close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Літературне читання, 2 клас

код для вставкиСкачать
конспект уроку з літературного читання у 2 класі за новою програмою (2014-2015 н.р.). Тема. Олександр Копиленко "Найвеселіший місяць"
Літературне читання, 103 урок, 2 клас (за новою програмою)
Підготувала вчитель початкових класів КУ Сумська спеціалізована
школа І-ІІІ ступенів №2 ім. Д.Косаренка, м.Суми, Сумської області
Забара Людмила Олександрівна
Тема. Найвеселіший місяць – травень. Олександр Копиленко
«Найвеселіший місяць».
Мета: формувати вміння сприймати зміст твору, вчити орієнтуватися в
тексті, аналізувати і виділяти головне, продовжити ознайомлення учнів із
ознаками весни; розвивати читацькі навички, образне мислення, уяву;
виховувати любов до природи.
Обладнання: екран, проектор, хмарки із завданнями, запис співу солов’я,
дощу, інших птахів, предметні малюнки, що символізують прихід весни.
Хід уроку
І. Організація класу (сл. 2)
Всі почули вже дзвінок.
Він покликав на урок.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними і хлоп’ята.
— Діти, подивіться мені у вічі й усміхніться. Для того, щоб упоратися із
завданнями нашого уроку, треба бути старанними, кмітливими і уважними.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Вступна бесіда
— До якого уроку ви приготувалися?
— Відгадайте загадку.
У лісах струмки пустила,
Землю травами встелила.
Перші квіти принесла.
Чарівна моя….(Весна) (сл. 3)
— Пригадайте назву розділу, над яким ми працюємо. ( Ой, весна, весна, днем
красна…)
— Із настанням весни все розквітає, здається, що ніби якась чарівна енергія
вливається в кожного після довгого зимового сну. Все тепліше пригріває
сонечко, а якщо і з’являються хмаринки, то легкі і білі. Саме вони нам
розкажуть, що ми будемо робити сьогодні на уроці. А які ваші очікування від
уроку?
— Отже, сьогодні ми будемо: (Вивішуються хмаринки із завданнями)
- робити мовну розминку;
- грати;
- працювати з текстом;
- дізнаємося багато цікавого від наших науковців;
- працюватимемо в парах;
- поповнимо словниковий запас новими словами
— Виконуючи завдання, ми зберемо ознаки весни.
2. Мовленнєва розминка
— Приготуємо язичок до уроку.
 Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово «ні» з поступовим
видихом ( 2 рази).
 «Маятник» - ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки
до правої (8 разів).
 Вітерець у лісі – ш-ш-ш.
 Сичить вуж у траві – с-с-с.
 Прилетів жук – ж-ж-ж.
 Заспівав комарик – з-з-з.
 Миттєво пролетів птах – шух-шух-шух.
 Запихкав їжачок – пих-пих-пих.
 Дзюркоче вода у струмочку – дз-дз-дз.
 Забриніла бджілка – дж-дж-дж.
3. Робота над скоромовкою.
— Повторимо скоромовку, яку ми вивчили на попередніх уроках. (сл. 4)
Під кущами цілий день:
Дзень-дзелень, дзень-дзелень.
То дзвіночки лісові,
Дзінь-дзінь, дзінь-дзінь
— Прочитайте скоромовку в повільному темпі, тепер у швидкому, а тепер
так, як її прочитав би ось цей чоловічок (весело).
— Без чого не ростимуть всі квіти? (Без сонечка). Отже, одна з ознак весни –
це тепле сонечко. (Вивішується сонечко)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
1. Гра «Невербальні асоціації»
— Зараз ми з вами пограємо у гру на уяву. Нагадую, ви слухаєте слово і
уявляєте те, про що я вам розповідаю. Уявляйте яскраво.
Слова для гри: ліс, кульбаба, зозуля, жаба, дощ, земля, хмара, поле, весна,
вітер, трава, грім, дорога, болото, шапочка, ластівка. (16сл.)
(Коментар до гри: вчитель показує будь-який малюнок ( пеньок ) і говорить,
що це ліс. Діти уявляють як на пеньку виріс густий ліс, а віти торкаються
хмар. Показує ведмедя, а говорить, що це кульбаба. Діти уявляють як ведмідь
їсть кульбабу, а парашутики лоскочуть йому ніздрі, ведмідь лапами махає
перед носом і т. д. Гру треба проводити динамічно і весело. Вигадки повинні
бути кумедними, незвичайними. Потім вчитель показує перший малюнок, а
діти пригадують слова, пов’язані з ним.)
— Молодці, ви яскраво уявляли і тому запам’ятала всі слова. (сл. 5) Коли ми
будемо працювати над новим текстом, ви їх там зустрінете. Назвіть пташок,
яких ми згадали. Як вони пов’язані з весною? Отже, ще одна ознака весни –
це приліт перелітних пташок. (Малюнок пташки на дошку). Багато птахів
повертається навесні додому і своїм веселим щебетом наповнюють парки і
ліси. Давайте закриємо оченята, перенесемося до весняного лісу і послухаємо
спів пернатих друзів.
— Сьогодні на уроці ми знову будемо читати оповідання про весну
«Найвеселіший місяць» Олександра Копиленка (сл. 6)
— Олександр Копиленко (сл. 7) – це відомий український письменник, наш
земляк, бо народився на Полтавщині. За своє життя він написав багато творів
для дітей і більшість з них – про природу. Бо сам її любив понад усе.
Найкращою музикою для письменника були спів пташок та шум дерев.
О.Копиленко вважав, що любити природу може тільки чуйна, добра,
благородна людина. Який твір автора ми уже читали? (Весна у лісі). Хто сам
уже читав твори автора? Сподіваюся, що після сьогоднішнього уроку вам
захочеться сходити до бібліотеки і взяти нові твори О. Копиленка.(сл. 8)
— Назвіть весняні місяці.(сл. 9). А як ви вважаєте, який з них найвеселіший?
А думку з цього приводу Олександра Копиленка ми дізнаємося з його
оповідання.
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання
оповідання О.Копиленка «Найвеселіший місяць»
1. Читання тексту підготовленим учнем.
— Послухайте оповідання і скажіть, який місяць найвеселіший та зверніть
увагу про яку весняну квітку розповідає автор. ( Після прослуховування
тексту діти відповідають на питання). А як квіти пов’язані з весною?
(Малюнок квітки на дошку)
2. Робота з текстом.
— Подивіться на текст оповідання і скажіть скільки в ньому абзаців.
Прочитайте останній і скажіть про що у ньому йдеться. Всі ви спостерігали
за дощем і чули грім. Давайте разом з вами послухаємо це явище природи.
Після дощу все оживає. Ми з вами разом з дощиком відпочинемо і
продовжимо працювати з новими силами.
3. Фізкультхвилинка «Весняний дощик» під звуки дощу.
4. Робота над текстом.
Вправа «Роз’єднай слова»
— Діти, знайдіть 3 абзац тексту. Що цікавого ви в ньому помітили?(сл.10, 11)
Давайте відновимо разом текст. Прочитайте абзац і спробуйте самостійно
впоратися із завданням.
Читання за ведучим по реченню.
— Про яких тварин згадується в тексті? (Жабу, ластівку) З чим порівняли
ластівку? А яка ознака весни пов’язана з іншими тваринами? (Малюнок білки
на дошку)
5. Словникова робота та орфоепічна робота. (сл. 12,13)
— Для того, щоб ви краще зрозуміли текст, давайте з’ясуємо значення
деяких слів та навчимося їх правильно читати.
Птаство – всі птахи
Гучно – голосно
Буйно – густо
Шугають – швидко літають
Читання слів за вчителем «луною»:
Найвеселіший,
прислухайтесь,
голосисте,
невтомний,
відцвісти,
парашутиком, насіннячко, насувається.
Самостійне читання слів.
—Прочитайте самостійно впівголоса ці слова, піднімаючись знизу вгору.
6. Гра «Рибки» Самостійне мовчазне читання тексту. Запам’ятати про
яких пташок згадує автор.
7. Хвилинка - цікавинка.(сл. 14-18)
— Назвіть пташок, які зустрічаються в тексті. Про деяких пташок ми знаємо
небагато. Тому наші науковці підготували нам невеликі розповіді.(Дрізд,
коноплянка, вівчарик)(сл. 19-21)
Вівчарики
Вівчарики повертаються з теплих країв у першій половині березня.
Існує припущення, що самці літають швидше за самок і тому на 10-12 днів
вони прилітають раніше.
Коноплянка
Досить часто кілька пар коноплянок оселяються поряд одна з одною.
На осінь яскраве пір’я самця зникає, воно ховається під сірими крайками
нових пір’їн. А до весни сіре пір’я зношується і самець знову яскравий.
Дрізд
Славляться дрозди своєю співочою майстерністю. У них є сильні голосові
м’язи. Дрозди люблять побалувати себе «мурашиною ванною». Вони сідають
на стежку, що веде до мурашника, і дозволяють мурахам розповзатися по
всьому тілу. Так птах позбавляється від паразитів. І цей «лікувальний сеанс»
пом’якшує біль, викликаний ростом пір’я.
8. Проблемне запитання.
— Уявіть, що ви зменшилися до розмірів пташок. Чого б ви боялися? Як
треба поводитися в лісі навесні? (Слухати природу, спостерігати, не
галасувати, не вмикати музику). Травень і червень можна назвати місяцями
тиші. Чому? Тож не лякайте тварин, не підходьте близько до гнізд, не беріть
яєць чи пташенят до рук, бо птахи покинуть гнізда.
Фізкультхвилинка для очей (сл. 22)
9. Робота над текстом.
9.1 Ланцюжкове читання 1 абзацу.
9.2 Вибіркове читання
—Знайдіть абзац, в якому говориться про кульбабку (сл. 23)
10. Робота в парі (музика)
Скласти «павутинку». З’єднати предмети з ознаками.
Найвеселіший
грім
Найгучніший
шапочка
Невтомний
місяць
Біла, прозора
голос
Весняний, травневий
співак
Маленькі, пухнасті
хмара
Темна
парашутики
11. Гра «Хвостики»
Відшукати речення за початком і дочитати до кінця.
12. Домашнє завдання(сл. 24)
Читати текст, відповідати на питання, скласти сенкан на тему: «Кульбаба»
V. Підсумок уроку.
1. Рефлексія.
— Чи збулися ваші очікування від уроку?( Перевернути хмарки із
виконаними завданнями)
— Що вам сподобалося на уроці?
2. Самооцінка
—Візьміть кружечки, які лежать у вас на парті, домалюйте ротик залежно від
того, як ви працювали на уроці.
—Погляньте які ознаки весни ми зібрали. Весна вдячна вам за активну
роботу. І в нагороду послухайте пісню соловейка, опиніться на хвильку у
ранковому весняному лісі.(сл. 25)
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
385
Размер файла
29 Кб
Теги
літературне читання, 2 клас
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа