 - 49
Перед тим як попрощатися з Іваном-Царевичем, Баба-Яга розкрила йому велику таємницю, розповіла про силу коренів у рівняннях: "Якщо треба тобі якийсь замок відімкнути або замкнути міцно, промов корені рівняння три рази, все здійсниться". Чорний ворон підслухав цю розмову і розповів про все Кощієві, той заманив у пастку Івана-Царевича і його воїнів, схопив, кинув у глибоке підземелля і закрив на три замки.
Розв'язати рівняння:
(6 балів) (x-9)(x+9)-(x-3)2=30
(9 балів) х(х+2)(6-х)=16-х(х-2)2 (11 балів) 4(3у+1)2-27=(4у+9)(4у-9)+2(5у+2)(2у-7)
Іван-Царевич вимовив чарівні слова, назвав корені всіх рівнянь, двері підземелля відчинилися - і воїни стали перед воротами палацу Кощія, на яких намальовано замок, який треба відімкнути. (На екрані з'являється замок. Кожній групі-царству роздаються картки із завданням і рисунком ключа (три різних рисунки), порізаним на таку кількість частин, скільки завдань на картці. Учні групами розв'язують завдання, знаходять частину рисунка замка із відповіддю і накривають нею картку відповіддю вниз. Якщо всі завдання розв'язано правильно, отримаємо рисунки трьох ключів. Учитель перевіряє рисунки замків, які отримали.)
І з цим завданням впорався Іван-Царевич, ворота відчинилися. Звільнили Василину Прекрасну і того ж дня справили весілля. Іван-Царевич із коханою відвідали сестер, поїхали додому і стали жити й не журитися.
V. Підсумки уроку
1) Підрахування жетонів, виставлення балів.
2) Зобразити на смайлику свої враження від уроку:
якщо вам сподобалося (браво!);
якщо вам було не дуже цікаво на уроці (ти можеш більше!);
якщо у вас зіпсувався настрій (задумайся, як досягти більшого!)
3) Розташувати свій смайлик на "сходинках"
Я зможу
Я вмію
Я знаю
4) Записати домашнє завдання.
на 6 балів: № 636 (а - д), № 638;
на 9 балів: № 642, № 644;
на 11 балів: №646, № 648.
Спасибі вам, діти, за співпрацю. Ви - клас однодумців,які вміють застосовувати набуті знання. На згадку про наш урок запам'ятайте такий рецепт успіху:
"Успіх - це тільки 10% таланту і ще 90%щоденної наполегливої праці."
Картка №1
Подайте у вигляді многочлена (0, 5х3 + 0, 2у4 )(0, 5х3 -0,2у4 )Подайте у вигляді многочлена (с-2)(3-с)-(5-с)(5 + с)Спростіть вираз (3х-5)2 - (х + 3)2Розв'яжіть рівняння
(х-3)2-(х + І)2 = 12Розкладіть на множники (а + 7)2 - 16Замість зірочки запишіть вираз, щоб рівність стала правильною
(6а5 + *)2 = * + * + 49b4 Картка №2
Подайте у вигляді многочлена (0,4х5+0,6у6)( 0,4х5-0,6у6)Подайте у вигляді многочлена (3-х)(х-2)-(6-х)(6 + х)Спростіть вираз (2х-6) -(х + 4)2Розв'яжіть рівняння
(х + 7)2-(х-2)2 = -15Розкладіть на множники (х-9)2-100Замість зірочки запишіть вираз, щоб рівність стала правильного (7у7-*)2=*-* + 81b4
Картка №3
Подайте у вигляді многочлена (0,3х4+0,4у3)(0,3х4-0,4у3)Подайте у вигляді многочлена (8-х)(х-4)-(7-х)(7 + х)Спростіть вираз (5х -7)2 -(х + 8)2Розв'яжіть рівняння
(х + 5)2-(х - 1)2=48Розкладіть на множники (х + 8)2-3600Замість зірочки запишіть вираз, щоб рівність була правильною
(4а3+*)2 = * + * + 25m2
Автор
ksenan7
Документ
Категория
Математика
Просмотров
5 806
Размер файла
31 Кб
Теги
конспект
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа