close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок читання 1 клас

код для вставкиСкачать
Управління освіти, сім'ї, молоді та спорту України Методичний кабінет Конспект уроку
з читання
Сонечко за всіма ходить. А. М'ястківський "Сонечко".
Підготувала:
вчитель початкових класів
Дубенської ЗОШ І-ІІІ ст.№1
Постельжук Л.Г.
2012 р.
Тема. Сонечко за всіма ходить. А. М'ястківський. "Сонечко".
Мета. Вчити учнів виразно читати, удосконалювати навички читання та звуко-буквеного аналізу слів; вчити ставити питання до тексту; розвивати бажання читати, вміння працювати з тематичним словничком, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до природи.
Обладнання: малюнок сонечка, слова до асоціативного куща, тематичні словники, звукові фішки, таблиці складів, сонечка для визначення настрою, презентація до уроку.
Хід уроку.
І. Організація класу.
1. Поверніться до гостей, подаруйте їм щиру посмішку, привітайтеся.
Зображення настрою на сонечках.
2. Девіз уроку.
Як ми сьогодні будемо працювати скаже нам Марія.
Працюватимем старанно!
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі,
Діти просто молодці !
3. Очікування.
Скажіть, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку читання?
ІІ. Психологічне настроювання.
Очі дивляться - та все бачать,
Вуха слухають - та все чують,
Голова - думає,
Яким буде урок? - Цікавим.
Які у мене діти? - Найкращі !
Тож нехай мої та ваші надії здійсняться.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Читання таблиці складів №1 рядочками, швидко.
2. Дихальні вправи.
Уявіть, що у вас в долоньках ніжна квіточка-ромашка, закрийте очі, понюхайте її і відчуйте її запах.
Уявіть, що ви за святковим пасхальним столом, горить свічечка. Мама попросила обережно її загасити. Як ви це зробите?
3. Мовна зарядка.
Як шумлять дерева?
Як гуде жук?
Як дзвенить комарик?
4. Гра: " Комп'ютер".
Вивчення скоромовки. СЛАЙД № 2
СІЛО СОНЦЕ НА СОСНУ,
СОННО МОВИЛО: "ЗАСНУ".
а/ повільно, б/ швидше, в/ ритмічно
5. Інтонування речення.
СЛАЙД № 3
МИ У МАМИ ДОНЕЧКИ, ЯК У НЕБІ СОНЕЧКО.
-Розкажіть усім які ви донечки.
-Прочитайте, ніби запитуєте.
-Прочитайте радісно.
ІУ. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
1. Відгадування загадки.
ТАМ ЗА ЛІСОМ ЗА ПРАЛІСОМ
ЗОЛОТА ДІЖА СХОДИТЬ. ( СОНЦЕ )
У. Оголошення теми і завдань уроку.
Отже сьогодні ми будемо читати про сонечко і працювати над виконанням таких завдань.
СЛАЙД № 4
-Bчитися виразно читати.
-Будувати звукові моделі слів.
-З'ясувати значення слова " Сонце"
-Працювати з тлумачним словником.
-"Познайомитися" з новими словами.
1. Хвилинка фантазії. СЛАЙД № 5
Подумайте в яких квітах заховалось сонечко?
(Ромашка, кульбабка, соняшник.)
-Скільки складів у слові РОМАШКА?
-Скільки голосних звуків у слові КУЛЬБАБКА?
-Викладіть модель слова СОНЦЕ. (торкаюсь до плеча тих діток, хто виклав модель правильно, виправляємо помилки.)
-Назвіть перший звук, який він?
-Назвіть останній звук, який він?
2. Гра: "Оживи слово". СЛАЙД № 6
(на дошці запис: " КУЛЬБАБКА"
З цього слова утворити нові слова.
КУЛЬКА, БАБКА, БАБА,АКУЛА, КУБА,БУЛЬКА, БУЛКА, БАКУ, КАЛЬКА, БУК, БАЛКА.
Записую всі слова, що придумали діти, пізніше показую всі слова які можна утворити.
3.Створення асоціативного куща до слова " Сонечко".
Радість тепло зірка
Життя мама
світло діти УІ. Опрацювання нового тексту.
Післябукварик, ст. 44 Андрій М'ястківський " Сонечко".
1. Читання тексту вчителем.
Послухайте текст і скажіть, про що йдеться в ньому?
2. Словникова робота. СЛАЙД № 7
Побачила авжеж
Черешнями прийшла
Дядькове зупинилася
Подвір'я встигає
а/луною,повільно, б/луною, швидко.
УІІ.Фізкультхвилинка. СЛАЙД № 8
"Жайворонок"
-Сонце ловити, сонце ловити!
-ціп урвався, ціп урвався,
-Круці, круці, круці,
-Юлі, юлі, юлі,
- сонце ловити !
УІІІ. Удосконалення навички читання.
1. Самостійне читання "ДОЩИКОМ"
-Що здивувало Наталю?
-Що розказала мама дівчинці?
-Чи можливе життя без Сонця?
-Сонце -це жива чи нежива природа?
-А хочете дізнатися, що ж таке Сонце ?
СЛАЙД № 9
2. Робота з тематичним словничком.
ПОКАЗ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ. СЛАЙД № 10
3. Читання тексту вголос , по реченню, відпрацювання інтонації.
Які питання ви б поставили до цього тексту?
4. РЕЛАКСАЦІЯ.
Подивіться у вікно.
Вправа "Маятник", "День-ніч", "Сонечко".
5. Гра: "РОЗВІДНИКИ" СЛАЙД № 11
Знайти слова , які звучать ніжно.
Ясени, дівчинка, хмара, черешні, дощик, черешеньки, Наталочка, дощ, стежечка.
6. Гра. "Хвостик".
(Читаю початок речення , а діти закінчують.)
ІХ. Хвилинка поезії.
1.Гра. "Одягни предмет". СЛАЙД № 12
Сонечко ( яке?) (кругленьке, жовтеньке, тепленьке, ніжне, яскраве, світле, радісне.)
2.Гра. "Ми -поети."
(Підібрати риму.) СЛАЙД № 13
Урок - дзвінок,
Сонечко - віконечко,
Літечко - квіточки,
Весна - красна.
3.Закінчити вірш. СЛАЙД № 14
Ранок. Стежинка до__________________ .
Дзвонить веселий __________________.
І через луг, через ________________,
Сонце спішить на _________________.
Х. Підсумок уроку.
-Чи здійснилися ваші надії?
-Чи був урок цікавим?
-Чи зможете ви прочитати виразно, гарно цей текст своїм батькам?
-Що цікавого дізналися про Сонце?
Покажіть, який настрій у вас зараз. Для цього візьміть ще одне сонечко і намалюйте його з посмішкою чи сумне.
А тепер встаньте, поверніться до гостей і скажіть їм хороші слова.
МИ З ВАМИ НЕ ПРОЩАЄМОСЬ,
У ГОСТІ ЩЕ ЧЕКАЄМО.
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Образование
Просмотров
13 481
Размер файла
60 Кб
Теги
урок, читання, класс
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа