close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок 52 Увеличение и уменьшение числа на несколько единиц

код для вставкиСкачать
Урок 52
Тема. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 2
Мета: на основі практичних дій розкрити зміст понять на... більше, на... менше; вчити розв'язувати задачі, які містять такі поняття; розвивати мислення учнів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, таблички з назвами складових задачі.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра "Поштар"
На дошці - будинки, що мають певний номер. В учнів - конверти, на яких написані приклади. Діти повинні рознести листи до відповідних будинків.
2. Лічба ланцюжком
10 - 1 - 1 - 2 - 1 - 2 - 2 + 4 + 1 =
10 - 2 - 2 - 3 + 1 + 1 + 1 - 2 + 1 =
3. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. Частини задачі
На дошці - малюнок до задачі.
Біля будинку росло 3 ялинки, а біля тину - ще 2. Скільки всього ялинок росло на подвір'ї?
Аналіз задачі
- Що нам відомо? (Росло 3 ялинки й 2 ялинки.)
- Як називається те, що нам відомо? (Умова)
- Яке питання задачі? (Скільки всього ялинок?)
- Як будемо підраховувати ялинки? Складіть приклад.
- Як ми відповімо на питання задачі?
- Назвіть частини задачі. (На дошці - таблиця)
Задача
Умова Питання Розв'язання Відповідь
2. Розв'язання задач за малюнками підручника (№ 2, С. 54)
3. Фізкультхвилинка
4. Збільшення та зменшення числа на декілька одиниць
Робота з геометричним матеріалом.
- Покладіть ліворуч 6 кружечків, а праворуч - стільки ж, але із ще одним. Скільки стало кружечків? Менше стало кружечків чи більше? Що означає стільки ж і ще один? (На 1 більше)
- Покладіть 3 кружечки ліворуч, а праворуч - стільки ж, але на 1 менше. Скільки стало кружечків? Стало менше чи більше? Що означає стільки ж, але без одного? (На один менше)
- Отже, вислів "на 1 менше" означає відняти 1; вислів "на 1 більше" - додати 1.
5. Аналіз задачі № 1 (С. 54)
6. Розвиток графічних навичок
- Намалювати в зошиті 5 кружечків. Нижче намалювати кружечків на 2 менше. Скільки кружечків ви намалюєте? Обведіть 3 квадратики. Нижче обведіть квадратиків на 3 більше. Скільки квадратиків ви обвели?
III. Підсумки уроку
Автор
natala2002
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
447
Размер файла
29 Кб
Теги
урок, первый, класс, математики, презентация
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа