close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

конспект уроку

код для вставкиСкачать
Тема. Вчимося розповідати. Створення газети "Весняні дива" ( творчий проект).
Мета. Вчити учнів спостерігати за змінами в природі навесні; логічно й послідовно розповідати про результати спостережень; вдосконалювати навички формулювання речень; збагачувати активний словник учнів;формувати мовленнєву компетенцію; розвивати допитливість, увагу, пам'ять, спостережливість, логічне та образне мислення, зв'язне мовлення; естетичний смак, фантазію; виховувати захопленість красою природи, бережне ставлення до всього живого; любов до рідного слова; товариськість, організованість.
Матеріали та обладнання. Заготовка газети, мультимедійний супровід уроку, ілюстративний матеріал, комп'ютери.
Тип уроку: урок творчого застосування знань і вдосконалення вмінь.
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
1.1. Повторення правил поведінки у комп'ютерному класі.
- Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
- На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
- Як треба тримати спину?
- Чого не можна торкатися?
- Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
- Чи можна їсти за комп'ютерним столом? 1.2. Сьогодні на уроці: ( слайд 2-3)
2. Активізація розумової діяльності , чуттєвого досвіду, навичок і вмінь учнів.
- Ваші очікування від сьогоднішнього уроку.
- А ось про що ми будемо говорити на уроці - дізнаєтесь, переглянувши кілька кадрів презентації. ( слайд 4) Весна в усі шпаринки рветься,
Зчорніли клаптики снігів.
Веселе сонечко сміється І вийшла річка з берегів.
Не взнати стежечку знайому - Там первоцвіт рясний зацвів.
Вертаються пташки додому,
До рідних місць: садів, лісів.
І пахощі приємні ллються.
Змінилося довкіл усе!
Струмочки весело сміються.
Весна іде! Красу несе!
- Розкажіть, а з чим у вас асоціюється слово "весна"?
( Складання асоціативного куща). ( слайд 5) - А які кольори присутні у слові "весна"?
- Кольори у весни світлі і чисті, радісні і теплі. Багато жовтого, бо сонячно, кругом проглядає голубизна неба, струмків, пролісків, а ще - перша зелень і різноколір'я весняних квітів.
3.Мотивація навчальної діяльності.
- Скажіть про весну кілька гарних слів.
А як про неї говорять майстри художнього слова?
Люблю весну...
Люблю весну, та хто її не любить, Коли життя цвіте, як пишний сад.
І мов у сні, шепочуть листя губи, І квіти шлють солодкий аромат.
Люблю весну, коли плюскочуть ріки, Коли рида од щастя соловей
І заглядає сонце під повіки У тишині задуманих алей... Люблю, коли блукає місяць в травах, Хатини білить променем своїм І п'є тепло ночей ласкавих, А на лугах пливе туманів дим... Весна вдягла у зелень віти дуба, Уже курличуть в небі журавлі. Люблю весну, та хто її не любить На цій чудесній, радісній землі!
- Чи легко вам своїми словами описувати красу весняної природи?
- У кого ми можемо цього повчитися?
- Чи зможемо ми за один урок встигнути розповісти про всі весняні дива?
4. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. (слайди 6-7)
5. Творча робота над темою уроку.
5.1.Вибір назви для газети.
- Ви всі зрозуміли, що працювати ми будемо над створенням газети. Кожна газета мусить мати назву, у якій би відобразився основний її зміст. Перед вами на слайді 3 варіанти назв нашої газети. Давайте спробуємо вибрати найоптимальніший варіант і потім провіримо це на моніторі. ( слайд 8)
5.2. Самостійна робота з текстом.
- Оскільки ми почали вже роботу з комп'ютером, то продовжимо її, виконавши наступне завдання: відновити текст і розповісти, про що він. (слайд 9)
Початком весни астрономи вважають 21-22 березня - день весняного рівнодення. Весну поділяють на три періоди: рання весна - до кінця сніготанення; середня весна - до зацвітання черемхи; пізня весна - від відцвітання яблунь і бузку - до початку червня.
Діти працюють за моніторами комп'ютерів, по завершенні роботи розповідають про що довідались.
5.3. Фізкультпауза для очей.( слайд 10)
5.4. Творча робота з текстом.
- На аркушах паперу перед вами міститься текст казки, в якому не все на своїх місцях. Перегляньте уважно і поясніть, в чому суть помилки.
Прокинулась Весна, а на дворі роботи - тільки встигай. Вийшла в поле - а там уже ..
Квітню голови нема часу підняти вгору, все в клопотах: і сіє, і садить, щей квітами обдаровує долини, і бруньки виколисує деревам, комашню метушливу вітає теплим словом, пташок зустрічає з теплого краю - до всього загляне, усьому лад мусить дати. Присісти б хоча на хвилинку... Перший синок Березень хазяйнує. Вже встиг теплими ключиками крижані мости на річках повідкривати, пісню підсніжникові наспівати і узявся до роботи - оре поле, бо знає - брат уже лагодиться в дорогу, готується до сівби.
Травень вчасно підтримав брата: у білі сукні одягнув вишні, в рожеві - яблуні крислаті, та й сам зеленій сорочці присів на м'яку мураву, щоб солов'я почути.
5.5. Історична довідка.
- Групі істориків нашого класу було дане завдання довідатись, чому весняні місяці мають такі назви. Отож надамо їм слово.
Слово весна утворене від слова "весантес", що в перекладі означає "ясний день". Березень - перший місяць весни. Раніше Новий рік розпочинався в березні і відлік року вівся від 1 березня. Ця назва пов'язана з розвиванням у цей час берези, збиранням соку. Тому й називали ще люди перший місяць весни сочнем, соковиком. Квітень - пора цвітіння рослин. У народі вживали ще й форму "цвітень". Саме в цей час земля починає квітувати. Були й інші назви: водолій, апрель, лукавець.
Травень радує нас буйним ростом трав. Свою назву він отримав у минулому столітті, а до цього називався "май". Інші назви - пісенник, громовик.
6. Фізкультпауза . 7. Народні прикмети весни.
- Зараз я пропоную вам стати на декілька хвили народознавцями і скласти прислів'я про весну, користуючись тригером на моніторі комп'ютера. (слайд 23)
- А тепер запишіть прислів'я в зошит по пам'яті, а хто знає власне, добавляє ще й своє.
Весняний день рік годує. Проспиш весною - заплачеш зимою. Сій вчасно - вродить рясно.
8. Знайомство з ранньоквітучими рослинами.
- Весна - час пробудження природи від зимового спокою. Щодень промені сонця набирають все більшої сили. Саме в цю пору року ми можемо спостерігати та відчувати всю велич та красу природи рідного краю. Найяскравіший подих весняного буйноцвіту, аромат землі і прілого листя відчувається в лісі. Цей храм природи воістину є найкращим показником приходу довгоочікуваної весни. Посеред острівців білого снігу зявляються перші провісники весни - ранньовесняні квіти. Чаруючі бутони квітів розкриваються, як тільки зійде сніг, сповіщаючи про прихід весни. А далі вже тільки встигай підмічати, в який день розквітла яка рослина.
- Я би хотіла перевірити ваше вміння розпізнавати первоцвіти. А зробимо ми це з допомогою анімаційного кросворда. ( слайди24-31)
9. Природа просить допомоги.
- Весняні квіти-первоцвіти - це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Останнім часом кількість першоцвітів в Україні значно скоротилась. Рослини, які віщують прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання першоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Рослини, які так нелегко виборювали право пестити людей свіжістю весняного оновлення, раптом опинились в тенетах людської жорстокості. І саме звини людей зазнають бездушного винищення. Група екологів нашого класу підготувала невеличке звернення до всіх з приводу розумного ставлення до безцінних дарів природи.
Ми часто шукаємо зірку з небес,
Щоб звірити тихо бажання,
А квітку весняну-це чудо з чудес-
Зриваєм безжально, стоптавши ногами.
(Учні показують малюнки первоцвітів ).
А їм, первоцвітам, й мороз не страшний,
В снігах розкошує привітна родина.
В них ворог один здичавілий, страшний,
Байдужа, безлика і хитра людина.
(Слайди 32-38) Природа нам - як рідний дім. Вона усім - як мати, Щоб лад завжди був в домі тім, Про це нам треба дбати.
Іде весна і кличе нас В поля, теплом зігріті, Та знати треба повсякчас, Як слід й не слід чинити.
Не рви трави товсті жмути, Не рви в букети квіти. Все, що навколо бачиш ти, Рости повинно й жити.
Цвітуть дерева з краю в край, Буяє лист зелений. Дерева, друже, не ламай - Вони наші легені.
Помилуйсь на кожну гілку,
полюби і ліс і гай, а сокиру, ножик й пилку краще вдома забувай.
Не рви, не знищи, не зруйнуй- Це заповідь для тебе. Красу планети не зіпсуй - Вона одна під небом.
І ні стеблинку, гілку чи травинку, ти не образь, бо це страшенний гріх. Бо в кожній з них живе тремка живинка, що світиться довірою до всіх.
Й віддячить за добро тобі Земля теплом родинним, Люби і бережи її, Будь гідним її сином!
- Ну, ось і настав час розмістити всі наші матеріали на своїх місцях у газеті і повісити газету на стенді, щоб діти інших класів могли ознайомитись з нашими напрацюваннями і задумались над потребою охорони довколишнього світу.
10. Підсумки уроку. (слайд 39)
- Якими новими знаннями ви збагатились після уроку?
- Чого ви навчились?
- Чи справдились ваші сподівання від уроку?
- Давайте сплетемо віночок весняних вражень. Кожен з вас отримав пелюстку квітки, на якій напишіть, чому ви любите весну. Цими пелюстками ми прикрасимо стінгазету.
План-конспект уроку
розвитку зв'язного мовлення
у 2 класі
Вчимося розповідати.
Створення газети "Весняні дива"
( творчий проект).
Урок підготувала вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Дубна Мельник Ярина Вікторівна
2012 рік
Інструкція до використання презентації уроку розвитку зв'язного мовлення
Зміна слайдів1, 2,3 - по клацанню; слайд 4 - автоматична зміна малюнків, зміна слайда по клацанню, музика теж перестає грати; слайд 5 відкривається по клацанню, зміна - також; слайди 6, 7 - по клацанню.
Слайд 8 на моніторі у дітей, на ньому розміщено тригер, при виборі неправильної відповіді фігура мигтить, при правильній - з'являється підкреслення і звук дзвіночків,при повторному клацанню по даній фігурі неправильні варіанти відповіді зникають.
Слайд 9 на моніторі в учнів. Діти вставляють пропущені букви. Зміна слайду по клацанню.
Слайд 10 (фізкультхвилинка для очей) початок і кінець по клацанню.
Слайди 11 - 22 (фізкультхвилинка) початок і кінець по клацанню, зміна слайдів автоматично.
Слайд 23 - тригер. При натисканні на фігуру зліва - правильний варіант відповіді міняє забарвлення. Цей слайд є на моніторі в учнів.
Кросворд слайди 24-31. При натисканні на номер питання з'являється запитання, при натисканні на питання з'являється малюнок-підказка. Щоб з'явився правильний напис у кросворді потрібно натиснути по смайлику. Перехід слайда по натисканню. Усі дії на 31 слайді по клацанню. Слайди 32-38 - початок і кінець по натиску, зміна слайдів і музика автоматично.
Слайд 39 по натиску.
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
2 318
Размер файла
64 404 Кб
Теги
урок, конспект
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа