close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Конспект уроку математики у 3 класі

код для вставки
Конспект уроку з теми "Множення і ділення на 10. Задачі на знаходження четвертого пропорційного"
Дубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7
Методичний кабінет
Підготувала
вчитель початкових класів
Жабчик А.Є.
2015 р.
Тема: Множення і ділення на 10. Задачі на знаходження
четвертного пропорційного.
Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення та
ділення на 10; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння
розв ’язувати задачі на знаходження четвертного пропорційного; розвивати
логічне мислення, творчі здібності, виховувати акуратність, уважність та
моральні якості.
Обладнання: таблиця, картки для усного рахунку.
Хід уроку
I.
Організаційний момент
Сьогодні в нас урок незвичний,
Навчить багато нас чому Хай буде він для нас повчальний,
В кінці подякуєм йому.
А що ми будемо робити?
І як ми будем рахувать?
Той зможе відповідь нам дати,
Хто буде гарно працювать.
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 570
- Прочитайте розв ’язання рівнянь.
9:х=9х
х : 45 = 1
х · 120 = 120
х=9:9х
х = 1 · 45
х = 120 : 120
х=1
х = 45
х=1
Завдання 571
- Прочитайте розв ’язання задачі і відповідь.
2. Хвилинка каліграфії
1 12 123 1234 12345 123456 1234567
3. Математичний диктант
- Перший множник 25, другий множник 1. Знайдіть добуток.
- Ділене О, дільник 53. Знайдіть частку.
- Перший множник 1, добуток 19. Чому дорівнює другий множник?
- У скільки разів число 40 більше від 1?
- Знайдіть добуток чисел 80 і 80.
- Знайдіть добуток чисел 47 і 0.
Відповіді: 25; 0; 19; 40; 1; 0.
4. Усний рахунок
а)
за таблицею;
б)
за картками
32:4:1
845-540 + 1
0 · (35-32)
(159-52) · 0
3 : 1 + 81 · О
1· 46 + 0· 7
в) Гра «Знайди зайве число»
2 4 6 7 1 0 1 2 14 (7, а потрібно 8)
6 18 24 29 36 42 (29, а потрібно 28)
Гра «Віконечка»
...16 24 32...48...(8, 40, 56)
III. Повідомлення теми і мети уроку
5. Сьогодні на уроці ми повторимо множення та ділення на 10.
Будемо розв’язувати задачі та виконувати дії з іменованими
числами.
IV. Робота над темою уроку
1. Робота за підручником ( с. 92 — 93 )
Завдання 5 72
-
Як ви розставили дужки, щоб рівності стали істинними?
(18-9) · 5 = 45
81 : (81-72) = 9
6 · (10-6) = 24
(85-40) : 5 = 9
Завдання 573
- Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак
« менше».
Учні ознайомлюються з правилами.
Щоб помножити число на 10, потрібно справа приписати до нього один
нуль.
Наприклад:
8 · 10= 80; 3 0 · 1 0 = 300; 1 2 · 1 0 = 120.
Щоб поділити число, яке закінчується нулями, на 10, потрібно справа
відкинути в ньому один нуль.
Наприклад:
50 : 10 = 5; 80 : 10 = 8; 500 : 10 = 50; 180 : 10 = 18.
Завдання 574.
Коментоване розв ’язування прикладів.
Завдання 575 Робота в парах.
- Запишіть число 24 у вигляді добутку двох множників, один з яких на 5
більший від другого.
( З · 8 ) = 24
Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце
Зазирнуло у віконце
Ми до нього потяглися
За промінчики взялися
Будем дружно присідати
Сонечко розвеселяти
Встали — сіли, встали - сіли
Бачте, як розвеселили!
Завдання 577
Учні скаладають і розв ’язують три задачі за коротким записом.
1) 7 гусок —35 кг 1 гуска - ?
Маса 7 однакових гусок складає 35 кг. Яка маса однієї гуски?
- Про що йдеться в задачі? Що означає вислів «однакових гусок»? Що в
них повинно бути однаковим: колір, маса, чи щось інше? (В них однакова
маса.)
- Які величини містить ця задача?
- За коротким записом поясніть, що означаються числа задачі.
- Про що запитується в задачі?
- Назвіть питання задачі. Що треба знати, щоб відповісти на питання
задачі? ( Треба знати два числові значення: 1 — загальне масу гусок (
відомо 35 кг ); та 2 - кількість гусок ( відомо - 7) .)
- Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? ( Дією ділення )
- Чи можна відразу відповісти на питання задачі? ( Так )
- Прочитайте розв ’язування задачі; відповідь.
2) 1 гуска - 5 кг
5 гусок - ?
Маса гуски — 5 кг. Яка маса 5 таких самих гусок?
- Про що йдеться в задачі?
- Які величини містить ця задача?( Маса 1 гуски, кількість гусок, загальна
маса.)
- Про що йдеться в задачі?
- Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
- Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі?
- Чи можна відразу відповісти на питання задачі?
- Прочитайте розв ’язання задачі; відповідь.
3) 7 гусок - 35 кг
5 гусок - ?
Маса 7 однакових гусок складає 35 кг. Яка маса 5 таких самих гусок?
- Про що йдеться в цій задачі?
- Яким є питання задачі?
- У відповідь ми отримаємо більше чи менше число за 35, чому?
- Порівняйте цю задачу з попередніми. Що цікавого ви помітили?
- Дана задача складається з двох попередніх задач, вона складена.
- Повторіть запитання задачі.
- Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
- Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі?
- Чи можна відразу відповісти на питання задачі?
- Що сказано в задачі про масу 1 гуски в першому та другому випадках?
- Що треба знати, щоб знайти масу 1 гуски - однакову величину?
- Чи можна на це питання відповісти відразу?
- Складіть план розв ’язання задачі. Запишіть розв ’язання.
1) 35 : 7 = 5 ( к г ) - маса 1 гуски;
2) 5 • 5 = 25 ( к г ) - загальна маса 5 гусок.
- Запишіть відповідь.
- Повернемося до нашого припущення. Чи правильно ми припустили,
що у відповідь буде число менше за 35?
Завдання 578
Ознайомившись з умовою задачі учні самостійно складають її короткий
запис та самостійно розв ’язують.
Завдання 579
Колективне розв ’язування задачі.
Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Виконай дії з іменованими числами
2м 40 см + 70 см
4 м 30 см — Зм
6м 50 см + 50 см
8дм 7см — Здм 4см
9дм 5 см — 5 дм
3.
4.
3 дм 6 см + 3 см
7 дм 6 см – 2 см
4 дм 4 см + 4 дм
5 м 20 см + 36 см
Офтальмологічна пауза.
Розеязування логічної задачі
Братові 7 років, а сестрі – 5 ро5ів. Скільки років виповниться сестрі, коли
брату буде 10 років? (8 років).
V. Підсумок уроку
- Яку тему вивчали на уроці?
- Як ви оцінюєте свою роботу?
VII. Домашнє завдання
с. 93, завдання 580, 581
Автор
dubno-school7
Документ
Категория
Математика
Просмотров
417
Размер файла
66 Кб
Теги
конспект уроку математики
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа