close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

ОБЖ

код для вставкиСкачать
Тема уроку: Безпека в побуті
Мета уроку: Формувати уявлення про небезпеки, що можуть виникати навколо. Навчати їx правильно поводитися у різноманітних життєвих ситуаціях. Надавати необхідні знання та формувати вміння запобігати небезпечним ситуаціям. Виховувати обережність, почуття відповідальності.
Обладнання уроку: інтерактивна дошка
Хід уроку:
I. Організація класу.
- Який у нас зараз урок? Слайд
- Про що ми з вами розмовляємо на цих уроках?
- А що ж може загрожувати нашому здоровю?
II. Актуалізація опорних знань.
а) Вірш "Сам в хаті" Слайд
Кошенятко чеше вуса лапками двома. На базар пішла матуся, в хаті я сама. Вмиюсь чисто, вмиюсь біло, А тоді візьмусь за діло.
Підмету гарненько в хаті,
Молока дам кошеняті.
Своє ліжко застелю, Квіти в горщику поллю,
Заплету я кіски русі І чекатиму матусю. - Чим займалась дівчинка наодинці вдома?
- А чим ви займаєтесь,коли залишаєтесь самі вдома?
III. Робота по темі уроку.
а) Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми підсумуємо з вами все що ми вчили про безпечну поведінку вдома.
б) Електроприлади Слайд - мульт
- Що трапилось с хлопчиком? - Давайте зараз пригадаємо які ще є електроприлади.
Загадки Слайд
- Відгадайте загадки.
• Є у нас в квартирі робот, Має він великий хобот. Любить робот чистоту
І гуде, як лайнер, "Ту". (Пилосос)
• В нашій кухні кілька літ
Він воркоче, наче кіт,
І ховає справжню зиму
За надійними дверима. (Холодильник)
•У животі лазня, у носі сито; на голові ґудзик, одна рука, і та на спині. (Чайник)
• Без язика живе, не їсть і не п'є, Говорить і співає, та все показує. (Телевізор)
- Як можна назвати всі ці предмети?
- Які ще предмети побутової техніки ви знаєте?
- Якою технікою вам дозволяють користуватися вдома самостійно?
- Як саме ви нею користуєтеся? Коли?
- Яку небезпеку приховує побутова техніка?
- Які правила користування електроприладами ви знаєте?
- Давайте пригадаємо правила поведінки. Я починаю речення а ви закінчуєте.
- • Користуватися електроприладами можна тільки з дозволу і під наглядом ......... дорослих.
• Перед використанням електроприладом треба перевірити , щоб він був ......ісправен.
• Включати електроприлади в розетку можна тільки ....сухими руками.
• Після користування електроприладом його треба ....вимкнути.
• Якщо прилад загорівся не можна гасити вогонь....водою
в) Протипожежна безпека. Неправильне використання електроприладів дуже часто може призвести до пожеж.
Вогонь - сила, яка може зігріти та нагодувати. Проте, з вогнем треба поводитися обережно. Твоя необачливість може призвести до пожежі, пожежа - до тяжких наслідків: втрати майна, загибелі людей.
- Так може нам взагалі треба відмовитись від вогню? Людині вогонь потрібен? Навіщо?
• Якщо холоди настали - Допоможе нам вогонь.
Він розтопить піч у хаті,
Але ти стій осторонь.
• Якщо раптом світло гасне, Свічку ми запалимо.
В цьому випадку вогню Ми подякуємо.
• На вогні готують їжу, Пиріжки мама пече.
В кухні ти, малюк, не грайся - Вогонь миттю припече - Скажіть мені , як ви вважаєте вогонь наш друг чи ворог?
- Для чого використовують вогонь?
- Де без вогню не можна обійтись?
•Лежать у порядку дерев'яні малятка, веселі, здорові, всі чорноброві. (Сірники)
Без вогню людині жилося б важко. Вогонь став людям у великій нагоді. Жодного дня ми не можемо обійтись без нього.
Причини пожежі можуть бути різноманітними. Але завжди вона починається тому, що з вогнем поводились необережно або.залишили його без нагляду. Слайд - мульт
- Подивіться будь -ласка мультфільм і скажіть, що на цей раз трапилось с хлопчиком?
- Що призвело до пожежі?
- Подумайте, які ситуації можуть перетворити вогонь із друга у ворога? (Відповіді дітей.)
- Ще раз повторимо причини виникнення пожеж. Ось вони:
• Гратися з сірниками ....Не можна.
• Користуватися газовими та електричними приладами без дозволу дорослих.... Не можна.
• Електроприлади після користування слід обов'язково .....вимикати.
• Користуватися легкозаймистими та вибухонебезпечними речовинами (петарди, лопушки,бенгальські вогоні) можуть тільки ....дорослі .
• Несправна електропроводка або перевантажена електророзетка.
Номер телефону пожежної частини 101
Гра "Збери небезпечні речі". Слайд
г) Фізхвилинка
Всі піднесли руки - раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два - присіли, руки вниз.
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Хто старався присідати -
Може вже відпочивати.
д) Незнайомі біля дверей Слайд Вовк і семеро козенят
- Чи вірно зробили козенята , що відчинили двері?
- Що з ними сталося?
- Як би ви вчинили на їх місці?
- Давайте зясуємо ваші основні дії, якщо ви знаходитесь вдома самі, а до вас зателефонували незнайомі люди або незнайомці подзвонили в двері. Ці знання вам необхідні, щоб зберегти здоров'я, майно вашої родини, а можливо, і своє життя. На жаль, серед незнайомців можуть трапитися лихі та злі люди. - Насамперед, ви повинні домовитись вдома з батьками, кому вам дозволено відчиняти двері. Нехай мама й тато чітко назвуть імена чи особи родичів, сусідів, друзів, яким ви відкриєте двері
- А як дізнатися, хто стоїть за дверима?
Завжди (навіть коли вдома є дорослі) треба запитувати "Хто там?" і дивитись у вічко дверей.
Не треба починати розмови через двері з незнайомими людьми. І, звичайно, нізащо їх не можна впускати у квартиру. Як би незнайомець себе не назвав, про що б він не просив - ви йому нічим допомогти не в змозі.
Запам'ятайте! Нормальні дорослі ніколи не будуть звертатися за допомогою до дитини. Дорослим допомагають дорослі.
Незнайомці за дверима можуть від вас почути лише одне: "Зараз я зателефоную сусідам і вони вам допоможуть".
Якщо ж у ваші двері починають грюкати чи чимось копирсатись у замку, негайно телефонуйте у міліцію, стукайте по батареях опалення, кличте на допомогу через відчинене вікно.
- Знайома людина - це людина, яку знаєте особисто. Всі решта - люди незнайомі. Якщо зателефонував незнайомець, найкраще з ним не розмовляти взагалі. Або ж розмова може виглядати так. Сценка-діалог з незнайомцем по телефону.
Дитина. - Алло.
Незнайомець. - Хто говорить? Д. - А хто вам потрібен? Н. - Це яка квартира?
Д. - Це наша квартира. А яка вам потрібна? Н. - Це який номер телефону? Д. - Який вам потрібен? Н. - Дорослі вдома є?
Д. - Зараз всі зайняті. Ніхто підійти не може. Залишіть свій номер або зателефонуйте пізніше.
Н. - Зараз підійде співробітник міліції. Відчини йому двері. Д. - Зверніться до сусідів. Я не відчиню.
Правила спілкування телефоном з незнайомцями.
- Не називайте домашньої адреси.
- Не називайте номер телефону.
- Ніколи не говоріть, що дорослих немає вдома.
- Не вступайте у розмови з незнайомими, навіть якщо вважаєте тему розмови дуже серйозною.
Розповідь учителя про поведінку дітей у випадку, коли дзвонять у двері.
Номер телефону міліції 102
IV. Закріплення вивченого. -Звичайно, бувають ситуація дуже неприємні і навіть страшні. Тому ви можете розгубитися. Щоб цього не сталось, заздалегідь, навіть сьогодні ввечері, складіть з батьками список телефонів, куди ви можете звернутися за допомогою. Запишіть весь список на один аркуш і тримайте завжди біля телефону. Це буде ваш особистий телефонний довідник.
- Які номери, як ви гадаєте, будуть в ньому?
(Мамина і татова роботи, бабуся, сусіди, міліція, пожежна охорона, "швидка допомога ",.)
- Не забудьте в кінці дописати номер свого телефону та домашню адресу. Це потрібно на випадок, якщо розгубитеся. Таке буває.
V. Підсумок уроку.
Будьте обережні!
Автор
len-stef
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
1 558
Размер файла
62 Кб
Теги
ОБЖ
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа