close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок 16 Счет предметов Сравнение чисел в пределах 4

код для вставкиСкачать
Урок 16
Тема. Лічба предметів. Повторення складу чисел 3 і 4. Порівняння чисел у межах 4
Мета: продовжувати роботу над формуванням навичок лічби, закріплювати знання складу чисел 2-4; вдосконалювати вміння порівнювати числа у межах 4; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного матеріалу, картки з числами.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Вступна розповідь учителя.
- Сьогодні ми відвідаємо цирк. Хто був у цирку? Що там вам сподобалось більш за все?
А цирк який цікавий!
В нім цілий день вистави.
Танцюють в цирку циркачі -
Гірські цапи-бородачі.
У цирку виступають різні тварини. Наш цирк незвичайний - математичний.
Кожна тваринка перед тим, як виступити, запропонує нам завдання.
Спробуємо їх виконати?
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Цікаві завдання клоуна
- Першим виступати буде клоун. Він смішить всіх глядачів. Готуючись до виступу, клоун поспішав і переплутав всі завдання. Давайте їх розберемо й розв'яжемо.
Завдання 1
• Порахувати зелені кульки у клоуна. (3)
• Порахувати червоні кульки. (4)
• Яких кульок більше? Яких кульок менше? Що треба зробити, щоб кульок стало порівну?
• Якого кольору перша кулька? Якого кольору кулька, що посередині? Якого кольору остання кулька? Якого кольору кульки, що сусідять з кулькою за номером 3?
Завдання 2
Показати число, відповідне кількості предметів.
Завдання 3
Розставити числа по порядку.
2. Лічба предметів. Завдання собачки
- Наступними виступають... Вгадайте хто?
Гавкає, кусає, а в дім не пускає.
- У собачок для вас завдання на увагу. Я буду показувати вам картку з певною кількістю предметів. Картку показую декілька секунд. Ваша задача - запам'ятати, скільки предметів на картці.
3. Розвиток графічних навичок. Завдання слоненяти
- Відгадайте, хто зараз вийде на арену.
Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю.
Сам високий я на зріст,
Замість носа в мене хвіст.
- Слоненятко виступало з великими кульками. Завдання від нього - складне. Зафарбуйте кожну третю кульку від початку червоним кольором, а кожну четверту кульку від початку - жовтим кольором.
4. Порівняння чисел у межах 4. Завдання мавпочок
- Відгадайте загадку про наступного артиста цирку.
На дереві все грається,
Угору піднімається,
Кривляється, чіпляється,
На хвостику гойдається.
І зветься це малятко
Веселе... (мавпенятко).
- Мавпочкам-акробаткам треба допомогти поставити знаки між числами.
Учитель показує картку, діти - відповідну картку з математичними знаками ">", "<", "=".
5. Фізкультхвилинка
Лапки в боки, вгору вушка - скачуть білочки-подружки.
Раз, два, три, чотири, п'ять, по гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві спритно роблять вільні вправи...
Раз, два, три, чотири, п'ять! Люблять білочки стрибать.
6. Розвиток графічних навичок. Письмо цифр.
- Дельфіни, що будуть виступати останніми,- поважні й серйозні. Один з них - розумний, вміє читати, рахувати й писати. Тож і ми зараз покажемо, як вміємо писати. Повторимо цифри, які вивчили. Діти прописують цифри 1, 2 на одному рядку і 3, 4 - на другому.
7. Завдання з логічним навантаженням
- Уважно розгляньте табличку. Чого не вистачає?
III. Підсумки уроку
- От ми з вами і побували у цирку, подивились на різних тваринок. Яке завдання вам було найцікавіше виконувати?
Автор
natala2002
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
220
Размер файла
36 Кб
Теги
урок, первый, класс, математики, презентация
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа