close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок 41 Связь между сложением и вычитанием

код для вставкиСкачать
Урок 4 1
Тема. Зв'язок додавання й віднімання. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання. Вимірювання довжини відрізків
Мета: формувати в учнів уміння складати приклади на додавання з прикладів на віднімання; вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення учнів, спостережливість, увагу.
Обладнання: предметні малюнки до теми, таблиці прикладів, картки доміно, картки цифр.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
Гра "Пошта"
Перед дітьми - поштові скриньки й картки-"листи". На скриньках - число - відповідь прикладу.
Завдання: розкласти конверти по скриньках.
2. Розв'язання веселих задач
• На полиці п'ять книг,
Толя взяв одну із них.
Хто тепер сказати б міг,
Скільки на полиці книг?
• По дорозі їжак біг,
Ніс шість яблук на пиріг.
Одне упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?
3. Робота з таблицею та індивідуальними картками
- Лісові звірі проводили змагання з бігу. За командою "На старт!" звірята побігли, але кожне в різні сторони. Суддя рахував, рахував, але так і не зміг назвати переможця. Обчисліть довжину кожного відрізкамаршруту звірят, назвіть того, хто пробіг більше за всіх.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання прикладів на додавання з прикладів на віднімання
Робота з таблицею.
- Скільки чашок стояло на столі? Що сталося з чашками? Скільки чашок розбилося? Скільки чашок залишилось цілими? Складіть приклад. 4 - 1 = 3
- А тепер уявіть собі, що тато вирішив відновити чашку, він склеїв її клеєм. Скільки чашок залишалось цілими? Скільки чашок тато склеїв? Скільки стало чашок? Складемо приклад.
3 + 1 = 4
- Отже, з прикладів на віднімання можна утворити приклад на додавання. Порахуйте: 5 + 2 = 7.
Якщо від суми заберемо число 2, скільки отримаємо? (5) Тепер відніміть від 7 число 5. Отримаємо 2. Порівняйте приклади. Зробіть висновки.
2. Робота з підручником (С. 43, № 2)
3. Практична робота. Складання прикладів на додавання з прикладів на віднімання
4. Фізкультхвилинка
5. Складання прикладів за наочністю
Використовуючи малюнки доміно, скласти приклади й розв'язати їх.
3 + 4 = 7
7 - 3 = 4
7 - 4 = 3
2 + 4 = 6
6 - 2 = 4
6 - 4 = 2
1 + 4 = 5
5 - 1 = 4
5 - 4 = 1
6. Хвилинка каліграфії
Письмо цифр, які показує вчитель на картці (за вибором вчителя).
7. Гра "Впізнай цифру"
У мішечку вчителя - вирізані з цупкого картону цифри. Діти виходять до столу, рукою обстежують цифру й називають її. Потім дістають цифру. Діти роблять висновок: вгадав учень чи ні.
III. Підсумки уроку
Автор
natala2002
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
156
Размер файла
30 Кб
Теги
урок, первый, класс, математики, презентация
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа