Урок 34 Тема. Число 10. Запис числа 10 двома цифрами. Послідовність чисел у межах 10. Порівняння чисел Мета: ознайомити учнів з числом 10, показати його утворення й запис двома цифрами; продовжувати формування у дітей вміння порівнювати числа в межах 10; вчити утворювати натуральний ряд чисел; розвивати логічне мислення, вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: предметні малюнки, набори цифр та геометричного матеріалу, малюнки тварин. Хід уроку I. Актуалізація знань учнів 1. Весела лічилка - Послухайте лічилку. Коли почуєте назву будь-якого числа, покажіть його карткою. Одна маленька дівчинка пішла гуляти в сад. Там дві зелені яблуньки край тину стали в ряд. Під вітами три квітоньки, чотири будяки. Над ними п'ять метеликів ведуть свої танки. Шість коників змагаються - хто вище всіх стрибне! А сім пташок цвірінькають, вітаючи мене. До тину між деревами драбиночку припну. Угору по драбиноньці аж вісім раз ступну. У мене дев'ять друзів, покличу їх мерщій. Багато стиглих яблучок складу у кошик свій. Смачних рум'яних яблучок нам вистачить усім: Я друзям дам по одному, сама десяте з'їм. 2. Фронтальне опитування. Робота з натуральним рядом чисел від 1 до 9. Знаходження наступного, попереднього чисел, "сусідів" числа 3. Робота з картками. Повторення складу числа Учитель показує картку з числом. Діти показують вчителеві два числа, що є складовими вказаного вчителем числа. 8, 5, 4, 8, 9, 2, 6, 7. II. Вивчення нового матеріалу 1. Утворення числа 10 Практична робота з геометричним матеріалом. - Покладіть на парту ліворуч 9 однакових фігур. Скільки всього? Тепер покладіть праворуч 1 фігуру. З'єднайте всі фігури. Скільки стало фігур? Порахуйте. Як отримали 10? Як назвати число 9 по відношенню до числа 10? Як же можна утворити 10? - Отже, щоб отримати число 10, потрібно до попереднього числа 9 додати 1. Число 10 вам знайоме: у вас 10 пальців на руках і 10 пальців на ногах. Число 10 записується вже двома цифрами 1 і 0 (показує картку з числом 10). Всі кажуть: - В тата руки золоті! - Я придививсь, Однак вони прості. І пальців, як у мене,- Рівно десять. Щоправда, в тата мають Сто професій. 2. Робота з підручником Прочитати числа від 1 до 10, від 10 до 1. Назвати "сусідів" числа 5. Назвати наступне число для 6. Порахувати жовті й зелені кружечки, порівняти числа кожної пари. 3. Фізкультхвилинка 4. Послідовність чисел Розсадити дітей-мишенят по порядку. 5. Письмо числа 10 - Число 10 записується двома цифрами, які вам уже знайомі. Одиницю ми вже вміємо писати. А на що схожий 0? Написання числа 10. 6. Розв'язання прикладів за допомогою геометричного матеріалу 6 + 1 = 7 5 + 2 = 7 3 + 4= 7 5 + 3 = 8 6 + 3 = 9 III. Підсумки уроку
1/--страниц