close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок 54 Составление таблицы сложения и вычитания числа 3

код для вставкиСкачать
Урок 54
Тема. Складання таблиць додавання та віднімання числа 3. Задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць
Мета: розкрити принцип укладання таблиць додавання й віднімання числа 3; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати вміння розв'язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; розвивати мислення учнів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці: "Додати 3", "Відняти 3", геометричні фігури.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба. Складання й розв'язання прикладів
Знайти однакові фігури, обчислити суму або різницю чисел на фігурах, прочитати утворений приклад, назвати відповідь.
2. Робота з картками. Порівняння чисел
Учитель показує на картках два числа, учні показують картку з тим числом, яке, на їхню думку, найбільше. Потім учні показують в інших випадках найменше число.
Показати найбільше: 5 і 2, 3 і 8, 4 і 10, 2 і 6, 3 і 9, 4 і 7.
Показати найменше: 4 і 1, 5 і 8, 3 і 9, 5 і 10, 6 і 4, 8 і 7.
3. Складання задачі на знаходження суми за малюнком.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання таблиць додавання й віднімання 3
• Повторення складу числа 3.
3 = 1 + 1 + 1 3 = 2 + 1 3 = 1 + 2
• Складання таблиці додавання й віднімання числа 3.
На столі лежать 3 кружечки. Їх потрібно покласти у коробку. Як перенести ці кружечки?
- Можна перенести по одному.
1 + 1 + 1 = 3
- Можна перенести 1, а потім ще 2.
1 + 2 = 3
- Можна перенести 2, а потім ще 1.
2 + 1 = 3
• За малюнками (С. 56, № 1) учні пояснюють, як складалась таблиця додавання й віднімання числа 3. Додавати можна так: додати 1, ще 1, ще 1. Або додати 2 і ще 1. Або додати 1 і ще 2. (Аналогічно пояснюється віднімання.)
III. Закріплення вивченого
1. Каліграфічна хвилинка
Вгадати цифру. Написати рядок цієї цифри.
Цифра ця, як кочерга.
В неї, бач, одна нога. (7)
2. Розв'язання прикладів з коментуванням
6 + 1 + 3
0 + 3 + 3
7 - 2 - 3
9 + 1 - 3
8 - 2 + 3
6 - 1 - 3
1 + 3 + 3
5 + 1 - 3
3. Фізкультхвилинка
4. Розв'язання задач. Робота з підручником (№ 3, 4)
• Складання задачі на віднімання.
На полиці - 5 книг
У портфелі - ?, на 3 менше
- Що означає вислів "на 3 менше"? Результат буде більшим за 5 чи меншим? Чому? Якою дією будемо знаходити книги у портфелі?
• Складання задачі на додавання.
На столі - 6 зошитів
У портфелі - ?, на 3 більше
- Що означає вислів "на 3 більше"? Результат буде більшим за 7 чи меншим? Чому? Якою дією будемо знаходити зошити в портфелі?
5. Завдання з логічним навантаженням
Заповнити пусті віконця магічного квадрата.
Магічний квадрат - це квадрат, заповнений числами так, що суми чисел, які стоять у будь-якому горизонтальному або вертикальному ряді, а також на будь-якій діагоналі квадрата, дорівнюють одному й тому самому числу.
У нас квадрат - напівмагічний. У ньому однакова сума повинна утворитись по вертикалях та по горизонталях (у рядках і стовпчиках). У цьому квадраті ряд або діагональ дорівнюють 8.
IV. Підсумки уроку
Автор
natala2002
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
713
Размер файла
32 Кб
Теги
урок, первый, класс, математики, презентация
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа