close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Ділення багатоцифррових чисел на розрядні. Задачі з буквеними даними

код для вставкиСкачать
 Тема: Ділення багатоцифррових чисел на розрядні ( у частці нулі всередині і в кінці частки). Задачі з буквеними даними.
Мета: Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на розрядні, засвоїти алгоритм ділення; закріплювати уміння розв'язувати задачі з буквеними даними; розвивати обчислювальні навички, мислення учнів; формувати освітні компетентності; виховувати старанність.
Обладнання: ПК, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
1. Записати розв'язок задачі №788, змінивши дані 10 і 15 рулонів на 12 і 13.
1) 12 +13 = 25 ( рулон.) 3) 10*12 = 120 ( м)
2) 250: 25= 10 ( м) 4) 10* 13 = 130 (м)
2.Завдання для класу. Заповнити пропуск і обчислити частку.
6300 : 700 = 6300 : 100 : ... = ...
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Слайд 1. Знайдіть помилку, поясніть.
32 : 15 = 1( ост.2)
50 : 7 = 7 (ост.1)
325 : 50 =4 (ост. 15)
---- Де ми застосовуємо ділення з остачею? ( При розв'язуванні прикладів на письмове ділення. )
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо вивчати письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні ( у частці нулі всередині і в кінці ). Ви повинні знати, як застосовувати алгоритм ділення до розв'язування прикладів даного виду, уміти розв'язувати приклади на ділення, застосовувати ці уміння при розв'я-
зуванні задач.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Слайд 1. Пояснення розв'язування прикладів:
12160 13800 60
120 230
180
180
0
2. Слайд 3. Обчислити самостійно: ( Різниця часток повинна дорівнювати 10 ).
19740 : 30 23800 : 70 18480 : 60
Перевірка: 658 340 308 (658 - 340 -308 = 10)
3. Розвиток мате математичних знань.
Розв'язування задач.
а) Задача 796. Колективно скласти вираз, розв'язати його самостійно.
b--- перше число
b : k--- друге число
b+b : k--- сума цих чисел
b + b : k, якщо b=9870 , k=30 9870 + 9870 :30= 10199
Фізкультхвилинка
b) Задача 795
Прочитати задачу, зробити короткий запис умови
18ст. по 50 грн.
30ст. по 50грн. на ? грн.менше
---- Що необхідно знати, щоб дати відповідь на запитання задачі? ---- Чи можемо це знайти за умовою задачі?
-----Складіть план розв'язування задачі.
1) Скільки гривень вторгував магазин першого дня?
2) Скільки гривень вторгував магазин другого дня?
3) На скільки більше грошей вторгував магазин другого дня, ніж першого?
Записати розв'язок задачі за діями з поясненням. Учні з високим рівнем
розв'язують виразом.
1) 50*18 =900 (грн..)--- вторгував першого дня
2) 50*30 = 1500(грн.) ---вторгував першого дня
3) 1500-900=600 9(грн.)-на стільки більше
Вираз: І спосіб 50*30-50*18=600 (грн.)
ІІ спосіб 50 * ( 30 - 18) =600(грн.)
Перевірка. Прочитати розв'язок за діями
Вираз записує один учень на дошці. Пояснити, як склали вираз.
V. Підсумок уроку.
Слайд 4. --- Що вивчали на уроці?
---Чого навчились на уроці?
----Де ви зможете ці знання використовувати у житті?
-----Що сподобалось на уроці?
Цінування учнів. Оцінювання навчальних досягнень учнів.
VІ. Домашнє завдання. Ірівень: с.120, №799,798 (1,2стовпчик)
ІІ рівень: с.120, №799,798 (2,3ст.), с.199, №797*
Автор
garshina lyudmila
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
1 593
Размер файла
40 Кб
Теги
даними, багатоцифррових, розрядні, буквеними, чисел, задачи, ділення
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа