close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

код для вставкиСкачать
Чернявська Ліна Миколаївна,
учитель вищої категорії,
старший учитель
загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2
міста Жашкова
Жашківської районної ради
Черкаської області
УРОК – ТРЕНІНГ
З ОСНОВ ЗДОРОВ’Я В 3 КЛАСІ
«ЯК ЗАЛАГОДИТИ КОНФЛІКТ»
Тема: Як залагодити конфлікт. Практична робота. Моделювання ситуацій
мирного розв’язання конфліктів з однолітками.
Мета:
Ключові компетентності:
 Вміння вчитися (планування своїх дій);
 Загальнокультурна (особливості національної і загальнолюдської
культури в побутовій і культурно-дозвіллєвій сфері);
 Громадянська (знання своїх прав і обов’язків);
 Здоров’язбережувальна (взаємозв’язок організму людини з природнім і
соціальним оточенням);
 Компетентності з ІКП (вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати
та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися
різноманітною літературною довідкою);
 Соціальна
(конструктивне
розв’зання
конфліктів,
досягнення
консенсусу, вміння брати на себе відповідальність за наслідки вчинків).
Предметні компетентності:
 ознайомити учнів з правилами, які допоможуть уникнути конфліктам і
мирно розв’язати їх;
 вчити мирно розв’язати конфлікти з однолітками;
 розвивати вміння аналізувати типові життєві ситуації;
 виховувати культуру спілкування, почуття власної гідності, честі,
чесності, поваги до людей, доброту любов до життя, до ближнього,
співчуття, милосердя
Обладнання:
підручник
«Основи
здоров’я»,
зошит,
матеріали
для
психологічного тренінгу: малюнки, таблиці із зображенням конфліктних
ситуацій серед дітей, килимок світу
Тип уроку: урок-тренінг
Зміст уроку
1. Організаційний момент
Привітання:
Встаньте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий день!»
2. Введення до тренінгу
- Вітаю вас усіх. Сьогодні ми присвячуємо наш урок – тренінг вирішенню
конфліктів. Пропоную кожному назвати своє ім’я по черзі і назвати свою
найкращу рису характеру, щоб сподобатись.
(Я – Таня. Найкраща риса характеру – справедливість)
- Щоб наша робота була плідною, давайте згадаємо правила під час роботи тренінгу.
1. Приходити вчасно.
2. Говорити по черзі.
3. Говорити коротко.
4. Не перебивати товариша.
5. Не боятися висловлювати свої думки.
6. Брати активну участь у розмові.
7. Поважати думку товариша.
8. Бути доброзичливим.
3. Вправа «Очікування»
- Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
(На стікерах діти пишуть свої очікування від тренінгу і прикріплюють
стікери у верхній частині малюнку пісочного годинника)
4. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
Вправа «Мозковий штурм»
- Що таке конфлікт?
(Конфлікт – це ситуація, коли двоє або кілька осіб незадоволені вчинками
одного, коли їхні думки не збігаються і коли кожен обстоює свою правоту)
- Які асоціації у вас викликає це слово?
Метод «Асоціативний кущ»
Конфлікт
Сварка
Бійка
Сутичка
Ворожнеча
Сутичка
Боротьба
Зіткнення
Протиріччя
Безлад
Крик
Суперечка
Лайка
Образа
Протистояння двох людей
5. Вивчення нового матеріалу
А) повідомлення вчителя
- Щодня ти спілкуєшся з людьми, які тебе оточують, - рідними, друзями,
однокласниками, знайомими і незнайомими. Усі вони різні, з несхожими
характерами: одні
- спокійні, інші – спалахують, наче сірники. У деяких
ситуаціях люди не можуть про щось домовитися, сперечаються, сваряться. Тоді
говорять, що виник конфлікт. Причиною конфлікту в колективі можуть бути
дитячі пустощі, зло, заздрість, зухвалість. Якщо вам доводилось бути свідком
конфлікту дорослих, то знаєте, що це – річ неприємна. Можна виявити
доброзичливість і цим зупинити конфлікт. На допомогу прийдуть слова
ввічливості: «Дозвольте пройти», «Дякую», «Перепрошую».
Будь-який конфлікт не потрібно підтримувати. Головний девіз – не
реагувати.
Я хочу вам, діти, дати кілька практичних порад «Як подолати гнів».
 Відчувши наближення злості, заплющіть очі і полічіть до 10.
 Відчуваючи наближення гніву, подивіться на годинник та відкладіть
спалах гніву на 15 хвилин. Так можна навчити контролювати себе.
 Придумайте фрази, які могли б послабити ваш гнів. Наприклад: «Не
треба кричати, мене і так всі добре чують»; «Йому теж боляче. Не варто
підсилювати чужий біль».
 Швидко порахуй подумки до п’яти, а то й до десяти.
Б) Фізхвилинка
Дзінь-дзелень, дінь-дзелень,
Працювали цілий день.
А тепер спочинем трішки,
Розімнемо руки й ніжки.
Руки вгору, руки вниз,
На всі боки повернись.
У долоньки поплескали
І руками помахали.
Ніжками затупотіли,
Потім дружно всі присіли.
Встали хутко, посміхнулись
І до праці повернулись.
6. Узагальнення й систематизація знань
А) робота в групах
Група «Баранці»
3-я:
1. Скласти оповідання за малюнком і за планом (підр., с. 68)
2. Які почуття відчували баранці на початку конфлікту, а які - по його завершенні?
Початок
Завершення
К – клопіт
К – краса
О – образа
О – охайність
Н – нестриманість
Н – наполегливість
Ф – фініш
Ф – фінал
Л – лицемірство
Л – людяний
І – іронія
І – ідеальний
К – кепкування
К – культурний
Т – тривога
Т – терпимість
3. Висновок
- Якщо виник конфлікт – слід шукати рішення.
Група «Козлики»
3-я:
1. Інсценізація оповідання «Два козлики» (підр., с. 69)
2. Вправа «Вузький місток»
Мета: відпрацювати на практиці шляхи виходу з конфліктної ситуації.
На підлозі малюють крейдою або складають з мотузок вузький місток, по
ширині 30 см. Двоє учасників стають по різні сторони «містка» і починають йти
на зустріч один одному. Іх завдання розійтися на середині містка. Хто витупить
за лінію вважається програвшим.
Провести обговорення:
- Як ви переходили місток?
- Як ви домовлялися зі своїм напарником?
- Чи можна порівняти ситуацію на містку з конфліктною ситуацією?
3. Висновок:
Щоб мирно розв’язувати конфлікти, треба вміти поступатися.
Група «Папуга»
3-я:
1. Продовжити казку «Гей, ти!» (підр., с.70)
2. Вправа «Килимок світу»
Для килимка світу можна взяти велику хустку, на якій можна наклеїти
якісь символи миру і злагоди (голуб, зелену кулю, журавлики). Головне, щоб
отримане творіння подобалось дітям.
Потрібно пояснити дітям, що це незвичайний килим. Він допомагає
людям заспокоїтися і помиритися, якщо вони посварилися. Для цього треба
розстелити килим на підлозі і запропонувати двом героям із казки «Гей, ти!»
(папугу і бегемота) сісти на нього вдвох. Тепер вони зможуть стати тільки
друзями. Сходити з килима раніше того, як діти помиряться, заборонено. У той
час, коли хлопці сидять на килимі, вони повинні дотримуватись таких правил:
 Не можна доторкатись один до одного;
 Не можна вимовляти нічого, крім фрази «Тух-тібі-дух».
Чарівну фразу герої теж можуть вимовляти так, як їм подобається (викрикувати, сичати, буркотливо бурчати). Виходить забавний діалог двох дітей, що
сидять на килимі світу. Як правило, вони говорять свої фрази по черзі. Через
деякий час діти «видихаються» і тон «потух – тібі- духів» стає набагато
спокійнішим.
Всі учасники сидять поруч, а лідер може давати жартівливі репліки типу:
«Ух ти, як грізно!» або «Жах, навіть я злякався!». Якщо всі відчули, що діти
вже виплюнули свої образи і злість, трохи втомилися і готові до перемир’я, то
повідомити їм, що якщо вони протягнуть один одному руки, то зможуть встати
з килима світу або якщо діти морально готові до цього, то хай мовчки
з’єднають мізинці. Тоді вони знову отримають «право голосу» і можуть разом з
вами закріпити дружбу виконанням ритуалу «мирися – мирися – мирися і
більше не дражнися (бийся)».
3. Висновок:
Називай людей на ім’я. Дражнилки та обзивання породжують конфлікти.
Б) вправа «Гарячий стілець»
- Уявіть, що ви сидите на гарячому стільці. Швиденько спробуйте
закінчити прислів’я
1. Ліпше переконати словами, (ніж кулаками).
2. Сварка до добра, (не доводить).
3. Де злагода, (там перемога).
4. Згода будує, а (незгода руйнує).
5. Лайкою та криком, (хати не збудуєш).
6. Як гукнеться, (так і відгукнеться).
7. Око за око – (зуб за зуб).
8. Гуртом можна й (море загатити).
В) робота в групах
Правила розв’язання конфліктів
- Ви, напевно, переглядали мультфільм про Кота Леопольда і двох
мишенят. Вони називали Леопольда «підлим боягузом», улаштовували йому
пастки, але часто потрапляли у них самі. Леопольд завжди казав мишенятам:
«Хлоп’ята, давайте жити дружно!»
Прочитайте правила Кота Леопольда. Додайте свої правила, які
допоможуть уладнати конфлікт.
1. Якщо ти завинив, попроси пробачення.
2. Завжди дотримуйся слова.
3. Доклади зусиль, щоб пом’якшити наслідки конфлікту.
4. Не гнівайся, посміхнись, доброзичливо звернися до опонента ситуації,
що склалася.
5. Завжди пам’ятай: добрий гумор допомагає уникнути суперечки!
Г) практична робота
- Об’єднайтесь у пари і розіграйте ситуації мирного розв’язання
конфліктів.
Ситуація 1: ти зайшов до класу, а за твоєю партою сидить інший учень;
Ситуація 2: ти позичив однокласнику свою річ, а він повернув її
зламаною.
Підсумки. Рефлексія.
А) вправа «Незакінчене речення»
1. Конфлікт – це …
2. Причиною конфліктної ситуації може бути …
3. Конфлікт може призвести до того, що …
4. Для того, щоб запобігти виникненню конфлікту, потрібно …
Б) Чи справдились ваші очікування?
- Яку нову інформацію, нові знання ви отримали під час опрацювання
теми?
- Як ви будете використовувати отриману інформацію в подальшій роботі?
Відповіді записуються на стікерах і прикріплюються на малюнок
пісочного годинника знизу.
В) вправа «Похвали мене»
Учні по черзі звертаються один до одного за похвалою. Наприклад,
«Антон, похвали мене за те, що я сьогодні був учасником «Килимка світу».
Той, до кого звернувся хвалить, а потім сам звертається за похвалою».
Г) заключне слово вчителя:
- Наша зустріч добігає кінця. І я б дуже хотіла побачити ті емоції, які ви
відчуваєте зараз після уроку-тренінгу.
Мені в цьому допоможе гра «ТРВЗ – емоції»
Готові розмовляти ми до ранку,
Та час минув, прощатись вже пора.
А хто вдячний, поплескати потрібно,
Адже нове – початковій школі вкрай необхідно.
Хто стомився, на мене подивіться,
І з полегшенням тихенько розігніться.
Можливо, хтось з вас вражений,
Розкритою темою трішки здивований.
Один одному на вушко про це шепніть.
І плечико праве вгору підніміть.
Хто незадоволений, не варто нарікати,
Прошу вас потопати, не треба голосувати,
Комусь згодиться моя скромна розповідь,
Порадою скористається нею хтось не раз.
Хто не нудьгував і слухав все з охотою,
А зустріч назвав плідною роботою,
Для цього жест відмінний є у нас.
Він означає, що зустріч відбулася – вищий клас!
Щиро вдячна за вашу цікавість та інтерес. До побачення! До нової
зустрічі в нас!
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
98
Размер файла
55 Кб
Теги
конфлікт, залагодити
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа