close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Перевір себе

код для вставкиСкачать
Відділ освіти Жашківської райдержадміністрації
Жашківської районної ради
Черкаської області
Підсумковий
урок з основ здоров᾿я:
«Перевір себе»
за розділом «Здорове тіло»
Розробила Жаборовська І.А.
вчитель початкових класів
Жашківської загальноосвітньої
школи I-IIIст. №3 ім. І.М.Ляшенка
2015 року
Тема: Перевір себе ( за розділом «Здорове тіло»)
Мета: навчальна: закріпити знання учнів про здорове тіло і гігієну, культуру харчування,
загартовування;
вчити ставити запитання і шукати на них відповіді;
розвивати стійку увагу, пам᾿ять, зв᾿язне мовлення;
сприяти вихованню дружніх стосунків;
здоров᾿язберігаюча: мотивувати дітей самим піклуватися про своє здоров᾿я;
соціальна: розвивати уміння співпрацювати в групі.
Обладнання:план- карта маршруту на великому ватмані; малюнки «Режим дня»;таблички
з вказаним часом; листки А2, маркери; малюнки для групової роботи; тестові запитання ;
модель повітряної кулі.
Хід уроку
Вступна частина (3 хв)
1. Привітання ( діти стоять у колі)
Діти бажають один одному успіхів на уроці.
2. Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у туристичний похід, де на
нас чекають різні випробовування. Коли ми все подолаємо, то дізнаємося секрети здоров᾿я
і отримаємо щось у винагороду. Що саме – це ми зможемо зрозуміти лише наприкінці
уроку.
3.Вправа «Очікування»
Свої стікери діти наліплюють на повітряну кулю, за допомогою якої і буде здійснюватися
подорож.
Основна частина (32хв)
1. «Ти мені - я тобі» ( Діти ставлять запитання по пройденій темі конкретним учням.
Після відповіді обирається наступний учень і т. д. )
( 3 хв )
Вчитель на карті переміщує повітряну кулю далі. Це означає, що одну перешкоду
подолали.
2. «Знайди свою пару»
Частина учнів бере таблички із вказаним часом, а інша частина малюнки «Режим дня».
Завдання: підібрати малюнок до вказаного часу. (3 хв )
Після того, як усі знайшли свою пару, перевіряється правильність виконаного завдання.
Вчитель показує це на карті.
3. «Заповнимо кросворд» ( на дошці) ( 5 хв )
Для цього нам потрібно розгадати загадки.
Щоб здоров᾿я добре мати
Слід про нього змалку … ( дбати )
Кожний ранок обливатись
І зарядкою … ( займатись )
У дворі щодня гуляти,
Повноцінно їсти й … ( спати )
Добре мити всі продукти,
Досхочу вживати … ( фрукти )
Будете це все робити Перестанете … ( хворіти )
Кажуть, щоб хвороб не знати,
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з᾿їсте,
Тільки сльози проллєте. ( Цибуля)
Запитав орел в шуліки:
- Де дістати можна ліки?
Цей будинок недалеко,
Називається … ( аптека )
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує Призначає процедури
і таблетки і мікстури? (Лікар)
х
в
о
р
д
л
б
з
ф р
у
к
т
і
а
с
ь
т
а
й м а
т
п
и
т
т
и
е
к
с
п
а
ц
т
и
б
у
л
я
Вчитель показує ще один етап маршруту на карті.
4. Руханка «Чекаємо гостей» ( 2 хв )
Вчитель читає вірш, а діти виконують рухи.
У Маринки буде свято,
Мають гості завітати.
Зранку хату прибирала,
Віником все підмітала.
Пил із меблів витирала.
У гаю , що недалеко,
З квітів гарний букет склала.
Ставила на стіл гостинці,
Й мисочку кожній дитинці.
Дівчинка причепурилась,
Гості вже й не забарились.
5. Робота в групах. ( 10 хв)
к
р
Пригадати правила роботи в групах.
1. Розподілити обов᾿язки .
2. Дотримуватися правила «Піднятої руки».
3. Говорити по суті і лаконічно.
4. Не критикувати
5. Не заважати іншим.
6. Дотримуватися регламенту.
Розподіл у групи визначається порами року.
Завдання : створити колаж за допомогою малюнків на задану тему.
1 група – «Зимові види спорту»
2 група - «Літні види спорту»
3 група – « Загартовування влітку»
4група – «Загартовування взимку»
Презентація роботи кожної групи.
Вчитель на карті позначає пройдену перешкоду.
Тестова робота ( 10хв)
1 варіант
1. Вибери ознаки здоров᾿я.
□ у тебе нічого не болить;
□ ти добре спиш уночі;
□ ти бадьорий цілий день;
□ у тебе поганий настрій;
□ тобі цікаво вчитися;
□ ти почуваєшся знесиленим.
2. Що ти обереш на сніданок?
а) кашу;
б) жарену картоплю;
в) тістечко.
3. Які з видів відпочинку належать до активних?
□ катання на велосипеді;
□ гра за комп᾿ютером;
□ перегляд мультфільму;
□ похід у ліс;
□ гра у теніс;
□ гра у шахи.
4. Встав пропущені слова.
Зуби треба чистити ______________ і _____________ .
Найбільше мікробів на руках, особливо під ______________ .
5. З᾿єднай і поясни прислів᾿я.
У бруді жити проживеш довго.
Рухайся більше вилікуватися важко.
Захворіти легко хворобу нажити.
6. Склади і запиши правила столового етикету.
________________________________________
________________________________________
________________________________________
2 варіант
1. Вибери ознаки хвороби.
□ у тебе болить зуб;
□ ти почуваєшся бадьоро;
□ у тебе немає апетиту;
□ на шкірі висип;
□ у тебе міцний сон;
□ у тебе кашель.
2. Що ти обереш на вечерю?
а) борщ;
б) молочну кашу;
в) хот – дог.
3. Які з видів відпочинку належать до пасивних?
□ катання на велосипеді;
□ гра за комп᾿ютером;
□ перегляд мультфільму;
□ похід у ліс;
□ гра у теніс;
□ гра у шахи.
4. Встав пропущені слова.
Чистити зуби потрібно не менше __________ хвилин.
Якщо ми вживаємо мало ______________ , то стаємо кволими і можемо захворіти.
5. З᾿єднай і поясни прислів᾿я.
Хто багато лежить про хвороби забудеш.
Фізкультурою займатися будеш запорука здоров᾿я.
Чистота у того бік болить.
6. Склади і запиши правила загартовування.
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
Зворотній зв᾿язок (5хв)
Фронтальна перевірка тестових запитань і вербальне оцінювання учнів.
Продовж речення.
Сьогодні на уроці мені найкраще запам᾿яталося …
Я ще хотів би більше навчитися …
Вчитель: сьогодні ми з вами дуже гарно працювали, тому усі отримують обіцяну
винагороду. У кошику біля повітряної кульки діти дістають вітаміни.
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
67
Размер файла
27 Кб
Теги
перевір, себе
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа