close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

1+1 УКР. МОВА, РЕЧЕННЯ, ЗІНОВ'ЄВА

код для вставкиСкачать
Урок української мови з використанням ельбуків, проведений у 2-А класі
Української гімназії
Тема. Головні слова в реченні
Мета. Дати уявлення про головні слова в реченні, вчити знаходити їх у реченнях, схематично позначати; розвивати зв'язне мовлення учнів, увагу, пам'ять, збагачувати їх словниковий запас; розвивати вміння узагальнювати, робити висновки; розвивати навички роботи з ельбуками, виховувати любов до природи, до рідного краю, шанобливе ставлення до письменників, пізнавальний інтерес до творчості письменників. Обладнання. Ельбуки, програмне забезпечення "Самоучка", демонстраційна таблиця "Головні слова в реченні", текстовий документ "Асоціативний кущ", "Деформоване речення", портрет Тараса Григоровича Шевченка, аудіозапис пісні "Тече вода із-за гаю...".
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Час до роботи - сідайте мерщій,
Всі перешкоди здолати зумій:
Виконай вправи і відповідь дай,
Багато цікавого запам'ятай.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
1. Перевірка домашнього завдання.
-Зачитайте звуко-буквений аналіз слів сьогодні, пам'ятай.
- Поясніть невідповідність між кількістю звуків і букв.
-Зачитайте протилежне за значенням слово до слова добрим.
2. "Асоціативний кущ". Учні працюють у програмі WORD.
-Що ви уявляєте, коли чуєте це слово?
-Які ви знаєте види речень за метою висловлювання?
-Які розділові знаки ставляться в кінці цих речень?
3. Робота з ельбуками. Програмне забезпечення "Самоучка".
Завдання. Прочитати текст. Поставити потрібні знаки, перетягуючи мишкою знак у рамочку. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-З чого складається наше мовлення?
-З чого складаються речення?
-Як пишуться слова в реченні?
-Як ви гадаєте, чи є серед них такі, що виконують роль головних?
Сьогодні ви дізнаєтеся, що кожне речення має свої головні слова. Ми будемо навчатися знаходити ці слова в реченнях, ставити запитання до головних слів та позначати їх схематично.
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя. Учні записують перше речення "Діти на уроці читали вірші Тараса Шевченка."
-Про кого йдеться у реченні?
-Яке питання ставимо до слова ДІТИ?
-Що говориться про дітей?
-Яке питання поставимо до слова ЧИТАЛИ?
-На яке питання відповідає перше головне слово?
- На яке питання відповідає друге головне слово?
2. Робота за демонстраційною таблицею.
Тихий вітер повіває.
-Про що йдеться у реченні? (Про вітер)
-Яке питання ставимо до слова ВІТЕР? (Що?)
-Що говориться про вітер? (Що він повіває.)
-Яке питання поставимо до слова ПОВІВАЄ? (Що робить?)
-На яке питання відповідає перше головне слово?
- На яке питання відповідає друге головне слово?
3. Висновок. У реченні серед усіх слів є головні слова. Ці слова відповідають на питання:
А) хто? що? і підкреслюються однією рискою;
Б) що робить? і підкреслюються двома рисками.
4. Ознайомлення із правилом, с. 139.
Читання правила. Перевірка засвоєння змісту:
• Які слова в реченні підкреслюють однією рискою? На які питання відповідають ці слова?
• Які слова підкреслюють двома рисками? Назвіть питання, що можна поставити до цих слів?
• Як називаються слова, що означають, про кого або про що йдеться в реченні та слова, які називають дії цих предметів?
• Поясніть головні слова в реченнях: Прийшла весна. Люди радіють. Граються діти.
• Як правильно схематично позначити слова, що складають ці речення?
Під час обговорення змісту правила вчитель активно допомагає дітям, дає учням необхідні пояснення, роз'яснення, підказки.
V. Фізкультхвилинка. Музична пауза.
Звучить пісня на слова Тараса Шевченка "Тече вода із-за гаю..."
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Зоровий диктант. Використання слайдів презентації.
1) Учитель демонструє речення на слайді впродовж 4-7 секунд, учні читають мовчки, тільки очима, повторюють це речення про себе, записують, перевіряють.
2) Знайти і підкреслити головні слова в реченнях.
-Яке речення є уривком вірша Тараса Григоровича Шевченка?
2. Пальчикова та зорова гімнастики.
3. Робота з підручником.
1) Розгляд малюнків (с. 139, вправа 2). Складання речень за малюнками.
2) Письмове коментування складених речень. Визначення головних членів речення.
Діти підійшли до потоку талої води. Потік тече широко, бурхливо. Хлопчик переносить дівчинку через потік.
4. Робота з ельбуками. Програмне забезпечення "Самоучка".
Завдання.
Знайти головні слова в реченнях. Клацнути по кожному з них мишкою.
5. Робота з деформованим реченням. Текстовий документ WORD.
Завдання. Склади речення зі слів, перетягуючи прямокутники мишкою на рядок. Запиши це речення. Підкресли головні слова.
VІІ. Підсумок уроку.
1. Гра "Упіймай головні слова".
Тече вода із-за гаю
Та попід горою.
Хлюпощуться качаточка
Помеж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску, розмовляє
З дітками своїми.
• З якими словами ми почали знайомитися сьогодні на уроці?
• Розкажіть, на які питання відповідають головні слова в реченні, що означають ці слова. Як позначаються головні слова в реченні схематично?
• Чого навчалися ми сьогодні на уроці? Який вид роботи особливо запам'ятався вам?
VІІІ. Домашнє завдання.
С. 140. Доповнити речення за зразком.
Автор
сонце1
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
121
Размер файла
1 157 Кб
Теги
речення, єва, зінов, мова, укр
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа