close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

урок природи зустріч 26Word

код для вставки
Тема: Як приручити вітер?
Мета: Мета: розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; розвивати логічне
мислення; виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств.
МДЗ : таблиця, малюнок сонця; малюнки для роботи в групах; матеріал для
роботи в парах; картки зі словами; комп’ютер, проектор» презентації
« Значення сонячної енергії для життя на Землі» та «Джерела енергії»;
підручник; зошит.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І.Етап орієнтації
1.Створення емоційного настрою
Девіз уроку..
Хай буде добрим день вам,любі діти!
Вчимося світу ми радіти.
Дружно сонечку всміхніться,
Деревцям ви поклоніться.
Ми природу поважаєм, залюбки її вивчаєм.
Перевірка домашнього завдання
2.1. «Гідрометцентр повідомляє». Визначення дати та погоди.
Учитель: «Гідрометцентр повідомляє: сьогодні
(учні називають дату);
небо
(учні вказують стан неба);
температура повітря (учні відповідають)
, вітер
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
— Чому Сонце називають найпотужнішим джерелом енергії?
— Як сонячна енергія перетворюється на інші види енергії?
— Чому сонячна енергія може стати найважливішим джерелом енергії?
— Чи є в Україні сонячні електростанції? Спробуйте віднайти їх на карті атласу.
— У чому полягають недоліки спалювання горючих корисних копалин для отримання електроенергії?
— Назвіть переваги використання сонячної енергії.
— Поміркуйте, чому наймогутніша сонячна електростанція побудована у Криму.
2. Робота над загадками
Що летить, і не здоженеш? (Вітер)
Хоч не літак, а крилатий,
Без крил не може працювати. (Вітряк)
Він шепоче: «Шу-шу-шу...
Листя обірвать спішу.
З ним я у осіннім гаї
У таночку покружляю». (Вітер)
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про використання людиною енергії вітру.
Висновки
- Енергію вітру створює Сонце.
- Люди здавна використовують енергію вітру.
- У наш час поширення набувають вітрові електростанції
4. Робота за підручником
- Ти дізнаєшся про використання людиною енергії вітру.
- Пригадай, що таке вітер? Як він виникає?
А) робота за малюками
- Якими бувають вітри?
Б)міркування учнів
- - Чому вітер є джерелом чистої й невичерпної енергії?
В) робота в парі
- Роздивіться картини І. Айвазовського с.72 і складіть розповідь про
використання вітру людиною в давнину.
Г) знайомство з повідомленнями Хлопчика Струма с.73
Г) робота в групі
- проаналізуйте свої записи спостережень за погодою, щоб установити
приблизну кількість вітряних днів у році.
Зробіть висновок, чи доцільно використовувати енергію вітру у нашій
місцевості?
Д) сторінками Книги важливих знань про природу
Ж) відповіді на запитання від Матінки Природи
Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
— Розкажіть, як людина підкорила вітер.
— Чому енергія вітру дешева?
— Чи можна назвати вітрові електростанції екологічно чистими?
— Якої шкоди завдають електростанції природі?
1. Робота в групах
Гра «Знайди слова»
— Доберіть слова для характеристики Сонця, вітру, води.
Слова для довідки: холодний, теплий, чистий, прозорий, темний, брудний,
похмурий, сильний, потужний, слабкий, яскравий, пекучий, сліпучий,
могутній, красивий, жаркий.
— Чому енергію Світового океану називають невичерпною і чистою?
— Якою енергією людині користуватися зручніше та вигідніше: Сонця, вітру
чи води? Доведіть свою думку.
Енергія вітру та енергія сонця
Енергію вітру здавна використовували для роботи млинів. За
допомогою вітряків молотили зерно на борошно. А в країнах,
розташованих на узбережжі морів, де дмуть постійні вітри,
споруджували вітряні електростанції.
Людина використовувала таке потужне джерело енергії, як Сонце,
за допомогою спеціальних, що мають назву сонячні батареї.
. Робота в групах
— Проаналізуйте свої записи спостережень за погодою, щоб установити орієнтовну кількість вітряних
днів у році. Зробіть висновок: чи доцільно встановлювати вітрові установки у вашій місцевості.
2. Робота в парах
— Уявіть, що ви — спеціалісти, яким доручили будівництво вітрової електростанції. Що ви врахуєте,
обираючи місце для її спорудження?
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Прочитайте висновки на с. 67.
— Чому енергія вітру ніколи не вичерпується?
— Де найкраще будувати вітрові електростанції?
— Доведіть переваги отримання електроенергії за допомогою вітру.
— Поясніть, чому вітрові електростанції називають енергією майбутнього.
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
168
Размер файла
22 Кб
Теги
26word
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа