close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок 57 Составление таблицы сложения и вычитания числа 4

код для вставкиСкачать
Урок 57
Тема. Складання таблиць додавання й віднімання числа 4. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 4. Побудова відрізка заданої довжини
Мета: скласти таблицю додавання й віднімання 4; вправляти учнів у розв'язанні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення.
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного матеріалу, цифр, таблиця "Додавання й віднімання числа 4".
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
1) Математичний диктант.
• З пари чисел запиши найбільше число: 4 і 1.
• З пари чисел 2 і 7 запиши найменше число.
• Запиши число, яке передує числу 8.
• Перший доданок 5, другий доданок 3, запиши суму цих чисел.
• До задуманого числа додали 1 і дістали 4. Яке було задумане число?
• Запиши число, менше від 7 на 1.
• Запиши "сусідів" числа 6.
• Зменшуване число 9, від'ємник 4. Запиши різницю цих чисел.
Відповідь: 4, 2, 7, 8, 3, 6, 5, 7, 5.
2) Гра "Кіт-риболов".
Кіт Леопольд ловив рибу. В яке з відер кіт більше наловив риби? (Поєднати рибку з кружечком-відповіддю в кота.)
1 + 5
4 + 4
10 - 2
6 + 2
9 - 3
5 + 3
3 + 3
10 - 4
7 - 1
6 8
II. Вивчення нового матеріалу
1. Повторення складу числа 4
Заповнити віконця будиночка.
2. Складання таблиці додавання й віднімання числа 4
(Вивчається на основі практичних дій з геометричним матеріалом аналогічно до складання таблиці на додавання й віднімання числа 3 (див. урок 54)).
3. Робота з підручником (С. 59, № 1)
Читання таблиці додавання й віднімання числа 4.
4. Складанні таблиці опорних сигналів
+ 4
+ 1 + 1 + 1 + 1
+ 1 + 3
+ 3 + 1
+ 2 + 2
- 4
- 1 - 1 - 1 - 1
- 1 - 3
- 3 - 1
- 2 - 2
4. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Хвилинка каліграфії
Вгадати цифру. Прописати її.
Шістку вмить переверни вниз хвостом і нам скажи,
Нову цифру як назвати? Чи не знаєте, малята?
2. Колективне розв'язання прикладів (№ 2)
3. Складання й розв'язання задачі (№ 3)
Розповісти умову задачі. Що означає число 7? Що означає число 4? Яке питання задачі? Як зміниться кількість іграшок, коли 4 подарують? Якщо їх стане менше, якою дією будемо розв'язувати задачу? Складіть приклад-розв'язання.
4. Робота з індивідуальною наочністю
Кожний учень отримує стрічку певної довжини.
Завдання: виміряти довжину стрічки. У зошиті накреслити такий самий відрізок. (Що означає "такий самий"?)
IV. Підсумки уроку
Автор
natala2002
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
597
Размер файла
30 Кб
Теги
урок, первый, класс, математики, презентация
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа