close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Відредаг Біляченко ОВ

код для вставкиСкачать
БІЛЯЧЕНКО ОЛЬГА ВАСИЛІВНА, учитель-методист,
Скандинавська гімназія, м. Київ
УКРАЇНСЬКА МОВА
2 КЛАС
ТЕМА. Практичні вправи у вимовлянні і написанні слів із дзвінкими і глухими приголосними.
МЕТА. Розвивати в учнів навички літературної вимови та грамотного написання слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу. Розвивати зв'язне мовлення учнів. Виховувати любов до живої природи, дбайливе ставлення до неї.
ОБЛАДНАННЯ. Презентація.
ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Пролунав дзвінок - Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути наприкінці,
Що у нашім другім класі
Діти - просто молодці.
2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А) Проблемна ситуація
Відгадування загадки.
- Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал, познайомимось із цікавим життям дуже працьовитої комахи. З якою саме - ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Із одним вікном хатина.
Роботяща в ній родина.
По квітках усі літають,
Мед пахучий добувають.
- Як ви відгадали загадку?
- Які слова вам допомогли?
- Доберіть спільнокореневі слова до слів: ХАТИНА (хатка, хата, хатинонька, хатній) , ЛІТАЮТЬ ( політ, літак, льотчик, літаючий).
- Визначити корінь у словах.
3. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ ТА ОЧІКУВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
А) Оголошення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал, будемо вправлятися у написанні і вимовлянні дзвінких і глухих приголосних.
Ми помандруємо з вами в цей чарівний бджолиний світ і подивимось, що воно буде. Дійсно, це лише на перший погляд у вулику спокій, тиша й сон. А насправді, цікаве життя продовжується. (Фрагмент мультфільму).
Б) Хвилинка - цікавинка. ( Виступи учнів)
Бджола за день запилює 7000 квіток.
Щосекунди бджола робить 200 змахів крилами.
Щоб принести 1кг меду, бджолі треба облетіти 10 мільйонів квіток.
Бджоли навіть у темряві можуть відчувати, де сонце.
В) Гра "Павутинка"
- Обснуйте нашу бджілку павутинкою, добираючи слова, що асоціюються зі словом "бджілка".
БДЖІЛКА
Мед, вулик, пасіка, віск, рій, квітуче поле, праця.
- Поясніть слова вулик, пасіка, рій.
Г) Робота за тлумачними словниками
- Розгорніть тлумачні словники на с.13, прочитайте мовчки тлумачення слова БДЖОЛА. Читання вголос.
- Яка це комаха? Що вона робить?
- Де мешкає бджола?
Ґ) Хвилина каліграфії
ДЖ ДЗ Б Д Ж З
- Що ви можете сказати про звуки, які позначені буквами з хвилини каліграфії? Які вони?
- Придумайте слова, які б починалися цими буквами: джем, дзвоник, білка, дуб, жолудь, зима.
- Підберіть слова, які б закінчувалися б буквами б, д, з, ж. (Дуб, гриб, дід, ніж, віз). Правильно вимовляйте останній звук.
- Яке правило ми повинні знати?
- Придумайте слово, яке б мало три букви з цього рядка.
- Пропишіть слово БДЖОЛА.
- Придумайте речення про бджолу.
-Записуємо: Бджоли живуть у вулику. (З книги на с. 84.)
- Розібрати за членами речення, визначити пари слів.
Д) Фонетичний аналіз слова
- Бджола Жу-жу принесла багато цікавої і повчальної інформації. Бджоли - трудівниці, тож і ми попрацюємо.
Робота в парах: звуко - буквений аналіз слова БДЖОЛА.
(Один учень працює на дошці, повний аналіз, перевірка робіт на місцях.)
-А може хтось згадає скоромовки про бджіл?
Бджоли, бджоли, бджоленята, вилітайте погуляти.
Женя з бджільми не дружив -
завжди Женя бджіл дражнив.
Женю бджоли не жаліли -
та дражнила нажалили! - Знай!
ФІЗПАУЗА 4. ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
А) Творча робота над складанням зв'язного тексту за вправою 202 на с. 84. Самостійно записати текст.
- Який заголовок можна придумати?
Край молодого садка - пасіка. На високих ніжках стоять рівними рядами будиночки - вулики. У них живуть бджоли.
- Підкресліть склади, що закінчуються на дзвінкий приголосний.
5. ІНТЕРАКТИВНІ ВПРАВИ
А) Диктант відгадок 1. Розгадування загадок з підказками за посібником "Планета міркувань" на с. 85-87. (Загадки 10, 11, 21, 29).
Є шапка, та голови нема, є нога, та нема черевика. (Г...б)
Горбатий мішок на чотирьох стовпах стоїть. (В...д)
Тато без шапки, а діти - в шапках. (Д...б, ж...дь)
Упаде з неба - не розіб'ється,
Впаде у воду - розпливеться. (С...г)
2. Усна робота над картками-відгадками: визначення дзвінких і глухих звуків.
Стоїть хлопчик під пеньком,
Накрив голову брильком. (Гриб)
У бабусі на городі
Дивина росте та й годі.
Круглобока, наче м'ячик,
Та чомусь вона не скаче. (Гарбуз)
В золотий клубочок
Сховався дубочок. (Жолудь)
Серед трав, кущів, калюж
Не плазує і не йде - Та усіх кудись веде. (Стежка)
Б) Розвиток мовлення за вправою 203 на с. 84-85
- Прочитайте самостійно, подумайте, швидко чи повільно будете читати. Чому саме так? Читаючи вголос, чітко вимовляйте звуки, позначені виділеними буквами.
В) Перевірка сприйняття прочитаного
- Як треба читати? Чому?
- Що це за гість завітав на пасіку? Як ви його впізнали?
- Записати слово ВЕДМІДЬ. Який ненаголошений в корені? Чи можна його перевірити? Правильно, це слово треба запам'ятати.
- Яку ілюстрацію можна намалювати до тексту?
- Яка відмінність між словами іде і суне, їсть і ласує?
Г) Вибіркове письмо за вправою 203
Виписати слова, близькі за значенням.
Наближається - суне, валить - давить.
Ґ) Робота в парах за посібником на с. 40-41
(Завдання 3, 5, 2, 6).
- Серед слів, що під рискою, вибери те, яке найточніше пояснює слово над рискою.
Хліб
Масло, батон, пекарня, ніж, обід, їжа
Ведмідь
Лев, звір, ліс, мед, зима, барліг
- Серед слів, що під рискою, вибери те, яке найбільше відповідає слову, що над рискою.
Велосипед Свисток, фари, мотор, педаль, візок
Поїзд
Море, вагон, матрос, зустріч, бензин При перевірці роботи в парах слідкуємо за правильною вимовою слів.
6. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
А) Вправа 204 - робота в парах
Перевірка: визначити дзвінкі однією рискою, глухі - хвилькою.
Б) Вправа 205, вибіркове письмо
- Виразне читання загадки, відгадування. (Цвях).
- Виписати виділені слова, навчитися читати правильно.
- Яке правило ви згадали, коли виконували вправу?
7. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ
- Чого ви навчились на уроці?
- Яке правило ми використовували?
- З життям якої комахи познайомились?
- А що цікавого ви дізнались про ведмедя?
- Що вам більше всього сподобалось?
8. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Повторити правило на с. 82.
За бажанням скласти вдома 4 рядки вірша про бджолу і ведмедя.
Автор
OlgaVasboxlbox
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
583
Размер файла
50 Кб
Теги
відредаг, біляченко
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа